ال۹۰ دست‌دوم بخریم یا ۲۰۶ اس‌دی کارکرده؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۸۶۶۰۹
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
۷۲۸۹
تندر در پارس‌خودرو و ایران‌خودرو تولید شده و چندتایی نمونه فیس‌لیفت و دنده اتومات آن را می‌توان در بازار پیدا کرد. از سوی دیگر ۲۰۶ صندوقدار به‌خاطر مصرف سوخت کم و کیفیت بالا معروف است سواری هر دو ماشین تقریبا در یک همکلاس است و هر کدامشان طرفداران خاص خود را دارند که باعث می‌شود افرادی که بر سر دو راهی خرید آن‌ها هستند در بلاتکلیفی بمانند.

وب‌سایت فرارو: تندر ۹۰ و پژو ۲۰۶ صندوقدار به عنوان گزینه‌هایی محبوب در بازار خودرو‌های دست‌دوم حاضر هستند. تندر در پارس‌خودرو و ایران‌خودرو تولید شده و چندتایی نمونه فیس‌لیفت و دنده اتومات آن را می‌توان در بازار پیدا کرد. از سوی دیگر ۲۰۶ صندوقدار به‌خاطر مصرف سوخت کم و کیفیت بالا معروف است سواری هر دو ماشین تقریبا در یک همکلاس است و هر کدامشان طرفداران خاص خود را دارند که باعث می‌شود افرادی که بر سر دو راهی خرید آن‌ها هستند در بلاتکلیفی بمانند. در این نوشته به‌جای توجه به مسائل فنی ریز و بحث طراحی، قرار است وضعیت نگهداری و استهلاک تندر ۹۰ و ۲۰۶ صندوق‌دار را بررسی کنیم تا متوجه شویم خرید مدل دست‌دوم کدام‌یک از آن‌ها به صرفه است.

وضعیت استهلاک ۲۰۶ و تندر ۹۰

اقتصادی بودن یک خودروی شخصی تنها به تناسب قیمتی و مصرف سوخت مناسبش بستگی ندارد! یک خودرو را درصورتی می‌توان در این زمینه عالی دانست که از نظر استهلاک هم وضعیت نرمالی داشته باشد و کمتر هوس کند پایش به تعمیرگاه‌های مختلف باز شود. با این حال در زمینه استهلاک، ۲۰۶ صندوقدار خیلی سربلند نیست چرا که کیفیت قطعات آن روز به روز کمتر شده و هر روز بر ایرادات آن افزوده می‌شود. ضمن اینکه از طرف دیگری قیمت قطعات آن مدام بالا و بالاتر می‌رود. این نقص به‌طور کلی روی خانواده ۲۰۶ سایه انداخته و کسی نیست که نداند نمونه‌های هاچ‌بک این محصول هم نسبت به تولیدات گذشته، کیفیت سابق را ندارند. در عوض تندر ۹۰ اگرچه پس از چند سال حضور در بازار پیشرفت خاصی در زمینه کیفیت تجربه نکرده و تنها ریخت و قیافه‌اش کمی دستخوش تغییر شده، اما توانسته همیشه به‌عنوان خودرویی کم استهلاک شناخته شود و خریدارانش را راضی نگه دارد.

تندر ۹۰ دست دوم بخریم یا ۲۰۶ صندوق‌دار کارکرده؟

مکانیک‌ها می‌گویند برخی قطعات پژو ۲۰۶ صندوقدار با ایراد همراه هستند و ضعف جلو‌بندی هم چیزی نیست که بتوان راحت نادیده‌اش گرفت؛ مشکلات و ایراد‌های برقی را هم باید در نظر گرفت. برای همین شاید بتوانید نیم‌نگاهی به تندر ۹۰ بیندازید که با وجود قیافه نه‌چندان محبوب لااقل کیفیت بیشتری دارد.

برنده: تندر ۹۰

وضعیت قطعات ۲۰۶ و تندر ۹۰ در بازار

کمیاب شدن قطعات در طول سال‌های گذشته به تناوب یقه ۲۰۶ و تندر ۹۰ را گرفته است. ۲۰۶ توانسته به‌لطف ایرانی شدن کمی دردسرهایش را کم کند، اما صاحبان تندر ۹۰ همچنان دست به‌عصا راه می‌روند. اگر اوضاع خوب باشد حتی می‌توان نمونه‌های ترک، اسپانیا و رومانیایی قطعات تندر را در بازار پیدا کرد، اما امان از روزی که لوازم یدکی‌ها بخواهد برایتان ناز کند. هم قیمت بالا می‌رود و هم پیدا کردن قطعات کار سختی خواهد بود.

تندر ۹۰ دست دوم بخریم یا ۲۰۶ صندوق‌دار کارکرده؟

در کل نمی‌توان در این مورد برتری را به تندر ۹۰ داد. هرطور نگاه کنید ۲۰۶ صندوقدار با توجه به یکسان بودن بخش زیادی از لوازمش با نمونه هاچ‌بک کمتر دست دارندگانش را در پوست گردو می‌گذارد و می‌توان از این لحاظ آن را خوش‌شانس دانست.

برنده: پژو ۲۰۶ صندوق‌دار

تقابل فنی و مصرف سوخت ۲۰۶ و تندر

تندر ۹۰ از موتوری ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه نیرو می‌گیرد که در نهایت می‌تواند ۱۰۵ اسب‌بخار قدرت را زیر پدال گاز آماده‌باش نگه دارد. در مقابل ۲۰۶ صندوقدار حداقل روی کاغذ وضعیت بهتری دارد، چون با موتوری ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه روبرو هستیم که قدرتی معادل ۱۱۰ اسب‌بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. اینجا با وجود هم حجم بودن پیشرانه می‌بینیم که محصول پژو حدود ۵ اسب‌بخار نیروی بیشتری تولید می‌کند. اما آیا این برتری می‌تواند در عمل هم خود را بهتر نشان دهد؟ اینجاست که باید گفت: تندر ۹۰ از رقیب هموطن خود حداقل در شتاب نمره بهتری می‌گیرد و جابک‌تر به نظر می‌رسد. البته تا حدی می‌توان این موضوع را به حساب وزن بیشتر ۲۰۶ گذاشت که با ۵۰ کیلوگرم وزن بالاتر و بدنه کشیده‌تر (که روی تعادل تاثیر می‌گذارد) اسب‌های قدرت موتور را راحت‌تر مصرف می‌کند.

اما در مورد مصرف سوخت باید گفت که تقریبا با شرایط یکسانی روبرو هستیم هرچند کفه ترازو کمی به سمت محصول پژو متمایل‌تر است. تندر با اشتهایی در حدود هفت لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در سیکل ترکیبی کمی پرخورتر از ۲۰۶ با مصرفی حدود ۶.۸ لیتر به نظر می‌رسد. البته در عمل و شرایط یکسان جاده می‌بینیم که این برتری عددی کاملا در مورد دو رقیب به یک شکل خود را نشان می‌دهد. در کل با توجه به وزن بیشتر ۲۰۶ و چابک‌تر بودن تندر که می‌تواند روی مصرف کلی سوخت تاثیر بسزایی بگذارد میتوان با کمی ارفاق نمره قبولی را به تندر۹۰ داد.

برنده: با ارفاق تندر ۹۰

نگاهی به ۲۰۶ صندوقدار

مدل صندوقدار ۲۰۶ محبوب حدود سال ۸۵ بود که به صورت محدود به بازار ایران تزریق شد. با این حال این سدان تغییر شکل‌یافته در اوایل ورودش آنچنان به مذاق خریداران خوش نیامد که شاید مهم‌ترین دلیل آن موفقیت چشم‌گیر نمونه هاچ‌بک بود که به نوعی برادر جدیدش را تحت تاثیر قرار می‌داد.

تندر ۹۰ دست دوم بخریم یا ۲۰۶ صندوق‌دار کارکرده؟طراحی داشبورد پژو ۲۰۶ از راننده‌هایی که پشت این ماشین می‌نشینند مسن‌تر است، اما همچنان زیبا به‌نظر می‌رسد

پژویی که با نام ۲۰۶ می‌شناسیم در اوایل ورود، فرمی هاچ‌بک داشت و دیدن ظاهر این خودرو با یک صندوق کمی غیر‌عادی به نظر می‌رسید در نتیجه بی‌مهری‌های زیادی را نسبت ۲۰۶ صندوقدار شاهد بودیم. در نهایت مدل هاچ‌بک تیپ پنج با موتور ۱.۶ لیتری متوقف شد و این یعنی خرید ۲۰۶ هاچ‌بک برابر بود با داشتن یک موتور ۱.۴ لیتری! برای همین خریدارانی که دنبال قدرت موتور بیشتری بودند سراغ SD رفتند که در دو تیپ V ۱ و V ۸ با پیشرانه‌های ۱.۶ لیتری عرضه می‌شد. همین موضوع باعث شد به مرور این خودرو در خیایان‌ها بیشتر دیده شود. حال کار به جایی رسیده که داشته‌ها و توانایی‌های این سدان موفق اکثر خریداران را به سمت مدل صندوقدار سوق می‌دهد تا نمونه هاچ‌بک آن. این نکته را هم نباید فراموش کرد که خودروی رانا روی پلتفرم همین ۲۰۶ صندوقدار ساخته و پرداخته شده است.

نگاهی به تندر ۹۰

لوگان، L۹۰ یا تندر از آن دست محصولاتی است که در تمام اروپا به عنوان سدانی ارزا‌ن قیمت شناخته می‌شود. همین موضوع باعث شد تا پای این خودرو به کشور باز شود. نگاهی به قیمت این خودرو در بازار دست‌دوم‌ها نشان می‌دهد تندر ۹۰ حداقل دیگر ارزانقیمت نیست. پس از مسئله قیمت باید با ظاهر نچندان دلچسب ماشین کنار بیایید. ارتفاع بیش از حد بدنه نسبت به زمین در کنار فرم قدیمی صندوق کمی شما را دچار تردید می‌کند.

تندر ۹۰ دست دوم بخریم یا ۲۰۶ صندوق‌دار کارکرده؟داشبورد کسالت‌بار و از مد افتاده تندر می‌تواند وضعیت این خودرو را به‌طور کامل شرح دهد. به چی این دلخوش باشیم؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1399/02/08
هر دوتاش عمرشون رو کردن افتابه خرج لحیم ماشین فقط صفر
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1399/02/08
این خبر بیچارگی و بی پولیه جامعه رو نشون میده
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1399/02/08
من ال۹۰ دارم و خیلی راضیم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
راضی هستی چون دنیای کوچکی داری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
شما که دنیای بزرگی داری از بوگاتی شیرون که توی موناکو سوار هستی راضییی؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
شما آقا زاده ي عزيز كه دنياي بزرررررررررررركي داري،‌از دنياي بزرگت لذت ببر چون تو اين كشور دنياي بزرگ مال افراد خاص و داخل حلقه خودي ها هست. بقيه بايد به همون دنياي كوچيكشون راضي باشن وگرنه همونم دنيابزرگا ازشون ميگيرن.
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1399/02/08
ال 90 و ساندرو تنها حسنی که دارند هنوز قطعاتش ایرانی نشده و کیفیت دارند
از طرفی به ظاهر توجه نباید کرد و به نظر من گروه رنو از کیفیت بهتری برخوردار هست
Iran, Islamic Republic of
05:21 - 1399/02/09
دست دوم چه فرقی با کارکرده داره؟
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1399/02/09
206 قابل قیاس با ال ممد نیست، از قدیم میگفتن راننده 206 را نمیشه فهمید پولداره یا بی پول چون تو هر دو قشر طرفدار داره. از طرفی طراحی خارجی و داخلی ماشین اصلا قابل قیاس نیست ، 206 یه حس جوان بودن و شادابی داره ولی ال 90 برای بابا بزرگاست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
آره واقعا 206 نعمتي بود كه خداوند به قشر ضعيف ايران عطا كرد كه بتونن وارد محدوده ي نامعلوم ثروت بشن. چون بقول شما نميشه فهميد صاحبش پولداره يا نه. بر خلاف تمام ماشيناي ديگه ي ساخت داخل كه وضع اقتصادي مالكش كاملا از رو ماشين مشخص ميشه.
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1399/02/09
این ماشین
ها طراحی قدیمی دارند لوگان طراحی سال 2005 داره و انتظار زیاد نمیشه داشت از لحاظ فنی و قدرت موتور بهتر 206 است
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/02/09
از لحاظ فنی و قدرت موتور ال نود بهتر از 206 است و استهلاک خیلی کمتری دارد.
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1399/02/11
من 206 اس دي مدل 93 دارم 1 بارم تعميرگاه نرفتم
پاسخ ها
Alireza..4
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
خوش بحالت من یه 405 مدل 85 دارم....با هم هر روز و هر شب تو پارکینگ گریه میکنیم....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
من دوتا ماشين ايراني صفر از كارخونه گرفتم انصافا غير از آب روغن تو ده سالي كه داشتم هيچ خرچي رو دستم نداشتن يكيش 206 بود خيلي راضي بودم الانم هميشه به اطرافيان ميگم اگه قرار باشه دوباره ماشين داخلي سوار بشم قطعا 206 خواهد بود.كم مصرف كم خرج تيز و فرز بي دردسر.
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1399/02/24
206اس دی خیلی ماشینهای خوبی هست سواری نرم مصرف کم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر