فیلم‌های مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۷۸۱۰۲
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
۵۶۴۳۴
دنیای سینمایی مارول پر از قهرمان، شخصیت‌های شرور و داستان‌های پر فراز و نشیب است. به همین دلیل گاهی اوقات دنبال کردن خط داستانی فیلم‌های مارول باعث گیج‌شدن مخاطبان می‌شود. در ادامه لیست فیلم‌های مارول را به ترتیب خط داستانی برای شما مرتب کرده‌ایم.

مجله دیجی کالا - اسماعیل دلخموش: دنیای سینمایی مارول پر از قهرمان، شخصیت‌های شرور و داستان‌های پر فراز و نشیب است. به همین دلیل گاهی اوقات دنبال کردن خط داستانی فیلم‌های مارول باعث گیج‌شدن مخاطبان می‌شود. علاوه بر این افرادی که به تازگی با دنیای سینمایی مارول آشنا می‌شوند، ترجیح می‌دهند با دیدن فیلم‌های مارول به ترتیب درست، با آگاهی بهتری نسبت به خط داستانی این مجموعه فیلم‌ها سراغ تماشای فیلم‌های جدید مارول بروند. جهان سینمایی مارول به شکل رسمی از سال ۲۰۰۸ با اکران «مرد آهنی» (Iron Man) آغاز شد، اما اگر به دنبال دیدن فیلم‌های مارول به ترتیب داستانی هستید نباید دیدن مجموعه را از فیلم مرد آهنی آغاز کنید. در ادامه لیست فیلم‌های مارول را به ترتیب خط داستانی برای شما مرتب کرده‌ایم.

توجه: ممکن است در این نوشته بخشی از داستان فیلم‌های مارول لو برود.

۱. Captain America: The First Avenger

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو
 • تاریخ اکران: ۲۲ جولای ۲۰۱۱

اگرچه «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» (Captain America: The First Avenger) پنجمین فیلمی است که در جهان سینمایی مارول اکران شد، اما برای دنبال کردن خط روایی مجموعه آثار مارول باید در ابتدا سراغ همین فیلم بروید.

وقایع این فیلم ابرقهرمانی دهه‌ها پیش از ماجرا‌های مرد آهنی و انتقام‌جویان رخ می‌دهند. این فیلم مخاطبان را با استیو راجرز (کاپیتان آمریکا با بازی کریس ایوانز) آشنا می‌کند که یکی از شخصیت‌های کلیدی مجموعه است. همچنین از طریق «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» با تسرکت (سنگ فضا) آشنا خواهید شد.


۲. Iron Man

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • مرد آهنی
 • تاریخ اکران: ۲ می ۲۰۰۸

فیلمی که همه چیز از اکران آن آغاز شد در ترتیب داستانی دومین فیلمی است که باید ببینید. مرد آهنی اولین مواجهه مخاطبان با تونی استارک (مرد آهنی با بازی رابرت داونی جونیور) در حال ساخت لباس زرهی ویژه است.

در پایان این فیلم سینمایی در گفتگو میان نیک فیوری (ساموئل ال. جکسون) و استارک اولین بحث‌ها درباره شکل‌دادن گروه انتقام‌جویان مطرح می‌شود.


۳. The Incredible Hulk

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • هالک شگفت‌انگیز
 • تاریخ اکران: ۱۳ جون ۲۰۰۸

وقایع این فیلم سینمایی که با بازی ادوارد نورتون در نقش بروس بنر (هالک) همراه است از نظر زمانی هم‌زمان با مرد آهنی ۲ و ثور رخ می‌دهند. هالک شگفت‌انگیز دومین فیلمی بود در جهان سینمایی مارول منتشر شد.


۴. Iron Man ۲

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • مرد آهنی ۲
 • تاریخ اکران: ۷ می ۲۰۱۰

فیلم سینمایی «مرد آهنی ۲» (Iron Man ۲) شامل تصاویری از هالک شگفت‌انگیز و یک صحنه پایانی شامل چکش ثور بود. به این ترتیب می‌توان دومین قسمت از مجموعه مرد آهنی را میان دو فیلم هالک شگفت‌انگیز و ثور قرار داد.

در مرد آهنی ۲ بیوه سیاه (ناتاشا رومانوف) به عنوان دستیار استارک معرفی شد، زنی که توسط فیوری فرستاده شده بود تا مراقب عملکرد استارک باشد.


۵. Thor

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • ثور
 • تاریخ اکران: ۶ می ۲۰۱۱

اولین فیلم در مجموعه فیلم‌های ثور «خدای تندر» با بازی کریس همسورث و چندین شخصیت مهم دیگر در شکل‌گیری انتقام‌جویان را معرفی کرد.

آخرین صحنه فیلم ثور شرایط را مهیا کرد تا در سال ۲۰۱۲ بالاخره شاهد اولین فیلم انتقام‌جویان باشیم. با معرفی ثور اغلب شخصیت‌های مهم انتقام‌جویان که سال بعد اکران شد، به مخاطبان معرفی شدند.


۶. The Avengers

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • انتقام‌جویان
 • تاریخ اکران: ۴ می ۲۰۱۲

در شرایطی که مهره‌های اصلی مجموعه معرفی شده بودند، فرصت خوبی بود تا فیلمی از گروه انتقام‌جویان ساخته شود. بعد از دیدن ۵ فیلم قبل دقیقا نوبت تماشای «انتقام‌جویان» (The Avengers) فرا می‌رسد.

این فیلم سینمایی به نوعی نتیجه‌گیری فاز ۱ جهان سینمایی مارول به حساب می‌آید. فیلمی که اعضای اصلی انتقام‌جویان را برای مبارزه با لوکی و چیتاوری‌ها کنار هم قرار داد. فاز ۲ پس از جنگ نیویورک آغاز می‌شود.

همچنین آشنایی اولیه با سنگ ذهن (Mind Stone) در این قسمت اتفاق می‌افتد.


۷. Iron Man ۳

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • مرد آهنی ۳
 • تاریخ اکران: ۳ می ۲۰۱۳

وقایع سومین فیلم سینمایی در مجموعه مرد آهنی که توسط شین بلک کارگردانی شده است از نظر زمانی ۶ ماه پس از وقایع فیلم «انتقام‎‌جویان» اتفاق می‌افتد.

در «مرد آهنی ۳» استارک هنوز با عوارض روحی و روانی پس از جنگ نیویورک دست و پنجه نرم می‌کند.


۸. Thor: Dark World

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • ثور: دنیای تاریک
 • تاریخ اکران: ۸ نوامبر ۲۰۱۳

فیلم سینمایی ابرقهرمانی «ثور: دنیای تاریک» (Thor: The Dark World) دنباله فیلم ثور است و اتفاقات فیلم از نظر روایی به یک سال پس از وقایع فیلم انتقام‌جویان مربوط است.

در این فیلم سینمایی مخاطبان با سنگ واقعیت (Reality Stone) آشنا می‌شوند. همچنین شاهد حضور «کلکتور» (Collector) با بازی بنیسیو دل تورو در این اثر سینمایی هستیم. دل تورو را در همین نقش در فیلم «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) که یک سال بعد اکران شد، دوباره دیدیم.


۹. Captain America: The Winter Soldier

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان
 • تاریخ اکران: ۴ آوریل ۲۰۱۴

نهمین فیلمی که باید در مجموعه فیلم‌های جهان سینمایی مارول ببینیم «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» (Captain America: The Winter Soldier) است. این اثر دنباله مستقیم اولین فیلم از مجموعه انتقام‌جویان است.

در این فیلم ابرقهرمانی استیو راجرز که حال با S.H.I.E.L.D کار می‌کند در همکاری با بیوه سیاه و فالکون (با بازی آنتونی مکی) تلاش می‌کند سد راه سرباز زمستان شود. سرباز زمستان یا باکی بارنز از شخصیت‌های شرور دنیای سینمایی مارول است که روزگاری یکی از صمیمی‌ترین دوستان استیو راجرز بوده.


۱۰. Guardians of the Galaxy

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • نگهبانان کهکشان
 • تاریخ اکران: ۱ آگوست ۲۰۱۴

داستان «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) از تاریخ ۱۹۸۸ آغاز می‌شود؛ زمانی که پیتر کوئیل پس از مرگ مادرش توسط دزدان فضایی ربوده می‌شود. با این وجود حجم بیشتر داستان ۲۶ سال بعد (دقیقا در سال ۲۰۱۴ و زمانی که فیلم در واقعیت اکران شده) می‌گذرد.

در این اثر سنگ قدرت (Power Stone) معرفی می‌شود و مسائلی درباره سنگ‌های ابدیت مطرح می‌شود که به نوعی زمینه‌چینی برای فیلم‌های بعدی مجموعه انتقام‌جویان است.


۱۱. Guardians of the Galaxy Vol. ۲

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • نگهبانان کهکشان بخش ۲
 • تاریخ اکران: ۵ می ۲۰۱۷

ماجرای فیلم سینمایی «نگهبانان کهکشان بخش ۲» (Guardians of the Galaxy Vol. ۲) درست سه ماه پس از قسمت اول نگهبانان کهکشان اتفاق می‌افتد. گرچه از نظر ترتیب زمانی باید به عنوان فیلم یازدهم سراغ «نگهبانان کهکشان بخش ۲» بروید، اما با وجود این، فیلم مذکور بخشی از فاز سوم جهان سینمایی مارول به حساب می‌آید و از نظر تاریخ اکران پس از «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (Avengers: Age of Ultron) منتشر شد.


۱۲. Avengers: Age of Ultron

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • انتقام‌جویان: عصر اولتران
 • تاریخ اکران: ۱ می ۲۰۱۵

عصر اولتران دنباله فیلم «انتقام‌جویان» است که در سال ۲۰۱۲ اکران شده بود. این اثر ابرقهرمانی از نظر تاریخ اکران فیلم یکی مانده به آخر در فاز دوم به حساب می‌آید.

عصر اولتران یک بار دیگر قهرمان‌های جهان مارول را کنار گرد هم می‌آورد در حالی که ویژن (با بازی پل بتانی) و دوقلو‌های ماکسیموف (کوئیک سیلور و اسکارلت ویچ) با بازی آرون تایلر-جانسون و الیزابت اولسن را به مخاطبان معرفی می‌کند.


۱۳. Ant-Man

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • مرد مورچه‌ای
 • تاریخ اکران: ۱۷ جولای ۲۰۱۵

فیلم پایانی فاز دوم در جهان سینمایی مارول «مرد مورچه‌ای» (Ant-Man) است که از نظر ترتیب داستانی سیزدهمین فیلم در نظر گرفته می‌شود.

فیلم بر ماجرای مرد مورچه‌ای (اسکات لنگ با بازی پل راد) – دزدی که به دکتر هنک پیم کمک می‌کند از تکنولوژی‌اش محافظت کند – تمرکز دارد.

وقایع فیلم ابرقهرمانی مرد مورچه‌ای چند ماهی پس از انتقام‌جویان: عصر اولتران رخ می‌دهد.


۱۴. Captain America: Civil War

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی
 • تاریخ اکران: ۶ می ۲۰۱۶

داستان «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War) یک سال پس از عصر اولتران در جریان است. می‌توان گفت جنگ داخلی هم به نوعی یکی از فیلم‌های مجموعه انتقام‌جویان است اگرچه این گروه در فیلم مذکور به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ دسته‌‎ای به رهبری کاپیتان آمریکا و دسته‌ای به رهبری مرد آهنی.

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» اولین فیلم فاز سوم جهان سینمایی مارول است که پلنگ سیاه و مرد عنکبوتی را معرفی می‌کند؛ دو کاراکتری که در ادامه این لیست فیلم‌های مستقل خودشان را دارند.


۱۵. Black Panther

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • پلنگ سیاه
 • تاریخ اکران: ۱۶ فوریه ۲۰۱۸

بلافاصله پس از وقایع فیلم سینمایی «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» تی‌چالا به سرزمینش واکاندا باز می‌گردد. تی‌چالا (با بازی چادویک بوزمن) پادشاه واکاندا باید از کشورش در برابر اریک کیلمانگر (با بازی مایکل بی. جردن) و کلا (با بازی اندی سرکیس) دفاع کرده و از یک جنگ جهانی جلوگیری کند.


۱۶. Spider-Man: Homecoming

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه
 • تاریخ اکران: ۷ جولای ۲۰۱۷

فیلم سینمایی ابرقهرمانی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) اولین فیلم مستقل مرد عنکبوتی است که با جهان سینمایی مارول در ارتباط است. بازگشت به خانه با بازی تام هالند وقایعی را روایت می‌کند که فقط چندماهی پس از جنگ داخلی در جریان است.

در این اثر ابرقهرمانی پیتر پارکر با تمام وجود تلاش می‌کند به دوستان و همسایگانش کمک کند و با حس جدید مسئولیت‌پذیری‌اش دست به گریبان است.


۱۷. Doctor Strange

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • دکتر استرنج
 • تاریخ اکران: ۴ نوامبر ۲۰۱۶

در اولین فیلم دکتر استرنج شخصیت استیون استرنج (با بازی بندیکت کامبربچ) از برجسته‌ترین جراحان مغز و اعصاب جهان است که به دلیل یک تصادف رانندگی دیگر قادر نیست به عنوان یک پزشک فعالیت حرفه‌ای‌اش را ادامه دهد.

در بخش عمده فیلم روایت داستانی هم‌زمان با تاریخ اکران آن است و ماجرا‌های فیلم از اوایل سال ۲۰۱۶ آغاز می‌شود. در پایان دکتر استرنج صحنه‌های مربوط به فیلم سوم مجموعه ثور را هم می‌بینیم.


۱۸. Ant-Man and the Wasp

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • مرد مورچه‌ای و زنبورک
 • تاریخ اکران: ۶ جولای ۲۰۱۸

دنباله فیلم مرد مورچه‌ای پس از وقایع جنگ داخلی و پیش از جنگ ابدیت در جریان است. سوای فیلم سینمایی کاپیتان مارول باید گفت فیلم‌های باقی‌مانده لیست در یک بازه دوساله و تقریبا هم‌زمان پس از ماجرا‌های جنگ داخلی اتفاق می‌افتند.

اگر فیلم سینمایی «انتقام‎‌جویان: جنگ ابدیت» را ندیده‌اید در نظر داشته باشید که صحنه پایانی مرد مورچه‌ای و زنبورک بخشی از محتوای جنگ ابدیت را لو می‌دهد.


۱۹. Captain Marvel

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • کاپیتان مارول
 • تاریخ اکران: ۸ مارس ۲۰۱۹

گرچه این فیلم سینمایی در دهه ۱۹۹۰ می‌گذرد، اما مطمئن باشید بهترین وقت برای دیدن این فیلم، تماشای آن به عنوان فیلم ۱۹ لیست است یا دست کم حتما در نظر داشته باشید که باید کاپیتان مارول را پیش از جنگ ابدیت ببینید.

اینکه کارول دنورز (با بازی بری لارسون) چطور به کاپیتان مارول تبدیل می‌شود قطعا تاثیر زیادی در مبارزه با تانوس دارد و نشان می‌دهد چرا ادعا شده کاپیتان مارول قوی‌ترین قهرمان جهان مارول است.


۲۰. Thor: Ragnarok

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • ثور: رگنراک
 • تاریخ اکران: ۳ نوامبر ۲۰۱۷

وقایع «ثور: رگنراک» (Thor: Ragnarok) دقیقا پس از فیلم «دکتر استرنج» جریان می‌یابد. استیون استرنج به خدای تندر کمک می‌کند پدرش اودین را بیابد. مدتی بعد ثور و لوکی تلاش می‌کنند از چنگال هلا (با بازی کیت بلانشت) فرار کنند. این دو در سیاره ساکار توسط استاد بزرگ به تله می‌افتند؛ کاراکتری که او را از «نگهبانان کهکشان بخش ۲» به یاد می‌آوریم.

رگنراک با صحنه‌ای به پایان می‌رسد که مخاطبان را مستقیما به سوی فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» هدایت می‌کند و به همین دلیل بهترین انتخاب ممکن پیش از دیدن جنگ ابدیت تماشا کردن فیلم ابرقهرمانی «ثور: رگنراک» است.


۲۱. Avengers: Infinity War

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
 • تاریخ اکران: ۲۷ آوریل ۲۰۱۸

کوین فایگی رییس مارول استودیوز در اظهارنظری عنوان کرده که فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» دنباله فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: عصر اولتران» حدودا چهار سال پس از وقایع «نگهبانان کهکشان بخش ۲» اتفاق می‌افتد.

اگرچه این اظهارنظر کاملا با آنچه کارگردان‌های فیلم گفته‌اند در تناقض است، اما ظاهرا این گفته‌ها کاملا جدی گرفته شده.

در جنگ ابدیت انتقام‌جویان با نگهبانان کهکشان متحد شده و به جنگ تانوس می‌روند. تانوس شخصیت شروری است که قصد دارد سنگ‌های ابدیت را جمع‌آوری کند.


۲۲. Avengers: Endgame

فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

 • انتقام‌جویان: پایان بازی
 • تاریخ اکران: ۲۶ آوریل ۲۰۱۹

فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: پایان بازی» از نقاط اوج جهان سینمایی مارول است و سرنوشت نهایی قهرمان‌ها و شخصیت‌های شرور را پس از ۱۰ سال حضور روی پرده رقم می‌زند.

پایان بازی که دنباله جنگ ابدیت است هنگام نگارش این مقاله هفته دوم اکرانش را سپری می‌کند و با شکستن انواع و اقسام رکورد‌ها به یک پدیده جهانی از نظر جذب مخاطب و میزان فروش تبدیل شده است.

فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far From Home) آخرین فیلمی است که در حال حاضر از جهان سینمایی مارول روی پرده رفته است. این فیلم از نظر داستانی دقیقا در ادامه ماجرا‌های «انتقام‌جویان: پایان بازی» می‌باشد.

این فیلم سینمایی دنباله‌ای بر فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» است که سال ۲۰۱۷ اکران شده بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:15
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1399/01/17
یه مقاله فوق‌العاده و مفید.
با این که از دنیای مارول متنفرم و حوصله دیدن اینجور فیلم های تینیجری رو ندارم ولی از ابتکار و دقت این متن خیلی خوشم اومد. از نویسنده و مترجمش هم بسیار تشکر میکنم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
تینیجری؟ اشتباه مثبت دادم برو بابا
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1399/01/17
جذااااااب.فوق العادست فیلمای مارول.همه رو دیدم
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1399/01/17
آدم باورش نمیشه یه عده مارول میبینن و کیف میکنن مارول مزخرفه به سینما نچسبوننیش
پاسخ ها
گلاره
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دوست عزیز به علایق دیگران احترام بزار برا کسی مهم نیست شما چی فکر میکنی در باره مارول شما احتمالا از اون آدمایی هستی که میگی تخیل مسخرس ولی من ترجیح میدم فیلمی ببینم که از دنیای واقعی دور باشه نه فیلمی که دارم واقعیشو تو زندگیم میبینم
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1399/01/17
من تمام فیلم های دنیای مارول رو دیدم . و به تمام کسایی که ندیدین میگم نصف عمرتون بر فناست . این کمپانی فوق العادس و بسیار زیبا محیج بی نطیر هیجان انگیز و ..........
البته به نطر من دیدن فیلم های مارول نظم و ترتیب خاصی نداره و هر جور بخوای نگاه کنی عالیه و هیجان انگیزه

بسیار بهتون دیدن این فیلم هارو پیشنهاد میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
من تمام فیلمای مارول رو دیدم.و میگم مارول فقط و فقط تبلیغاته.
حتی همین اند گیم هم سودش فقط 500 تا بود با اینکه میگن پرفروش ترین.ولی پرسودترین نبود.مثلا فیلم جوکر با بودجه اندک و اینکه تو چین هم پخش نشد سودش دوبرابر اندگیم بود.اند گیم بهترین فیلم ماروله.
هرچند از نظر من بهترینش همون جنگ ابدیته.
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1399/01/18
اخر پایان بازی خیلی مزخرف بود نباید تونی می مرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
پروژه شهیدسازی تو مارول بود دیگه.
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1399/01/18
تولدت رابرت جونيور هم مبااارك...مرد اهني نبود هيچ كدوم اينا لطفي نداشت
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1399/01/18
خیلی مقاله خوبی بود من همرو دیدم اما همون اول که میخواستم شروع کنم با همین مشکل مواجه شدم این مقاله میتونه خیلی به اونایی که میخوان از اول ببینن کمک میکنه
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1399/01/18
لطفا خووواااهههشششش میکنم همین مقاله رو مربوط به فیلم های ترسناک که مربوط به هم هستن مانند احضار و آنابل هم بنویسید خیلی کمک میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1399/01/19
فیلم های سری احضار رو هم باید به این ترتیب ببینید:
آنابل 2
آنابل 1
آنابل 3
احضار 1
راهبه
احضار 2
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1399/01/19
از کسی که مجموعه فیلم های ترسناک رو گفته خیلیییی خیلییییی ممنونممم
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1399/01/19
احضار سه هم در راهه هورااااااا
پاسخ ها
Sobhan Mohammade
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
داداش خوبی مارول تموم شددد
تونی مرد کاپیتان آمریکا پیر شد ومرد
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1399/01/20
مقاله خوبی بود ولی بعضیاش جابه جا بودن از رو تاریخاشون میشه فهمید
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1399/05/27
به نظر من بهترین شرکت ساخت فیلم تو دنیاس هر کسی ندیده نصف عمرش برملا رفته
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1399/09/06
فیلم های مارول خیلی قشنگ من که خیلی دوست داشتم تا الان 3 بار کل فهرستش رو نگاه کردم و از دیدن هم خسته نمیشوم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر