تشریح جزئیات پرونده سلطان خودرو و همسرش
۹۹۶۸۳۷
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
۱۳۸۴۰ 
مرکز رسانه قوه قضائیه جزئیات جلسه دادگاه وحید بهزادی و همسرش، دو مفسد اقتصادی که به اعدام محکوم شدند، منتشر کرد.

خبرگزاری مهر: مرکز رسانه قوه قضائیه جزئیات جلسه دادگاه وحید بهزادی و همسرش، دو مفسد اقتصادی که به اعدام محکوم شدند، منتشر کرد.

تشریح جزئیات پرونده سلطان خودرو و همسرش

پرونده ۲۶ متهم دارد

در اولین جلسه دادگاه حسینی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه دو پرونده با دو کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است، گفت: بخشی از دو پرونده از حیث موضوع و اتهامات با هم مشترک هستند که بخش مذکور قرائت خواهد شد.

نماینده دادستان با بیان اینکه این پرونده ۲۶ متهم دارد، افزود: اتهامات موجود شامل اخلال در نظام ارزی از طریق ثبت سفارش‌های صوری و غیر واقعی و انجام معاملات ارزی در سطح کلان، اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی از طریق تحصیل ۱۶۷ هزار و ۸۳۴ دستگاه خودرو با انحصار و بهره مندی از رانت و همچنین اخلال در نظام اقتصادی از طریق فعالیت شرکت هرمی به مبلغ ۲۶۳ میلیارد ریال و پولشویی به میزان سه هزار و دویست میلیارد تومان با ۲۶۰ حساب بانکی است.

تبانی یک زن و شوهر با مدیرعامل و معاون بازاریابی و فروش سایپا برای اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی

حسینی در ادامه تصریح کرد: متهمان ردیف اول و دوم پرونده مورد نظر زن و شوهر و دارای شغل آزاد هستند که با مدیرعامل و معاون بازاریابی و فروش و همچنین مدیر اداره برنامه ریزی فروش سایپا در قسمت اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی تبانی داشته‌اند.

اسامی و عناوین اتهامی متهمان

حسینی در ادامه و با تشریح اسامی و عناوین اتهامی متهمان بیان کرد: وحید بهزادی فرزند ابوطالب، متهم است به مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی از طریق ثبت سفارش صوری و غیر واقعی، دریافت ارز از بانک‌های پارسیان و سرمایه و انجام عملیات حواله ارزی بدون دریافت مجوز و در پوشش شرکت شهاب پارسه کیش و چند شرکت در خارج از کشور، مشارکت در اخلال کلان در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و تولید ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو با ارزش ۱۱۹ میلیارد و ۷۷۹ میلیون ریال و کسب منفعت، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی از طریق فعالیت در شرکت هرمی و عضو گیری به مبلغ ۶۳ میلیارد ریال، جعل سند رسمی، شناسنامه و استفاده از سند مجعول عادی و ارائه اسناد جعلی گمرکی به بانک‌های سرمایه و پارسیان و مشارکت در عملیات پولشویی به نحو سازمان یافته به میزان ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان، نجوا لاشیدایی فرزند علی متهم است به مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی از طریق ثبت سفارش‌های صوری و غیر واقعی و انجام عملیات حواله ارزی بدون اخذ مجوز از طریق دفاتر غیر مجاز، مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی از طریق اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی و از طریق پیش خرید، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق عضو گیری و فعالیت در شرکت هرمی و تحصیل منفعت به مبلغ ۶۳ میلیارد ریال و مشارکت در عملیات پولشویی از طریق بهره گیری از حساب‌های اشخاص متعدد حقیقی و حقوقی به مبلغ ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان.

وی ادامه داد: مهدی جمالی فرزند علی اکبر متهم است به مشارکت در اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی و تولیدات مورد نیاز مردم که از ۱۷۲ هزار و ۹۴۱ دستگاه خودرو ۱۶۷ هزار و ۸۳۴ دستگاه به ۱۵ نمایندگی از میان ۶۰۰ نمایندگی تحویل داده شده است.

نماینده دادستان در ادامه افزود: رضا تقی زاده، معاون سابق بازاریابی و فروش سایپا متهم است به مشارکت در اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی و تولیدات مورد نیاز مردم که از ۱۷۲ هزار و ۹۴۱ دستگاه خودرو ۱۶۷ هزار و ۸۳۴ دستگاه به ۱۵ نمایندگی از میان ۶۰۰ نمایندگی تحویل داده شده است. حسین نوری مدیر اداره برنامه‌ریزی فروش سایپا متهم است به مشارکت در اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی، جعفردل افکار متهم است به مشارکت در اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی تعداد ٦٦٩٩ دستگاه خودرو به مبلغ ٤٦ میلیارد و ٨٣٨ میلیون ریال. سید سعید مولوی فرد متهم است به مشارکت در اخلال کلان در نظام ارزی و پولی از طریق ثبت سفارش‌های صوری و غیر واقعی و جعل و استفاده از سند مجعول جهت اعلام رفع تعهدات ارزی. حسین رشیدی‌زاده متهم است به معاونت در اخلال در نظام ارزی و پولی از طریق ثبت سفارش‌های صوری و غیر واقعی، هادی رشیدی زاده متهم است به اخلال کلان در نظام ارزی و پولی از طریق ثبت سفارش‌های صوری و غیر واقعی و جعل و استفاده از سند مجعول جهت اعلام رفع تعهدات ارزی. زکریا حسن نیا مسئول ارزی بانک مرکزی متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام ارزی و پولی از طریق ثبت سفارش‌های صوری و غیر واقعی. داریوش حسین خانی متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی. سمیه گرامی متهم است به اخلال در نظام پولی و ارزی. سپیده توکلی متهم است به اخلال در نظام پولی و ارزی. احسان دهقانی متهم است به انجام عملیات پولشویی به مبلغ ۳ هزار و ۸۶۶ میلیارد و ۶۱۱ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۴۰۷ ریال و عضویت در شبکه پولشویی. حسین معینی بشیری متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی و انجام عملیات پولشویی به مبلغ هزار و ۴۶۳ میلیارد و ۸۲۶ میلیون و ۳۴ ریال و عضویت در شبکه پولشویی.

محمد مهدی طریقت منفرد متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی و انجام عملیات پولشویی به مبلغ ۴ هزار و ۵۷۷ میلیارد و ۴۶۹ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۸۱ ریال.
زهرا بهزادی متهم است به انجام عملیات پولشویی به مبلغ ۳۱۳ میلیارد و ۶۳ میلیون و ۱۰۴۹ ریال. کامبیز فیروزه‌ای متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی و انجام عملیات پولشویی به مبلغ بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال.

مصطفی نیاکان، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق همکاری در ساخت و تولید ۶۷۰۰ دستگاه خودرو. مجید بهزادی متهم است به معاونت در اخلال نظام اقتصادی، پولشویی و همکاری با متهمان ردیف اول و دوم.

نوید ارژنگی متهم است به شروع به جرم نسبت به اتهامات سعید مولوی‌فر.

وحید دهقان متهم است به جابجا نمودن اسناد و مستندات.

علیرضا دهقان متهم است به همکاری با متهمان از طریق جابجایی اسناد و سوزاندن آنها.

ایمان پیوندی متهم به همکاری با متهمان از طریق جابجایی اسناد و سوزاندن آنها؛ بنابراین گزارش، در کیفرخواست قرائت شده نام دو تن از نمایندگان مجلس نیز به عنوان متهم به چشم می‌خورد.

تشریح اقدامات مجرمانه متهمان

پس از ذکر اسامی متهمان نماینده دادستان گفت: تشریح اقدامات مجرمانه متهمان دارای چهار بخش است.

الف) وحید بهزادی و خانم لاشیدایی از سال ۸۶ در شرکت پالینور شروع به فعالیت کردند که این شرکت با وعده‌های واهی سرمایه‌گذاری اقدام به جذب افراد می‌نموده و عمده پروژه‌های ادعایی این شرکت در حوزه بورس و فلزات است. همچنین برای گسترش زنجیره انسانی وعده پورسانت به افراد داده شده است، میزان ۱۴۹ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۹۶۲ میلیون دلار به شرکت مذکور تزریق سرمایه شده و بنا بر گزارش ارسالی وزارت اطلاعات نجوا لاشیدایی و وحید بهزادی در تأسیس و اداره این شرکت اقدام به پولشویی نموده‌اند که بر اساس حساب‌های مالی لاشیدایی و مستندات موجود در خصوص ارتباط وی با مازیار مهدوی‌فر نجوا لاشیدایی نقش مهمی را در این شرکت ایفا کرده است. حساب بانکی نجوا لاشیدایی در بانک صادرات از سال ۸۶ تا ۸۸ گردش مالی ۱۳ میلیارد تومانی داشته است و تعدادی از اعضای شرکت پالینور با وی همکاری می‌کردند که یکی از موارد آن واریز ۴۰۰ میلیون تومان از حساب یکی از افراد به حساب امین رضایی است. اعضای هیئت مدیره این شرکت در زمینه خرید و فروش ارز فعالیت داشته است. مبلغ ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نزد خانم نجوا لاشیدایی به عنوان امانت وجود داشته که او سود آن را به حساب ندا لاشیدایی ارسال می‌کرده است.

بر اساس مستندات نجوا لاشیدایی اداره اموال ندا لاشیدایی و مازیار مهدوی‌فر را در اختیار داشته است که مهدوی‌فر در زمان حضور در ایران در چندین نوبت به حساب نجوا لاشیدایی وجوهی را واریز نموده است. مقدار عوائد حاصل از شرکت پادینور ۲۶۳ میلیارد ریال برآورد گردیده است.

ب) اخلال در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از کشور: ابوطالب بهدادی، وحید بهدادی نجوا لاشیدایی و ندا لاشیدایی در این اتهام نقش اساسی را ایفا کردند که بهزادی در سال‌های ۸۵ تا ۹۱ گردش مالی ۱۴۰ میلیارد تومانی داشته است. حواله جات ارزی از طریق همکاری بهزادی با برخی افراد از جمله جمشیدی که از اعضای شرکت پالینور می‌باشد صورت گرفته است و نقش مدیریتی در ارسال حواله‌جات ارزی را ایفا کرده است. شرکت‌های جم کیش، شرکای کیش، شهاب پارس کیش و برخی از شرکت‌های دیگر با وحید بهزادی همکاری داشتند همچنین کامبیز فیروزیه در صدور حواله جات ارزی فعالیت داشته است که بر اساس مستندات موجود بسیاری از مشتریان شرکت شهاب پارس کیش وجوه خود را به حساب فیروزیه واریز می‌کردند.

ج) عملیات متقلبانه نسبت به دولت از طریق ارز دولتی و فروش آن در بازار آزاد

حسینی در ادامه افزود: همچنین شبکه گسترده‌ای از افراد در امور ترخیص داری فعالیت داشتند. برخی از مسئولان و معاونان ارزی بانک‌های مختلف مراحل تخصیص ارز به بانک را تسهیل و در قبال آن سکه دریافت می‌کردند که خانم‌ها سمیه گرامی و سپیده ترکی از جمله این افراد هستند.

نماینده دادستان تصریح کرد: برخی از متهمان از طریق ثبت سفارشات صوری هم خریدار بودند و هم فروشنده که با این کار اقدام به فریب دولت جهت دریافت ارز دولتی می‌کردند.

حسینی گفت: آقایان محمد مهدی و رضا طریقت منفرد به همراه معین رشیدی از طریق کارهای بانکی ثبت سفارشات، فعالیت‌های مجرمانه متهمان را تسریع می‌کردند.

وی اضافه کرد: حسب تحقیقات صورت گرفته، وحید بهزادی با استفاده از تبانی با شرکت سایپا اقدام به انعقاد قرارداد برای تولید و فروش خودرو کرده و سپس با رایزنی سعی در تمدید قرارداد کرده است.

نماینده دادستان گفت: نجوا لاشیدایی ضمن اخذ وکالت کاری از جعفر دل افزا برای انجام امور مالی مرتبط، از حساب‌های بانکی خانواده بهزادی همچون پدر و مادر وی استفاده کرده است که بر اساس ردیابی مالی متهمان مبلغ ۳۰ میلیارد تومان عوائد حاصل از فعالیت مجرمانه وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی بوده است.

حسینی ادامه داد: طبق اظهارات نجوا لاشیدایی منبع اولیه سرمایه گذاری‌ها در سال ۹۳، ۳ میلیون دلار بوده که با توجه به نحوه نامشروع سرمایه گذاری جرم پولشویی محقق شده و موارد نقض قوانین به وقوع پیوسته است.

اقدام متهمان منجر به گرانی و کمبود خودرو شد

نماینده دادستان ادامه داد: حسب تحقیقات صورت گرفته متهمان در کل کشور اقدام به توزیع خودرو و تحویل به سایر نمایندگی‌های شرکت خودروسازی سایپا می‌کرده‌اند در حالی که شرکت خودرو سازی سایپا باید این کار را انجام می‌داد که این بی توجهی منجر به گرانی و کمبود خودرو شد.

حسینی گفت: از سوی دیگر حتی یک ریال مالیات نیز از سوی متهمان پرداخت نشده که این خود از مصادیق پولشویی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه تشکیل شبکه پولشویی بخش دیگری از فعالیت‌های متهمان وحید بهزادی و فساد از طریق حساب‌های بانکی سایر متهمان است، افزود: بر این اساس مجموع گردش‌های مالی سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که به لحاظ گستردگی عملیات پولشویی می‌تواند مصداق اخلال در نظام محسوب شود.
نماینده دادستان با اشاره به گزارش‌های متعدد وزارت اقتصاد و بانک مرکزی درباره شبکه پولشویی مذکور اظهار کرد:

نجوا لاشیدایی در سال ۹۷، تعداد ۲ هزار سکه دریافت کرد و از وی ۳۰ حساب در شبکه بانکی شناسایی شد و تا زمان تهیه کیفرخواست گردش مالی حساب‌ها ۸ هزار میلیارد ریال بوده است.

نماینده دادستان در ادامه جلسه دادگاه اضافه کرد: ۳۸ حساب بانکی با گردش دو هزار میلیاردی متعلق به آقای ابوطالب بهزادی و همچنین پنج هزار سکه با سوابق آموزش و پرورش همخوانی ندارد.

حسینی خاطر نشان کرد: عصمت اوحدی مادر وحید بهزادی متولد ۱۳۳۵ که در اطلاعات پایه بانکی، خود را خانه دار معرفی نموده، فاقد سابقه مالیاتی، به عنوان بازرس شرکت هرمس افق معرفی گردیده که ۳۵ حساب از وی شناسایی شده است. این حساب‌ها تا زمان تنظیم کیفرخواست سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال گردش حساب داشته‌اند که احتمالاً در راستای فعالیت‌های خانم نجوا لاشیدایی و تأمین وجه ۵ هزار سکه بوده است.

وی افزود: خانم اوحدی در تاریخ ۲۸ / ۱۱ / ۹۶ دو قطعه سکه پیش خرید کرده که نشان دهنده وضعیت مالی وی بوده است.

نماینده دادستان تصریح کرد: صغری اسلام دوست مادر خانم نجوا لاشیدایی متولد سال ۱۳۲۵ که در اطلاعات پایه بانکی خود را خانه دار معرفی نموده دارای یک مورد مالیات خرید ملک در سال ۹۴ است. این ملک حسب تحقیقات به وی هدیه شده است و در ۱۱.۳.۹۶ به عنوان نایب رئیس شرکت هرمس افق معرفی گردیده که سوابق مالی با امکان تأمین وجه ۵ هزار سکه تناسب ندارد.

نماینده دادستان گفت: وحید بهزادی متولد سال ۱۳۶۰ خود را موبایل فروش معرفی کرده از ابوطالب بهزادی در خصوص استفاده از حساب‌هایش وکالت نامه دارد. بهزادی سابقه خروج از کشور در ابتدای سال ۹۷ به مقصد امارات را دارد.

نماینده دادستان اضافه کرد: از محمد علی مقتم متولد سال ۱۳۴۳ که خود را کارمند بازنشسته اعلام نموده است بالغ بر ۴۰ حساب کشف شده که بر اساس اطلاعات دریافتی گردش مالی آن‌ها در حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: نگار مقتم خواهر ناتنی نجوا لاشیدایی خود را کارمند اعلام کرده است، برابر اطلاعات به دست آمده به عنوان بازرس علی البدل شرکت هرمس افق فعالیت می‌کرده است که ۱۸ حساب در شبکه بانکی از وی کشف گردیده و بر اساس اطلاعات دریافتی گردش حساب‌های مذکور در حدود دو هزار میلیارد ریال بوده است.

حسینی اظهار داشت: احسان دهقانی همسر زهرا بهزادی متولد سال ۱۳۶۳، کاسب و دارای سابقه پرداخت مالیات که ۲۹ حساب از وی در شبکه بانکی کشف گردیده و در حدود هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

وی در ادامه و در تشریح عملیات لایه گذاری بیان کرد: عملیات لایه‌گذاری به این معناست که ارتباط بین وجوه با منشأ آن از بین رفته است که در گراف ردیابی مالی این امر به وضوح مشخص است.

نماینده دادستان تصریح کرد: حساب‌های سپرده بلند مدت در حدود ۴۰ روز پس از افتتاح ابطال و به نام افرادی افتتاح شده است که همه این موارد می‌تواند در راستای عملیات لایه گذاری باشد.

حسینی با بیان اینکه منشأ کلی وجوه تا اوایل اسفند سال ۹۶ به حساب لاشیدایی رسیده است گفت: برخی از مرتبطان خانم لاشیدایی دارای تعدد حساب و گردش مالی بالایی هستند که به نظر می‌رسد این حجم قابل توجه گردش مالی ناشی از فعالیت‌های سالم اقتصادی نبوده باشد.

وی گفت: خانم لاشیدایی دارای وکالت نامه‌های متعددی از افراد مختلف بوده و با ارائه آن‌ها به بانک‌ها و مؤسسات مالی مختلف از حساب این افراد استفاده کرده است، از طرفی تأسیس شرکت‌های مختلف با هیئت مدیره و آدرس‌های مشترک از مواد با اهمیت دیگر بوده ممکن است سایر افراد صرفاً در راستای تأمین منافع خانم لاشیدایی چیده شده باشند.

نماینده دادستان اظهارداشت: جابجایی وجوه حساب در بین افراد در بازه زمانی کم این احتمال را می‌دهد که تراکنش‌های انجام شده بدون اهداف اقتصادی واضح و مشخص صورت گرفته باشد چرا که در پرونده‌های پولشویی جابجایی وجوه بین حساب افراد می‌تواند از مصادیق لایه گذاری تلقی گردد.

حداقل بیش از ۱۳ میلیون یورو از ارزهای دریافتی رفع تعهد نشده است

وی اضافه کرد: حداقل بیش از ۱۳ میلیون یورو از ارزهای دریافتی رفع تعهد نشده است.

نماینده دادستان ادامه داد: در اظهارات حامد مبشری، دانیال مهرجویی و محمد کاظم جمشیدی که در متن کیفرخواست وجود دارد آورده شده که به حساب وحید بهزادی حواله‌جات متعدد ارزی ارسال می‌شده است. همچنین رضا طریقت منفرد نیز اظهاراتی داشته که در کیفرخواست ذکر شده است. جای تأمل دارد از حساب‌های وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی در شرکت شهاب پارس بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان به حساب خانمی واریز شده که بنا بر تحقیقات به عمل آمده این خانم مجری شبکه ضد انقلاب من و تو و مجری مرجان تی‌وی بوده که در سال ۹۴ از کشور خارج شده است.

حسینی نماینده دادستان در خصوص دلایل مربوط به قرارداد منعقده با سایپا اظهار کرد: یکی از این دلایل اخلال از طریق فروش سبدی محصولات سایپا است. خانم لاشیدایی و وحید بهزادی از طریق نمایندگی شیراز بر خلاف مقررات قانونی اقدام به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و تولید ۶۷۰۰ دستگاه خودرو با آورده ۳۰ میلیارد تومان نموده‌اند که جمالی (مدیرعامل سابق سایپا) آن را امضا نموده است.

حسینی گفت: شرکت سایپا علاوه بر مشارکت یک فرد حقیقی در تولید ۶۷۰۰ دستگاه خودرو تنها با پیش پرداخت ۵ میلیون تومان خودروها را تحویل داده است که این مورد اعتراض سایر نمایندگی‌ها در پی داشته است.

وی ادامه داد: بنا بر اظهارات برخی متهمان تعویض خودروهای کم‌فروش به پرفروش نیز صورت می‌ِگرفته است که در این باره صحبت‌های آقای جهرودی (مدیرعامل بعدی سایپا) حاکی از وجود رانت و انحصار در قرارداد فوق می‌باشد، همچنین نتیجه بررسی‌های سازمان بازرسی نشان می‌دهد که نحوه شراکت سایپا با متهمان منحصر به فرد بوده است. سایپا در زمان جمالی این قرارداد را منعقد کرده و در نقل و انتقالات کد فروش ویژه به متهمان اختصاص داده شده است. در قرارداد، تخصیص و جریمه‌های قابل توجهی وجود دارد که در سایر قراردادهای منعقده مشاهده نمی‌شود همچنین ۱۹۳۰ دستگاه خودرو شامل تیبا دوگانه‌سوز، ساینا و وانت که دارای حاشیه سود کم بوده‌اند به خودروی پراید تبدیل شده است.

حسینی با اشاره به اختصاص محصولات پرفروش شرکت سایپا به متهمان گفت: با توجه به وجود ۶۰۰ نمایندگی سایپا در کشور محصولات پرفروش این شرکت به متهمان اختصاص یافته و سود خانم لاشیدایی ۱۶ میلیارد تومان برآورد شده است و شرکت سایپا با طرح فروش سبدی محصولات و با بهره‌مندی از رانت و شبکه دلالی عملاً بازار خودروهای پرفروش را در اختیار متهمان قرار داده است که این مورد موجب ایجاد انحصار در بازار خودرو شده است.

وی افزود: این طرح‌ها زمانی ایجاد شده که بسیاری از مردم در صف تحویل خودرو بوده‌اند. با طرح فروش سبدی و ایجاد شبکه دلالی، انحصار بازار خودرو به وجود آمده است. تشکیل این شبکه توسط مدیرعامل وقت سایپا علاوه بر اخلال در بازار خودرو موجب ضررهای هنگفت در شرکت سایپا گردیده است. در سال ۹۶، ۱,۲۶۶ میلیارد ریال خسارت به شرکت سایپا وارد شده است.

در ادامه حسینی نماینده دادستان به بخشی از اظهارات متهمان درباره تقی زاده پرداخت و افزود: خانم پریسا مختار ملکی رئیس وقت اداره برنامه ریزی سایپا در اظهارات خود عنوان کرده است تقی زاده در ابتدای فعالیت خود نخست شروع به شناسایی نمایندگی‌های با قدرت مالی بالا کرده است و بعد از شناسایی ۱۵ نمایندگی، اقدام به فروش خودرو به صورت سبدی کرده است.

نماینده دادستان ادامه داد: در اظهارات خانم مختار ملکی اشاره شده آقای تقی زاده با نمایندگی‌های پولدار قرارداد می‌بست و نمایندگی‌های ضعیف باید با این نمایندگی‌های پولدار کار می‌کردند ضمن آنکه تقی زاده شخصاً اعلام می‌کرد که خودروهای مشتریان را فاکتور نکنم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 51
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/02/31
من به عنوان یک شهروند دوست ندارم این دو نفر اعدام شوند
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
با اعدام این سلاطین مگر تغییری در قیمت یا کیفیت اتفاق می افتد؟ فقط تو دنیای بین الملل بی اعتبار تر و وحشی تر به نظر می‌رسیم وشناخته میشویم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چرا باید اعدام نشوند همین ها بودند پراید هفت میلیون را ۹۰ نودمیلیون توی بازار کردند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مردم به نان شبشان محتاج هستند اونوقت این بیشرفها با کمک مسئولین هزاران ملیارد خوردن و بردن گرچه معاقدم عوامل اصلی نامی از اونها برده نشده بخاطر همین هم هست فساد ریشه کن نمیشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کسی که به اینها اجازه داده که این تخلفات را بکنند و الان یک جا قایم شده تا اب از اسیاب بیافتد را اعدام کنند

اینها فقط برای خوابیدن صدای مردم قربانی می کنند

و باز هم خودرو گران میشود اینبار بدون سلطان
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای عزیز اعدام نکنن میگین چه مملکتیه اعدام نکردن. اعدام بکنن هم میگین چرا اعدام میکنن.ای بابااااا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
حالا اعدامش کنن یا نکنن دیگه پراید ارزون نمیشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
شما برو گزارش تحقیق و تفحص درباره خودروسازی رو بخون ببین که فقط و فقط دولت و مسئولین شرکت های خودروسازی مقصر هستن نمی دونین پشت پرده چه خبره دولت کسری بودجه اش رو از این راه ها جبران می کنه
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/02/31
چند ستله این را متوجه نشدید
چطور ظرف۳روز این همه اطلاعات کسب کردید؟
معلومه
نخواستید که بدانید و بدانند
آنکس که نداند و نداند که نداند
درجهل مرکب ابد الدهر بماند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
احسنت حق مطلب روخوب بیان کردید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
شما که این 3 روز اینهمه اطلاعات گرفتید چطور گذاشتید که نمایندگی و شرکت خودرو ساز اینهمه خودرو به ایشان بدهند؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
پشتش دولت ادرس غلط ندین
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1399/02/31
همه رو اعدام کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اول دانه درشتها باید اعدام بشن که دارن راست راست راه میرن کسی هم جرات محاکمه اونا رو ندارن اینا خرده پا هستن
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1399/02/31
پس اینا همه اعدام میشن ؟
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
این ۲ نفر چه اعدام بشن و چه نشن همچنان پشت قضیه عوامل اصلی میمانند و هیچکس نمیتونه مچ اونهارو بگیره چون قدرت و اختیارات توی دستگاه نظام دارن..اعدام این دوتا فقط برای فریب افکار ملت هستش و نمادی
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1399/02/31
یه روز سلطان سکه
یه روز سلطان دلار
گوجه
خیار
امروز هم خودرو
۴۰ ساله از این سلطان ها داریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اعدا‌م‌ کلا‌ کار‌ خوبی‌ نیست‌ اما‌ میشه‌ که‌ تا‌ اخر‌ عمر‌ براشون‌ حبس‌ ببری‌ ۹۹‌ ساله‌ بهترین‌ کار‌ اینه
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای بی نام تا خرخره خوردن و بردن و مملکت و بع فنا دادن حالا ۹۹سال هم پول آب و غذا و پوشاک هم در زندان باید بدیم ،تازه بماند که در همین زندان به سادگی با بیرون تماس میگیرن و باز خراب کاری به بار میارن
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/02/31
باید مدیر عامل سایپا و همدستانش به اشد مجازات میرسیدند ولی اینجا قضیه بر عکس شده متاسفانه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دقیقاً درسته، اگر به من هم بها داده بشه، از پیشرفت و کسب مال بدم نمیاد، چرا برای اون زن و شوهر اعدام در اومد، بعد اون مدیر عامل و معاون فروش بی صلاحیتی که پشت میز اموال بیت المال نشستن باید از اعدام فرار کنند.
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/02/31
بلاخره باید مردم یک جوری سرگرم باشند، سلطان سکه ، سلطان ماکس ، سلطان مواد مخدر ، سلطان لاستیک ، سلطان ماشین ،،،!!!
پاسخ ها
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اگه اعدام نشن میگی چرا برخورد نشدن ،حالا که اعدام میشن باز یه چیز دیگه میگید ،شما تکلیف تون با خودتون هم مشخص نیست!!
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1399/02/31
سلطان دارو را فراموش کردم ببخشید:
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دختر بااصالت ونجیب جناب وزیر
France
12:19 - 1399/02/31
درودبرشرف سیدبزرگوارابراهیم ریسی ..امیدواریم ناجی خون شهدای عزیزوکشورعزیزمان وابروی انقلاب اسلامی وشرف مردم عزیزمان باشدفقط اعدام تادرس عبرت برای سایراخلال گران باشد..خدایادراهداف اجرای عدالت ریسی رادرپناه خودت قراربده
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
خخخخخ
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
سلاطین ایران تمام شدنی نیستند وعجیب بی اثر وخنثی هستند با اعدامشون هم چیزی تغییر نمیکنه نه قیمت‌ها پایین میاد و نه کیفیت بالا میره، راه و نهضت ادامه داره.
م
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تجربه ثابت کرده توی ایران هیچ بدی نرفته و بجاش خوب بیاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هی عامو دلت خوشها
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/02/31
پس فروشنده چی شد چرا کسی نپرسید اینا چطور این همه خودرو خریدند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دقیقا
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اصلا کی سایت باز میشد ما برای یه پراید هر بار اعلام کردند هرگز سایت بی صاحبشان باز نشد الهی روز به روز بیشتر رسوا بشید مطمئن باشید آه مظلومیت مردم رهاتون نخواهد کرد دزدان کثیف بی حیا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اونای که این همه خودرو را به اینا میفروختن باید همه اعدام بشن این دوتا مهره سوخته هستن کله گندها باید اعدام بشن
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1399/02/31
سلطان سکه رو هم میگفتند گرفتیم اعدام کردین.چی شد الان پس سکه رفت بالای هفت میلیون.یاد فیلم هیولا افتادم که گند یه کاری درمیومد همرو میخاستن بندازند گردن یه نفر یعنی دیگه تموم شد فساد
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1399/02/31
اینا اینقدر بی خیال نشستن که اعدام کمترین حقشونه. خدا لعنتشون کنه
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1399/02/31
آقایان آن موقعی که پهبادفرستادیدوگفتیدکه خودروهای دپوشددرانبارایران خودرو وسایپا روبه مردم نشون دادی دیگه دپو درانبارهای سایپاوایرانخودرورفت داخل پارکینگ های منازل خودوبستگانشان ....
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1399/02/31
وقتی این همه پول دزدی کردید دیگه ادامه نمیدادید راسته که میگن طمع گرگ مرگه
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1399/02/31
ایقد اعدام نکنید هیچ درس عبرتی نمیشه
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1399/02/31
باید در ملا عام اعدام بشند
تا درس عبرتی باشه به کسانی که خون مردم داخل شیشه می کنند
فقط سری اعدام بکنند
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/02/31
رئیسی درود برشرفت خیلیییییی مررررددددیییی
مگر تو ابنارو رسوا کنی درود به شرف رئیسیوفقط تو بداد مامردم برسی خیلیییییی اقایییی جناب رئیسی
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1399/02/31
اگر سلطانهای مختلف مقصر اصلی اخلال اقتصادی کشور هستند پس چرا بعد از اعدامشون اوضاع بدتر از قبل میشه ؟؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1399/02/31
بشود که عبرتی شود
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1399/02/31
این همه اعدام کردین چی شد!؟ برید اصل کاری هارو به مردم معرفی کنید. مگه با اعدام کار درست میشه.
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1399/02/31
مغز آدم با این مبالغ سوت میکشه.آخه چقدر طمع؟
از پول سیر نمیشدن
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1399/02/31
خدا میدونه از اقوام کدام مسئول هستن اینا ...
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1399/02/31
خدا کنه از همینا به فروشندگان ومسئولین سایپا هم رسیدگی و با اشد مجازات درس عبرتی برای الباقی مافیا شود .اقای رئیسی تشکر ادامه بدید با همین رویه
Turkey
15:55 - 1399/02/31
اقا دیگه به همش نزنید،بوی گند فساد کشورهای منطقه رو کلافه کرده؟
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1399/02/31
یک بار اعدام کمه باید بابت جنایت که انجام داده اند صدبار اعدام شوند.
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1399/02/31
باید به اشد مجازات محکوم شوند بیچاره مردم چه گناهی کردند چرا باید کار به اینجا بکشه چرا یک قانون محکم نمیزاید که همه درهای فساد رو....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج