داغ‌ترین دعوا‌های مربیان و کارشناسان تلویزیونی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۸۸۲۲۸
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
۱۶۸۹
مربیان و کارشناسان بزرگ گاهی درگیری‌های لفظی شدیدی پیدا کرده‌اند که این نگارش نگاهی است به بعضی از مشهورترین این موارد.

ایران ورزشی: یورگن کلوپ چند روز قبل گفت به حرف‌های کارشناسانی که بازی تیمش را آنالیز می‌کنند، توجه نمی‌کند هرچند از درگیری‌های قبلی‌اش با گری نویل ابراز تأسف کرد. مربیان و کارشناسان بزرگ گاهی درگیری‌های لفظی شدیدی پیدا کرده‌اند که این نگارش نگاهی است به بعضی از مشهورترین این موارد.

یورگن کلوپ در برابر گری نویل

مربی آلمانی از وقتی به لیورپول آمده بار‌ها با مدافع سابق منچستریونایتد وارد دعوای لفظی شده. در دسامبر ۲۰۱۶ به خاطر انتقاد از دروازه‌بان لیورپول، لوریس کاریوس در جریان باخت ۴ بر ۳ به بورنموث، به نویل تاخت؛ برادرش فیلیپ هم از کاریوس انتقاد کرده بود.

کلوپ گفت: «کارشناسان که بیشترشان بازیکن بوده‌اند، مثل اینکه کاملاً فراموش کرده‌اند وقتی مورد انتقاد قرار می‌گیرند، چه حسی پیدا می‌کنند. به خصوص برادران نویل. آنکه قبلاً مربی بوده، باید بهتر بداند انتقاد زیادی هرگز کمکی نمی‌کند، اما فکر نمی‌کنم علاقه‌ای به کمک به یک بازیکن لیورپول داشته باشد. او ثابت کرد به عنوان مربی نمی‌تواند قضاوت خوبی در مورد بازیکنان داشته باشد پس چطور این کار را در تلویزیون انجام می‌دهد؟ حرف‌شان را گوش نمی‌کنم. کاملاً مطمئنم کاراگر هم خیلی مثبت درباره بازیکنان مچستریونایتد حرف نمی‌زند. برادران نویل، لیورپول را دوست ندارند، مشکلی هم نیست، راستی به گری نویل بگویید من در توئیتر نیستم اگر می‌خواهد چیزی به من بگوید، بی‌فایده است.»

درگیری‌ها در فصل‌های بعد هم ادامه داشت و کلوپ ناراحت شد از اظهارات نویل که گفته بود لیورپول باید از لیگ قهرمانان بیرون برود تا در لیگ برتر شانس قهرمانی داشته باشد: «نمی‌خواهم زیاده‌روی کنم، چون نمی‌دانم دقیقاً چه گفته، اما این احمقانه است. نشستن در اتاق و حرف زدن از فوتبال با انجام آن خیلی فرق دارد. همه کارشناس‌ها از منچستریونایتد می‌آیند. آیا برای موفقیت در لیگ باید همه رقابت‌های حذفی را کنار گذاشت؟ این بی‌احترامی نیست؟»

سر الکس فرگوسن در برابر آلن هانسن

مربی سابق منچستریونایتد در سال ۲۰۱۲ به دشمن قدیمی‌اش پاسخ داد. فرگوسن در سال ۱۹۸۶ هانسن را به تیم ملی اسکاتلند برای جام جهانی دعوت نکرد و این دو بعد از آن همواره رابطه تیره‌ای داشته‌اند.

هانسن گفت یونایتد ۱۸ ماه است که خوب بازی نمی‌کند و فرگوسن گفت: «بعد از بازی آرسنال، یکی از روزنامه‌های لندنی نوشت این بدترین تیم یونایتدی بوده که دیده شده و من دیدم هانسن گفته بود ما یک سال و نیم است خوب بازی نمی‌کنیم. یادم هست چند سال قبل گفته بود تو هیچ چیز با این جوان‌ها نمی‌بری و همه می‌دانند با کاری که رایان گیگز، پل اسکولز، دیوید بکام، گری نویل و بقیه انجام دادند، چقدر ضایع شد. شاید می‌خواست تیم ما را در آستانه بازی با تیم سابقش در آنفیلد به هم بریزد. من کاملاً مطمئنم که آنقدر خوب بازی می‌کنیم که حتی هانسن را هم متقاعد می‌کنیم.»

هانسن خودش را از اتهامات فرگوسن تبرئه کرد و گفت: «واقعاً نمی‌دانم این حرف‌ها از کجا در می‌آید. من اینطوری نگفتم، بلکه گفتم در این دوره ۱۸ ماهه به خوبی قبل نبوده‌اند. در ۱۹۹۵ گفتم نمی‌توانی با این بچه‌ها چیزی ببری. در ۲۰۱۲ هرگز نگفتم نمی‌توانی چیزی ببری اگر ناامید باشی.» دعوا اینجا تمام نشد و فرگوسن گفت: «او تلاش کرده حرف‌هایش را تغییر بدهد و بگوید بازی‌های خارج از خانه منظورش بوده، اما من متنش را خواندم و همان حرف‌ها را زده. واقعاً خودش را به دردسر انداخته است.»

ژوزه مورینیو در برابر پل اسکولز و گری نویل

ستاره‌های سابق یونایتد در زمان مربیگری مورینیو در اولدترافورد از او انتقاد می‌کردند و مربی پرتغالی به آن‌ها که در مربیگری موفق نبوده‌اند و تلاش می‌کنند او را محکوم کنند، پاسخ داد: «تجربه من در انگلیس نشان می‌دهد بازیکنان سابق مقابل دوربین‌ها عالی هستند، اما وقتی به یک باشگاه می‌روند بعد از دو ماه، خداحافظ، اینجا جای ما نیست. بعضی‌ها استعدادش را دارند، بعضی‌ها نه. قسمتی از مربیگری استعداد است که بعضی‌ها حتی کارشناسان طراز اول فراموش می‌کنند.» اسکولز مرتباً انتقاد می‌کرد و یکی از حرف‌هایش این بود: «ما در حال حاضر نمی‌توانیم لیونل مسی را بخریم هرچند او هم در این تیم سردرگم می‌شود.»

آرسن ونگر در برابر پل مرسون

بعد از آنکه توپچی‌ها برتری سه گله برابر اندرلخت در لیگ قهرمانان در نوامبر ۲۰۱۴ را از دست دادند، هافبک سابق آرسنال، پل مرسون در ۱۱ موقعیت جداگانه از این تیم به شدت انتقاد کرد.

او به اسکای اسپورتس گفت: «صادقانه بگویم این تیم از نظر تاکتیکی احمق و بی‌عرضه است. این یک نظر صریح است. چطور می‌شود که ما ۳ بر صفر جلو باشیم و حمله کنیم. این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی می‌افتد، بار‌ها پیش آمده. این واقعاً حماقت است. مربی باید یک پیام دریافت کند. شما دارید با فوتبالیست‌های بین‌المللی کار می‌کنید، آن‌ها بچه‌های کوچولو نیستند، آن‌ها در جام جهانی بازی کرده‌اند و در بازی‌های زیادی در لیگ برتر حضور داشته‌اند. همه مثل بمب به جلو حمله می‌کنند. اگر شما کمی فوتبال را بشناسید حتماً با خودتان باید بگویید: خوب دیگر بس است، باید دو تا چهار نفر را در عقب و وسط زمین بگذاریم و دو نفر هم در حمله باشند. می‌توانیم در ضدحمله به آن‌ها ضربه بزنیم. در دانش فوتبال این حماقت محض است.»

و ونگر که تنها یک سال مربی مرسون در آرسنال بود، با دفاع از تاکتیک‌هایش پاسخ داد: «شما باید خوب دفاع کنید و خوب حمله کنید. چرا باید یکی از جنبه‌های بازی را متوقف کنید. این بحث‌هایی که من می‌شنوم مثل جوک است، خنده‌دار است. کسانی که حتی یک بازی سابقه مربیگری ندارند به همه یاد می‌دهند که چطور باید رفتار کنند. بامزه است. واقعاً نمی‌توانم به خاطر این حرف‌ها خودم را ناراحت کنم. واقعاً برایم اهمیت ندارد. هر چه می‌خواهید بگویید. آزاد هستید. من مربی او بودم، خیلی تلاش کردم، اما واقعاً علاقه‌ای به پل مرسون ندارم.»

ژوزه مورینیو در برابر جیمی ردنپ

مورینیو در دوران حضور در چلسی با جیمی ردنپ کارشناس اسکای اسپورتس هم درگیری‌هایی داشت. تیم او با پیروزی ۲ بر صفر برابر لیورپول در آنفیلد در سال ۲۰۱۴ قهرمانی را از دستان قرمز‌ها خارج کرده بود.

بعد از مسابقه وقتی خبرنگار اسکای از مربی پرتغالی درباره تاکتیک‌هایش سؤال کرد، گفت: «با جیمی ردنپ حرف بزنید و او همه چیز را درباره این بازی به شما می‌گوید. شما کارشناسی مثل جیمی ردنپ دارید که یک مغز فوتبالی درخشان است و می‌تواند همه چیز را توضیح بدهد.»

ردنپ هفته قبل از آن بازی از واکنش طعنه‌آمیز مورینیو به تصمیم مایک دین، داور دیدار با ساندرلند انتقاد کرده بود. دین یک پنالتی به ساندرلند داد که نتیجه بازی را به نفع این تیم تغییر داد و مورینیو به خاطر اظهارات و رفتارش از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس متهم شد.

مورینیو یک سال بعد در دفاع از دیگو کاستا که به خاطر لگدزدن به دو بازیکن مورد انتقاد قرار گرفته بود، تاخت: «نمی‌دانم شما از یک لگد چه برداشتی می‌کنید. شاید شما هم تحت تأثیر کمپین تلویزیونی قرار گرفته‌اید که کارشناسان خاصی می‌گویند کاستا مرتکب جنایت شده. کسی که این حرف را زده احتمالاً عقلش کم است. کمپین خوبی است. ما می‌دانیم چقدر کارشناسان عاشق چلسی هستند. شما مربی هستید، روی نیمکت و این‌ها صندلی خوبی دارند، پول زیادی می‌گیرند و فشاری هم روی‌شان نیست. آن‌ها هیچ وقت اشتباه نمی‌کنند فقط کافی است باانصاف باشند و دروغ نگویند.»

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
کالازم_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو