چرا سردار ایرانی از روسیه دل نمی‌کند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۸۱۸۵۵
۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
۳۵۳۸
لیورپول، مارسی، لاتزیو و حالا ناپولی
سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران باوجود حضور بلندمدت در لیگ برتر روسیه هرسال پیشنهاد‌های قابل‌توجهی از لیگ‌ها و باشگاه‌های معتبر اروپایی دریافت می‌کند، اما هربار که خبر جذب این بازیکن از سوی یکی از تیم‌های قدرتمند اروپا منتشر می‌شود، این موضوع در حد یک خبر کوتاه باقی می‌ماند و پیش نمی‌رود تا اینکه سردار همچنان یکی از بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ روسیه باقی بماند.

روزنامه شرق - سپهر خرمی: سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران باوجود حضور بلندمدت در لیگ برتر روسیه هرسال پیشنهاد‌های قابل‌توجهی از لیگ‌ها و باشگاه‌های معتبر اروپایی دریافت می‌کند، اما هربار که خبر جذب این بازیکن از سوی یکی از تیم‌های قدرتمند اروپا منتشر می‌شود، این موضوع در حد یک خبر کوتاه باقی می‌ماند و پیش نمی‌رود تا اینکه سردار همچنان یکی از بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ روسیه باقی بماند. این‌بار خبر علاقه باشگاه ناپولی ایتالیا برای جذب سردار آزمون منتشر شده است تا شاید باشگاه سابق مارادونا و ایگواین بتواند اولین بازیکن ایرانی تاریخ خود را به دست بیاورد.

چرا سردار ایرانی از روسیه دل نمی‌کند؟

پیشنهاد از لاتزیو، واکنش سردار و خبر انتقالش

اولین تیم ایتالیایی که نسبت به جذب سردار آزمون در تابستان ۲۰۱۷ علاقه نشان داد، تیم فوتبال لاتزیو بود؛ تیمی باسابقه و با قدمت بالا، خواهان جذب مهاجم تیم ملی ایران شده بود. سردار در نقل‌وانتقالات ژانویه ۲۰۱۹ با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون یورو و به مدت سه‌سال‌ونیم از روبین‌کازان به زنیت پیوست و با توجه به اینکه دو فصل دیگر با باشگاه روسی قرارداد دارد، مسئولان لاتزیو برای جذب او باید رضایت مدیران زنیت سن‌پترزبورگ را جلب می‌کردند. مذاکرات به‌خوبی پیش می‌رفت و بسیاری از هواداران فوتبال، سردار را در لباس لاتزیو می‌دیدند، اما «جدل و بحث» بین دو باشگاه رستوف و روبین‌کازان، پروژه انتقال بزرگ را منتفی کرد. بحث و جدلی که برای سردار ایجاد شد، همه‌چیز را خراب کرد. باشگاه روستوف و روبین‌کازان بر سر این بازیکن جدال داشتند و کار به دادگاه عالی ورزش رسید. در نهایت لاتزیو (از جذب این بازیکن) عقب نشست.

پیشنهاد مارسی به رستوف برای جذب سردار

اما زمانی که سردار یکی از بازیکنان محبوب رستوف روسیه بود، پیشنهاد باشگاه مارسی به دستش رسید. اتفاقی که می‌توانست لیگ فرانسه را برای فوتبال‌دوستان ایرانی جذاب‌تر از قبل کند. تقابل سردار آزمون در مارسی با تیم‌های قدرتمندی، چون لیون پاری سن‌ژرمن و بوردو سوژه جذابی بود که به حقیقت تبدیل نشد. سایت sov روسیه در گزارشی درباره این اتفاق در سال ۲۰۱۶ نوشت: «سردار آزمون چهارشنبه‌شب با اطلاع از حضور نمایندگان باشگاه فرانسوی مارسی تلاش زیادی کرد تا توانایی‌هایش را به نمایش بگذارد. این بازیکن سخت مورد توجه مارسی قرار دارد و در این راه دو نفر از نمایندگان باشگاه فرانسوی مذاکرات اولیه با روستوف را آغاز و حتی پیشنهاد اولیه خود را ارائه دادند تا زمینه جذب آزمون را فراهم کنند». بعد از برطرف‌شدن مشکلات مالی رستوف، این باشگاه قید فروش سردار را زد تا مهاجم تیم ملی ایران همچنان در لیگ روسیه بماند و به گلزنی‌هایش ادامه دهد.

لیورپول و رؤیایی که محقق نشد

در تابستان ۲۰۱۹ بود که خبر انتقال آزمون به قهرمان لیگ برتر انگلیس در رسانه‌های ایرانی منتشر شد. سایت «اسپورتس کیدا» در گزارشی درباره مهاجم تیم ملی فوتبال ایران نوشت: «باشگاه لیورپول، سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت سن‌پترزبورگ را با دید اضافه‌کردن به این تیم به‌منظور تقویت خط حمله سرخپوشان مرسی‌ساید، زیر نظر گرفته است. آزمون کل دوران حرفه‌ای‌اش را در لیگ برتر روسیه بازی کرده است و پیش از پیوستن به زنیت سن‌پترزبورگ در اوایل سال ۲۰۱۹، برای تیم‌هایی مانند روستوف و روبین‌کازان بازی کرد.

از زمانی که آزمون به قهرمان روسیه ملحق شد، بازی‌های تأثیرگذاری از خود ارائه کرد و در ۱۲ بازی لیگ ۹ گل به ثمر رساند. این مهاجم ۲۴ ساله که او را با زلاتان ابراهیموویچ مقایسه می‌کنند، اخیرا در دیدار سوپرجام روسیه که استعدادیاب‌های لیورپول آن را از نزدیک تماشا کردند، دو گل برای زنیت به ثمر رساند». روزنامه معتبر مترو نیز گزارشی از عملکرد سردار آزمون منتشر کرد که این گزارش در سایت اصلی باشگاه لیورپول نیز بازنشر شد تا شایعه این انتقال قوت بگیرد.

سردار، اما در گفتگو با این رسانه بریتانیایی درباره انتقالش به باشگاه لیورپول در آینده‌ای نزدیک خبر داد: «در پنجره نقل‌وانتقالات زمستان گذشته صحبت‌هایی از علاقه لیورپول برای جذب من مطرح بود، بااین‌حال احساسم این بود که انتقالم در آن مقطع زمانی درست نبود. اگر آن موقع به لیورپول می‌رفتم، فقط چند بازی می‌کردم و بیشتر زمان را روی نیمکت بودم؛ چون آن‌ها می‌خواستند فقط یک جای خالی را پر کنند. می‌خواهم برای پیشرفت به یک تیم بزرگ بروم. مطمئنم که در آینده‌ای نزدیک برای یک تیم تاپ اروپایی بازی خواهم کرد». سایت مرکاتو فوت ایتالیا همچنین رقم این انتقال بزرگ را بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون یورو دانسته بود؛ انتقالی که هیچ‌وقت رخ نداد و البته باشگاه لیورپول نیز به‌صورت رسمی به خبر این انتقال و تمایل به جذب بازیکن تیم ملی ایران واکنشی نشان نداد.

چرا سردار ایرانی از روسیه دل نمی‌کند؟

ناپولی؛ آخرین شانس ۲۰۲۰ سردار برای حضور در جمع برترین‌ها

مهاجم تیم ملی ایران درحال‌حاضر در جمع سه گلزن برتر لیگ روسیه قرار دارد و همین امر باعث شده تا همچنان باشگاه‌های اروپایی خواهان جذب او باشند. آخرین باشگاهی که به جمع مشتریان سردار اضافه شده، ناپولی است. روزنامه کوریره دلواسپورت تأیید کرده که حضور سردار در تیم ناپولی بازی دوسر برد برای هردو خواهد بود. در این گزارش با تیتر «آزمون، پنج نکته‌ای که باید درباره هدف جدید باشگاه ناپولی دانست» آمده: «سردار آزمون شاید اولین بازیکن ایرانی در تاریخ باشگاه ناپولی شود. مهاجم تیم زنیت روسیه درحال‌حاضر شخصیت اصلی تیم روسی است. آمار این بازیکن تا امروز این موضوع را تأیید می‌کند: در ۲۹ بازی، این مهاجم گنبدی ۱۴ گل زده و هفت پاس گل داده است.

آمار مهمی که باعث شده این باشگاه ایتالیایی برای جذب این بازیکن ایرانی اقدام کند». در ادامه با اشاره به اینکه در زمستان، سردار آزمون گزینه خرید تیم ناپولی برای خط حمله بود، آمده که او مهاجم تیم زنیت سن پترزبورگ است و به خاطر اینکه شهروند غیراروپایی است، خریدش کار آسانی نخواهد بود. اما ژیانتولی و گتوزو مدیر ورزشی و سرمربی تیم ناپولی به این بازیکن علاقه‌مند هستند و مالک باشگاه نیز نظر مثبت خود را اعلام کرده است.

دلیل جذابیت سردار برای تیم‌های اروپایی

اما چرا سردار آزمون برای تیم‌های اروپایی جذاب است؟ به این خاطر که سردار، فقط ۲۴ سال دارد و در همین مدت کوتاه با انجام ۴۹ بازی ملی موفق به زدن ۳۲ گل ملی شده است؛ اتفاقی که برای علی دایی در ۲۴ سالگی، همراه با زدن فقط یک گل ملی بود. سردار سابقه حضور در لیگ قهرمانان اروپا و گلزنی مقابل بایرن‌مونیخ را در کارنامه دارد. او در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا نیز عملکرد قابل‌قبولی از خود به نمایش گذاشت. تمامی این فاکتور‌ها باعث شده تا تیم‌های مطرح اروپایی برای جذب این بازیکن آینده‌دار اقدام کنند.

سردار مقصر است؟

عدم انتقال سردار آزمون به یکی از تیم‌های مطرح فوتبال دنیا، اما برای هواداران فوتبال کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ بازیکنی که هرسال دو، سه پیشنهاد بزرگ از تیم‌هایی مانند لیورپول، مارسی و لاتزیو دارد، چرا از لیگ متوسط روسیه جدا نمی‌شود؟ آیا او قصد پیشرفت ندارد؟ آیا او نمی‌خواهد با توانایی گلزنی‌ای که دارد، مقابل بزرگان دنیا کسب تجربه کند؟ دو سال پیش بود که خبرآنلاین گزارشی را منتشر کرد با این مضمون که سردار آزمون قراردادی ۱۰ ساله را با قربان بردیف، مربی روسی خود امضا کرده که در این مدت باید تحت امر او باشد و بدون نظر و صلاحدید او نمی‌تواند به تیم دیگری ملحق شود.

در این گزارش آمده بود: «سردار قراردادی را با بردیف، سرمربی سرشناس روسی دارد که تا ۱۰ سال باید با این مربی همکاری کند. به نظر می‌رسد مربی سرشناس که مدیر برنامه‌های سردار هم هست، دوباره با کازان آشتی کرده و حالا بر همین اساس است که سردار با قراردادی چشمگیر به روستوف برمی‌گردد». هرچند سردار آزمون به این گزارش در اینستاگرام شخصی خود واکنش نشان داد و هرگونه قرارداد بلندمدت با بردیف را تکذیب کرد، اما مشخص نیست چرا تمامی پیشنهاد‌های معتبر که برای جذب سردار به باشگاه‌های روسی می‌رسد، در حد یک خبر باقی می‌ماند و فراتر نمی‌رود؟ هرچند شاید انتقال سردار به ناپولی بتواند این شائبه را برای همیشه از بین ببرد.

چرا سردار ایرانی از روسیه دل نمی‌کند؟

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1399/01/26
حتما دوست دخترش نمیاد...
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1399/01/26
چون روسیه دخترای خوشگلی داره نمیتونه دل بکنه از اونجا
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1399/01/26
چون روسیه است دیگه ! سردار هم که جوون و جویای نام .
بیشتر توضیح بدم ؟
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1399/01/26
دو حالت داره یا این خبر ها شایعه هست و فقط برای جلب توجه یا اینکه بگه من بازیکن خوبیم اینا به راه افتاده که بعیده
یه حالت هم داره که همون قرارداد بلند مدته
Iran, Islamic Republic of
06:17 - 1399/01/28
برترین ها داشتم غزل خداحافظیتو میخوندم که متن خبرو خوندم خیالم راحت شد
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/01/29
چهار پنج تا دختر روسیه ای رفتن عکس انداختن باهاش اینم فکر کرده دیکاپریویی، برد پیتیه. مونده ور دل طرفداراش.
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1399/01/29
دروغ چرا منم بودم اون همه دختر خوشگلو ول نمیکردم برم جای دیگه. روسیه خوشگلترین دخترای جهانو داره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
سردارخودش زن وبچه داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر حسینی_فوتر