فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۷۱۶۶۵
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
۳۷۱۹
مردم فکر می‌کنند که اگر ورزشکاری سیگار بکشد یا قوانین را نقض کند، در فوتبال نیز فرد شایسته‌ای نیست؛ اما بهتر است بدانید که تعداد این اتفاقات در دنیا کم نیست؛ مثلا جالب است بدانید که اکثر فوتبالیست‌ها با قوانین رانندگی مشکل دارند. به هر حال ورزشکاران نیز جزو جامعه و مردم هستند و اگر مرتکب خلافی جدی شوند، باید همانند سایرین و طبق قانون با آن‌ها برخورد شود.

برترین‌ها: فوتبالست‌های حرفه‌ای، ورزشکارانی کاملا ورزیده و قوی هستند. رژیم‌های غذایی سخت و ورزش روزانه یکی از اصلی‌ترین عوامل ممتاز بودن آن‌هاست (حتی زمانی که در زمین نیستند)؛ به همین دلیل است که مردم فکر میکنند دیدن یک بازیکن در حال انجام کار‌های خلاف، شرم‌آور است. مردم فکر می‌کنند که اگر ورزشکاری سیگار بکشد یا قوانین را نقض کند، در فوتبال نیز فرد شایسته‌ای نیست؛ اما بهتر است بدانید که تعداد این اتفاقات در دنیا کم نیست؛ مثلا جالب است بدانید که اکثر فوتبالیست‌ها با قوانین رانندگی مشکل دارند. به هر حال ورزشکاران نیز جزو جامعه و مردم هستند و اگر مرتکب خلافی جدی شوند، باید همانند سایرین و طبق قانون با آن‌ها برخورد شود.

احتمالا در روزهای گذشته در اخبار مختلف درباره‌ی بازداشت رونالدینیو، ستاره‌ی سابق دنیای فوتبال چیزهایی شنیده‌اید. او هنگام ورود غیرقانونی به کشور پاراگوئه دستگیر و بازداشت شد. این خبر بهانه‌ای شد تا پرونده‌ای از همه‌ی فوتبالیست‌هایی که سابقه‌ی بازداشت یا زندانی شدن را دارند، گردآوری کنیم.

۱. دوایت یورک

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

دوایت یورک، بازیکن سابق فوتبال ترینیداد و توباگو است و در طول دوران حرفه‌ای خود برای باشگاه‌های مختلفی از جمله منچستریونایتد، استون ویلا و... بازی کرده‌است. او بخاطر رانندگی با سرعت زیاد جریمه شد و مجبور به پرداخت مبلغ ۱۵۰ یورو به عنوان جریمه و ۱۵۰ یوروی دیگر به خاطر هزینه‌های دادگاه شد. دوایت قبل از این ماجرا هم چندین‌بار بخاطر سرعت زیاد جریمه شده بود و به او اخطار دادند که اگر یک بار دیگر جریمه شود، گواهینامهاش باطل خواهد شد.


۲. توماس هیتسلسپرگر

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

توماس، بازیکن فوتبال و هافبک اهل آلمان است. او از سال ۲۰۰۴، عضو تیم ملی فوتبال آلمان بوده و برای باشگاه استون ویلا نیز بازی کرده است. توماس در شهر نیومارکت (Newmarket) در کانادا به خاطر سرعت زیاد (دقیقا مشخص نیست با چه سرعتی) جریمه شد. او از رییس دادگاه خواهش کرد که به او ارفاق و از این جریمه چشم‌پوشی کند؛ چون به خاطر مسائل کاری به ماشینش نیاز داشت. آن‌ها ماشینش را ضبط نکردند، اما او ۷۵۰ یورو به عنوان جریمه، ۸۵ یورو برای دادگاه و ۱۵ یورو به عنوان جریمه‌ی اضافی پرداخت کرد تا بتواند ماشینش را نجات دهد.


۳. میکا ریچاردز

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

ریچاردز، بازیکن اهل انگستان است؛ در تیم منچستر سیتی بازی کرده و سیزده بازی ملی نیز برای تیم ملی فوتبال انگستان انجام داده است. او در سال ۲۰۱۹ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. میکا سومین بازیکنی بود که در سال ۲۰۱۳ از رانندگی منع میشد. او در ایتالیا به خاطر رانندگی با سرعت ۵۱ مایل در ساعت، آن هم در منطقه ای که حداکثر سرعت ۴۰ مایل بود، جریمه شد. میکا قبل از این هم بار‌ها جریمه شده بود و این دفعه حتی قبل از دادگاه، ماشینِ فراری‌اش را از او گرفتند و به دلیل عدم صلاحیت، از رانندگی محروم شد.


۴. کارلوس ته‌وز

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

کارلوس ته‌وز، بازیکن فوتبال اهل آرژانتین است که در پست مهاجم برای تیم بوکا خونیورز بازی می‌کند. کارلوس ته‌وز هم در جام جهانی و هم در کوپ آمریکا برای تیم ملی آرژانتین گل‌زنی کرده‌است. کارلوس در سال ۲۰۱۳ به مدت شش ماه از رانندگی منع شد، چون ادعا کرده بود که زبان نام‌های را که پلیس منطقه‌ای در رابطه با جریمه‌اش برای او فرستاده، نمیفهمد و به همین دلیل به هیچکدام از نامه‌ها پاسخ نداده بود. دادگاه ادعای کارلوس را رد کرد و او را موظف به پرداخت ۱,۵۴۰ یورو به‌عنوان جریمه کرد و تا شش ماه به او اجازه‌ی رانندگی نداد. کارلوس حتی در دادگاه هم حاضر نشد.


۵. مروان فلاینی

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

مروان بازیکن اهل بلژیک است. او در سال ۲۰۱۳ به منچستریونایند پیوست و اکنون بازیکن تیم شاندونگ در لیگ چین است. او یک بار بخاطر رانندگی با سرعت ۸۱ مایل در ساعت در منطقه‌ی ۴۰ مایلی جریمه شد، ولی مثل اینکه به یک بار جریمه شدن راضی نبود و شش ماه بعد دوباره همین کار را تکرار کرد. این هافبک بلژیکی مجبور به پرداخت جریمه‌ی سنگینی شد و به مدت تقریبا یک سال حق رانندگی نداشت.


۶. پیتر کراوچ

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

کراوچ، بازیکن فوتبال اهل انگلستان است و تاکنون در تیم‌های معروف زیادی از جمله تاتنهام، لیورپول، استون ویلا و استوک سیتی بازی کرده و چهل و دو بازی ملی نیز برای تیم ملی فوتبال انگلستان انجام داده است. او در سال ۲۰۱۹ با دنیای فوتبال خداحافظی کرد و مربی‌گری استوک سیتی را بر عهده گرفت. این مهاجم استوک سیتی به دلیل اینکه در سال ۲۰۱۲، ماشین رنجروورش دوبار توسط پلیس ضبط گردید، به مدت شش ماه از رانندگی محروم شد و همچنین مجبور به پرداخت جریمه‌ای ۱,۳۰۰ دلاری شد.


۷. گلن جانسون

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

جانسون، بازیکن پیشین فوتبال انگلستان است. گلن در سال ۲۰۱۳ در شهر کولوین بی، هنگامی که در ماشین آئودی‌اش رانندگی میکرد، بخاطر سرعت زیاد جریمه شد. او قبل از این هم بار‌ها جریمه شده بود؛ در نتیجه این بار ۲,۳۰۰ یورو پرداخت و تا شش ماه حق نداشت رانندگی کند. گلن هم مانند دیگر بازیکنان مغرور در دادگاه حاضر نشد و وکیلش را فرستاد.


۸. پپ گواردیولا

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

گواردیولا، سرمربی فوتبال کنونی و بازیکن پیشیین فوتبال اسپانیاست که هدایت تیم منچستر سیتی را در لیگ جزیره‌ی انگلستان را برعهده دارد. گواردیولا یکی از بهترین و پرافتخارترین مربیان کنونی جهان و نیز تاریخ فوتبال جهان به شمار می‌آید که تاکنون رکورد‌های بسیاری را بر جای گذاشته است. پرونده‌ی دوپینگ او یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌ها در تاریخ فوتبال است. او در سال ۲۰۱۱ به‌دلیل وجود ناندرلون در تست ادرارش، متهم به دوپینگ شد. گواردیولای اسپانیایی بسیار آزرده و خشمگین شد و به مدت شش سال برای این پرونده جنگید و بالاخره در سال ۲۰۰۹ برنده‌ی این پرونده شد.


۹. دمبا با

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

دمبا اهل سنگال است و برای تیم‌هایی زیادی از جمله وستهام یونایتد و چلسی بازی کرده و نوزده بازی نیز برای تیم ملی سنگال و چهار گل ملی در کارنامه‌ی خود دارد. او در سال ۲۰۱۲، دو بار به خاطر سرعت زیاد جریمه شد که شش ماه ممانعت از رانندگی و پرداخت هزار یورو را برای او به دنبال داشت. به نظر جریمه‌سختی می‌آید، اما مثل اینکه برای بامبا اینطور نبود؛ چون به هیچکدام از این دو دادگاه نرفت و حتی دلیلی هم برایش نیاورد.


۱۰. نیکلاس بنتنر

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

بنتنر، بازیکن اهل دانمارک است و هم‌اکنون برای تیم اف سی کپنهاگن بازی میکند. او تاکنون در تیم‌های آرسنال، بیرمنگهام و ساندرلند بازی کرده و ۵۲ بازی ملی نیز برای تیم ملی فوتبال دانمارک انجام داده است. او در سال ۲۰۱۲ به خاطر رانندگی با سرعت ۱۰۴ مایل در ساعت جریمه شد. نیکلاس به مدت ۵۶ روز از رانندگی منع شد و ۶۶۰ یورو به عنوان جریمه پرداخت کرد. او در دادگاه برای دفاع از خود گفت که برای رسیدن به پروازش از فرودگاه نیوکاسل عجله داشت و برای همین با چنین سرعتی رانندگی می‌کرد، ولی دادگاه به این ادعای او توجهی نکرد.


۱۱. دیتمار هامان

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

هامان، هافبک اهل آلمان است که از سال ۱۹۹۷ عضو تیم ملی فوتبال آلمان بود. وی در ۵۹ بازی ملی حضور داشته و آخرین بازی ملی‌اش را در ۲۰۰۵ انجام داد و اکنون بازنشسته شده است. دیتمار در سال ۲۰۰۷ بخاطر سرعت زیاد، پورشه‌اش را به نرده‌های یک جاده کوبید. او هیچوقت به پلیس نگفت که آن زمان چه کسی پشت فرمان بود و در دادگاه هم هیچ ارفاقی به او نکردند. دیتمار به مدت شانزده ماه از رانندگی محروم و موظف به پرداخت ۸,۲۵۰ یورو جریمه شد.


۱۲. اشلی یانگ

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

یانگ، بازیکن انگلیسی است که هم‌اکنون به عنوان بازیکن میانی در باشگاه اینتر میلان بازی میکند. او بخاطر رانندگی با سرعت ۷۱ مایل در ساعت در منطقه‌ای ۵۰ مایلی جریمه شد. اشلی قبلا هم بخاطر رانندگی با سرعت زیاد (۱۰۰mph) جریمه شده بود، به‌همین دلیل، این بار به‌مدت شش ماه از رانندگی منع شد. وکیل اشلی در دادگاه برای دفاع از او گفت که دلیل سرعت زیادش جاده‌ی خلوت بوده، اما دادگاه او را نبخشید و جریمه‌اش را سبک نکرد.


۱۳. فرانک لمپارد

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

لمپارد، بازیکن سابق فوتبال و سرمربی اهل کشور انگستان است. فرانک، اولین انگلیسی است که توانسته هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان سرمربی، جواز صعود به مرحله‌ی حذفی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند. او خوش‌شانس بود که توانست در سال ۲۰۱۲ از جریمه ممانعت از رانندگی فرار کند؛ چون اعتراف کرده بود که با سرعت ۸۰ مایل در ساعت در منطقه‌ی ۵۰ مایلی رانندگی میکرد. ادعای این هافبک انگلیسی در دادگاه قبول شد، اما به پیشنهاد وکیلش، جرمش را گردن گرفت و ۸۵۰ یورو جریمه شد. او در حالی که با ماشین لندرورش رانندگی میکرد، توسط پلیس منطق‌های دستگیر شد. فرانک جرات حاضرشدن در دادگاه را نداشت و وکیلش، نیک فریمن، به جای او به دادگاه رفت. فرانک نه ماه از رانندگی منع شد و در این مدت با تاکسی رفت‌وآمد می‌کرد.


۱۴. روبرتو فیرمینو

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

رروبرتو، بازیکن اهل برزیل است و اکنون برای لیورپول بازی می‌کند. او در تیم ملی فوتبال برزیل نیز بازی کرده است. روبرتو ساعت سه بامداد شب کریسمس به دلیل رانندگی کردن بعد از مصرف زیاد مشروبات الکلی جریمه شد و یک سال از رانندگی منع شد و نمیتوانست هیچ اعتراضی بکند؛ چون پلیس از قبل از او تست گرفته بود.


۱۵. گاری اکونور

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

اکونور، بازیکن موفق اسکاتلندی، در سن هجده سالگی وارد تیم ملی کشورش شد و زمانی که ۲۳ ساله بود، به لوکوموتیو مسکو منتقل شد. او مهاجمی بااستعداد بود، اما نمی‌توان لقب نیرومند را به او داد و در سال ۲۰۰۹ پایه‌ی دوران حرفه‌ای‌اش به لرزه افتاد، زیرا زمانی که در لیگ برتر بازی میکرد، تست دوپینگش مثبت اعلام شد. اوضاع وقتی برای او وخیم‌تر شد که تمام حرفه‌ی چهار میلیون یورویی‌اش را به باد داد. اکونور اکنون ۳۷ ساله است و ظاهرا هنوز هم با اعتیاد در جدال است. او در سال ۲۰۱۴ با ماشین مرسدسش تصادف کرد و وقتی که معلوم شد در بدنش کوکائین وجود دارد، یک سرویس ترک اعتیاد ۲۰۰ ساعته به او ارائه شد.


۱۶. کریم بنزما

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

کریم مصطفی بنزما، بازیکن اهل فرانسه است و در پست مهاجم نوک در باشگاه رئال مادرید بازی می‌کند. او از بهترین مهاجمان دهه‌ی اخیر می‌باشد. کریم تاکنون برای تمام تخلفات جاد‌ه‌ای جریمه شده است؛ از رانندگی بدون گواهینامه گرفته (دوبار) تا سرعت زیاد (خدا میداند چندبار!). مثل اینکه بنزما در مورد رانندگی نمی‌تواند یک شهروند نمونه باشد!


۱۷. اسکات سینکلر

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

سینکلر، بازیکن انگلیسی است که تاکنون در تیم‌های مختلفی همچون چلسی، منچستر سیتی، پارک رنجرز و... بازی کرده است. او در سال ۲۰۱۴ به خاطر سرعت بیش از حد مجاز جریمه شد و گواهینامه‌اش برای دو ماه توقیف شد.


۱۸. یحیی توره

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

توره، اهل ساحل عاج است و در تیم‌های متالورگ دونتسک، المپیاکوس، موناکو و چلسی بازی کرده است. او صد بازی ملی نیز برای تیم ملی فوتبال ساحل عاج انجام داده و نوزده گل ملی در کارنامه‌ی خود دارد. یحیی تاکنون پنج بار عنوان مرد سال فوتبال آفریقا را کسب کرده است. جریمه‌ی او تا حدی خنده‌دار به نظر میرسد! او فردی دیندار است و هرگز مشروبات الکلی مصرف نمی‌کند، اما در سال ۲۰۱۶ به دلیل رانندگی در حالت نیمه هشیار جریمه شد. یحیی ادعا کرد که از کنیاک موجود در نوشابه‌ی کوکاکولایش خبر نداشت، اما دادگاه ادعایش را رد کرد. او ۱۸ ماه از رانندگی محروم و مجبور به پرداخت ۵۴ هزار یورو به عنوان جریمه شد!


۱۹. فرناندو کوتو

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

کوتو، بازیکن مدافع اهل پرتغال است و در طول حرفه‌ی ۲۱ ساله‌اش برای باشگاه‌هایی همچون پارما، بارسلونا و پورتو بازی کرده و چهار دوره مسابقات قهرمانی برای کشورش انجام داده است. متاسفانه فرناندو در کارنامه‌ی باشکوهش یک لکه‌ی سیاه دارد. در سال ۲۰۰۱ در شهر لاتزیوی ایتالیا، تست دوپینگ او مثبت اعلام شد؛ در نمونه ادرارش استروید ناندرولون وجود داشت. او این اتهامات را رد کرد، اما تست B خلاف ادعای او را ثابت کرد و نه ماه از بازی محروم شد و ۶۰ هزار دلار نیز جریمه پرداخت کرد.


۲۰. کولو توره

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

کولو توره، بازیکن پیشین فوتبال و اهل ساحل عاج است. او برادر بزرگتر یحیی توره است و سابقه‌ی بازی در تیم‌های آرسنال، منچستر سیتی و لیورپول را دارد. وی همچنین ۱۲۰ بازی ملی برای تیم ملی فوتبال ساحل عاج داده و هفت گل ملی در کارنامه‌ی خود دارد. تست دوپینگ او در سال ۲۰۱۱ مثبت بود و در طول هفت سال، او اولین بازیکن برتر لیگ بود که جواب تستش مثبت می‌شد. برخلاف دیگر بازیکنان، تست کولو تا حدودی عجیب بود. فدراسیون جهانی دوپینگ (WADA) اعلام کرد که یک ماده‌ی خاص در تست ادرار او وجود دارد که بخاطر خوردن قرص‌های رژیمی همسرش است. آن‌ها ادعای کولو را قبول کردند، اما این امر، محرومیتی شش ماهه را برایش در پی داشت.


۲۱. مارک بوسنیچ

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

بوسنیچ، بازیکن ملی‌پوش سابق فوتبال استرالیا می‌باشد. وی سابقه‌ی بازی در تیم‌های مطرحی همچون منچستر یونایتد، استون ویلا و چلسی را دارد. او همچنین هفده بازی ملی برای تیم ملی فوتبال استرالیا انجام داده است. تست دوپینگ مارک در سال ۲۰۰۳ مثبت بود و معلوم شد که او کوکائین مصرف کرده است. باشگاه چلسی بعد از اعلام نتیجه‌ی تست دوپینگ، سریعا قرار داد صدهزار دلاریاش با این بازیکن را که تنها یک هفته از امضای آن میگذشت، فسخ کرد. اعتیاد مارک زمانی جدی شد که روزانه ده گرم کوکائین مصرف می‌کرد و این مسئله، هفته‌ای پنج‌هزار دلار برایش خرج داشت. او در سی‌و‌یک سالگی، بازنشسته و به فردی منزوی تبدیل شد. مارک بالاخره بعد از پنج سال توانست اعتیادش را ترک کند و به دنیای فوتبال برگردد.


۲۲. یاپ استام

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

استام، بازیکن سابق فوتبال و سرمربی هلندی است. او جام‌های زیادی در باشگاه‌هایی، چون پی‌ای‌وی آیندهوون، منچستر یونایتد، لاتزیو، ایسی میلان و... برنده شده و ۶۷ بازی ملی برای تیم ملی فوتبال هلند انجام داده است. استام یکی از بهترین، قویترین و سریعترین بازیکنان مدافع نسل خودش است. او در سال ۲۰۰۱ بعد از یک بحث و مشاجره‌ی شدید، باشگاه منچستر یونایتد را ترک کرد و درست یک هفته بعد تست دوپینگش مثبت شد. او ادعا کرد که بی‌گناه است؛ اما در تست ادرارش ناندرولون پیدا شد و ادعایش را رد کردند. او در سال ۲۰۰۲ به مدت پنج ماه از بازی محروم شد، اما سپس به چهار ماه کاهش یافت.


۲۳. ادگار داویدز

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

داویدز، بازیکن حرفه‌ای فوتبال و اهل هلند است. پست اصلی او در فوتبال، هافبک دفاعی است. او در سال ۱۹۹۹، به دلیل بیماری گلوکوم، یک جراحی بر روی چشم راستش انجام داد و از آن موقع از عینک‌های محافظت‌کننده در هنگام بازی استفاده کرد. او بازیکنی به شدت با استعداد و خستگی‌ناپذیر بود و یک بار برنده‎ی جام لیگ قهرمانان شد و ۷۴ بازی ملی نیز برای تیم ملی فوتبال هلند انجام داده است. در سال ۲۰۰۱ تست دوپینگ داویدز مثبت شد و این اتفاق یک بار دیگر هم افتاد. امکان داشت که او برای دو سال از بازی محروم شود، اما بالاخره توانست این بحران را با محرومیتی چهار ماهه در خطوط کنار زمین پشت سر بگذارد. پس از این اتفاق، او برای باشگاه‌هایی همچون بارسلونا، اینتر میلان، تاتنهام، آژاکس و... بازی کرد و در سال ۲۰۱۴ بازنشسته شد.


۲۴. آدریان موتو

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

موتو، مربی فوتبال و بازیکن سابق رومانیایی است. او در پست هافبک هجومی یا مهاجم بازی می‌کرد. موقعیت موتو در باشگاه چلسی، یکی از آشفته‌ترین موقعیت‌ها در تاریخ مدرن فوتبال است. آدریان به عنوان یکی از بهترین بازیکنان اروپایی وارد باشگاه چلسی شد و پس از بحث و ماشاجره‌ی شدید با خوزه مورینیو از باشگاه بیرون آمد؛ یک تست دوپینگ مثبت داشت؛ قراردادش فسخ شد و علیه او شکایت شد. او پس از ۲۷ بازی برای این باشگاه، نتیجه‌ی دوپینگش مثبت شد و مشخص شد که او کوکائین مصرف میکند. وی به مدت هفت ماه از بازی محروم شد و نتوانست به کار‌های دادگاه و شکایت رسیدگی کند. او قبل از پیوستن به باشگاه فیورنتینا، دوباره به باشگاه یوونتوس برگشت و در آنجا دوباره تست دوپینگش مثبت اعلام شد. این بار، نه ماه از بازی محروم شد و از این باشگاه اخراج شد. بعد از آن، آدریان برای باشگاه‌های سسنا، اجاکسیو و پترول پلویشت بازی کرد و در سال ۲۰۱۴ با دنیای فوتبال خداحافظی کرد.


۲۵. درن گیبسون

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

گیبسون، بازیکن اهل ایرلند است که هم‌اکنون در باشگاه فوتبال ساندرلند بازی میکرد. او دو بار در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ بخاطر رانندگی در حالت غیر عادی جریمه شده است. او بار اول بیست ماه از رانندگی محروم شد و مجبور به پرداخت ۴,۵۰۰ یورو برای یک دوچرخه‌ی شکسته، ۱۰۰۰ یورو به آقای کوینن و ۱۰۰ یورو به دو دوچرخه‌سوار دیگر به‌عنوان جریمه شد. درضمن گیبسون موظف شد که دوازده ماه و دویست ساعت، خدمات اجتماعی بدون حقوق انجام دهد. وقتی این خلاف دوباره در سال ۲۰۱۸ تکرار شد، او این بار موظف به دو سال ارائه‌ی خدمات احتماعی شد، اما وقتی که قاضی دادگاه فهمید که او از مشکلات روانی رنج می‌برد، حکم زندان برایش صادر نکرد. پس از این اتفاق، ساندرلند قراردادش را با این بازیکن فسخ کرد.


۲۶. جرمین پنانت

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

پنانت، بازیکنی بریتانیایی است که در باشگاه‌های مختلفی همچون آرسنال، بیرمنگال سیتی، واتفورد، استوک سیتی، لیورپول و... بازی کرده است. او تاکنون سه بار و در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ و ۲۰۱۲ بهدلیل رانندگی پس از مصرف مشروبات الکلی جریمه شده است. او بار اول به شانزده ماه محرومیت از رانندگی و پرداخت ۱,۲۰۰ یورو محکوم شد؛ بار دوم به سه ماه زندان محکوم شد و در آخر برای بار سوم، سه سال از رانندگی محروم شد و دو ماه به زندان رفت که این حکم تا یک سال به تعویق انداخته شد. همچنین هشتاد یورو جریمه شد و تا دوازده ماه زیر نظر بود.


۲۷. دیه‌گو مارادونا

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

مارادونا، سرمربی فوتبال کنونی و بازیکن بازنشسته‌ی آرژانتینی است. او یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال به شمار می‌رود و همواره شماری از بازیکنان، مربیان سرشناس، کارشناسان و مجلات تخصصی فوتبال او را برترین بازیکن تمام ادوار فوتبال می‌دانند. مارادونا تیم ملی آرژانتین را با درخشش خود در جام جهانی ۱۹۸۶ به قهرمانی رساند. استعداد، تکنیک، چابکی، دید قوی، پاس‌های دقیق، مهارت در کنترل توپ و ودربیل زنی مهار نشدنی مارادونا باعث شده بود تا با وجود قامت کوتاهش در فوتبال سرآمد باشد و به او لقب پسر زرین را بدهند. او به طور مداوم در طول زندگی‌اش مشکل وزن و اعتیاد داشت و برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ تست دوپینگش مثبت شد و معلوم شد که کوکائین مصرف کرده؛ او به‌مدت پانزده ماه از بازی محروم شد. مارادونا در ۳۴ سالگی تنها امید آرژانتین در بازی‌های جام جهانی ۱۹۹۴ بود و توانست دروازه‌ی یونان را باز کند. بعد از جشنی که برای همین گل گرفته شده بود، از او یک تست تصادفی گرفتند و معلوم شد که محرکِ افدرین مصرف کرده و با بی‌حرمتی و رسوایی به خانه برگشت. او تا سال ۲۰۰۵ نتوانست بر اعتیادش به کوکائین غلبه کند.


۲۸. هوگو لوریس

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

لوریس، بازیکن فرانسوی و کاپیتان تیم ملی فرانسه و باشگاه تاتنهام است. وی سابقه‌ی ۷۳ بازی ملی برای تیم ملی فوتبال فرانسه را در کارنامه‌ی خو دارد. او یک بار در لندن به‌دلیل رانندگی در حالت غیر عادی و پس از مصرف مشروبات الکلی توسط پلیس جریمه شد.


۲۹. وین رونی

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

رونی، بازیگن اهل انگلستان است که برای تیم فوتبال دربی کانتی در پست مهاجم در لیگ قهرمانی بازی می‌کند. وی در حال حاضر با جلو زدن از «سر بابی چارلتون»، برترین گل‌زن تاریخ تیم ملی فوتبال انگلستان و باشگاه فوتبال منچستر یونایتد است. او در سال ۲۰۱۷ بخاطر رانندگی در حالت غیر عادی جریمه شد و به مدت دو سال از رانندگی محروم شد.


۳۰. تونی آدامز

فوتبالیست‌هایی که دستگیر شدند؛ از مارادونا تا رونالدینیو

آدامز، بازیکن و دفاع مستحکم سابق اهل کشور انگلستان است که سابقه‌ی بازی در تیم ملی فوتبال انگستان را در کارنامه‌ی خود دارد. او در سال ۱۹۹۰ بخاطر این‌که برای چندین بار بعد از مصرف مشروبات الکلی، رانندگی کرده بود، به چهار ماه زندان جریمه و محکوم شد. تونی نصف محکومیتش را گذراند و سپس به باشگاه گانرز برگشت.

منابع: autoweb ، 90min ، thesportster ، football.london

شایسته عسگریان
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Czechia
14:56 - 1398/12/24
بابا شما دیگه آخرشین. رونالدینیوش کو پس؟؟؟
:)))))))
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
کوو
Iran (Islamic Republic of)
20:15 - 1398/12/24
یکساعته وقت گذاشتم ببینم رونالدینو چی شداخرشم هیچی
پاسخ ها
احسان
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
اره والا به امید رونالدینیو امدم
Netherlands
22:41 - 1398/12/24
طرف فقط سرعتش زیاد بوده یک سال محرومش کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آف دکور _فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر