وزیر کشور: سختگیری‌ها بیشتر خواهد شد
۹۷۵۲۰۳
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
۱۸۴۰۳ 
وزیر کشور گفت: از مردم می‌خواهیم که سفرهای خود را مدیریت کنند و با مسافران در ورودی شهرها محدودیت و سختگیری‌هایی خواهد شد که مسافرت‌های جدید اتفاق نیفتد.

خبرگزاری ایرنا: وزیر کشور گفت: از مردم می‌خواهیم که سفرهای خود را مدیریت کنند و با مسافران در ورودی شهرها محدودیت و سختگیری‌هایی خواهد شد که مسافرت‌های جدید اتفاق نیفتد.

«عبدالرضا رحمانی‌فضلی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره مهمترین مصوبات جلسه هیات دولت اظهار داشت: طرحی که از سوی وزارت بهداشت به ستاد ارائه شده بود، روز گذشته در جلسه‌ای که با حضور همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط که حدود ۲۵ دستگاه اجرایی بود، تصویب شد و امروز نیز این طرح در دولت مطرح شد و رییس جمهوری نیز نسبت به اجرایی شدن این طرح دستورات لازم را ارائه کردند.

وزیر کشور افزود: اساس طرح وزارت بهداشت، مبتنی بر مشارکت و همکاری مردم خواهد بود. تلاش ما نیز بر این است که مراکز پرتجمع و پرتراکم را در تمامی شهرهای کشور، از جمله بوستان‌ها، پارک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، تعطیل اعلام شود، اما همه فروشگاه‌هایی که کالاها و مایحتاج عمومی را ارائه می‌دهند، ۲۴ ساعته باز خواهند بود.

رحمانی فضلی عنوان داشت: از طرف دیگر در ترددها از مردم می‌خواهیم که سفرهای خود را مدیریت کنند که تراکم به روزهای آخر نیفتد و ما در جاده‌ها دچار مشکل نشویم. اما در ورودی‌ شهرها با مسافران جدید، حتما محدودیت و سختگیری‌هایی ایجاد خواهد شد که مسافرت‌های جدید اتفاق نیفتد.

وی بیان کرد: خواهش ما از مردم این است که در این طرح که به زودی اعلام شده و ظرف فردا و یا پس‌فردا این طرح را اجرا خواهیم کرد، حتما همکاری مناسب داشته باشند. هرچند ما اختیارات لازم و قانونی برای به اعمال و اعلام سختگیری‌ها و برخوردهای حقوقی داریم اما همه تلاش ما این است که مشارکت‌ها تا امروز و مانند همین ایامی که بوده، به صورت داوطلبانه باشد و ما مجبور نباشیم از این اختیارات استفاده کنیم.

وزیر کشور اضافه کرد: به هر حال طول دوره این بیماری و میزان خسارت‌های جانی بستگی به این دارد که چقدر مردم با ما همکاری کنند. بحث لوازم و تجهیزات، دارو، امکانات بهداشتی، تخت، بیمارستان و متخصصین و پرستار همه اینها در کشور فراهم است و ما هیچ محدودیتی نداریم. از آن طرف هم همه امکانات، منابع و کالاهای ‌اساسی مردم هم فراهم است و امیدواریم مردم همکاری لازم را داشته باشند و طول این دوره کوتاه شود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: مردم بدانند اگر این دوره کوتاه نشود علاوه بر خسارت‌های جانی، خسارت‌های اقتصادی بزرگی نیز خواهیم داشت. الان بسیاری از مشاغل تعطیل و خیلی از کارها از فعالیت افتاده است. ضمن اینکه این مشاغل در اقتصاد کلان موثر خواهد بود، در اقتصاد خرد همچون رستوران‌ها، و فعالیت‌های خرد خدماتی که اکنون تعطیل شده، و جذب اشتغال داشته و اکنون نیروهای خود را آزاد کرده‌اند، حتما برای اقتصاد کشور سخت خواهد بود.

وی یادآور شد: امیدواریم با مشارکت خوب مردم که تا الان نیز مشارکت را داشته‌اند، همین مسیر را ادامه بدهیم. اگر در مواردی از مقررات و وظایف قانونی که برای همه گذشته می‌شود، تمرد شود، مجبور هستیم از این محدودیت‌ها و سختگیری‌های قانونی استفاده کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1399/01/06
کی؟؟؟ حتما وقتی همه مردند.
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/01/06
شما که درامد دارین یکم به فکر کاسب باشید که دستور دادین بسته باشن
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1399/01/06
منتظر رعایت کردن و مشارکت مردم نشوید. در شرایط بحران بایستی سریعتر و قاطع تر باشید و گرنه پشیمان می شویم.
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1399/01/06
په مردم.کارگر جکار کنن چطور نان بچه هاشون را جور کنن
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1399/01/06
این دولت کلاهش پشم نداره :
پاسخ ها
AAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
این دولت‌چی داره که کلاه داشته باشه
اصولا کلاهی که چین سر اینها گذاشته هیچی نداره
Netherlands
14:05 - 1399/01/06
مالیات خروج از منزل رو از فردا میزارن دزدا
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1399/01/06
شما همه چیزتان به راهه. فکر اجاره خرج خونه بیکاری و....ندارید داریم زیر بار این همه بدبختی له میشیم دیگه سختگیری از این بدتر. نوشدارو دیگه حالا که کشور آلوده شده به درد نمیخوره .یه مشت آدم بی درد میرن مسافرت خوش باشند ما باید تو خونه بشینیم .این شد قانون ؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1399/01/06
خواهش میکنم به مسئولین بگیدیه فکری هم برای رانندهای سرویس مدارس بکنن نه حقوق برج دوازده به مادادن نه یک ومیدن ازکجابایدخرج خانوادهامونوتامین کنیم بسته های حمایتی به ماهم بدن
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1399/01/06
اون موقع که همه فریاد میزدن قم را قرنطینه کنید نکردید الان دنبال سختگیری بیشتر وقرنطینه همه شهرها افتادید خودکرده راتدبیر نیست# مسؤلین بی عرضه
Russian Federation
14:30 - 1399/01/06
لطفا فقط حرف نزنید عمل کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
کی پس نصف ایران کم شدبعدش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
کی پس نصف ایران کم شدبعدش
United Arab Emirates
14:44 - 1399/01/06
امروزصبح نتونستی برنامه بدی گفتی ظهروالان میگی ظرف یکی دوروزاعلام میکنیم اگه نشدازاختیارات استفاده میکنیم بس کنیدتوهنوزنمیدونی برنامه ات وبرخوردباتمردازبرنامه خودتو کی میخوادبه برنانه توودولت عمل کنه بعددوماه هنوزنمیدونیدراه وتکلیفتون رو مردم بایدشماهارومحاکمه کنندبخاطرسوع مدیریت وبازی باجان ملت
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1399/01/06
اگرمیخواستیدسخت گیری کنید جان ملت برایتان مهم بود؛از شروع بکار کارخانه هاو کارگاههای؛غیر ضروری جلوگیری میکردید
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1399/01/06
شما که فقط حرف زدن بلديدخرج مردم يا کرايه مردم ميديد
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1399/01/06
حالا که به اوج خود رسیده چه فایده دارد البته روز بهروز دیر تر میشود.
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1399/01/06
از چهل سال پیش داریم گوش میدیم...نتیجه
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1399/01/06
دیگه کی؟ عید تموم شد بی عرض ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج