بهداشت جهانی: توقف کرونا فقط با واکسن ممکن است
۹۸۱۹۷۶
۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
۱۱۵۲۳ 
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت که با توجه به پیوستگی موجود میان کشورها، توقف کامل انتشار ویروس کووید۱۹ در نهایت نیازمند تولید واکسن است.

ایرنا: مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت که با توجه به پیوستگی موجود میان کشورها، توقف کامل انتشار ویروس کووید۱۹ در نهایت نیازمند تولید واکسن است.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس خبری دوشنبه‌شب خود از انتشار «پیشنهادهای راهبردی» جدید این سازمان برای کشورهای جهان که به منظور کمک به سیاست‌گذاری برای مقابله با شیوع کرونا تدوین شده، خبر داد.

آدهانوم گفت که این مجموعه با توجه به آخرین اطلاعات و آنچه سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا آموخته، تدوین شده است و روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد.

بهداشت جهانی: توقف کرونا فقط با واکسن ممکن است

به گفته مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، توصیه‌های راهبردی از جمله شامل ۶ مورد است که کشورها پیش از بازگشایی فعالیت‌های تعطیل شده به خاطر کرونا، باید از آن‌ها اطمینان حاصل کنند که به این شرح است:

۱- زنجیره انتقال مهار شده باشد؛

۲- ظرفیت لازم در نظام سلامت برای شناسایی، آزمایش، قرنطینه و درمان همه موارد ابتلا و ردیابی تماس‌های آن‌ها وجود داشته باشد؛

۳- خطر شیوع در اماکن خاص مثل تاسیسات بهداشتی و خانه‌های سالمندان به حداقل رسیده باشد؛

۴- اقدامات پیشگیرانه در محل کار، مدارس و اماکن مشابه اتخاذ شده باشد؛

۵- خطرات واردات قابل مدیریت باشد؛

۶- آموزش و توانایی لازم برای انطباق افراد با شرایط جدید فراهم باشد.

وی همچنین تاکید کرد که کشورها باید به دلیل پر شدن ظرفیت نظام سلامت و تاثیرات اقتصادی-اجتماعی، توازنی میان اقداماتی که برای کنترل مرگ‌ومیر ناشی از کرونا انجام می‌دهند با اقدامات مربوط به دیگر بیماری‌ها ایجاد کنند.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت افزود با توجه به اینکه تنگاتنگی ارتباطات جهانی به معنای بازگشت کووید۱۹ است، در نهایت تولید و توزیع یک واکسن ایمن و موثر برای قطع کامل زنجیره انتقال این ویروس لازم است.

شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

از آن زمان این ویروس به اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان نفوذ کرده و تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر را مبتلا کرده و جان ۱۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر را در سراسر جهان گرفته است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
03:01 - 1399/01/26
خوبه تویه ایران شش تا بند رعایت شد بد گفتن همه چیز از شنبه عادی شده
Iran, Islamic Republic of
03:37 - 1399/01/26
با رد شدن هر شهاب سنگ نزدیک زمین منتظر یه ویروس جدید خطرناکتر باشید. !!!
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1399/01/26
ایران هزار ماشالله همه موارد را رعایت کرد بعد گفتن همه کارها ازسر گرفته شود.
رییس جمهور عزیز جان من هم مثل اون اشخاصی که در هتلهای کیش وسیستان خودشان را قره نطینه کردن ودارن کیف میکنن عزی هستن من هم فرزند پدرومادری هستم که برایشان خیلی عزیزم.لطفا فقرا را هم دریابیدکه خداوند رحمان ورحیم بیشتر درقلب فقراست تاغنیها
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1399/01/26
کرونا برای اصلاح امور در دنیاست امده ناظر بر اعمال ما باشه تا یاد دهد انسانیت را اما. سوال. چرا از کوهان به پکن به این نزدیکی نرفت شما میگید راه ره گم کرده یا قضیه چیز دیگری است مسجد را تعطیل ک د حالا میشه نماز را تو خانه خواند. اما. مجلس چرا. های پر مارکت ها که از مجلس شلوغ ترن
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1399/01/26
غنی ها فرار کردن ام کرونا پیداشون میکنه
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1399/01/26
مصرف سرانه fast food ارتباط مستقبمی با ابتلای کرونا در کشورها دارد . موقعیکه مردم دنیا تو صف فست فود می ایستادند و خودشونو خفه میکردند , شما کجا بودی , بهداشت جهانی . فکر کنم بهداشت همساده هاشو چک میکرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج