سیدجلال: همه تیم‌ها پول دارند، غیر از پرسپولیس
۹۹۳۷۲۲
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
۱۵۳۷
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در این چند سال چند مدیر به پرسپولیس آمدند، پشت موفقیت تیم ما سنگر گرفتند و به هر حال اسم و رسمی هم به هم زدند و رفتند.

خبرورزشی: تاریخ باشگاه پرسپولیس مملو از نام‌های بزرگی است که بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بسته و هویت فوتبال در تاریخ باشگاه را تشکیل داده‌اند. بازیکنان بزرگی همچون‌زنده‌یاد همایون بهزادی، علی پروین، محمد پنجعلی، حمید درخشان، ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس، افشین پیروانی، احمدرضا عابدزاده، مجتبی محرمی، علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی... و حالا هم سیدجلال حسینی. کاپیتان‌هایی که نه تنها در باشگاه پرسپولیس بلکه تیم ملی و فوتبال ایران نیز از آن‌ها به عنوان اسطوره یاد می‌شود.

سیدجلال حسینی هم در زمره همین کاپیتان‌ها قرار می‌گیرد. می‌گویند یک راه برای تبدیل شدن به یک رهبر بزرگ در تیم فوتبال، رهبری کردن به طور نمونه است و اینجا کمتر نمونه‌ای است که بهتر از سیدجلال عمل کرده باشد. سبک دفاعی کم‌اشتباه او از این بازیکن یک اسطوره در باشگاه پرسپولیس ساخته که در سال چهارم دومین حضورش در این تیم، قرمز‌های پایتخت ۷ جام از جمله ۳ قهرمانی پی‌درپی در لیگ برتر برده‌اند و در آستانه چهارمین قهرمانی متوالی خود قرار دارند.

در این سه، چهار سال گذشته وقتی اوضاع خوب نبوده و بازیکنان به الهام نیاز داشته‌اند، به کاپیتان خود رجوع کرده تا آن‌ها را جلو ببرد؛ چه در تنگنا‌های فنی و چه مالی! اگر سیدجلال در روز گره خوردن بازی با الجزیره در نقش سوپرمن ظاهر می‌شود، در بیرون زمین هم یک بزرگ‌تر واقعی است. معمولاً اهل حاشیه نیست و اجازه هم نمی‌دهد همبازیان جوان‌تر او وارد حاشیه شوند و...

مدتی می‌شود سیدجلال حسینی ناخواسته و خواسته وارد مشکلات مالی و کلان باشگاه شده است. از یک طرف مدیران باشگاه او را فرامی‌خوانند تا در جریان امور و دشواری‌ها قرار بگیرد و از طرف دیگر همبازیان سیدجلال از کاپیتان می‌خواهند پیگیر مطالبات آن‌ها باشد. این وسط کاپیتان به عنوان یک بازیکن باتجربه مانده است که به راستی چه کند؟ چه جوابی به همبازیانش بدهد و جلوی حاشیه‌سازی یا جنجال را بگیرد؟ خودش می‌گوید «برخی اوقات واقعاً نمی‌توانم جواب تلفن همبازیانم را بدهم و خجالت می‌کشم، چون جوابی ندارم!»

البته کاپیتان پرسپولیس حرف‌های دیگری هم داشت که خواندن آن خالی از لطف نیست.

سیدجان سلام! چی شده که ناگهان مصاحبه کردی و از مشکلات گفتی؟

مگر حرف بدی زدم یا حرف شخصی زدم؟

نه! اتفاقاً گاهی اوقات کاپیتان یک تیم باید مصاحبه کرده و مشکلات را با هواداران درمیان بگذارد.

بله، اوضاع داخلی تیم ما اصلاً خوب نیست. این را من سیدجلال نمی‌گویم. حرف همه بچه هاست و من به نمایندگی آن‌ها صحبت می‌کنم. می‌دانید چرا؟

با شناختی که در این سال‌ها از تو داریم، بی‌دلیل صحبت نمی‌کنی.

شما بگویید ما چند سال است که در ایران قهرمان می‌شویم و جام می‌گیریم؟

۳ سال گذشته ۷ جام گرفتید؟

ظرف ۳ سال ۷ جام گرفتیم. ۳ سال پشت‌سر هم قهرمان لیگ برتر شدیم و امسال هم با ۱۰ امتیاز اختلاف صدرنشین لیگ هستیم. تیم‌هایی بوده‌اند که خیلی بیشتر از ما هزینه کرده، اما جامی نگرفته‌اند. پولدار هستند و بازیکنان این تیم‌ها هیچ دغدغه‌ای نداشته و تمام و کمال پول قرارداد خود را گرفته‌اند و تازه همیشه هم اسم پرسپولیس را می‌آورند. ما هم سکوت کردیم و در زمین مسابقه حرف خود را زدیم. نه به کسی تهمت زدیم و نه عملکرد تیم و بازیکنان حریف را زیر سؤال بردیم. جنگیدیم و با ۱۲ بازیکن و با وجود بسته ماندن پنجره نقل و انتقالات به فینال آسیا رسیدیم، اما به جرأت می‌گویم در حق همبازیانم ظلم شده است.

از نظر مالی می‌گویی؟

از هر نظر که بخواهید در حق بازیکنان پرسپولیس بی‌معرفتی شده است. چه خودی و چه غیرخودی! الان به شما می‌گویم بعضی اوقات خجالت می‌کشم جواب تلفن همبازیانم را بدهم، چون هیچ جوابی یا حرفی ندارم. نمی‌دانم به آن‌ها چه بگویم؟ بگویم با ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم صدرنشین هستید، اما نباید حق و حقوق خود را بخواهید؟ باید فقط وعده بشنوید؟ من نمی‌توانم به همبازیانم وعده بدهم. اگر وعده الکی بدهم، فردا پس‌فردا دیگر به حرف من هم به عنوان برادر بزرگ‌تر گوش نمی‌کنند.

به نظر می‌رسد با این وضعیت و بلاتکلیفی مدیریتی، بحث و اختلاف بر سر انتخاب اسپانسر و... مشکلات مالی ادامه‌دار باشد.

گناه همبازیانم چیست؟ من در مورد خودم صحبت نمی‌کنم. همه بازیکنان پرسپولیس برای این ۴۷ امتیاز و صدرنشینی در لیگ برتر عرق ریخته و زحمت کشیده‌اند. باید یکی جوابگوی آن‌ها باشد. باز هم تأکید می‌کنم حرف من در مورد شخص سیدجلال حسینی نیست.

از زبان یکی از همبازیانت شنیدیم رقم قرارداد سیدجلال حسینی در میان بازیکنان اصلی پرسپولیس جزو پایین‌ترین‌هاست؟ شنیدیم حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و شاید ۱۱ یا ۱۲ بازیکن قراردادی بالاتر از تو دارند.

گفتم که حرف من درباره پول خودم نیست. امروز این بچه‌ها (بازیکنان) من را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده‌اند و توقع به جایی دارند که مدافع حق آن‌ها باشم. بازیکن حرفه‌ای فوتبال باید آرامش داشته باشد و من به شما بعد از این همه سال می‌گویم یکی از دلایل مصدومیت بازیکنان می‌تواند همین مشغولیت فکری باشد. در این چند سال چند مدیر به پرسپولیس آمدند، پشت موفقیت تیم ما سنگر گرفتند و به هر حال اسم و رسمی هم به هم زدند و رفتند؟

اینکه مسئله تازه‌ای نیست. تا بوده چنین بوده که برخی غیرفوتبالی‌ها از قِبَل فوتبالی‌ها مشهور شده‌اند.

باشد ایرادی ندارد، اما هرکدام با اشتباهاتی مشکلات پرسپولیس را چند برابر کرده‌اند.

یکی از مشکلات موجود پرونده شکایت‌هایی است که یکی یکی فیفا علیه پرسپولیس و به نفع شاکیان رأی صادر می‌کند.

ما هم این موضوع را می‌دانیم و باعث نگرانی است. ما بازیکنان همان‌طور که گفتم برای این ۴۷ امتیاز زحمت کشیدیم و دوست نداریم حتی نیم امتیاز از پرسپولیس کسر شود، اما فیفا که شوخی ندارد. مگر دو پنجره ما را سر شکایت ریز‌اسپور نبست؟

حالا هم ممکن است به خاطر شکایت برانکو سرمربی سابق شما دوباره پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را ببندد یا کسر امتیاز کند.

دقیقاً همین‌طور است. باید مسئولان به فکر همه چیز باشند. پول آقای برانکو باید نفر اول پرداخت شود!

جالب است مشابه همین حرف‌ها را احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا زدند. احمد می‌گفت «به من باشد ۱۰ برابر حقوق آقای برانکو را به او می‌دهم!» همین طور کمال کامیابی‌نیا هم خیلی از برانکو تعریف و تمجید کرده و گفت که «باید همه دستمزد این مرد را بدهند که از جیب خودش در فینال جام‌حذفی به ما پاداش می‌داد.»

بله، همین‌طور است. هیچ‌کس هم حق ندارد علیه آقای برانکو حرفی بزند. او هر قدر هم بگیرد، حقش است. هر جای دیگر دنیا بود مجسمه امثال برانکو را می‌ساختند، اما اینجا از او تخفیف می‌خواهیم؟ مگر برانکو ایرانی است که تخفیف بدهد؟ در غیاب خانه و خانواده اش اینجا آمده و کلی افتخار با پرسپولیس کسب کرده. حالا چرا باید تخفیف بدهد؟ باید تمام و کمال دستمزدش را بدهیم و حتی یک مبلغی هم به عنوان پاداش و به عنوان قدردانی به این مربی زحمتکش پرداخت کنیم.

شاید برخی‌ها تصور می‌کنند بازیکنان پرسپولیس اول پول خود را می‌خواهند و معتقدند بعد باید طلب برانکو پرداخت شود.

کسانی که با آقای برانکو در شرایط سخت کار کردند و تا جایی که من می‌دانم هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس چنین نظری ندارند. باشگاه باید به این وضعیت سروسامانی بدهد. مدت هاست این مشکلات وجود دارد، اما متأسفانه پشت موفقیت‌های پرسپولیس پنهان شده است.

نظر یحیی گل‌محمدی در این رابطه چیست؟

باید از خود آقایحیی بپرسید. او هم یک مربی بادانش، زحمتکش و فوتبالیست بزرگی بوده که به خوبی با مشکلات آشناست. آقای گل‌محمدی از زمانی که به پرسپولیس آمده، نتایج خیلی خوبی گرفته و ما توانستیم مدعیان را ببریم و امتیازات خوبی جمع کنیم. قطعاً آقایحیی هم دغدغه‌هایی دارد و دوست دارد بازیکنانش در کمال آرامش باشند.

چندی پیش به خودم گفتی که می‌توان لیگ را با نظارت ویژه بهداشتی برگزار کرد. حالا زمزمه‌هایی مختلفی شنیده می‌شود و معلوم نیست لیگ برگزار می‌شود یا نه؟ پرسپولیسی‌ها دوست دارند لیگ برگزار شود و چهارمین قهرمانی متوالی را جشن بگیرند و برخی تیم‌های دیگر هم خواستار مختومه شدن این رقابت‌ها هستند. نظر سیدجلال حسینی چیست؟

من نه به عنوان یک پرسپولیسی بلکه یک بازیکن فوتبال می‌گویم دوستان یک لحظه خودشان را جای ما بگذارند و بعد انصافاً کلاه خود را قاضی کنند. آیا اگر جای پرسپولیس با بعضی تیم‌ها عوض می‌شد باز هم درخواست تعطیلی لیگ را می‌دادند؟ جواب روشن است. اگر دغدغه شیوع ویروس کرونا باشد، حرفی نیست، اما شما لابه‌لای مصاحبه برخی از دوستان خیلی چیز‌ها را متوجه می‌شوید.

می‌شود واضح‌تر بگویی؟

من نمی‌خواهم اسمی بیاورم ولی مصاحبه‌های برخی آقایان گویای خیلی چیزهاست. اینکه مدعی می‌شوند لیگ باید بدون معرفی قهرمان مختومه شود! آیا این حرف منطقی است؟ یا اینکه لیگ نوزدهم را صفر کنیم و از لیگ بیستم دوباره فوتبال شروع شود. مگر تضمینی وجود دارد که ویروس کرونا قبل از شروع لیگ بیستم خودش با پای خودش برای همیشه از ایران برود؟ این نظرات کارشناسی و به نفع فوتبال نیست.

آخر در دنیای فوتبال الگوی واحدی وجود ندارد. به طور مثال می‌شنویم در لیگ فرانسه پاری‌سن‌ژرمن به خاطر اختلاف ۱۲ امتیازی در فاصله ۱۱ هفته مانده به پایان بازی‌ها به عنوان قهرمان معرفی می‌شود، اما لیگ هلند بدون معرفی قهرمان تمام می‌شود. بلژیک از الگوی فرانسه پیروی می‌کند و کره‌جنوبی هم با الگوی بوندس‌لیگایی مسابقات خود را آغاز کرده است؟

ما زودتر از همه این کشور‌ها شروع کرده و برای لیگ نسخه داده‌ایم. هنوز فیفا و به ویژه AFC هیچ تصمیمی نگرفته‌اند، اما برخی‌ها در ایران دستورالعمل به سازمان لیگ و فدراسیون می‌دهند. من این موضوع را درک نمی‌کنم! در ضمن ما پرسپولیسی‌ها هم دغدغه سلامتی و شیوع ویروس کرونا را داریم. ما هم جزو همین جامعه هستیم و اگر بازی‌ها آغاز شود، ممکن است سلامتی پرسپولیسی‌ها هم تهدید شود، اما حرف منطقی داریم. اگر بناست بازی‌ها برگزار شود با تدابیر و تمهیدات ویژه پزشکی برگزار شود. اگر هم قرار است لیگ لغو شود، نباید ۱۰ امتیاز اختلاف ما را نادیده بگیرند. حرف اصلی ما همین است.

قرار است ستاد مقابله با کرونا و وزارت ورزش، فدراسیون و سازمان لیگ در این رابطه تصمیم نهایی را بگیرند.

ما هم امیدواریم تصمیم درستی اتخاذ شود.

بسیار خوب، سؤالات ما به انتها رسید. حرف ناگفته‌ای نداری؟

صحبت پایانی من با هواداران پرسپولیس است. طرفدارانی که همواره از پرسپولیس حمایت کرده و به ما انرژی مثبت داده‌اند. ما بازیکنان پرسپولیس عاشق تیم خود هستیم. بابت قهرمانی‌های گذشته هیچ منتی سر شما نداریم و شاد کردن دل هواداران وظیفه ماست. دوست داریم به عشق شما جام بگیریم و لبخند روی لب همه طرفداران بیاوریم، اما این مشکلات وجود دارد. اگر هم سیدجلال حسینی حرفی می‌زند، به نمایندگی همه بازیکنان است. بچه‌هایی که لیاقت و شایستگی بیشتری دارند و باید به آنان توجه بیشتری شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Romania
16:17 - 1399/02/23
چرا دروغ میگی نکن توی این چند سال مجانی بازی کرد این همه بازیکن گران قیمت که هیچ کدومشون چندسال هیچ جای نرفتند اینها مجانی بازی کردند یکم که پولتون دیر میشه هوچه گری میکنید
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1399/02/23
وقت اتحادوهمصداشدن تمام هواداران پرسپولیس توسرتاسرایران برای حمایت ودفاع ازبازیکنای باغیرت وتیم بزرگ پرسپولیس فرارسیده نبایداجازه بدیم گروه فاسدودلالی تاس قهرمانی لیگ رو از پرسپولیس بگیرن
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1399/02/23
اره‌ جون‌ خودت‌ بابا‌ سلطانی‌ بودجه‌ تیمهای‌ دیگرو‌ میده‌ به‌ لنگ‌ مثلا‌ شما نمیدونی
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1399/02/23
دیگه شروع کرد به زاری وشیون کردن
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1399/02/23
دوباره ننه من غریبم بازی این شروع شد
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1399/02/23
خداییش این لونگی یکی از بی منطق ترین ادمهای روی زمینه .
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1399/02/23
انوقت هی زر میزنن میگن وزیر پرسپولیسه!!!!!!!!!!!!!………
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1399/02/23
به تو چیزی نرسیده پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1399/02/23
دوباره مظلوم نمایی شروع شد.باشه پرسپولیس پول نداره و البته لاک پشت ها هم پرواز میکنند
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1399/02/23
تیم وزیر که بودجه داره و به چاه نفت بسته شده.مگه بابا مسعود مرده باشه که تیمش بی پول باشه
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1399/02/24
طفلیا،
چرا سلطانی فر لنگی کمکشون نمی کنه؟
Romania
00:21 - 1399/02/24
لنگ که پول داره ترازاستقلاله
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1399/02/24
بهتر اینو به مدیرانتون بگی که پولهارو چکار کردن . به باشگاه های دیگه ربط نده
Iran, Islamic Republic of
02:32 - 1399/02/24
دعا کن کرونا بره سید جلال‌
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1399/02/26
آخه کیسه پرپدرترین تیم دنیاست وشییش ساله زیرماست وکلی افتخارداره دلار واسه این
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1399/02/26
دردو بلایه سید بخوره وسط فرق سر کیسه وشله و
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج