تصاویر؛ جدال شهر با طبیعت
۹۸۵۷۳۱
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
۷۸۶۳ 
ایجاد تمدن و تشکیل شهر‌ها و ایجاد ملزومات آن راه را برای تقابل انسان و طبیعت باز کرد. موجودیتی به نام «شهر» که حاصل تمدن و فرهنگ بود در برابر طبیعت قد علم کرد و به تقابل با آن پرداخت.

ایسنا: ایجاد تمدن و تشکیل شهرها و ایجاد ملزومات آن راه را برای تقابل انسان و طبیعت باز کرد. موجودیتی به نام «شهر» که حاصل تمدن و فرهنگ بود در برابر طبیعت قد علم کرد و به تقابل با آن پرداخت. شهر و شهرنشینی دارای تاریخچه‌ای بسیار قدیمی است و بیش از پنج‌هزارسال قدمت دارد. تا سال ۱۹۰۰ میلادی از هر ۸ نفر، فقط یکی در مناطق شهری زندگی می‌کرد. اما در حال حاضر نیمی از جمعیت جهان شهرنشین (۵۴ درصد) هستند.

در سطح جهانی تا سال۲۰۵۰ از هر ۱۰ نفر ۷ نفر ساکن شهرها خواهند شد. شاید در آغاز شکل‌گیری تمدن‌های شهری، کسی فکرش را هم نمی‌کرد که توسعه شهرنشینی خیلی زود تبدیل به معضلی برای زمین و سایر جاندارانش شود.

امروز که طبیعت، بی‌درنگ زیر پنجه‌های زمخت شهرسازیِ غیر اصولی نابود می‌شود و انسانی که همزیستی با سایر موجودات را نیاموخته با انواع ماشین آلاتش تا نابودی مامن و ماوای آن‌ها می‌تازد تا برای خودش امنیتی بسازد، این حقیقت بیشتر آشکار می‌شود که شهرنشینی تا چه اندازه می‌تواند برای سایر ساکنان زمین ناخوشایند باشد. راه‌ها، خیابان‌ها، ساختمان‌های بلند و زیرساخت‌های شهری نه تنها گسترش افقی دارند؛ بلکه تا اعماق زمین و بلندای آسمان هم نفوذ می‌کنند و هر زیست‌بومی را نابود.

جدال شهر با طبیعت

جدال شهر با طبیعت

جدال شهر با طبیعت

جدال شهر با طبیعت

جدال شهر با طبیعت

جدال شهر با طبیعت

جدال شهر با طبیعت

جدال شهر با طبیعت

 

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج