آذری: کی‌روش، ارزش این پاداش را داشت
۹۸۳۶۰۴
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
۱۳۸۸
سعید آذری اعتقاد دارد که میزان ده درصد از کل پاداش تیم ملی مبلغ زیادی برای کارلوس کی‌روش نیست.

ورزش سه: سعید آذری مدیرعامل جدید فولاد در گفتگویی، به نکات مختلفی از جمله پاداش کارلوس کی‌روش و هم‌چنین وضعیت فدراسیون اشاره و اظهار نظر کرده است:

* این پاداش نقطه ابهام است

بحث در مورد پول‌هایی که آقای کی‌روش گرفته، پیچیده است، مخصوصا اینکه من از مفاد قرارداد آقای کی‌روش با فدراسیون فوتبال و جزییات آن اطلاع خاصی ندارم. بدترین نوع قضاوت شاید قضاوت شهودی است که بر اساس شنیده‌ها درباره آدمی که اکنون در ایران نیست، بخواهیم قضاوت کنیم و تصمیم بگیریم. اما طبق صحبت‌های انجام شده مفاد این قرارداد بر این اساس است که ۱۰ درصد از پاداش جام‌جهانی به آقای کی‌روش تعلق می‌گیرد، اینکه این پول پس از اینکه توسط فیفا پرداخت شد به آقای کی‌روش پرداخت می‌گردد و یا اینکه پس از مسابقات جام‌جهانی پرداخت شود مشخص نشده و نقطه ابهام است.

* کی‌روش ارزش این پاداش را داشت

وقتی شما یک‌نفر را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب می‌کنید و می‌توانید ده میلیون دلار درآمد داشته باشید، این ده درصد پول خیلی زیادی نیست و سرمربی ارزش این را داشته است. در تمامی کشورها این موضوع است که سرمربی می‌گوید من فلان درصد از پاداش را می‌گیرم و تیم را به جام جهانی می‌برم حتی این موضوع در باشگاه‌ها نیز وجود دارد به عنوان مثال ما فصل پیش با آقای منصوریان توافق کردیم و برای راه‌یابی تیم به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و صعود در هر مرحله پاداش‌های جداگانه‌ای را لحاظ کردیم.

* پاداش کی‌روش به امضای طرفین رسیده

تمام تقصیرات را نباید گردن کسی بندازیم که اکنون حضور ندارد و ما از مفاد قراردادش اطلاع نداریم، موضوعی که مشخص است ده درصدی است که در قرارداد آمده و به امضای دو طرف رسیده است. نکته ای وجود دارد که مابه‌التفاوت مبلغی که کی‌روش نسبت به ده درصد گرفته بابت چه چیزی بوده و سوال من این است که چه لزومی داشته این مسائل در مطبوعات عنوان شود.

* ده درصد از پاداش ما به سرمربی رسید

ما رشید مظاهری را از ذوب آهن در تیم‌ملی داشتیم و پاداشی که به ذوب‌آهن تعلق می‌گرفت ۲۲۶ هزار دلار بود. زمانی که در باشگاه ذوب‌آهن بودم ۶ مکاتبه با فدراسیون فوتبال در این زمینه انجام دادم چرا که در شرایط سختی بودیم و به دنبال حق‌مان بودیم. به فدراسیون این پیشنهاد را دادم که ما می‌توانیم این پول را به طور مستقیم از فیفا دریافت کنیم که به ما اعلام کردند فیفا گفته این پول را تنها به فدراسیون‌ها می‌دهیم و آن‌ها موظف هستند این پول را به باشگاه‌ها بدهند. اینکه چرا این پول به باشگاه‌ها داده نشده و ده درصد ابتدا برای سرمربی تیم ملی پرداخت شده، مشخص نیست.

* با کی‌روش بحث داشتم اما...

من اولین مدیرعامل باشگاهی بودم که با آقای کی‌روش بحث داشتم. که آن بحث روی موضوع اکبر ایمانی بود و مصاحبه‌هایی بر علیه من انجام داد اما نمی‌توانم وجدانم را زیر پا بگذارم و بر علیه آدمی که حضور ندارد مصاحبه کنم. به عقیده من کی‌روش آدمی نبود که بیشتر از چیزی که در قراردادش است پول بگیرد و اینکه توانسته پول پاداش را زودتر از بقیه بگیرد، گناه کی‌روش نیست.

* فیفا مخالف پولشویی است

فیفا صرافی نیست که بخواهد بابت طلب‌های ما از خودش، بدهی‌های ما را بپردازد و فیفا ساختار بزرگی است که مانع پول‌شویی می‌شود و روی این موضوع فوق‌العاده حساس است و روی همین مسائل آقای سپ بلاتر و بسیاری از همکارانش را دستگیر کردند و فیفا به ای‌اف‌سی هیچ پولی بابت طلب تیم ملی ایران نداده است.

* یک پکیج بی اعتمادی را در فیفا و AFC داریم

من فصل پیش که مدیرعامل ذوب‌آهن بودم، حدود ۴۰۷ هزار دلار بابت مسابقات آسیا را خودم در قطر از طریق سفارت‌خانه ایران در مالزی و قطر هماهنگ کردم و تا سنت آخر آن‌را گرفتم. این موضوع تماماً تلاش فردی بوده و اینکه یک کار سازمان یافته و اصولی باشد، نبوده است. تمام راه‌کار آن را خودمان پیدا کردیم و جا دارد من از سرکار خانم افخم و سفیرمان در قطر و مالزی تشکر کنم. مسائل زیادی از جمله اساسنامه، سه میلیون دلار کمپ اسپایر و ... جمع می‌شود و یک پکیج بی‌اعتمادی برای فوتبال ما در ای‌اف‌سی و فیفا می‌سازد و این موضوعات تبعات خواهد داشت. وقتی رئیس فدراسیون ما اعتراف می‌کند که ما به فیفا دروغ گفتیم شما نباید انتظار خاصی از مدیرعامل یک باشگاه داشته باشید.

* قبل از فیفا درباره اصلاح اساسنامه گفتم

اولین کسی که درباره اساسنامه قبل از نامه فیفا صحبت کرد، من بودم و متاسفانه بعد از آن مشکلاتی برای من درست شد که خداوند کمک کرد و حقانیت صحبت ما ثابت شد. اگر احساس کنم که ساختار اصلاح شده و آن موضوعی که اعضای محترم مجمع به دنبال آن هستند، در اساسنامه قید می‌شود چرا که نه؟ من می‌توانم تجربیاتی که طی ۱۹ سال در فوتبال کسب کرده‌ام را در جایگاه‌های بالاتر استفاده کنم اما این به شرطی است که اساسنامه‌های باشد که تمامی معضلات را حل کند و اعتمادی که بین فدراسیون، ای‌اف‌سی و نهادهای بالادستی کم‌رنگ شده است را بهبود ببخشد. ما باید سه کمیته در اساسنامه جدید خود قرار بدهیم تا مشکلات حل شود و متاسفانه شنیده‌ام که این کمیته‌ها بازهم در اساسنامه قرار ندارند. ۱_ کمیته امور مالی، در فدراسیون امور مالی وجود دارد اما کمیته‌ای نیست که حاصل برنامه ریزی مالی باشد و راه‌کارهای مالی را بداند. ۲_ کمیته تطبیق و ممیزی ۳_ کمیته مدیریت.

* یک سنت از پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم

باشگاه‌ها از این موضوعات ضربه می‌بینند، شما ببینید از جام‌جهانی روسیه چقدر گذشته اما باشگاه‌ها هنوز یک سنت نگرفته اند. هر بازیکن ۲۲۶ هزار دلار برای هر باشگاه درآمد داشته است و برای هر باشگاه تعداد نماینده آن را در جام‌جهانی در این عدد ضرب کنید.

* به حرف هموطنتان گوش کنید!

دوستانی که در فدراسیون فوتبال و یا کمیته‌های مختلف آن از جمله انضباطی ، اخلاق و ... حضور دارید، من همیشه صراحت لهجه داشته‌ام، رک و پوست کنده حرفم را زده ام و هیچ‌وقت هم فضاسازی نکرده‌ام. از شما خواهش می‌کنم وقتی هم‌وطن شما موضوعی را جلوتر از شما متوجه می‌شود و می‌گوید را گوش کنید، شاید اگر اینکار را انجام می‌دادید درصدی از این موضوع که پیش آمده برای ما اتفاق نمی‌افتاد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1399/01/30
یعنی هرکی به هرکیه ده درصد پاداش صد دلار که نیست یک میلیون دلارمیشه با صرف فوتبال پایه بشه نه اینکه به اضافه قرارداد ده درصدم پاداش بدیم این طرز فکرباید ازبین بره یاانقدردلال هست که اوناهم یه چیزی گیرشون بیادگناهدارن
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1399/01/30
چون شما اصفهانی ها قرار داد بستین موافق هستین ننگ بر کفاشیان و تاج و ساکت مداربسته هاشون
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1399/01/30
فعلا که ما دو میلیون دلار به ویلموتس که یک روزم ایران نموند دادیم یا کلی باخت تازه هنوز‌نکشیده بیرون می خواد بدون هیچ‌ دردسری 7,8میلسون بگیره خداحافظ کی‌روش 7سال تیم اول آسیا کرد دو جام جهانی بازیای قابل قبول ساختن یک نسل از بازیکن جوان آزمون ،جهانبخش ،طارمی ، محمدی غفوری ، گنجی .... همه اینا اولین باز زمان کی‌روش دعوت شدن زمانی که مثلاً دست دو هلند بازی می کرد جهانبخش خدایی مربی مثل کی روش نمی بینه ایران اگه حالا پاداشی هم گرفته نوش جانش یک چیزی هست که هنوز که هنوز مربی و بازیکن از کی روش تعریف میکنن ارزش پیراهن تیم ملی برد بالا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج