اولین ابتلای یک دانشجوی ایرانی به کرونا در روسیه
۹۷۸۲۷۵
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷
۹۰۷۷ 
یکی از دانشجویان ایرانی شاغل در روسیه با ارسالی فیلمی برای ایرنا از ابتلای خود به این بیماری و اعزام وی به قرنطینه خبر داد.

ایرنا: یکی از دانشجویان ایرانی شاغل در روسیه با ارسالی فیلمی برای ایرنا از ابتلای خود به این بیماری و اعزام وی به قرنطینه خبر داد.

از جمعه دو هفته پیش که شیوع ویروس کرونا در مسکو پایتخت روسیه گسترش یافت و دولت این کشور مجبور به تعطیلی سراسری این کشور تا 11 اریبهشت ماه شد، برای نخستین بار است که یکی از دانشجویان ایرانی شاغل در این کشور به کرونا مبتلا شده است.

این دانشجو که ح.ع نام دارد و در دانشگاه مئی تحصیل می کند با اعلام این خبر گفت که وی به همراه دو ایرانی دیگر در یکی از خوابگاه های دانشگاه مئی استقرار یافته است، خوابگاهی که چندی پیش به دلیل شیوع کرونا در آن به صورت کامل قرنطینه شده بود و هیچ یک از دانشجویان اجازه خروج از آن را نداشت.

در حال حاضر از میان سه دانشجوی ایرانی حاضر در این خوابگاه تنها تست این دانشجو مثبت شده است.

بیش از دو هزار 500 دانشجوی ایرانی در شهرهای مختلف روسیه مشغول به تحصیل هستند که بیشتر آنان را دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی تشکیل می دهند که به دلیل غیرحضوری شدن دانشگاه‌ها اکثرا در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی می‌کنند.

براساس تازه ترین آمار منتشر شده در روسیه، تا امروز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۴ هزار و ۷۳۱ نفر رسیده است.

طی 24 ساعت گذشته نیز ۵۸۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده اند و ۹ نفر دیگر جان خود را از دست داده اند تا مجموع جان باختگان در این کشور به ۴۳ نفر افزایش یابد.

در شبانه روز گذشته ۵۲ نفر که به کروناویروس مبتلا بودند ، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده اند و در مجموع ۳۳۳ نفر تاکنون در روسیه بهبود یافته اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج