تاکید آموزش و پرورش بر پایان سال تحصیلی در خرداد
۹۷۹۵۱۴
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
۱۳۸۰۸ 
وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد:‌ جامعه زنده جامعه‌ای است که در برابر پدیده‌های غیرمترقبه به سرعت واکنش سنجیده‌ای داشته باشد.

ایسنا: محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در نهصد و هفتاد و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش و اولین جلسه سال 99 این شورا اظهار کرد:‌ آموزش و پرورش در طول۴۵ روز اخیر تقریبا تمام وقت کار کرده و با جدیت مسائل مربوط به آموزش دانش آموزان را پیگیری کرده است و در روز تعطیل و غیرتعطیل اهتمام داشته تا آثار این دوره سخت را قابل تحمل‌تر برای جامعه بکند. خوشبختانه گام‌های بزرگی در این ایام برداشته شده است و مدیران و معلمان عزیز سراسر کشور به سرعت واکنش نشان دادند و اقدامات ارزشمندی در دستور کار خود قرار داده‌اند که بخشی از آن از رسانه‌ها پخش شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان صدا و سیما برنامه‌های آموزشی با یک شبکه شروع شد و در حال حاضر برنامه‌های آموزشی به ٢٨برنامه در روز با سه شبکه افزایش پیدا کرده است. اما با توجه به اینکه ما٢۵٠ درس و بیش از هزار کتاب داریم برنامه‌های آموزشی تولید شده در رسانه ملی برای تحت پوشش قرار دادن این حجم کتاب درسی کافی نمی‌باشد .

حاجی میرزایی بابیان اینکه تاکید بر این داشتیم که در آموزش در فضای مجازی یک بستر تعاملی ایجاد شود، تصریح کرد: مجموعه اطلاعات آموزش و پرورش در سامانه سناد است و ما نمی‌خواهیم اطلاعات را در اختیار افراد قرار دهیم چراکه امنیت اطلاعات برای ما مهم است و با همکاری برخی دانشگاه‌ها برای این موضوع راه حل‌های اندیشیده شده است. بنابراین پیگیر فضای مستقلی هستیم که به هیچ فضای دیگری از وسیله ارتباطی فرد دسترسی نداشته باشد و تنها ارتباط دهنده مدیر و دانش آموز و معلم باشد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: جامعه زنده جامعه‌ای است که در برابر پدیده‌های غیرمترقبه به سرعت واکنش سنجیده‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به خلاقیت‌های معلمان در فضای مجازی، گفت: معلم بازنشسته‌ای داشتیم که با حس مسئولیت پذیری خود پیگیر این بود که کارآموزش تعطیل نشود و در فضای مجازی آموزش دانش آموزان خود را ادامه می‌داد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: خداوند را شاکرهستم و افتخار می‌کنم که معلمان در شرایط سخت جامعه، کار جدی‌تر و سخت‌تری کردند و آموزش دانش آموزان را ادامه دادند.

مهدی نوید دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در این جلسه گفت: اعضای شورای عالی آموزش و پرورش از اهتمام و تلاش وزیر، معاونان وزارت آموزش‌وپرورش به‌ویژه مدیران و معلمان تشکر و بر استفاده هوشمندانه از ظرفیت فضای مجازی، تأکید کردند. همچنین این اعضا بیان کردند که هرچند این ویروس یک تهدید برای کشور است اما می‌توان از آن فرصتی ساخت لذا باید با استمرار آموزش الکترونیکی از طریق شبکه شاد و... بتوانیم ظرفیت‌ها، نقاط قوت و ضعف کشور را شناسایی کنیم، همچنین استان‌ها و مناطقی که با مشکل مواجه هستند و دانش‌آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند شناسایی شوند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به سال تحصیلی آینده گفت: اگر مهر آینده نیز درگیر مسئله ویروس کرونا باشیم و نتوانیم کلاس حضوری تشکیل دهیم اجازه ندهیم به دانش آموزان آسیبی وارد شود و از بستر فضای مجازی کار آموزش را ادامه دهیم.

ادامه آموزش مجازی در صورت تداوم شرایط کرونایی تا مهر آینده

وی اشاره کرد: حتی اگر در این شرایط هم آموزش حضوری داشتیم بتوانیم با این شناخت از بستر فضای مجازی استفاده کنیم. این موضوع در شرایطی است که باور داریم فضای مجازی جایگزین معلم نمی‌شود، معلم و مدرسه جایگاه مشخصی دارند و فقط کار انتقال دانش را بر عهده ندارند بلکه در ابعاد تربیتی به ارتباط تنگاتنگی و رویارویی دانش‌آموزان نیاز داریم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی بابیان اینکه اعضای شورای عالی آموزش و پرورش تأکیددارند سال تحصیلی در خردادماه به پایان برسد، اظهار کرد:‌ نظرات زیادی در ارتباط با این موضوع مطرح شد که جمع‌بندی نهایی در جلسه هفته آینده شورای عالی آموزش و پرورش انجام می‌شود همچنین کاری که باید برای دانش‌آموزان کنکوری انجام شود، ازنظر محتوا و زمان آموزش در جلسه آتی بررسی خواهد شد.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1399/01/19
بهترین گزینه پایان سال تحصیلی درخرداد هست چون هرگونه تندیدیاتاخیر موجب خدشه و بی نظیمی درروش ۵۰ ساله تقویم آموزشی ایران خواهدشد
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1399/01/19
گل بود به سبزه اراسته شد بیشتر دانش اموزا نه درسی خوندن نه معلما پیگیری کردن معلما خیلیاشون حالت عادی درس میزارن به عهده والدین اونوقت الان تو تعطیلات درس دانش اموزا رو پیگیری کردن؟؟خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1399/01/19
اینم شدعین تصمیم افزایش حقوق کارگران
هی امروز وفردا کنید،عین برنامه هاتون برای مقابله با کرونا که هر کدومتون ی ساز میزنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
فزندان ما که الحمدالله کتابها ودروسشون روبه اتمام هست واز برنامه های تلفزیون و فضای مجازی استفاده می کنند،از معلمان فرزندانم تشکر می کنم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دقیقا...اخرشم ما معلما باید حرص بخوریم چطور کتاب تمام کنیم، با این شیوه اموزش دانش اموز چقدر یاد گرفت، مدام وسط کلاس نت بپره، وای خدا.....
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1399/01/19
خدا قوت*
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
باعرض سلام وخداقوت محضرتمامی عزیزانی که بخاطرسلامتی مردم کشورمون صادقانه تلاش می کنند.لطفاسعی کنیددرانجام کارهاسنجیده وبااولویت بندی عمل کنید.پیش به سوی سلامتی وبهروزی بااستعانت ازالله متعال وتوکل براو.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
ما تلاسُ میکنیم که هرگز آموزسُ آینده سازان میهن اسلامی رها نسُود و به معلم بودنمان افتخار میکنیم
Netherlands
23:55 - 1399/01/19
انقدر حرف نزن تو عمل خودتو نشون بده
Netherlands
23:55 - 1399/01/19
انقدر حرف نزن تو عمل خودتو نشون بده
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1399/01/20
فضای مجازی وشبکه اموزش اصلا بازدهی خوبی نداره فقطدر حدیه که اره مای کاری کردیم وگرنه که هیچ
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1399/01/20
خیلی ها تبلت وگوشی ندارن در همین تهران چطور درس بخوانند من شخصا یک نفر می شناسم نه پدرونه مادر ش گوشی جدید ندارن گوشیشون از گوشی قدیمی ونمیشه باهاش درس خوند وضع مالی شون هم خوب نیست تا گوشی بخرن چطور باید درس بخواند این بچه کلاس ششم هست همینطور نشسته در منزل بدون درس وتکلیف من خودم مستمری بگیرم نمی تونم بهشون کمک کنم تایه گوشی لااقل ارزون براشون تهیه کنم چرا دولت رسیدگی نمی کنه
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1399/01/20
انشاالله طبق روال سالهای قبل تا ابتدای خرداد سال تحصیلی تمام بشود ولی اگه شرایط مساعد بود وکرونا دفع شر شده بود سال تحصیلی جدید، از ۱۵ شهریور شروع بشه برای مرور دروس سال قبل
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1399/01/20
عجله برای چی اولامملکت ما۴فصل اقلیمهای مختلفی داره. ازموقع تاسیس وزارت فرهنگ و مدرسه همه ایران باهم میرن مدرسه باهم تعطیل مبشوند.آیا دیماه در اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی هواباجنوب ایران بوشهر هرمزگان یه جور .چراازمدل اقلیمی استفاده نمی کنیم. بچه خوزستانی تواردیبهشت هم کباب میشه میره مدرسه ارومیه اصل بهاره .اصلا این مدل فعلی باعدالت اجتماعی سازگاره.
United Arab Emirates
08:03 - 1399/01/20
آموزش و پرورش از این معجزات زیاد داره
معلمی که دغدغه درآمد و حقوقش بیشتر از دغدغه های آموزشی است در 9 ماه تحصیل شاید 5 ماه تدریس می‌کند
سطح آموزشی بسیار نازل
حالا هم با تعطیلی مستمر بیش سه ما پی در پی میفرمایند
در خرداد مقطع تحصیلی را تمام می‌کنند
حالا با چقدر سطح معلومات افزوده خدا میداند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج