سرمربی کشتی زنان روسیه بر اثر کرونا درگذشت
۹۹۴۳۱۸
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۴
۱۲۰۲
سرمربی تیم ملی کشتی زنان روسیه پس از مدت کوتاهی از ابتلا به ویروس کرونا روز گذشته (چهارشنبه) در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

خبرگزاری ایسنا: سرمربی تیم ملی کشتی زنان روسیه پس از مدت کوتاهی از ابتلا به ویروس کرونا روز گذشته (چهارشنبه) در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

ماگومد علی عمراف مربی کشتی اهل داغستان روسیه، سال‌ها به عنوان مربی کشتی در داغستان، نایب رییسی فدراسیون کشتی آذربایجان و سرمربی تیم ملی کشتی بانوان آذربایجان فعالیت داشت و نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت‌های آذربایجان در کشتی بانوان ایفا کرد.

سرمربی کشتی زنان روسیه بر اثر کرونا درگذشت

او طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ هدایت کشتی بانوان آذربایجان و در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ به عنوان نایب رییس فدراسیون کشتی آذریاجان فعالیت داشت.

وی سپس با دعوت فدراسیون کشتی روسیه از سال ۲۰۱۹ به عنوان سرمربی کشتی زنان کار خود را آغاز کرد و با هدایت وی تیم ملی کشتی بانوان روسیه به عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های جهانی قزاقستان و قهرمانی اروپا۲۰۲۰ در رم ایتالیا دست یافت.

وی روز چهارشنبه در سن ۶۷ سالگی و بدلیل ابتلا به ویروس کرونا در روسیه درگذشت.

میخائیل مامیاشویلی، رییس فدراسیون کشتی روسیه و نایب رییس اتحادیه جهانی کشتی پس از درگذشت آلیوماروف، گفت: او فردی پرتلاش بود که برنامه‌های زیادی داشت و کشتی زنان روسیه را برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ رهبری کرد.

اینا تراژکووا، قهرمان روس کشتی جهان ۲۰۱۹ نیز درگذشت او را فقدان بزرگی برای کشتی روسیه دانست و گفت: زیر نظر او برنامه‌های بسیار خوبی برای موفقیت در المپیک داشتیم.

نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی کشتی نیز در پیامی به فدراسیون کشتی روسیه درگذشت این مربی را تسلیت گفت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج