اهمیت مثبت‌اندیشی در این روز‌ها
۹۷۰۶۶۷
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
۸۱۲۰ 
الهه رضایی معتقدست با وجود شیوع ویروس کرونا به جای ترسیدن و فکر کردن به موارد منفی بهترست به نکات مثبت فکر کنیم.

خبرگزاری صبا: الهه رضایی گوینده رباره شیوع ویروس کرونا و راه‌های آرام کردن مردم در این شرایط توضیح داد: در این شرایط بهتر است به یکدیگر نزدیک نشویم و از راه دور و تلفنی با هم صحبت کنیم و از حال یکدیگر مطلع شویم تا هرچه بیشتر موارد بهداشتی را رعایت کنیم.

این مجری برنامه های خاطره انگیز دهه ۶۰ توضیح داد: به جای ترسیدن و فکر کردن به موارد منفی و نکات بد بهتر است به نکات مثبت هم فکر کنیم. اگر در اطرافمان کسی را داریم که نگران و منفی نگر است، روزهای خوبی را که داشتیم به ایشان یادآوری کنیم و بگوییم روزهای خوبی نیز در راه است.

وی افزود: من معتقدم بهترین کار صحبت کردن با یکدیگر است. اگر کسانی هستند که می‌توانیم از صحبت کردن با آن‌ها انرژی و حال خوب کسب کنیم، سعی کنیم با آن‌ها در ارتباط باشیم و از فرصت‌هایی که در این شرایط برای ما فراهم شده است به شکل خوبی استفاده کنیم.

این مجری تلویزیون تاکید کرد: در این وضعیت خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند باید آن‌ها را سرگرم کنند و در حضور فرزندان خود از مشکلات صحبت نکنند. بازی با بچه‌ها بهترین کاری است که می‌تواند بچه‌ها را هدایت کند. بزرگترها می‌توانند با قصه‌ها و ویدیوهایی که مناسب سن فرزندانشان است، آن‌ها را سرگرم کنند.
رضایی با اشاره به اینکه تلویزیون می‌تواند برنامه‌های آموزشی برای همه افراد پخش کند، گفت: این شرایط در واقع فرصتی است برای تلویزیون که خود را نشان بدهد. رسانه اگر به شکل مثبتی مردم را سرگرم کند می تواند نظر عده‌ای را که در گذشته به دلایلی تلویزیون نگاه نمی‌کردند، تغییر دهد و اتفاقات مثبتی را رقم بزند.

وی در پایان عنوان کرد: این فرصت در خانه ماندن برای حفظ سلامتی بدون زیاده روی و به شکل صحیح باشد می‌تواند باعث دلگرمی بیشتر خانواده‌ها و برقراری ارتباط بهتر بین آن‌ها بشود. در این شرایط افراد خانواده می‌توانند به درددل یکدیگر گوش بدهند و با هم بیشتر معاشرت کنند. همچنین بهتر است از خاطرات خوب با هم صحبت و دلگرمی را پررنگ تر کنیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج