هدفمندی یارانه‌ها چقدر درآمد داشت؟!
۹۹۴۷
۰۹ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۹
۳۱۱۹۱ 
سخنگوی اقتصادی دولت خبر داد:
سید شمس‌الدین حسینی سخنگوی اقتصادی دولت امروز در جمع خبرنگاران گفت: گزارش عملکرد سه ماهه هدفمندی یارانه‌ها تهیه شده است.
سید شمس‌الدین حسینی سخنگوی اقتصادی دولت امروز در جمع خبرنگاران گفت: گزارش عملکرد سه ماهه هدفمندی یارانه‌ها تهیه شده است. براین اساس درآمد هدفمندی یارانه‌ها در سه ماهه اول اجرای طرح 8 هزار و 600 میلیارد تومان بوده است، میزان پرداخت نقدی به صنعت 1940 میلیارد تومان و میزان اعتبار انرژی که به صورت غیرنقدی برای صنعت در نظر گرفته شده به 2 هزار و 400 میلیارد تومان می‌رسد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد سهام عدالت گفت: تا پایان سال 88 براي 42 میلیون نفر و تا ابتدای سال 89 حدود 45 میلیون نفر برای دریافت سهام عدالت دعوتنامه ارسال شده است.تاکنون حدود 39 میلیون نفر ثبت نام کرده‌اند و برای 37 میلیون نفر برگه سهام عدالت صادر شده است.

وی همچنین در مورد بازار طلا و ارز گفت: از سال گذشته تاکنون 12 درصد قیمت ارز اضافه شد که 7 درصد آن مربوط به سال گذشته و قبل از اجرای بسته سیاستی و نظارتی بوده است.

حسینی افزود: سیاست‌های کلی دولت در 5 ماه سال جاری با انضباط مالی همچنان ادامه دارد.

وی گفت: مخارج دولت متناسب با درآمدهای آن در کمیته تخصیص با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و خزانه‌‌داری کل کشور انجام شده و سال گذشته بالغ بر 90 درصد بودجه جاری پرداخت شد. همچنین با نظر گرفتن ماده 10 و 12 قانون تنظیم مقررات مالی دولت پرداختهای عمرانی در سال گذشته بیش از 75 درصد شد.

وی افزود در پنج ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12درصد رشد درآمد دولت و 9 درصد رشد پرداخت‌های دولت انجام شد.

بر اساس اين گزارش برخي خبرگزاري‌ها به نقل از منابع خبري خارجي از درآمد 60 ميليارد دلاري هدفمندي يارانه‌ها طي 8 ماه اجرا خبر داه‌ بودند كه به نظر مي‌رسد وزير اقتصاد با اعلام آمار 3 ماهه در صدد اصلاح اطلاعات منتشره بوده است.

منبع: فارس

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

 


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج