سازمان غذا و دارو خواستار توقف پخش یک آگهی تبلیعاتی شد
۹۷۶۲۳۷
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
۱۴۷۵۵ 
سازمان غذا و دارو با اخطار به یک شرکت موادغذایی، خواستار توقف پخش آگهی تبلیغاتی روغن غیرتراریخته شد.

باشگاه خبرنگاران: مدیر کل اداره فرآورده های غذایی و آشامیدنی با اخطار به یک شرکت موادغذایی خواستار توقف پخش یک آگهی تبلیغاتی شد.
متن نامه به شرح زیر است:

سازمان غذا و دارو

مدیرعامل محترم شرکت طبیعت سبز میهن

موضوع: توقف تبلیغات مربوط به روغن طبیعت و اصلاح محتوا

با سلام و احترام

مقتضی است نسبت به توقف پخش تیزر تبلیغاتی محصول روغن خوراکی با نام تجاری طبیعت از شبکه های مختلف صدا و سیما حداکثر ظرف ۲۴ ساعت اقدام نمایید. محتوای تیزر مذکور علاوه بر تشویش اذهان عمومی و دامن زدن به بی اعتمادی مردم، می تواند آسیب جدی و جبران ناپذیری بر روند تولید و فعالیت سایر کارخانجات و تولید کنندگان محصولات غذایی وارد نماید که مغایر با سیاست های کلی کشور در رونق و جهش تولید می باشد.

بدیهی است در صورت عدم توجه و توقف پخش رسانه ای، این اداره کل برابر وظایف قانونی اقدامات لازم را بعمل آورده و در صورت تشخیص و ضرورت موضوع به مراجع قضایی ارجاع خواهد گردید.

دکتر محمدحسین عزیزی مدیر کل فرآورده های غذایی و آشامیدنی

سازمان غذا و دارو خواستار توقف پخش یک آگهی تبلیعاتی شد

محمدحسین عزیزی مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذاودارو با اشاره به توقف تبلیغ یک نوع روغن، اظهار کرد: براساس قوانین، برچسب مواد غذایی باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد و اینکه در تبلیغ مواد غذایی آن را بدون کلسترول تبلیغ می‌کنند، کاملاً نادرست است، زیرا به طور کلی روغن بدون کلسترول است و اصلاً روغن با کلسترول تولید نمی‌شود.

او ادامه داد: اگر در تبلیغ مواد غذایی سلامت محصولات به طور مرتب ذکر شود، این کار از نظر قوانین کاملاً نادرست است. تنها سازمان غذاودارو به عنوان مرجع رسمی دارای صلاحیت باید سلامت مواد غذایی را تایید یا رد کند.

عزیزی گفت: اگر مواد غذایی از محصولات تراریخته تهیه نشده است لزومی به زدن برچسب روی کالا نیست.

او ادامه داد: من معتقدم که در شرایط فعلی کشور مردم دچار استرس و اضطراب ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ هستند که ذکر این مطالب باعث تشویش اذهان مردم می‌شود و یکی از اهداف اصلی نامه سازمان غذاودارو موضوع تشویش اذهان عمومی در چنین شرایطی است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج