حنیف: توهین به علی کریمی تو کَت‌ام نمی‌رود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۸۵۶۸۲
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴
۳۱۹۶
مدافع سال‌های نچندان دور استقلال در خصوص تبعات اقتصادی شیوع کرونا به خبرورزشی گفت: بابا یک میلیون به کجای این مردم می‌رسد؟ چه چیزی می‌شود خرید؟ این‌ها فقط بخشی از مشکلات مردم است.

خبر ورزشی: مدافع سالهای نچندان دور استقلال در خصوص تبعات اقتصادی شیوع کرونا به خبرورزشی گفت: بابا یک میلیون به کجای این مردم می‌رسد؟ چه چیزی می‌شود خرید؟ این‌ها فقط بخشی از مشکلات مردم است.

گفتگو با حنیف عمران زاده همیشه متفاوت است. او این‌قدر رک و صادقانه حرف می‌زند که معمولا مصاحبه هایش خواندنی از آب در می‌آید. اما حنیف این بار زیاد حرف فوتبالی ندارد، بلکه گلایه دارد به خاطر وضعیت مردم. به خاطر مشکلاتی که زیاد شده...

برایمان تعریف کن این روز‌ها چه می‌کنی؟

بعد از شیوع کرونا دو ماه است فلنگ را بسته‌ایم و در لواسان خودمان را قرنطینه کرده‌ایم. تمرینات نساجی هم فعلاً تعطیل است. با کمک دکتر فاضلی یک برنامه خوب ریختیم و اینترنتی بچه‌ها را رصد می‌کنیم.

خیلی‌ها می‌گویند بازیکنان و مربیان باید دستمزد خودشان را کاهش بدهند. تو موافق هستی؟

ببینید فوتبالیست‌ها باید اتحادیه داشته باشند تا این‌طور مواقع تصمیم جمعی بگیرند. در واقع اتحادیه تصمیم بگیرد. الان با تعطیلی رقابت‌های فوتبال، باشگاه‌ها ضرر کرده‌اند. دیگر همه چیز بستگی به بازیکنان دارد. فکر می‌کنم خود فیفا می‌خواهد کاهش دستمزد‌ها را اعلام کند. الان دیگر معرفتی و مرامی است. به هر حال لیگ تعطیل است و بازیکنان هم دوست ندارند برای هفته‌هایی که بازی نکرده‌اند پول بگیرند.

طلبکاران هم شاید بخشی از طلب خود را ببخشند. شانس آوردی طلبت را سر موقع گرفتی.

آقا چه می‌گویی؟ من طلبم را بعد از ۵ سال گرفتم. تازه ۳۰۰ میلیون تومان هم بخشیدم. کلاً توانستم با آن چند تا گوسفند بخرم! (خنده) ۵ سال پیش می‌شد یک خانه بخرم، الان هیچی!

وضع قیمت‌ها که عجیب است...

شب می‌خوابی صبح بیداری می‌شوی می‌بینی همه چیز ۵۰ درصد گران شده. دوباره می‌خوابی و بیدار شدی ۷۰ درصد بالا رفته. می‌گویند ۴ میلیارد دلار ارز ناپدید شده است. یکی می‌گوید نه ۱/۵ میلیارد دلار بوده! اصلاً می‌دانید چقدر پول است؟! مگر مهد کودک است که این‌طور پول‌ها در کشور گم می‌شود؟ اینجا باید از آقای رئیسی یک تشکر ویژه کنیم. ایشان از وقتی آمده عالی کار کرده. دزدان و فاسدان تا اسم ایشان را می‌شنوند تن و بدشان می‌لرزد. شک نداریم ایشان ته این ماجرا را هم درمی‌آورد و با خاطیان برخورد می‌کند.

من یک درخواست از آقای رئیسی دارم. خداوکیلی وارد فوتبال هم شوند. در فوتبال هم از این چیز‌ها کم نیست. به نظرم یک دادگاه ورزشی تشکیل دهند و یک‌سری از چهره‌های سالم ورزش را بیاورند. این نمی‌شود یک مدیر بیاید و بخورد و برود و کسی هم با او کار نداشته باشد. نهایتاً طرف را ۴، ۵ سال از حضور در فوتبال محروم می‌کنند. آقا این به چه دردی می‌خورد؟ می‌گویند کاری کردیم آن مدیر دیگر به استادیوم نیاید! بابا طرف قبل از آمدن به فوتبال هم استادیوم نمی‌رفته، این چه برخوردی است؟ راحت زندگی اش را می‌کند. یک میلیارد پول می‌خورد ولی از فوتبال محروم می‌شود. واقعاً خسته نباشید.

به نکته جالبی اشاره کردی. طرف قبل از اینکه وارد فوتبال شود، اصلاً استادیوم نمی‌رفت که حالا بعدش بخواهد برود.

بابا خنده‌دار است به خدا. مدیرعاملی در استقلال بوده که آن را به خاک و خون کشیده. این باشگاه سه سال طول می‌کشد که بلند شود و روی پایش بایستد. بعد پست بهتر به این آقا می‌دهند. معلوم نیست در این ورزش چه خبر است. فرهاد مجیدی برای آقای رئیسی نامه نوشت. ان‌شا‌ءا... که ایشان وارد فوتبال هم بشوند و جلوی فساد‌ها را بگیرند. نمی‌شود من عمران زاده از فوتبال پایه ۵ میلیارد بالا بکشم بعد ۵ سال محروم کنند. خب دیگر چه غمی دارم؟ سالی یک میلیارد به جیب زده‌ام و نگرانی برای آینده ندارم. بعد از ۵ سال هم از سوراخ دیگری وارد فوتبال می‌شوم. خب این چه برخوردی است؟

در مورد گرانی‌ها صحبت کردی. یک مقدار در این باره ریز شویم. کلاً قبول داری حال مردم خوب نیست؟

بله، به خدا در خیابان داریم می‌رویم مردم عصبی هستند. همه با خودشان حرف می‌زنند. مردم با هم دعوا دارند. طرف آن روز سر هیچی می‌خواست من را در خیابان بزند. می‌گویم آقا چه شد؟ یکهو شناخته. می‌گوید آقا حنیف ببخشید اعصابم خرد است. به خدا مردم ترکیده‌اند. واقعاً اوضاع خنده‌داری داریم. کارگر ماهی یک میلیون و ۸۰۰ حقوق می‌گیرد. بابا چطور خرج زن و بچه اش را بدهد؟! چطور اجاره خانه بدهد؟ چطور پول قبض برق و آب و گاز بدهد؟! به خدا دو تا دمبل و یک استپ و یک طناب خریدم شد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان. بابا پول مثل آب خوردن خرج می‌شود. به سوپرمارکت می‌روی دو قلم جنس می‌خری می‌شود ۱۰۰ هزار تومان. آخر چطوری کارگر زندگی‌اش را بچرخاند؟ به خدا انصاف نیست. این مردم گناه دارند.

البته وام یک میلیونی به خاطر شیوع کرونا و خراب شدن کار و کاسبی‌ها پرداخت می‌شود.

یک میلیون می‌دهند چطوری؟ شما بروی ۲۰۰، ۳۰۰ هزار تومان پول سیم‌کارت بدهی! بابا یک میلیون به کجای این مردم می‌رسد؟ چه چیزی می‌شود خرید؟ این‌ها فقط بخشی از مشکلات است. من دیدم حریرچی معاون وزیر بهداشت مصاحبه کرده که مازندران به خاطر کرونا دوباره در وضع بدی است. وقتی در شهر‌ها را باز می‌کنی و می‌گویی از اول اردیبهشت رفت‌وآمد مشکلی ندارد، همین می‌شود.

جان مردم برای شما مهم نیست آقایان؟! چرا استان مازندران باید تاوان بدهد؟! وقتی می‌گویی مشکلی برای سفر نیست مردم بعد از این مدت سخت برای عشق و حال به شمال می‌روند. مرگ و میر دوباره در این استان زیاد شده است. بابا خانواده‌های ما در آنجا هستند. چه گناهی کرده‌اند؟! چه گناهی کرده‌ایم مازندرانی هستیم؟ در تعطیلات هم که تمام ایران می‌ریزند شمال و نمی‌توانیم سر کوچه برویم و دو تا خرید کنیم. همه خیابان‌ها قفل می‌شود. این هم از وضع الان. البته من به مردم ایراد نمی‌گیرم. طبیعی است.

طرف ویلا دارد. ماه‌هاست نرفته. خانه اش است. باید برود و یک سری بزند که اوضاع خانه اش چطور است. مشکل از مسئولان است. برای من یک‌سری چیز‌ها جالب است. الان شنیدم که گفته‌اند اشکالی ندارد. مردم قبض‌هایشان را اردیبهشت بدهند. مگر مردم اسفند و فروردین کار کردند که اردیبهشت پول قبض بدهند؟! من خودم کاسب هستم. سه چهار ماه کارم تعطیل بوده. شما اگر می‌خواهید با مردم همکاری کنید بگویید قبض‌ها را آخر سال بدهید، وقتی کرونا تمام یا کمتر شد. مردم پول درآورده‌اند چرا قبض‌ها را می‌خواهید بگیرید؟! فکر می‌کنید اینکه دو ماه پرداختی‌ها را عقب انداختید، به مردم لطف کردید؟ صبح می‌رویم همه چیز گران شده. شب می‌رویم دوباره همه چیز گران شده. در همه جای دنیا به خاطر قرنطینه اجناس ارزان شده ولی در مملکت ما گران شده!

کمی درباره استقلال حرف بزنیم. اخیراً سعادتمند مدیرعامل این باشگاه با بعضی پیشکسوتان و بازیگران جلسه گذاشته است. تو موافق این کار‌ها در اولین قدم هستی؟

جلسه با پیشکسوت بد نیست. پیشکسوتان عزیز شناسنامه باشگاه هستند و سال‌ها بازی کرده‌اند. آسیب دیده‌اند. از زندگی‌شان گذاشته‌اند. پول نبوده ولی بازی کرده‌اند. منتها نظر من چیز دیگری است. حرفم با آقای سعادتمند این است که کاش اول با بازیکنان استقلال جلسه می‌گذاشتید. چون این‌طور که همه می‌دانید استقلال مشکل زیاد دارد. بهتر بود آقای سعادتمند حداقل با بزرگ‌تر‌های استقلال جلسه می‌گذاشت. این لابه‌لا چند پیشکسوت هم می‌آمد و حتی در جلسه سعادتمند و بازیکنان حاضر می‌شدند.

چه ایرادی دارد؟ پیشکسوت آنتن نیست که به مطبوعات خبر بدهد. اگر ایشان چنین کاری می‌کرد و بازیکنان را می‌دید، به باشگاه بیشتر کمک می‌شد. استقلال این‌قدر مشکل دارد که نیازی نیست سعادتمند دنبال آن‌ها بگردد. می‌گویند با بیل دو، سه متر را بکنی به زیر خاک می‌رسی و همه چیز را می‌بینی. اینجا ولی فوت کنی همه چیز معلوم است.

آیا با تعطیلی لیگ و اعلام قهرمانی صدرنشین موافق هستی؟

درست است پرسپولیس ۱۰ امتیاز بیشتر دارد ولی این دلیل نمی‌شود که جام را به آن‌ها بدهند. ما هم یک زمانی با ۱۰ امتیاز اختلاف بالا سر سپاهان و با ۱۳ امتیاز اختلاف بالا سر پرسپولیس بودیم. آخر فصل، اما سپاهان قهرمان شد. قشنگ یادم است. الان هم زمان زیادی تا پایان فصل مانده. شما ممکن است در ۹ بازی باقی‌مانده نتیجه نگیری. همین پارسال در بازی با صنعت نفت اگر داور آن اشتباه را نمی‌کرد و گل سالم استقلال را مردود نمی‌کرد، مگر ما نمی‌توانستیم جزو مدعیان قهرمانی باشیم؟! یک‌سوم بازی‌ها مانده. هزارتا اتفاق ممکن است بیفتد.

سؤال بعدی هم درباره توهین‌های تتلو و طرفدارانش به علی کریمی است. تو هم قطعاً در جریان هستی.

بابا در کَت من نمی‌رود یکی به علی کریمی توهین کند. علی کریمی خالق کلی لحظات خوب برای این مردم است. او باعث شد ما بیشتر از فوتبال لذت ببریم. کار اشتباهی است که یک عده به او توهین کرده‌اند. البته علی کریمی این‌قدر بزرگ است که با فحش دادن کوچک نمی‌شود. او خیلی بزرگ است و خودش هم به این رفتار‌ها توجهی ندارد. کسانی که به صفحه کریمی می‌روند و توهین می‌کنند باید بدانند او کلی برای فوتبال ما زحمت کشیده. برای بایرن بازی کرده. کم نیست.

این رفتار‌ها قشنگ نیست. سر هر چیزی حرمت‌ها را نشکنیم. متأسفانه این چیز‌ها نشأت گرفته از جامعه‌مان است. مشکلاتی که مردم دارند. می‌گویم طرف یقه خود من را گرفته بود. تا شناخت گفت ببخشید آقاحنیف. مردم عصبی هستند.

راستی با فرهاد مجیدی ارتباط داری؟

میانه‌ام با او خوب است ولی خیلی وقت است با هم صحبت نکرده‌ایم. قبلاً در ارتباط بودم. به هر حال الان هم من در یک تیم کار می‌کنم و او هم سرمربی استقلال است. مطمئنم سرش شلوغ است و به خاطر همین تماسی نمی‌گیرم.

رابطه تو با مهدی رحمتی هم همیشه جالب بوده. در عید نوروز مصاحبه‌ای کردی که انگار کنایه به مهدی بود. درست است؟

نه بابا. من و مهدی رفیق هستیم. شاید خنده تان بگیرد ما هفته‌ای سه، چهار بار با هم در ارتباط هستیم. چیزی هم بین ما بود که صحبت کردیم و حل شد. من و مهدی رحمتی همیشه مشکلات‌مان را حل و فصل کرده‌ایم. الان هم رابطه خوبی داریم.

با قلعه‌نویی هم ارتباط داری؟

من امیرخان را هم خیلی دوست دارم. به خیلی‌ها نان داده. واقعاً آدم بامعرفتی است.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1399/02/04
درودبرشرفت
پاسخ ها
پرسپولیس عشق است
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
آقا حنیف ماپرسپولیسیا احترام خاصی به شما قائلیم چون واقعا حرفای دل مردم رو میزنید دمت گرم
علی کریمی اسطوره دوست داشتنی پرسپولیسه
United Arab Emirates
10:02 - 1399/02/04
علی کریمی محبوب قلبهاست تو دل همه طرفدارها پرسپولیس جا داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
انجمن پرستاری ایران_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
انجمن پرستاری ایران_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
انجمن پرستاری ایران_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر