کنعانی: بیرانوند نخ داد، شجاع شوخی کرد
۹۸۱۴۱۵
۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
۲۹۳۴
مدافه تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من پسر کی‌روش نبودم و الحمدلله همه می‌دانند او با هیچ‌کس تعارف نداشت.

خبرورزشی: شوخی دو نفره شجاع خلیل زاده و علیرضا بیرانوند سوژه خوبی شد که ما سراغ محمدحسین کنعانی‌زادگان برویم. شجاع خلیل زاده در این لایو به علیرضا بیرانوند گفت که محمدحسین کنعانی‌زادگان ساعت ۵ صبح می‌خوابد و...! ساعت ۲۲:۳۰ با حسین تماس گرفتیم و با همین سوژه شروع کردیم که بحث به جای دیگری کشیده شد.

حسین‌جان سلام، خوبی؟ تو همیشه ساعت ۵ صبح می‌خوابی؟!

(با خنده‌ای بلند) این شوخی شجاع (خلیل‌زاده) توی لایو را می‌گویید؟!

بله!

شجاع پسر فوق العاده‌ای است. با هم ارتباط خوبی داریم و الان در قرنطینه برای هم پیام می‌فرستیم و در ارتباطیم. شجاع در تمرین و رختکن بازیکن شوخ و خوش‌روحیه‌ای است. این بار هم شوخی کرده است.

ولی سه بار تأکید کرد حسین کنعانی‌زادگان زیر ساعت ۵ صبح نمی‌خوابد!

مگر می‌شود فوتبالیست حرفه‌ای ساعت ۵ صبح بخوابد؟! از خود شجاع هم بپرسی می‌گوید شوخی کرده است. معمولاً ساعت ۲۳ یا نهایتاً ۲۳:۳۰ می‌خوابم.

البته اول علیرضا بیرانوند شروع کرد و بعد شجاع آن شوخی را انجام داد.

بله، علی بیرو نخ داد و شجاع هم آن شوخی را کرد که پخش شد. هر دو تا از دوستان خوب و همبازیان عزیزم هستند و واقعاً دلم برای شجاع و علی و همه همبازیانم تنگ شده است.

پس حوصله تو هم در قرنطینه خانگی سر رفته است؟

همین‌طور است، اما چاره‌ای نیست. به هر حال این تصمیمی است که گرفته شده و ستاد مبارزه با کرونا جلوی تمرین تیم‌ها را گرفته است. به هر حال این یک بحران جهانی است که باید همه رعایت کنیم تا این زنجیره ویروس کرونا به امید خدا به پایان برسد.

ولی دو، سه همبازی تو ظاهراً در ورزشگاه شهید کاظمی تمرین کرده‌اند.

من در جریان نبودم و نیستم. باید از خودشان بپرسید ولی فکر کنم مربوط به قبل از عید باشد.

نظرت در خصوص تعطیلی لیگ چیست؟

این تصمیمی است که در اغلب لیگ‌ها هم گرفته شده، اما به نظر می‌رسد دوباره از سر گرفته شود.

(به شوخی) به نظر می‌رسد فقط پرسپولیسی‌ها دوست داشته باشند لیگ ادامه پیدا کند!

بحث پرسپولیس فقط نیست. باید عدالت رعایت شده و حق به حقدار برسد. برای همه ما اولویت سلامتی مردم است. ما بازیکنان و مربیان هم جزو مردم هستیم و باید همه تابع قانون باشیم. همه باید صبر کنیم ببینیم فیفا و AFC چه تصمیمی می‌گیرند. شما خودت بگو اگر جای ما بودی و در فاصله ۱۰ بازی مانده به اتمام لیگ ۱۰ امتیاز از تیم دوم جدول فاصله داشتی و در ضمن با همه مدعیان هم بازی کرده باشی دوست داری لیگ نوزدهم لغو و نیمه‌تمام بماند؟!

من جای شما نیستم و فقط سؤال پرسیدم!

متأسفانه صحبت‌های غیرکارشناسی زیاد شنیدیم. همه فقط نفع خودشان را در نظر می‌گیرند و صحبت می‌کنند. ما واقعاً زحمت کشیدیم و در این فصل صدرنشین مطلق شدیم. آیا در انگلیس هم تیم‌ها می‌گویند لیگ برتر تعطیل و لیورپول و هیچ تیم دیگری قهرمان معرفی نشوند؟!

ولی لیورپول ۲۵ امتیاز با منچسترسیتی تیم دوم جدول فاصله دارد.

۱۰ امتیاز و ۲۵ امتیاز ندارد. ما شرایط خوبی ایجاد کردیم و باید به حق خودمان برسیم. پرسپولیس در ۳ سال گذشته هم توان خود را نشان داده و فوتبالی قهرمان شده است. حالا اگر تیم دیگری من اسم نمی‌آورم جای پرسپولیس بود و ۱۰ امتیاز با پرسپولیس فاصله داشت حرف از تعطیلی و لغو همیشگی لیگ نوزدهم می‌زد؟! من بعید می‌دانم!

خودت در دوران قرنطینه خانگی چه کار می‌کنی؟

نرمش و تمرینات راه دور را طبق برنامه‌ای که کادر فنی داده انجام می‌دهم. در کنار آن فیلم و سریال می‌بینم و به سختی خودم را سرگرم می‌کنم.

مثلاً در این مدت کدام فیلم یا سریال را تماشا کردی؟

سریال پایتخت ۶ ولی حیف که فقط ۱۵ قسمت بود و تمام شد!

اگر می‌توانستی یکی از نقش‌های این سریال را به انتخاب خودت برداری و جای آن کاراکتر بازی کنی کدام را برمی‌گزیدی؟

ارسطو با بازی احمد مهرانفر را خیلی دوست دارم. واقعاً ملموس و باورپذیر است، اما من هنرپیشه نیستم. دلم هم برای ارسطو می‌سوخت. طفلکی همه کاری برای خانواده معمولی می‌کرد، اما باز هم بدهکار می‌شد!

بگذریم! در این مدت قرنطینه خانگی یکی از سوژه‌ها شایعه خداحافظی سیدجلال حسینی بود. هرچند خودش تکذیب کرد، اما می‌خواستیم نظرت را در این خصوص بپرسیم.

سیدجلال حسینی نه اینکه کاپیتان یا همبازی من باشد این حرف را بزنم ولی یک لیدر و بازیکن بسیار بزرگ است. من خودم ملی‌پوش هستم و می‌دانم بالای ۱۰۰ بازی ملی داشتن چقدر سخت است. او هنوز هم با تمام وجود تمرین می‌کند و هنوز می‌تواند بازی کند.

گفتی در تیم ملی بازی کردن یا رسیدن به ۱۰۰ بازی ملی خیلی سخت است. توضیحی می‌دهی؟

واقعاً سخت است. تیم ملی با باشگاهی فرق می‌کند. اشتباهات بیشتر دیده می‌شود و n تا رقیب هم داری. با اولین یا کوچک‌ترین اشتباه حتی ممکن است خط بخوری. اینکه به ۱۰۰ بازی ملی یا بالاتر برسی فوق العاده است.

دوست داری روزی مثل سیدجلال حسینی به ۱۰۰ بازی ملی برسی؟

این یک آرزوی بزرگ برای من است که رسیدن به آن... نمی‌دانم ولی خیلی خیلی خیلی (سه بار تکرار می‌کند) سخت است.

ولی تو تازه ۲۶ ساله هستی و می‌توانی با توجه به پست بازی‌ات بازی‌های ملی خودت را بالا و بالاتر ببری.

بله، هدف اصلی من این است که جایگاهم در تیم ملی را حفظ کرده و به قول شما تعداد بازی‌های ملی خودم را بالاتر ببرم. هرچند خیلی سخت است.

نظرت راجع به انتخاب دراگان اسکوچیچ چیست؟

به نظر من انتخاب درستی بود. در شرایط کنونی آقای اسکوچیچ یک مربی خارجی است که شناخت بسیار خوبی از فوتبال ایران دارد و در تیم‌هایی هم که کار کرده عملکرد خوبی داشته است.

ولی قهرمان نشده است؟

شما پتانسیل تیم‌هایی که در اختیار داشته را هم در نظر بگیرید. نمی‌خواهم در ایران مثال بزنم که به کسی بربخورد، اما شما در لیگ اسپانیا تیم ختافه یا رئال ساراگوسا را به گواردیولا هم بدهید نمی‌تواند قهرمان کند. به نظر من در مجموع انتخاب خوبی بود.

تو یک جور‌هایی پسر کی‌روش بودی و بعد مورد توجه ویلموتس قرار گرفتی! صحبتی نداری؟

خدا را شکر هر مربی خارجی که آمده فوتبال من را پسندیده است. من پسر کی‌روش نبودم و الحمدلله همه می‌دانند او با هیچ‌کس تعارف نداشت. این دو عزیز و همه مربیانی که با آن‌ها کار کردم برای کنعانی‌زادگان زحمت کشیدند و قابل تقدیر هستند.

سال ۱۳۹۸ برای محمدحسین کنعانی‌زادگان چطور گذشت؟

سال ۹۸ برای من از لحاظ فوتبالی خوب بود ولی آخرش به خاطر همین ویروس کرونا تلخ شد. برای همه البته تلخ بود و امیدوارم هر چه زودتر از شر این ویروس خطرناک راحت شویم. هموطنان زیادی متأسفانه جان خود را از دست دادند و پزشکان، پرستاران و پرسنل بیمارستان‌های زیادی هم فوت کرده یا با فداکاری خودشان را در معرض آن قرار دادند. ایثار این عزیزان هم فراموش‌نشدنی است و در تاریخ این مملکت ثبت خواهد شد.

سال ۹۹ را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟

ان‌شا‌الله اگر این کرونا اجازه بدهد سال ۹۹ عالی‌تر هم خواهد شد و ما با پرسپولیس چهارمین قهرمانی خود را جشن خواهیم گرفت.

هواداران به تو لقب کمپانی می‌دهند. این لقب را دوست داری؟

خیلی دوست دارم. کمپانی کاپیتان سابق منچسترسیتی یک مدافع تأثیرگذار در تیم گواردیولا بود و می‌بینید که پس از خداحافظی او این تیم به مشکل خورده است.

ولی کمپانی شماره ۴ می‌پوشید و تو شماره ۶!

۶ پرسپولیس شماره خاصی است. آقاکریم این شماره را پوشیده و افتخار می‌کنم این پیراهن تن من است. امیدوارم لایق این پیراهن باشم.

و بالاخره حرف پایانی؟

اول اینکه دعا می‌کنم مردم کشورم و همه دنیا از شر ویروس کرونا خلاص شوند و دوم ان‌شا‌ءا... بتوانیم با پرسپولیس و هوادارانش در استادیوم آزادی جشن قهرمانی بگیریم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1399/01/24
شجاع وبیرواوسکولت کردن نادان
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1399/01/25
یک توهین از استقلالیا می بینید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج