ساز و کار مرخصی کارمندان دولت در شرایط کرونا
۹۸۰۱۴۹
۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
۴۹۸۵ 
با شروع فعالیت کسب و کارهای ضروری از ٢٣ فروردین ماه، حضور کارکنان دولت نیز به دو سوم افزایش پیدا می کند. البته اعلام شده که مرخصی اجباری یک سوم که برسرکار حاضر نمی شوند، جزو مرخصی استحقاقی افراد نیست و حقوق آن نیز پرداخت می‌شود.

خبرگزاری ایرنا: با شروع فعالیت کسب و کارهای ضروری از ٢٣ فروردین ماه، حضور کارکنان دولت نیز به دو سوم افزایش پیدا می کند. البته اعلام شده که مرخصی اجباری یک سوم که برسرکار حاضر نمی شوند، جزو مرخصی استحقاقی افراد نیست و حقوق آن نیز پرداخت می‌شود.

ساز و کار مرخصی کارمندان دولت در شرایط کنونی چگونه است؟از اوایل اسفندماه و با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در کشور، ساعت کار و حضور کارکنان دولت در ادارات کاهش یافت و در مرحله اول به ساعت ٨ تا ١٣ رسید.

پس از تعطیلات نوروز ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا محدودیت هایی برای رفت و آمد افراد اعلام کرد و به این اساس سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای اعلام کرد که کارکنان دولت به صورت نوبت‌بندی و یک سوم در محل کار حاضر شوند و مابقی دور کار باشند یا از مرخصی استفاده کنند. البته این مرخصی جزو استحقاقی سالیانه محسوب نمی‌شود.

هفته گذشته با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا وضعیت موجود تمدید شد و سازمان اداری و استخدامی بخشنامه خود برای فعالیت یک سوم کارکنان دولت در ادارات را تا ٢٠ فروردین ماه تمدید کرد.

با تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا مبنی بر شروع فعالیت کسب و کارها، سازمان اداری و استخدامی ١٩ فروردین ماه در بخشنامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام کرد که از٢٣ فروردین ماه کلیه دستگاه های اجرایی موظفند ضمن رعایت پروتکل بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص کارکنان، محیط اداری و ارباب رجوع و تجمعات اداری، تمام خدمات عمومی و ضروری دستگاه را با حضور دو سوم کارکنان ارائه و تا یک سوم کارکنان را از طریق دورکاری یا اعطای مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در محل کار معاف کنند.

همچنین در این بخشنامه اعلام شد که ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان ها از ساعت ۷ تا ۱۴ خواهد بود.

رییس سازمان اداری و استخدامی جزییات مرخصی کارکنان دستگاه ها در ایام شیوع بیماری کرونا را تشریح کرد و گفت: برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی مقرر شد یک سوم کارکنان دستگاه ها از محیط اداری سبک سازی شود و افراد با فاصله بیشتر در اتاق‌ها قرار گیرند.

«جمشید انصاری» افزود: البته گفته نشده که افراد به مرخصی بروند بلکه باید یک سوم کارکنان در نوبت بندی های انجام شده و به کمک بسترهای ارتباطی دورکاری کنند اما چنانچه نوع همکاری دستگاه با افراد به گونه ای بود که امکان دورکاری وجود نداشت به مرخصی می روند.

وی اظهارداشت: این نوبت بندی به گونه‌ای است که همه کارکنان از آن بهره‌مند می شوند و چون این مرخصی‌ها جزو مرخصی استحقاقی کارکنان که ٣٠ روز در سال است نمی‌شود، حقوق آنها هم پرداخت می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1399/01/21
شامل ارتش نمیشود ما تمام مدت حتی تعطیلات عید هم سر کار بودیم با امکانات کم
پاسخ ها
sh.
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
شما سپاهیان و ارتشیان عزیز دل ما هستید. خدا پشت پناهتان. بوسسسس.
mester+
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
خداییش منطقی نیست که کادر درمان مجبورن این روزا به اجبار و علی رغم میلشون اضافه کاری هم داشته باشن بعد بقیه کارمندا مرخصی باشن، باید اقلا به کادر درمان ‌وعده بدن که در آینده اونا هم از این مرخصی ها بی بهره نیستن.
مهدی ۵۵
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
همون چند روز قرینطه هم به صدقه سر شما بود . خدا نگهدار همه‌ی شما باشه
United Kingdom
13:17 - 1399/01/21
سلام واس ما نظامی ها بدترشده بهتر نشده ساعت کاریمون آخه بدن‌ما ضدکروناست...
پاسخ ها
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
آواز دقل از دور خوش است کدام اضافه کاری برای کادر درمان شما میدانید کادر درمان چقدر اضافه طلب دارند هنوز پرداخت نشده همه به یک طریق مشکل دارند
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/01/21
کارگر بدبخت ها چی میگین
مجبوره تو این شرایط بره سر کار
نره نه حقوقش میدن نه بیمه ش رد میکنن
در بهترین شرایط مرخصیش کم میکنن
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1399/01/21
بیچاره کادر بهداشتی.. کارشون چند برابر شده و تعطیلات عید هم سر کار بودند.. نه کسی قهرمان صداشون میکنه و نه تشویق و اضافه کار ...
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1399/01/21
خدا خواست برا کامندای دولت که حقوق مفت میگیرن،کارگر در این مملکت جایگاهی نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج