توصیه به زوجین در روز‌های قرنطینه
۹۹۴۷۷۶
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
۷۶۱۸
معاون دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه آزاد، گفت: اگرچه قرنطینه عامل اصلی ایجاد تنش‌ها به شمار نمی‌آید، اما به ‌طور طبیعی وقتی همسران مدت زیادی در خانه می مانند باعث اختلاف نظرمی شود.

خبرگزاری مهر: معاون دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه آزاد، گفت: اگرچه قرنطینه عامل اصلی ایجاد تنش‌ها به شمار نمی‌آید، اما به ‌طور طبیعی وقتی همسران مدت زیادی در خانه می مانند باعث اختلاف نظرمی شود.

 مژگان سپاه‌منصور، در پاسخ به این سوال پر تکرار مردم در سامانه ۴۰۳۰ ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت بهداشت، مبنی بر افزایش اضطراب و تأثیر آن بر بالا رفتن آمار نگران‌کننده خشونت علیه زنان در دوران کرونا ویروس، افزود: کرونا پدیده و چالش جهانی است و از آنجا که خانواده یک واحد اجتماعی محسوب می‌شود باید چالش‌هایی که شیوع این بیماری به خصوص در شرایط قرنطینه در خانواده و روابط همسران ایجاد می‌کند، مورد بحث و بررسی و توجه بیشتری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از دوره کرونا ویروس می‌توانیم برای رفع مشکلات، تنش‌ها و حتی تحکیم روابط همسران و افزایش صمیمیت زناشویی استفاده کنیم، ادامه داد: اگرچه قرنطینه عامل اصلی ایجاد تنش‌ها و اختلافات زناشویی به شمار نمی‌آید، اما به طور طبیعی وقتی همسران مدت زیادی در خانه می‌مانند باعث ایجاد اختلاف نظرها و تنش‌هایی میان آنها می‌شود.

معاون دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی در ادامه با تاکید بر اینکه می‌توانیم برای ارتقا و تحکیم روابط زناشویی و خانوادگی فرصت‌هایی فراهم کنیم، تصریح کرد: اگرچه روش‌هایی برای ایجاد روحیه آرام‌تر میان همسران و تحکیم روابط وجود دارد اما نمی‌توان یک روش خاص و یکسان را برای همه خانواده‌ها در نظر گرفت.

سپاه منصور یادآور شد: با توجه به شناختی که همسران درباره اختلاف‌نظرهای خود درباره امور مختلف دارند، می‌توانند به‌راحتی در تمامی موارد به‌خصوص در موارد مورد اختلاف به مشورت با هم بپردازند.

وی با بیان اینکه داشتن یک برنامه‌ریزی روزانه به‌خصوص در شرایط قرنطینه از عواملی است که باید حتماً مدنظر قرار گیرد، گفت: مشارکت در امور خانه یکی از توصیه‌هایی که در این برنامه‌ریزی بهتر است گنجانده شود.

معاون دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ادامه داد: مشارکت در کارهای خانه علاوه بر اینکه خستگی یک فرد در خانواده را از بین ببرد، می‌تواند در ایجاد همدلی و افزایش صمیمیت بین همسران کمک کند.

سپاه منصور با تاکید بر اینکه پرهیز از جر و بحث یکی از عواملی است که می‌تواند در روابط همسران بسیار کمک‌کننده باشد، اظهار داشت: با دعوا نه تنها مشکلی حل نمی‌شود، بلکه باعث افزایش اختلاف‌ها و تنش‌ها هم می‌شود.

وی تاکید کرد: تشکر و قدردانی از عوامل مهمی است که می‌تواند در روابط زناشویی بسیار کمک کننده باشد. معتقدم همسران می‌توانند با رعایت حال یکدیگر این شرایط بحرانی را با آرامش بیشتری پشت‌سر بگذارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1399/02/26
اینا همش چرته. اونایی که باهم تفاهم داشته باشند و علاقه واقعی، صدسال هم کنار هم بشینند، فقط لذت می برند و تازه از بودن کنار همسرشون آرامش می گیرند و اونایی هم که مشکل دارن، ربطی به کرونا نداره، همش در خونه مثل خروس جنگی به هم می پرند!! دعوا، خشونت علیه زنان و جنگ اعصاب، مال اونایی است که همیشه این مشکل را داشته اند و ربطی به ایام کرونا نداره. یعنی اگه من چند روز پشت سرهم در خانه ماندم، زندگیم جهنم میشه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1399/02/26
کدوم قرنطینه عموجان شما که همه جاروبازکردید
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1399/02/26
سلام خدا خيرتون بده قرنطینه کجاست کی تو قرنطينه اس مردم از وقتی اومدن بیرون قيمتارو دیدن افتادن به جون هم
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1399/02/27
باز حرف مفت
اگر مردم و زوجین و خانواده ها برای شما ارزش و اهمیت داشت فکری بحال اقتصاد میکردید
هرچی هست از بی پولیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج