پرسپولیس، خسته از تمرین انفرادی
۹۹۵۹۹۴
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
۱۰۴۱ 
با نزدیک شدن به شرایط برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ برتر، بحث آماده‌سازی و بازگشت به شرایط مسابقه به‌صورت جدی در دستور کار تیم‌ها بخصوص پرسپولیس به‌عنوان مدعی اول قهرمانی قرار خواهد گرفت.

آی‌اسپورت: با نزدیک شدن به شرایط برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ برتر، بحث آماده‌سازی و بازگشت به شرایط مسابقه به‌صورت جدی در دستور کار تیم‌ها بخصوص پرسپولیس به‌عنوان مدعی اول قهرمانی قرار خواهد گرفت.

اعضای کادر فنی پرسپولیس مثل تمام بازیکنان و اعضای تیم از یکدیگر دور بوده‌اند و طبیعتاً فرصتی برای جلسه و همفکری وجود نداشته، اما چنانچه بعد از تعطیلات عید سعید فطر تمرینات از سرگرفته شود جلسه‌ای بین مربیان پرسپولیس برگزارخواهد شد تا درباره روند آماده‌سازی تیم تصمیم‌گیری شود.

از نظر مظاهر رحیم‌پور، مربی بدنساز پرسپولیس، بهترین راه برای بازگشت به شرایط مسابقه تمرین با توپ و انجام سه چهار بازی دوستانه در مدت سه یا چهار هفته‌ای است که قرار شده به تیم‌ها برای آماده‌سازی داده شود. البته از این جهت که شرایط برای همه تیم‌ها یکسان خواهد بود نگرانی خاصی وجود ندارد (اگر بحث تمرینات مخفیانه برخی تیم‌ها را نادیده بگیریم)، اما این دانش و سلیقه مربیان است که روش آماده‌سازی را در زمان فشرده پیش‌رو متفاوت خواهد کرد.

به گفته مربی بدنساز پرسپولیس، تیم‌های اروپایی هم برای آماده‌سازی قبل از بازگشت به مسابقات، تمرینات‌شان را به گونه‌ای تنظیم کرده‌اند که سمت آیتم‌های دشوار بدنسازی نروند چون اصلاً فرصت این کار را ندارند. در عین حال سیستم پنج تعویض که فیفا برای مسابقات ایام کرونا در نظر گرفته می‌تواند کمک کند تا تیم‌ها از مصدومیت و شرایط سخت ناشی از آماده نبودن برخی بازیکنان فرار کنند.

پرسپولیس آخرین تمرینش در سال گذشته و قبل از تعطیل شدن تمرینات به دستور ستاد کرونا را روز ۲۳ اسفند انجام داد و با توجه به شروع لیگ در خردادماه احتمالاً بعد از ۷۰، ۷۵ روز باید تمرینات تیمی‌اش را البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کند.

طی این مدت بازیکنان چیزی حدود دو ماه تمرین انفرادی داشته‌اند و برنامه‌های تمرینی و کیفیت تمرینات‌شان را مربی بدنساز تیم چک کرده و هماهنگ بوده‌اند. حتی بازیکنی مثل بشار رسن که در ایران حضور ندارد هم فیلم تمریناتش را برای مربی بدنساز تیم فرستاده تا نشان دهد با وجود شایعات زیاد درخصوص جدایی، یک بازیکن کاملاً حرفه‌ای است.

رحیم‌پور که چندین‌بار تأکید می‌کند بازیکنان پرسپولیس همگی فوق‌العاده مسئولیت‌پذیر و آگاهند، همچنین از شرایط رادوشویچ هم اطمینان دارد و با رصد کردن تمریناتش در صفحه اینستاگرام او می‌گوید با توجه به اینکه این دروازه‌بان فوق‌العاده حرفه‌ای است و مسئولیتش را خوب می‌شناسد خیالش راحت است که در این مدت تمریناتش را دقیق و کامل اجرا کرده و با آمادگی به تمرینات باز خواهد گشت.

اما ماجرا به همین سادگی‌ها هم نبوده. اخیراً برخی بازیکنان پرسپولیس از شرایط موجود ابراز ناراحتی کرده و علناً گفته‌اند از تمرین انفرادی خسته شده‌اند و دیگر نمی‌توانند ادامه دهند، اما کادر فنی با تشریح شرایط برای آنها، این نفرات را به ادامه کارشان ترغیب کرده‌اند. با این حال خبر خوب برای بازیکنان پرسپولیس شروع تمرینات گروهی از حدود ۱۰ روز دیگر خواهد بود و اعضای تیم کنار هم به‌شکلی هدفمندتر و منظم‌تر تمرینات خود را برای بازگشت به شرایط مسابقه آغاز می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود برای شروع تمرینات به‌غیر از آنتونی استوکس، بقیه بازیکنان در اختیار گل‌محمدی و کادر فنی باشند هرچند بدعهدی‌های مالی، حضور نفراتی چون بشار و حتی اوساگونا را کمی با تردید مواجه کرده مگر اینکه در چند روز آینده و با تزریق پول به باشگاه از سوی کارگزار اسپانسری، بازیکنان بهانه‌ای برای غیبت در تمرینات نداشته باشند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج