نگاهی به اجرای طرح ترافیک در روزهای شیوع کرونا
۹۸۰۵۶۵
۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
۹۲۹۸ 
اجرای طرح ترافیک در روزهایی که فاصله اجتماعی محور اساسی مفابله با ویروس کشندۀ کروناست ناقض طرح فاصلۀ اجتماعی و مرگبار است .

برترین‌ها: کامبیز نوروزی حقوقدان در کانال تلگرامی خود نوشت: شهرداری و شورای ترافیک تهران به سلامت تهرانی ها در روزهای حملۀ کرونا بی اعتنا هستند و جق جیات شهروندان را نادیده می گیرد.

اجرای طرح ترافیک در روزهایی که فاصله اجتماعی محور اساسی مفابله با ویروس کشندۀ کروناست ناقض طرح فاصلۀ اجتماعی و مرگبار است .

وسائل نقلیۀ عمومی ، مانند اتوبوس و مترو ، از مستعدترین و بدترین مکانها برای انتقال ویروس اند . وقتی طرح ترافیک اجرا شود ، لاجرم خیلی از افراد ، مثل همان دوسوم از کارکنان دولت و ارباب رجوع ادارات و غیره ، مجبور به استفاده از مترو و اتوبوس اند و تراکم انسانی در این وسایل نقلیۀ عمومی بالا می رود و خطر انتقال ویروس به شدت افزایش پیدا می کند . درصورت عدم اجرای طرح ترافیک ، استفاده از وسیلۀ نقلیۀ شخصی ممکن می شود و تراکم مسافران درون شهری در اتوبوس ها و واگن های مترو کاهش محسوس می یابد و طبعاً به همین میزان از خطر انتقال ویروس کاسته می گردد.

ولی شهرداری و شورای ترافیک شهر تهران به شکل عجیبی حسا ب خودش را در این بخش از طرح فاصله اجتماعی و مقابله با کرونا و وظیفۀ حفاظت از حق حیات نه تنها جدا کرده است ، بلکه با شروع به اجرای طرح ترافیک ، گویی به همکاری با کرونا و زمینه سازی توسعۀ انتقال ویروس برخواسته است .

ذر یک تحلیل حقوقی هدف از اجرای طرح ترافیک عمدتاً دو چیز است که عبارتند از کاهش بار ترافیکی شهر و دیگری کاهش میزان آلودگی هوا . هدف برتر نیز عبارت است از ایجاد محیط زیست سالم برای جلوگیری از بیماری ها و مرگ و میر ساکنان تهران . خیلی هم خوب است . اما اینک در زمان شیوع کرونا اجرای طرح ترافیک اصطلاحاً نقض غرض است . یعنی اجرای طرح ترافیک به بیمار شدن و مرگ و میر آدمها می انجامد .

عیبی ندارد که هوا آلوده شود . اینجا ما از قاعدۀ الَاهم فَالاهم استفاده می کنیم و می گوئیم که جلوگیری از آلودگی هوا مهم است ولی جلوگیری از رواج کرونا مهمتر است . زیرا آلودگی هوا شاید به تدریج موجب بیماری های درمان پذیر شود . ولی کرونا به احتمال خیلی قوی موجب بیماری فوری مرگ آور می گردد . به این ترتیب باید اجرای طرح ترافیک متوقف شود.

احتمال دارد که دلیل آنها بر اجرای طرح ترافیک ، درآمدزایی این طرح باشد . چه این دلیل باشد و چه هردلیل دیگر ، اصرار آنها بر اجرای طرح ترافیک ، بدترین تصمیم ممکن برای گستردن یکی ازسفره های آماده از جان انسانها برای ویروس کروناست . این کار نه تنها در تضاد با سیاستهای ستاد مقابله با کرونا بلکه بازی با حق حیات شهروندان است ؛ حقی که بر هرچیز دیگری اولویت دارد . بی پولی شهرداری را که نمی شود با جان مردم جبران کرد.

شهرداری موظف است همۀ برنامه های خود ، از جمله طرح ترافیک را همسو و هم جهت با برنامه های عمومی مقابله با کرونا تنظیم و اجرا کند. وقتی سیاست و برنامه اصلی مبتنی بر فاصلّ اجتماعی است ، شهرداری نمی تواند تصمیمی بگیرد که به وضوح در تضاد با این طرح است.

لازم است ستاد ملی مقابله با کرونا به سرعت مانع از این ناهماهنگی خطرناک و وسیع شده و با قاطعیت ازاجرای تصمیم شهرداری و شورای ترافیک تهران شده در مورد طرح ترافیک تهران جلوگیری کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1399/01/22
شهرداری فقط فکر پول جیبش است مردم فدای مسئولین
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1399/01/22
اگه طرح ترافیک اجرا بشه معلوم میشه حناچی و شورای شهر تمام حرفاشون دروغه و فقط به فکر کسب درآمدشان هستند
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1399/01/22
شما یه طرح چاپیدنی خوب با درآمد بالا به شهرداری بدید بعد حذف طرحهای ترافیک رو از اون بخواهید!
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1399/01/22
حناچی وضعیت شهر شیراز برایت عبرت شود رعایت کردند وضعیت سفید شد ...به خیابانها هجوم آوردند وضعیت قرمز شد اگر حادثه نامعقولی با تصمیمهای غلط شما رخ داد من بعنوان یک شهروند نخواهم گذشت..دفع خطر احتمالی عقلا واجب است...والسلام
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1399/01/22
دست شما درد نکند مگر این پول دوستان غیر از درآمد به چیز دیگری فکر میکند از پنج عضو شورای ترافیک سه عضو از شهرداری می باشند واقعا باید تاسف از این کوته نظری ها اگر ترافیک هم باشد بهتر از آلوده شدن گله ای در مترو و اتوبوس است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
شهرداری فقط بفکر پول است جان مردم چه ارزسی دارد .
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1399/01/22
یکی از فاسدترین سازمان های دولتی همین شهرداری است.وبجز پول به هیچ چیز فکر نمی کنند.کافی کوچک ترین،بهانه دستشان باشد راه اخاذیش را پیدا میکنن.ویکی از مسببان گرانی ملک وبی خانمان شدن خیلی ها بواسطه گرانی همین شهرداری است
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1399/01/22
برای مسئولین نظام پول واجبتر از سلامتی مردم است , این هم دلیل مبرهن و آشکار , پس از انعکاس اجرای طح ترافیک کل عالم به این عقل کل ها خواهند خندید.
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1399/01/22
اگر در این طرح اشتباه شهرداری تهران که از لحاظ آمار مبتلایان و فوت شوندگان قبل از عید تا زمان اجرای این طرح نگاه شود تغییری ایجاد نشده و سیر نزولی نداشته ولی متاسفانه عده ای از مسئولین بدون در نظر گرفتن آن مردم را میخواهند به سمت وسایل نقلیه عمومی بکشانند اگر خدای نکرده آمار بالا برود این افراد حاضر به پاسخگویی هستند یا خیر ؟انشاءالله که مشکلی درست نشود
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1399/01/22
جالبه از یک طرف طرح فاصله گذاری می زارند از یه طرف ساعت طرح و زیاد میکنند .
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1399/01/22
با سلام
متاسفانه حکومت و دولت هرگز برای مردم ارزش قائل نیستند
ما را فقط برای انتخابات و راهپیمایی می خواهند
روزهای راهپیمایی مترو و اتوبوس مجانیه
ولی این روزها به فکر درامد و خالی کردن جیبهای خالی مردمند
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1399/01/23
شهرداری فکر کاسبی کردنه و جون مردم اندازه بادمجون هم براش مهم نیست ! بجای اینکه شهرداری مراقب یلامتی شهر باشه به فکر جبب خودش و آلودگی بیشتر شهره ! شرم آوره
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1399/01/23
حداقل یه مدت این نگاه کاسب مآبانه خودتونو میذاشتید کنار . نترسید بخاطر یه مدت کوتاه ورشکست نمیشید . شهر واسه مردمه ولی شهرداری شده صاحبخونه و دنبال اجاره از مردم در هر شرایطیه .
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1399/01/23
وقتی جیب شهرداری از جون ملت مهم تره نتیجش میشه همین سیاست که همه چیز میشه پول و هر کی نداره بره بمیره !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج