حجاب زنان در تقابل با امنیت سوئیس!
۹۹۵۰
۱۰ مهر ۱۳۹۰ - ۰۸:۵۰
۱۱۷۳۶ 
ممنوعیت روبنده در اماکن عمومی سوئیس
نمایندگان مجلس عوام سوئیس در حرکتی از سوی یک حزب جناح راستی این کشور با ممنوعیت روبنده در اماکن عمومی موافقت کردند، اما برای تبدیل این ممنوعیت به یک قانون، مجلس لردان نیز باید آن را مورد تصویب قرار دهد.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، اسکار فریسینگر از قانونگذاران حزب راست گرای مردم در سوئیس گفت: در زمانی که عدم امنیت در خیابانهای ما رشد می کند مردم بیشتری چهره خود را پشت روبنده یا برقع پنهان می کنند.

وی افزود: از این رو شناسایی این افراد غیر ممکن می شود.

این لایحه با عنوان " کنار زدن ماسک" با موافقیت 101 نماینده در مقابل 77 مخالف تصویب و طی آن پوشش صورت در معابر عمومی ممنوع اعلام شده است.

این لایحه برای مقامات این شرایط را فراهم کرده که دسترسی افرادی که از چنین پوششی استفاده می کنند را به ساختمانهای عمومی محدود و یا ممنوع کنند تا امنیت سایر افراد حفظ شود.

این لایحه برای اجرایی شدن نیازمند تصویب از سوی مجلس لردان است.

در سالهای اخیر پوشش صورت به عنوان روبنده و برقع کانون بحثهای غرب به ویژه اروپا بوده است. تا کنون کشورهای فرانسه و بلژیک و اخیرا هلند این پوشش را ممنوع کرده اند.

مسلمانان سوئیس با انتقاد از این قانون نسبت به تبعات منفی آن و ضربه به تساهل در سوئیس هشدار داده اند.

قاسم لیل سخنگوی شورای مرکزی اسلامی سوئیس گفت: این قانون واهمه ایجاد تبعات منفی برای 200 مسلمان روبنده پوش سوئیس را دربرخواهد داشت.

وی افزود: این ممنوعیت همچنین بر تعداد زنان گردشگری که از این پوشش استفاده می کنند و برای گذراندن تعطیلات خود وارد این کشور می شوند نیز تأثیرگذار خواهد بود.

این سخنگو از مجلس لردان سوئیس خواست لایحه ممنوعیت روبنده را تصویب نکند.

منبع: مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

 


برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج