تمامی خودروهای ایران‌خودرو و سایپا مشمول قیمت‌گذاری شد
۹۹۵۲۴۹
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
۱۸۴۱۸ 
رئیس شورای رقابت با اعلام نتیجه جلسه امروز شورا در رابطه با تعیین فرمول قیمت‌گذاری خودروها گفت که از این پس تمامی خودروهای ایران‌خودرو و سایپا مشمول قیمت‌گذاری خواهد شد؛ چراکه اکنون واردات ممنوع و بازار تمامی خودروها انحصاری است.

ایسنا: رئیس شورای رقابت با اعلام نتیجه جلسه امروز شورا در رابطه با تعیین فرمول قیمت‌گذاری خودروها گفت که از این پس تمامی خودروهای ایران‌خودرو و سایپا مشمول قیمت‌گذاری خواهد شد؛ چراکه اکنون واردات ممنوع و بازار تمامی خودروها انحصاری است.

رضا شیوا جزئیات جلسه امروز (شنبه) شورای رقابت در رابطه با بررسی وضعیت قیمت‌گذاری خودرو و تعیین فرمول آن را تشریح کرد.

این در حالی است که طی روزهای گذشته در رابطه با بخشی از محصولات ایران‌خودرو و سایپا قیمت‌گذاری شده بود.

آن طور که رئیس شورای رقابت توضیح داد تا پیش از این بخشی از خودروها مشمول قیمت‌گذاری نبودند و شورای رقابت تنها به تعیین دستورالعمل و قیمت‌گذاری خودروهایی که در بازار رقیبی نداشته و به صورت انحصاری بودند، ورود پیدا می‌کرد؛ چرا که در آن زمان واردات خودرو آزاد بود و برخی از خودروها به طور خودکار در بازار قیمت خود را پیدا می‌کردند اما اکنون واردات ممنوع است و تمامی خودروها در بازار انحصاری قرار گرفته‌اند.

شیوا گفت: تا پیش از این خودروهای گروه سایپا از جمله خانواده پراید و تیبا و در ایران‌خودرو خودروهای خانواده سمند و پژو مشمول قیمت‌گذاری بودند اما از این پس تمامی خودروهای آنها در این گروه قرار خواهند گرفت.

وی با بیان این که در جلسه امروز شورای رقابت برای خودروهایی که مشمول قیمت‌گذاری نبودند، فرمول و دستورالعمل تعیین شده و برای تایید نهایی به ستاد بازار ارائه خواهد شد، افزود: بر این اساس برای خودروهای متوسط به بالا این گونه قیمت‌گذاری می‌شود که قیمت پایه در سال ۱۳۹۶ مورد محاسبه قرار می گیرد؛ به طوری که برای محصولات ایران خودرو تورم سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ مورد بررسی قرار گرفته و در فرمول قرار می‌گیرد تا مشخص شود که چند درصد رشد خواهد داشت. همچنین در مورد خودروهای سایپا نیز به همین ترتیب قیمت پایه سال ۱۳۹۶ مبنا است که تورم سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ محاسبه شده و بعد آن مقدار افزایشی که ستاد تنظیم بازار در بهمن‌ماه ۱۳۹۷ اعلام کرده، از آن کسر می‌کنیم تا میزان افزایش جدید به دست آید.

به گفته وی، قرار است اطلاعات مربوط به خودروهای جدید مشمول قیمت‌گذاری طی یکی دو روز آینده جمع‌آوری شده و بر اساس آن قیمت‌گذاری شوند.

رئیس شورای رقابت به موضوع افزایش قیمت خودرو در گروه‌هایی که پیش از این مشمول قیمت‌گذاری بودند و طی روزهای گذشته در مورد آن تصمیم‌گیری شد، اشاره کرد و افزود: بر این اساس ما قیمت پایه سال ۱۳۹۱ را در نظر گرفته و تورم بخشی سالانه را به آن اضافه می‌کنیم و تا پایان سال ۱۳۹۸ قیمت‌ها محاسبه می‌شود که برای این دست از محصولات ایران‌خودرو تا ۱۰ درصد و سایپا نسبت به قیمت‌گذاری بهمن‌ماه ۱۳۹۷ ستاد تنظیم بازار تا ۲۳ درصد افزایش خواهد داشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1399/02/28
خدا کنه راست باشه مردم که باور نمیکنند به حرف مسولان یعنی پراید قیمت 96 97 زده میشه همان پراید 24 ملیون تومان قسطی باورم نمیشه حالا پراید بزنن 35 ملیون بازم چاره ای نیست با اینکه پراید ارزشش بیشتر از 20 ملیون ظلم است
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1399/02/28
قیمت خودروهاراهرچه زودترمشخص،کنیدواعلام کنید
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1399/02/28
شاید در خودرو های ثبت نامی، قیمت ها رعایت شود، اما هیچ گاه قیمت های بازار با مصوبات، همخوانی نداشته!!! بعدم وقتی خودروساز، هنوز از سال 97، یک سری تعهدات را تحویل نداده و در سال 98هم تا دلشون خواست، پیش فروش کردن، یعنی سراغ ثبت نام رفتن حالاحالا ها فایده نداره، بری پول بدی و چند سال بعد خودرو دریافت کنی؟؟؟؟؟ پس به ناچار سراغ همون بازار آزاد خواهی رفت و اونجا هم خبری از اجرایی شدن مصوبات، نیستش!!!! مثلا پرایدی که به قول آقایان الان باید 46 فروخته بشه، 80قیمت خورده!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
03:22 - 1399/02/28
تو رو خدا مراقب اوضاع اقتصادی باشید نمیدونم چرا حتما باید گند ارز یا طلا یا خودرو یا مسکن یا بورس یا موسسات مالی یا لیزینگ یا .... در بیاد و بعد از این که ی مشت دلال خدانشناس جیب هاشونو پر کردن تازه مسولیین ورود کنند و ی جوری ماست مالی کنند
بخدا مردم دلشون گرفته از این رانت ها از این ژن ها از این دست های کثیف از این که مسولیین نامحرم هستند با مردم
یا علی
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1399/02/28
گاری با قیمت خودرو بخاطر حمایت سران کشور
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1399/02/28
وقتی مردم برای این آشغالها تو صف می ایستند خودروها روز به روز اشغال تر میشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج