افشاگری عادل درباره جنجال‌های تیم ملی والیبال
۹۸۷۱۱۴
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
۵۴۸۶
در روزهایی که کرونا همه رقابت‌های ورزشی را تعطیل کرد، جدایی ایگور ‏کولاکوویچ از تیم‌ملی والیبال و اظهاراتی که پس از جدایی او از سوی برخی از بازیکنان ‏فعلی و سابق تیم‌ملی منتشر شده، این رشته را در صدر اخبار قرار داده است.

روزنامه شهروند: در روزهایی که کرونا همه رقابت‌های ورزشی را تعطیل کرد، جدایی ایگور ‏کولاکوویچ از تیم‌ملی والیبال و اظهاراتی که پس از جدایی او از سوی برخی از بازیکنان ‏فعلی و سابق تیم‌ملی منتشر شده، این رشته را در صدر اخبار قرار داده است.

بلندقامتان ‏ایرانی در سال‌های اخیر همواره اتهام‌های زیادی را اطراف خود دیدند که شاید اصلی‌ترین ‏آنها باندبازی در تیم‌ملی و نفوذ برخی بازیکنان خاص در تصمیمات سرمربی باشد. ‏

افشاگری عادل علیه ایگور

عادل غلامی شاید تنها قربانی در دوران مربیگری ایگور کولاکوویچ بود. حتی شهرام ‏محمودی که دو‌سال به درخواست کولاکوویچ برای حضور در تیم‌ملی «نه» گفت،‌ در انتخابی ‏المپیک در ترکیب اصلی تیم کولاکوویچ به میدان رفت، اما این مربی مونته نگرویی در همان ‏سال اول حضورش عادل غلامی را از تیم‌ملی اخراج کرد و دیگر هیچ وقت هم به بازگشت او ‏رضایت نداد.

این بازیکن که در یکی از تمرینات تیم‌ملی با سیدمحمد موسوی درگیری لفظی ‏داشت، حالا بعد از جدایی کولاکوویچ صحبت‌هایی را مطرح و به نوعی درباره اتفاقات ‏درون تیم‌ملی در دوران مربیگری ایگور افشاگری کرده است: «باور کنید خود کولاکوویچ ‏راضی نبود مرا خط بزند.

خودش به من گفت که خیلی از این اتفاق ناراحتم و حتی وقتی با من ‏صحبت می‌کرد، اشکش درآمد! کولاکوویچ به من گفت عادل مجبورم که چنین تصمیمی بگیرم ‏چون شغل حرفه‌ای من این موضوع را ایجاب می‌کند. حتی او از من عذرخواهی کرد، در ‏دوره مربیگری همین کولاکوویچ اتفاقات بدتری هم در تیم‌ملی رخ داد.

نمی‌دانم چرا آن موقع ‏شغل حرفه‌ای‌شان ایجاب نمی‌کرد که چنین تصمیم بگیرند! من آمار دقیقی دارم که چه اتفاقاتی ‏در رختکن تیم‌ملی و حتی در زمین رخ داده، اما نمی‌خواهم از آن بازیکنان اسم ببرم.»‏

کولاکوویچ جنجال‌ها را مخفی می‌کرد؟

عادل غلامی چند ماهی با ایگور کولاکوویچ کار کرد و بعد از آن هم گویا از اتفاقات داخل تیم ‏ملی باخبر بوده، تلویحا از جنجال‌هایی درون تیم‌ملی خبر داده که از سوی سرمربی مونته‌نگرویی مخفی شده است. این بازیکن حتی کولاکوویچ را به نداشتن اختیار لازم متهم کرده ‏چون خودش گفته اخراج عادل غلامی است!

جالب اینکه از سوی دیگر بازیکنانی که در این ‏چند‌سال با کولاکوویچ کار کردند، مثبت بودن او را به‌عنوان یکی از شاخصه‌هایش نام ‏می‌برند. مصاحبه اخیر سیدمحمد موسوی به نوعی به بیرون درز نکردن برخی حواشی را ‏تأیید می‌کند: «تیم در دوره کولاکوویچ در امنیت کامل بود.» البته موسوی وجود درگیری بین ‏بازیکنان یا کادرفنی در دوره کولاکوویچ را تکذیب کرده است. ‏

در رختکن تیم‌ملی چه خبر است؟

چندی پیش بود که فرهاد ظریف، لیبروی سابق تیم‌ملی والیبال در مصاحبه‌ای به جنجال‌های ‏دوران مربیگری اسلوبودان کواچ اشاره کرده بود که به اعتقاد خیلی از کارشناسان دلیل اصلی ‏جدایی او اختلاف‌نظر جدی با بازیکنان باتجربه تیم‌ملی بود. ظریف در آن مصاحبه به ‏درگیری فیزیکی یکی از بازیکنان با کواچ در رختکن تیم‌ملی اشاره کرده بود. حالا هم عادل ‏غلامی از مخفی کردن برخی جنجال‌ها در اردوی تیم‌ملی خبر داده است.

مشخص نیست در ‏اردوها و رختکن تیم‌ملی چه خبر است، اما بررسی تمامی این مسائل ثابت می‌کند حتما ‏فدراسیون باید برای جانشینی کولاکوویچ یک مربی مقتدر خارجی انتخاب کند. مربیان ایرانی ‏هم در رده‌های سنی پایین‌تر نشان دادند با بازیکنان راه می‌آیند و نمی‌توانند نظم و انضباط ‏را به خوبی در تیم‌شان حاکم کنند.

موسوی، یکی ازستاره‌های تیم‌ملی والیبال هم در مصاحبه ‏دیروز خود قیمت یک مربی طراز اول خارجی در والیبال را به اندازه یک مربی درجه پنجم یا ‏ششم فوتبال دانسته و از فدراسیون خواسته جانشین کولاکوویچ در حد ولاسکو باشد؛ اتفاقی که ‏جامعه والیبال انتظارش را می‌کشد. ‏

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1399/02/07
نوش دارو بعدازمرگ سهراب چراقبلا افشاگری نکردی جوان؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج