تز جدید لیگ برتری‌ها؛ ۷ هفته‌ای لیگ را تمام می‌کنیم
۹۹۰۷۳۴
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
۱۰۵۵
مسئولان لیگ برتر انگلیس تصمیم دارند در طی ۵ هفته مسابقات باقی‌مانده را برگزار کنند.

خبرورزشی: لیگ برتر انگلیس این روزها پر از ابهام است. لیگی که در تعطیلات ژانویه به‌طور منظم برگزار می‌شد اکنون با شیوع ویروس کرونا قدرت برنامه‌ریزی را از دست داده و نقشه‌هایش برای برگزاری مسابقات مدام به در بسته می‌خورد. وضعیت نابسامان انگلیس از لحاظ مقابله با کرونا باعث شده برنامه‌ریزی‌های مسئولان اتحادیه فوتبال انگلیس برای از سرگیری مسابقات هم هر لحظه دستخوش تغییر شود.

برنامه ۵ هفته‌ای

ابتدا مقامات فوتبال انگلیس روی برگزاری بازی‌ها به مدت ۵ هفته برنامه‌ریزی کرده بودند. برنامه‌ریزی کاملاً فشرده که از تاریخ ۱۲ ژوئن شروع می‌شد و باید در این ۵ هفته ۹۲ بازی از جمله جام‌حذفی برگزار می‌شد. ثابت ماندن اوضاع بد کرونا و همچنین فشردگی بیش از حد بازی‌ها که با مخالفت باشگاه‌ها هم روبه‌رو شد موجب شد این برنامه به بایگانی منتقل شود. بازیکنانی که نزدیک به ۲ ماه است فوتبال بازی نکرده‌اند و تمرین منظم هم نداشته‌اند قطعاً در این برنامه با آسیب‌های جدی مواجه خواهند شد.

برنامه ۷ هفته‌ای

پلن دوم مقامات فوتبال انگلیس که این روزها صحبت از آن زیاد شنیده می‌شود به برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در بازه زمانی ۷ هفته‌ای اختصاص دارد. در این برنامه، ۷ هفته برای به اتمام رساندن لیگ برتر و جام‌حذفی زمان اختصاص داده شده است. این برنامه از فشردگی کمتری برخوردار است و بازیکنان با درصد کمتری از آسیب‌دیدگی روبه‌رو هستند. تاریخ در نظر گرفته شده برای شروع مسابقات ۱۹ ژوئن است که پرونده‌‌اش هم به دفتر نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون ارسال شده است. ظاهراً تصمیم‌گیری نهایی توسط شخص نخست وزیر انجام می‌شود و بوریس جانسون با بررسی تمام شرایط کشور پنج‌شنبه دستور نهایی را در خصوص برگزاری یا نیمه تمام ماندن رقابت‌های لیگ برتر صادر خواهد کرد.

قرنطینه فوتبال

در هر دو برنامه‌ای که مقامات فوتبال انگلیس تنظیم کرده‌اند مسابقات و تمرینات پشت درهای بسته برگزار خواهد شد و هیچ شخص اضافی مجاز به حضور در ورزشگاه و یا زمین تمرین نخواهد بود. نکات بهداشتی همچون ضدعفونی کردن رختکن، توپ، زمین بازی و تمرین، اتوبوس تیم و... در این دو برنامه به وضوح در نظر گرفته شده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج