ربات‌ها آزمایشگاه کووید۱۹ را می‌چرخانند
۹۹۰۸۹۹
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
۵۷۰۲
گروهی از ربات ها روزانه ۲۰۰ نمونه آزمایشگاهی کووید۱۹ را تحلیل می کنند. به این ترتیب کارآمدی و سرعت انجام آزمایش ارتقا می یابد.

خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل: گروهی از ربات ها به محققان کمک می کنند فرایند تحلیل نمونه های آزمایشگاهی کووید۱۹ را سریع تر انجام دهند.

محققان دانشگاه UCبرکلی و انستیتو نوآوری ژنومیکUCSF از این بات ها در یک آزمایشگاه استفاده کرده اند و به این ترتیب تقریبا کل فرایند تست اتوماتیک شده است.

یکی از این ربات ها نمونه های بیماران را به داخل آزمایشگاه و به صفحاتی دارای سوراخ منتقل می کند. در این میان ربات دیگر تست qPCR را انجام می دهد. محققان ناظر بر ربات ها ادعا می کنند آنها روزانه ۲۰۰ نمونه را آزمایش می کنند.

محققان امیدوارند این سیستم پس از ارتقا بتواند روزانه هزار نمونه را بررسی کند و در صورت لزوم ظرفیت آن به ۳ هزار تست در روز نیز برسد.

آزمایشگاه می تواند نمونه را در کمتر از ۲۴ ساعت تحلیل کند.این روش و ماشین های مربوط به آن در انواع دیگر تست ها آزمایش شده اند و آنها امیدوارند با تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا واحدی توسعه دهند که احتمالا اشتباهات انسانی را بکاهد و همزمان سرعت انجام تست ها را افزایش دهد.

علاوه بر آن چنین واحدی مدت زمان انتظار برای دریافت نتیجه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1399/02/16
زود به آلمان صادرش کنین وگرنه اینجایی ها( حاتم بخشی) میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج