چهارده بدر ممنوع شد
۹۷۷۳۳۴
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۷
۱۱۴۹۸ 
فرماندار کردکوی در غرب استان گلستان با یادآوری ضرورت همراهی مردم در قطع زنجیره کرونا اظهار داشت:‌ برگزاری آیین چهارده بدر که همه ساله در روز ۱۴ فروردین از سوی قومیت‌های جوگی و گودار ساکن استان‌های شمالی در امام‌زاده روشن‌آباد این شهرستان برگزار می‌شود، ممنوع است.

خبرگزاری ایرنا: فرماندار کردکوی در غرب استان گلستان با یادآوری ضرورت همراهی مردم در قطع زنجیره کرونا اظهار داشت:‌ برگزاری آیین چهارده بدر که همه ساله در روز ۱۴ فروردین از سوی قومیت‌های جوگی و گودار ساکن استان‌های شمالی در امام‌زاده روشن‌آباد این شهرستان برگزار می‌شود، ممنوع است.

ابراهیم قدمنان چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: اطلاع رسانی در خصوص ممنوعیت برگزاری آیین چهارده بدر به روش های مختلف انجام شده و نیروی انتظامی از بامداد پنجشنبه چهارده فروردین در ورودی‌های امامزاده روشن آباد مستقر و از تردد جلوگیری خواهد کرد.

گفتنی است اقوام گودار و جوگی بازماندگان مهاجران هند و پاکستان هستند که در اوایل دوره قاجار به ایران مهاجرت و در شهرهای شمال ایران (عمدتا استان گلستان) ساکن شدند و آمارهای غیر رسمی جمعیت آنها را بیش از ۲۰ هزار نفر برآورد می‌کند.

آیین چهارده بدر در امامزاده روشن آباد کردکوی و با بزرگداشت اموات و درگذشتگان برگزار می شود.

افراد شرکت کننده با همراه داشتن غذا، میوه و تنقلات و همچنین اجرای بازی‌های سنتی در کنار قبور درگذشتگان آیین "چهارده بدر" را برگزار می‌کنند.

شهرستان کردکوی در ۳۰ کیلومتری غرب گرگان مرکز استان گلستان واقع است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج