پیشنهاد‌های جذاب برای بازی و‌ سرگرمی در خانه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۶۹۱۴۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
۷۱۹۶
در شرایط کنونی که بحرانی و خطرناک می‌باشد، ما هم بر آن شدیم تا قدم کوچکی برداریم در جهت خدمت به کلمه مقدس خانواده که بخاطر بیماری و ویروس کرونا مجبور به استقرار در خانه هستند.

برترین‌ها: در شرایط کنونی که بحرانی و خطرناک می‌باشد، ما هم بر آن شدیم تا قدم کوچکی برداریم در جهت خدمت به کلمه مقدس خانواده که بخاطر بیماری و ویروس کرونا مجبور به استقرار در خانه هستند و فرزندانی که به‌خاطر نداشتن تفریحات به درجه‌ای از روزمرگی و خستگی خواهند رسید، که خود پیامد‌هایی منفی به بار خواهد آورد، و همچنین در جهت آسایش والدین که می‌توانند با سرگرم کردن فرزندان از راه صحیح (نه فضای مجازی و موبایل و بازی‌های کامپیوتری) به آسایش بیشتر خانه کمک کنند.

پیشنهاد‌های جذاب برای بازی و‌سرگرمی در خانه

۱. نمایش عروسکی بازی کنید

شخصیت‌های داستان می‌توانند عروسک‌های فرزندتان یا نقاشی‌هایی که کشیده‌اید و دور آن را بریده‌اید، باشند. اگر نمایش عروسکی را کمی شاد و خنده‌دار اجرا کنید، نکات آموزشی داستان بیشتر در ذهن بچه‌ها می‌ماند.

۲. چند کتاب رنگ کردنی برای بچه‌ها بخرید و به آن‌ها هدیه بدهید

شعر‌هایی که درباره روز‌های تابستانی است، بخوانید. آن‌ها را به بچه‌ها هم یاد بدهید تا با شما همراهی کنند. این عمل برای سرگرمی فرزند بسیار مناسب است.

۳. بازی با سایه‌ها برای بچه‌ها لذت‌بخش است

پیشنهاد‌های جذاب برای بازی و‌سرگرمی در خانه

چراغ‌های اضافه را خاموش کنید و روی دیوار با سایه اشکال مختلف بسازید. از بچه‌ها هم بخواهید در این کار شرکت کنند.

۴. ساختمان‌سازی

برای ساختن یک ساختمان فانتزی نیاز به ابزار یا وسایل خاص و گران‌قیمت ندارید. می‌توانید با چوب بستنی یا کارت‌های‌بازی ساختمان‌های فانتزی، برج یا قلعه بسازید. می‌توانید مسابقه‌ی ساخت بلندترین ساختمان یا قلعه را برگزار کنید و لحظات شاد و هیجان‌انگیزی برای خودتان و بچه‌ها رقم بزنید.

۵. مجسمه‌بازی

چندتا از آهنگ‌های موردعلاقه‌ی فرزندتان را انتخاب و با صدای بلند اجرا کنید، از آن‌ها بخواهید برقصند، ولی به محض توقف آهنگ در هر موقعیت و حالتی که هستند ثابت و بدون حرکت بمانند، حتی اگر یک لنگه پا هستند، باید در همان وضعیت بی‌حرکت بمانند. برای اینکه هیجان بازی را بالاتر ببرید میتوانید از بچه‌ها بخواهید ادا‌های خاصی دربیاورند و بعد در همان حالت‌ها ثابت بمانند. به برنده‌ی بازی یک مدال بدهید. میتوانید با روبان مدال‌هایی درست کنید و به لباس یا سر برنده بازی بزنید.

۶. بازی تعادل

همانطور که می‌دانید بچه‌ها خیلی دوست دارند درحالی که سعی می‌کنند تعادلشان را حفظ کنند روی یک خط راست راه بروند. حین بازی می‌توانید موسیقی هم پخش کنید و از بچه‌ها بخواهید هنگام راه‌رفتن روی خط راست مشخص شده تعادل خود را حفظ کنند، حتی اگر می‌خواهید هیجان بازی بیشتر شود می‌توانید از آن‌ها بخواهید به صورت لی‌لی این کار را بکنند یا مسیر تعیین شده را برعکس و عقب‌عقب بروند.

۷. قایم‌موشک

پیشنهاد‌های جذاب برای بازی و‌سرگرمی در خانه

آیا می‌توان لیستی از بازی‌های مناسب داخل خانه تهیه کرد و قایم‌موشک را فراموش کرد؟ در مدل سنتی این بازی یک نفر چشم می‌گذارد و بلند بلند شروع به شمردن می‌کند تا بقیه افراد قایم شوند. به محض پایان یافتن شمارش، فرد، گشتن به دنبال دیگر بازیکن‌ها را شروع میکند. آخرین فردی که پیدا می‌شود باید در دور بعدی بازی چشم بگذارد. بزرگتر‌ها می‌توانند این بازی را در فضایی تاریک انجام دهند تا هم هیجان بازی بیشتر شود هم فضای شادتری برای همه ایجاد شود. البته از ایمن بودن فضا مطمئن شوید. حتی میتوانید به کسی که چشم می‌گذارد اجازه دهید از یک چراغ‌قوه استفاده کند تا در تاریکی بهتر بتواند در فضای خانه حرکت کند.

۸. سیب‌زمینی داغ

این بازی خنده‌ی همه افراد را به دنبال دارد. از بچه‌ها بخواهید به صورت دایره‌وار روی زمین بنشینند. آهنگی پخش کنید و یک سیب‌زمینی یا توپ به بچه‌ها بدهید و بخواهید با تمام سرعت آن را دست‌به‌دست کنند. به محض تمام شدن آهنگ، بازیکنی که سیب‌زمینی در دستش باشد باید از حلقه‌ی بازی خارج شود. این بازی را آنقدر ادامه دهید تا تنها یک نفر باقی بماند. او برنده‌ی بازی است.

۹. حباب‌ساز

برای لذت بردن از بازی با حباب لازم نیست حتما بیرون از خانه بروید. برای این بازی، شما به یک بشقاب و نی برای هر نفر، مقداری مایع ظرفشویی و آب احتیاج دارید. کمی مایع ظرفشویی وسط هر بشقاب بریزید. کمی آب روی آن ریخته و به آرامی هم بزنید، این کار را تا کف کردن آب ادامه دهید. از بچه‌ها بخواهید که نی را داخل کف گذاشته و به آرامی داخل آن فوت کنند. حالا میتوانید حباب‌های بزرگ درست کنید. برای ایجاد رقابت میان بچه‌ها، می‌توانید به هرکسی که حباب بزرگتر درست کند یا حبابش دوام بیشتری داشته باشد، جایزه بدهید.

۱۰. در جستجوی گنج

پیشنهاد‌های جذاب برای بازی و‌سرگرمی در خانه

بچه‌ها عاشق پیداکردن اشیاء گمشده هستند، به‌خصوص وقتی پای یک جایزه هم درمیان باشد. ابتدا نکات بازی را روی تکه کاغذی یادداشت کنید. خلاقیت داشته باشید. اولین نشانه را جایی بگذارید که پیدا کردنش راحت باشد، مثلا در ظرف غذای بچه. سپس بقیه نشانه‌ها را در جا‌های دیگر خانه مخفی کنید و مسیری را برای رسیدن به آخرین شیء پنهان ترسیم کنید. به‌جای جایزه می‌توانید چند سکه در اطراف خانه مخفی کنید. با این کار هم بچه‌ها سرگرم میشوند هم اگر برنده شوند میتوانند سکه‌ها را در قلکشان بیندازند.

۱۱. گردنبند پاستا درست کنید

فرزندتان به گردنبند یا جواهرات علاقه نشان می‌دهد؟ با چند ابزار ساده به او بیاموزید در خانه یک گردنبند درست کند.

لوازم مورد نیاز:

  • کاموا یا هر نوع نخی که به راحتی پاره نشود
  • پاستای استوانه‌ای خام و ترجیحا رنگی.

طرز ساخت:

  • کاموا را به اندازه گردنبند دلخواهتان کوتاه کنید؛
  • از کودک بخواهید پاستا‌ها را از کاموا رد کند؛
  • میتوانید رنگ‌های مختلف را پشت سر هم استفاده کنید تا گردنبندی رنگارنگ داشته باشید؛
  • پس از تمام شدن پاستاها، دو سر کاموا را به هم گره بزنید.

حالا گردنبند پاستای شما آماده است؛ می‌توانید از آن برای مناسبت‌های مختلف استفاده کنید یا آن را به کنار تخت کودک یا گوش‌های از اتاقش آویزان کنید.

۱۲. بله - نه معکوس

یک بازی ساده برای مچ گیری از آدم‌هایی که قدرت تمرکز ندارند. یک بچه سرتق سرزبان دار باید در حکم پرسشگر ظاهر شود و از نفر مقابل سوال‌های بدیهی کند و طرف جواب بدهد و بالعکس. کسی که سوال می‌پرسد حسابی باید پرحافظه و با تمرکز باشد و تا می‌تواند به بازی سرعت بدهد تا کسی که به سوال‌ها جواب می‌دهد دستپاچه شود و زبان سوخته‌ها زودتر از بازی کنار بروند. کسی که در مقابل تعداد بیشتری از سوال‌ها مقاومت می‌کند، برنده بازی است.

۱۳. اسم پیشانی

پیشنهاد‌های جذاب برای بازی و‌سرگرمی در خانه

نوعی ۲۰ سوالی جمعی؛ هر بار یک نفر از جمع می‌شود سوژه بازی و جماعت با اجماع روی او اسم می‌گذارند و می‌چسبانند روی پیشانی اش. آن فرد از همه جا بی خبر هم آنقدر سوال می‌کند تا اسمش را حدس بزند و کشف کند. بازی وقتی تمام می‌شود که روی همه اسم بگذارند و همه بتوانند اسم هایشان را حدس بزنند.

۱۴. بازی دور یا نزدیک

روش بازی: یکی از کودکان را به عنوان یابنده انتخاب کنید. او را به بیرون اتاق بفرستید تا بچه‌های دیگر چیزی را در اتاق مخفی کنند. از یابنده بخواهید وارد اتاق شود. از او بخواهید مثلا توپ قرمز مخفی شده را بیابد. هنگامی که او به محل اختفای توپ نزدیک شد، با ضربه‌های سریع روی میز بزنید، ولی اگر از محل دور می‌شد، فاصله ضرب‌آهنگ‌ها را بیشتر و صدا را ضعیف‌تر کنید. این کار را باید تا زمانی انجام دهید تا یابنده توپ موردنظر را بیابد.

۱۵. بچه‌ها را تشویق کنید اتاقشان را مرتب کنند

درست است ابتدا سرگرمی کودکان محسوب نمی‌شود، ولی بعد‌ها با تشویق به یکی از روش‌های سرگرم کردن کودکان تبدیل می‌گردد. معمولا بچه‌ها علاقه‌ای ندارند که اتاقشان را تمیز کنند، اما شما می‌توانید این کار را برایشان جذاب کنید. مثلا زمان بگیرید که چه‌قدر طول می‌کشد تا اتاقشان را مرتب کنند و بعد اگر اتاقشان مرتب شد برای آن‌ها جایزه‌ای در نظر بگیرید و تشویقشان کنید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:50 - 1398/12/19
آخه همش میگید بچه ها بچه ها...مگه تو هر خونه چنتا بچه پیدا میشه که همش بازی های گروهی پیشنهاد میدین؟۱۱
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
زمردی_فوتر اصلی