استاد حوزه: دعا برای ریشه‌کنیِ کرونا ضروری است
۹۸۴۲۰۰
۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
۱۲۶۸۶
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران یکی از وظایف علمای اسلام را ترغیب دانشمندان و مسلمانان برای حل مسئله کرونا و درمان آن دانست و افزود: دعوت مردم به دعا برای ریشه کن شدن کرونا ضروری است.

خبرگزاری مهر: حجت الاسلام عبدالکریم بهجت پور، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران بعد از ظهر یکشنبه در وبینار علمی بررسی کرونا از نگاه اسلام که به صورت مجازی برگزار شد، با بیان اینکه بیماری کرونا برای انسان‌های غافل، ناآگاه و ستمگر پیام ارزشمندی دارد، افزود: بیماری کرونا موجب شد تا چشم بشر به روی حقیقت و جهان غیب باز شود.

وی با بیان اینکه کرونا می‌تواند بلا و تنبیه برای افراد ستم‌گر و امتحان برای معنوی‌تر شدن ایمان مسلمانان و معتقدین باشد، افزود: کرونا متأسفانه اکنون بسیاری از کشورهای مسلمان و کشورهای ستمگر را در برگرفته است و ظالمین و مظلومین همه با هم درگیر آن هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: بیماری کرونا امتحانی بزرگ بود که موجب افزایش ظرفیت مسلمانانی که ستم کشیده‌اند و تنبیه ستمگران بوده است.

استاد حوزه: دعا برای ریشه‌کنیِ کرونا ضروری است

وی با بیان اینکه با ظهور منجی دین اسلام جهان هستی را تصرف خواهد کرد، افزود: با ظهور منجی، مسلمانان جهان را اداره می‌کنند.

حجت الاسلام بهجت‌پور با تأکید بر اینکه خداوند متعال برای تذکر و تنبیه بشر نیاز به سلاح‌های بزرگ و گسترده ندارد، تصریح کرد: ویروس کرونا با وجود کوچکی انسان‌های زیادی را زمین‌گیر و اقتصاد، امنیت و قدرت کشورهای ابرقدرت را دچار چالش‌های جدی کرده است.

انسان نباید با روحیه غرور و تکبر با خداوند متعال برخورد کند

وی با بیان اینکه انسان نباید با روحیه غرور و تکبر با خداوند متعال برخورد کند، افزود: جهان تابع نظم و قوانین بسیار دقیقی است و دانش‌هایی که انسان کسب می‌کند، محصول این نظام قوی است و وقوع مسائلی از جمله ویروس کرونا به دلیل این است که ما از مسیر طبیعی پدیده‌ها خارج شده‌ایم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران بیان کرد: یکی از عرصه‌های عبادت خداوند تلاش برای حل مشکلات مردم است.

وی یکی از وظایف علمای اسلام را ترغیب دانشمندان و مردم مسلمان برای حل مسئله کرونا و درمان آن به منظور باز کردن گره از مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: دعوت مردم به دعا برای ریشه کن شدن این ویروس ضروری است.

حجت الاسلام بهجت‌پور با اشاره به ضرورت هدایت مردم توسط علمای اسلام به دعا تصریح کرد: مردم باید بدانند که خداوند متعال، وجود قدرتمندی است که می‌تواند این بلاها را از دفع کند، بنابراین با دعا به درگاه خداوند می‌توانیم سرعت درمان این بیماری را بالاتر برده و امکان دست یابی سریع‌تر به درمان را فراهم سازیم.

امیدبخشی به مردم از بزرگترین وظایف علمای دین اسلام است

وی بیان کرد: یکی دیگر از وظایف علمای اسلام دعوت مردم به صبوری و شکیبایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ضرورت توجه به تربیت اسلامی، افزود: افراد زیادی از ویروس کرونا آسیب‌های مالی و جانی دیده‌اند که برخی در حال تنبیه و مسلمانان نیز در حال آزمایش هستند و آزمایش آنان میزان صبوری و شکیبایی‌شان است.

وی بیان کرد: امیدبخشی به مردم از بزرگترین وظایف علمای دین اسلام است که علما باید مراقب باشند که مردم مأیوس و ناامید نشوند.

لازم به ذکر است که وبینار علمی بررسی کرونا از نگاه اسلام با سخنرانی حجت الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، تاج‌الدین الهلالی رئیس مرکز افتا استرالیا و استاد دانشگاه الازهر مصر برگزار شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:12
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1399/01/31
ماگه همیشه دعا می کنیم تا اختلاسگران نابود بشن گرانفروشان ومحتکران نابودشوند هی زیارتر می شوند شما هم دعا کنید
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1399/01/31
چینیای خدا نشناس دعا کردن که خوب شدن؟
کشوره کمونیستی که بویی از خدا نبرده
لعنت به چین که هرچی میکشیم ازون خدانشناساس
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1399/01/31
خب حاجی الان توی چین اصلا خدا قبول ندارند تا چه برسد به دعا و بیماری هم کنترل شد . چطور میشه آنرا تحلیل کرد. ولی توی ایران کلی دعا و زیارت نامه ولی هنوز خبری از نابودی کرونا نیست. آیا موقع آن نرسیده که به پیام واقعی قرآن که تدبر و تفکر است روی بیاوریم و علوم جدید را به عنوان آیات الهی مورد توجه قرار دهیم؟ آیا موقع آن نرسیده که دیگر جلوی زیان بیشتر تحجر را بگیریم؟
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1399/01/31
چراچند دعا برای
غارتگران نمیکنید
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1399/01/31
اگر دعاهای ایرانیان کارساز بود الان جمعیت کره زمین زیر یک میلیارد نفر بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج