پروتکل پزشکی سری‌آ رد شد!
۹۹۴۸۱۹
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
۲۲۰۲
اعتراض پزشکان شاغل در لیگ فوتبال ایتالیا درباره از سرگیری بی ‌محابای بازی‌های این لیگ در بحبوحه شیوع کرونا ثمربخش بود.

خبرورزشی: به دنبال تهدید پزشکان سری A مبنی بر اعتصاب و استعفای دسته جمعی در صورت عدم بازبینی پروتکل پزشکی مربوط به از سرگیری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا، امروز (جمعه) جلسه‌ای میان نمایندگان فدراسیون فوتبال ایتالیا، سازمان لیگ سری A و پزشکان باشگاه برگزار شد که نتیجه آن موافقت با اصلاح سه مورد از مفاد مندرج در این پروتکل بود.

طبق گزارش شبکه اسکای اسپورت ایتالیا موارد مربوط به مثبت شدن تست کرونا بازیکنان در پروتکل پزشکی - همان چیزی که پزشکان سری A به آن معترض بودند - و مسئولیت پزشکان در قبال رسیدگی به بازیکنان و مربیانی که به کرونا مبتلا می‌شوند، در جلسه امروز مقامات کالچو مورد بررسی قرار گرفت و ایراداتی به آن گرفته شد. به این ترتیب این پروتکلی که کمیته فنی و علمی دولت برای از سرگیری مسابقات ارائه کرده بود مناسب قلمداد نشد و مقرر شد که اصلاحاتی در آن صورت بگیرد.

شب گذشته بود که جنجال‌ها درباره پروتکل پزشکی در خصوص ادامه مسابقات سری A از ۱۳ ژوئن آغاز شد و این در حالیست که تیم‌های لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا از روز دوشنبه هفته پیش رو می‌توانند تمرینات گروهی‌شان را از سر بگیرند.

یکی از مواردی که بسیاری از باشگاه‌ها به آن معترض بودند نگه داشتن بازیکنانش‌ها در اردو‌های تیم و به نوعی قرنطینه کردن آنها در زمین تمرینی بوده است. به همین دلیل باشگاه‌ها از مقامات فوتبال ایتالیا درخواست کرده‌اند که راه حلی دیگر پیدا کنند.

علاوه بر این، باشگاه‌‌های سری A با قرنطینه گروهی اعضای یک تیم در صورت ابتلای یکی از بازیکنان‌شان به کرونا و سلب مسئولیت از پزشکان برای رسیدگی به اعضای مبتلا به کرونا را هم خواستار شده‌اند.

سری A ایتالیا از اواسط ماه مارس سال جاری به دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمد و قرار است که این مسابقات از ۲۴ خرداد از سر گرفته شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج