قیمت مسکن در کدام مناطق رشد بیشتری داشت؟
۹۷۶۴۰۴
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
۱۲۸۱۰
آخرین ماه از سال گذشته با وجود ثبات نسبی قیمت مسکن در مناطق جنوبی، نرخ‌ها در مناطقی که حضور دلالان و سفته‌بازان پررنگ است، رشد بیشتری داشت.

ایسنا: آخرین ماه از سال گذشته با وجود ثبات نسبی قیمت مسکن در مناطق جنوبی، نرخ‌ها در مناطقی که حضور دلالان و سفته‌بازان پررنگ است، رشد بیشتری داشت.

در شرایطی که در اسفند ماه ۱۳۹۸ میانگین رشد ماهیانه قیمت مسکن شهر تهران​ ۸.۷ درصد بوده، قیمت مسکن در منطقه یک معادل ۱۶.۵ درصد طی یک ماه افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که متوسط قیمت خانه در منطقه ۱۶ بالغ بر ۰.۴ و در منطقه ۱۷ معادل ۱.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اسفند ماه ۱۳۹۸ بیشترین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی به مناطق یک با ۳۳ میلیون و ۲۱۷ هزار تومان در هر متر مربع، منطقه ۳ با ۲۷ میلیون و ۱۶۳ هزار تومان و منطقه ۲ با ۲۳ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان اختصاص یافته است.

کمترین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز به مناطق ۱۸ با میانگین ۷ میلیون و ۴۷۹ هزار تومان، منطقه ۱۷ با ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان و منطقه ۱۶ با ۸ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان اختصاص یافت.

آخرین ماه از سال گذشته که با شیوع ویروس کرونا همراه بود سطح معاملات و قیمت در مناطق جنوبی تهران از ثبات بیشتری نسبت به مناطق شمالی برخوردار بود که نشان دهنده حضور پررنگ سفته بازان و دلالان در این مناطق است؛ موضوعی که کارشناسان اقتصاد مسکن نیز به آن اذعان دارند.

حسن محتشم، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران می‌گوید: دو نوع تقاضا همواره در بخش مسکن وجود دارد که یکی مصرفی و دیگری سرمایه‌ای است. در بخش مصرفی به دلیل کاهش قدرت خرید، تقاضا پایین آمده، اما تقاضای سرمایه‌ای کماکان وجود دارد. علتش هم این نیست که سرمایه گذاران می‌خواهند از طریق مسکن سود ببرند، بلکه بیشتر به دنبال حفظ ارزش پول در شرایط تورمی هستند.

همچنین سلمان خادم المله، کارشناس بازار مسکن گفت: عمده معاملات بازار مسکن در اسفند ماه از نوع سرمایه گذاری یا سفته بازی بود؛ چرا که مدتهاست تقاضای مصرفی تحت تاثیر جهش قیمت‌ها به شدت سرکوب شده است.

وی افزود: با توجه به میانگین ۱۵.۶ میلیون تومانی قیمت هر متر خانه در تهران اگر یک فرد ماهانه حدود پنج میلیون تومان درآمد داشته باشد، مشروط به اینکه قیمت‌ها از این به بعد بالا نرود و آن فرد تمام درآمد خود را پس انداز کند، حدود ۲۰ سال طول می‌کشد تا بتواند خانه دار شود. این یعنی هیچ شهروندی با سطح درآمد معمول، توان خرید مسکن ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1399/01/10
یک دلیل بالا بودن مرگ ایتالیا ها سبک شهرسازی انجا است تعداد طبقات اپارتمانها زیاده و مساحت کم است نیویورک هم به همین دلیل امارش در حال افزایش است
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1399/01/10
قابل توجه شهروندان تهرانی وشهرهای بزرگ اگر توان خرید ملک در این شهرها را ندارید به روستاها بروید آنجا هم ملک ارزان هست هم کار دیگه مجبور هم نیستید شب و روز کار کنید با چهارتا گوسفند ویک تیکه زمین کشاورزی خیلی ریلکس وراحت توی طبیعت و هوای پاک زندگی میکنید
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1399/01/10
عذر میخواهم . میشه خواهش کنم. هی دم به ساعت نرخ مسکن را اعلام نفرمایید. این خود باعث رشد قیمت های کاذب خواهد شد. بگذارید نسبت به عرضه و تقاضا نرخ ها متغیر باشد. متشکرم.
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1399/01/10
فضائی شدن قیمت مسکن دلیل رشد منطقی آن نیست!
سقوط قیمت مسکن به کمتر از واقعی اجباری است!
آنچه که این سایت یا نویسندگان مطلب فوق بدنبال رسیدن به آن هستند هیچ وقت مححق نمی شود! تلاش بیهوده برای واقعی جلوه داد قیمتهای فضائی می کنند!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج