گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۹۶۸۷۹
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
۱۲۴۴۹
سایپا آب پاکی را روی دست همه ریخت و خبر داد که جز ساینا، کوییک، تیبا و شاهین هیچ گزینه‌ای برای جانشینی پراید ندارد منتهی ما یک پیشنهاد اضافه داریم.

برترین‌ها: گرانی بیداد می‌کند و خودروسازان هم آن توان فنی و مالی را که در برند‌های خارجی سراغ داریم، برای تولید یک محصول جانشین ندارند؛ بنابراین پراید خواهد مرد. پرونده این اتومبیل کره‌ای با انبوهی از اتهامات و انبوهی از مزایا و معایب در نیمه اول سال ۱۳۹۹ بسته خواهد شد تا جای این یار قدیمی جاده‌های کشور را کثیری از برادرانش بگیرند. طبق آنچه قائم مقام سایپا گفته، پراید از خط تولید خارج خواهد شد تا محصولاتی نظیر تیبا ۲ و صندوقدار، کوییک و ساینا در دامنه قیمتی بالاتر و تیراژ گسترده‌تر به دست مشتریان برسند.

گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو

پیام این اعلام نظر این است که بعد از سلطه ۲۵ ساله پراید کره‌ای بر بازار خودرو کشور، قرار نیست محصولی جانشین این خودرو شود و مصرف کنندگان برای داشتن یک خودرو صفر کیلومتر، مجبور به پرداخت بالاتر هستند. سایپا که بزرگترین خودروساز کشور است از مدتی پیش مدل ۱۱۱ پراید را از خط تولید خارج کرده و سری ۱۳۱ را نیز در صف خروج از کارخانه قرار داده است. به این ترتیب مشتریان سایپا می‌مانند و یکی از این پنج+یک خودرو که در ادامه به آن‌ها و تریم‌های مختلف‌شان می‌پردازیم. خودروسازان البته نباید فراموش کنند که بی توجهی به ۷۵ درصد از مشتریان بالقوه بازار که توان پرداختی در محدوده کمتر از ۵۰ میلیون تومان دارند، مصداق بارز پذیرش شکست است؛ بنابراین باید از همین امروز در یک برنامه فورس ماژور سراغ ایده‌هایی بروند که به تولید یک خودرو ارزان و کوچک، اما کم مصرف و نسبتا ایمن بروند که در تیراژ بالا قیمتی مناسب داشته باشد. تا ان زمان این شش محصول می‌توانند گزینه‌های جانشینی شاه مرده بازار خودرو ایران باشند!

اول یک پیشنهاد از بازار کارکرده‌ها!

بازار ایران تشنه خودرویی در این ابعاد با قیمتی کمتر از ۳۰ میلیون تومان است و اینجا فرصتی برای به چالش کشیدن صنعت خودرو ملی است. آیا خودروسازی نیست که به این نیاز خریداران پاسخ دهد و خودرویی کوچک با قیمت ۳۰ میلیون بسازد که با اندکی ایمنی، برای عبور و مرور روزانه با هزینه‌ای اندک راهگشا باشد؟ خب تا ان زمان باید به پی کی نیو فکر کنیم که یک سوپرمینی واقعی است. خودرویی که اگر کابینش اندکی اصلاح شده بود یا ایمنی‌اش تقویت می‌شد، همچنان می‌توانست در بازار کشور نقش آفرینی کند.

گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو

نیو پی کی در بدو ورود به بازار وقتی پراید ارزان‌ترین محصول بازار کشور بود، به امپراتوری‌اش خاتمه داد و در قیمتی به مراتب کمتر، مورد توجه خریداران قرار گرفت. متاسفانه، اما بهبود نیافت و سازمان استاندارد مانع تولیدش شد تا رنو ۵ در آخرین پرده، با بهترین فیس‌لیفتی که در ایران به خود دیده بود، بازار را برای همیشه ترک کرد. این فیس لیفت گرچه در نمای جلو تفاوت چندانی با رنو ۵ ندارد، اما دستاورد‌هایی هم برای خریداران به همراه داشته است. مثلا استفاده از چراغ‌ها، در صندوق و سپر‌های جدید که نمای عقب را متفاوت ساخته یا گلگیر‌های پف آلودی که شخصیت قوی‌تری به پی. کی بخشیده، زمینه ارتقا خودرو را فراهم کرده است. اما هرچقدر از محاسن نیو پی کی بگوییم نباید مشکلات این خودرو از جمله داشبورد قدیمی و کیفیت نازل کابین خودرو را از یاد ببریم.

مواردی که در کنار صندلی‌های نه چندان راحت خودرو از بزرگترین مواردی است که از سوی مالکان پوئن منفی دریافت کرده است. همچنین کمبود لوازم تزئینی بدنه از معایب این خودرو چابک و شهری است. خریدارانی که از صدای زیاد، عدم تعادل خودرو یا لرزش‌های گاه و بیگاه بدنه گلایه دارند، لازم است در انتخاب لاستیک دقت کنند. کمی مواظبت و توجه به این نواده رنو ۵ می‌تواند برای آن‌ها که نمی‌خواهند بیش از ۲۰ یا ۲۵ میلیون پول بابت یک خودرو پرداخت کنند، محصولی قابل اعتماد را به ارمغان اورد. پس این از گزینه کارکرده.

و اما پنج گزینه صفر کیلومتر...

این‌ها همگی خودرو‌هایی هستند که به نوعی با پراید و پلتفرم این محصول در ارتباطند و از شاهین که موتور تیبا سود می‌برد تا خود تیبا و کوییک که از موتور ارتقا یافته پراید سود می‌برند.

به جای ۱۱۱: تیبا ۲

گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو

ارابه ۱۰۰۰ کیلویی سایپا مهمترین جانشین پراید ۱۱۱ است و البته نسبت به این خودرو از طرح به روزتر، اتاق جادارتر و سواری بهتر برخوردار است. البته بهای این بهتر بودن پرداخت ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان اضافه قیمت در مقایسه با کوچکترین عضو خانواده پراید است. کوچکترین خودرو جمع حاضر که در نمای جلو به محصولات لانچیا و در نمای عقب به خودرو‌های سئات اسپانیا شبیه است و محبوبیت بسیار بالایی در بازار ایران دارد. این خودرو که در انواع ساده و آپشنال با نام‌های پلاس و ... به دست مشتریان می‌رسد، اغلب برای خانواده‌های کوچک که نیاز چندانی به یک صندوق بار بزرگ ندارند، جذاب است. این خودرو به موتوری ۸۷ اسبی و ۱.۵ لیتری مجهز است و هم‌اینک نزدیک به ۵۹ میلیون تومان در کارخانه قیمت دارد.

به جای ۱۱۱: کوییک

گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو

با نیم نگاهی به طرح محصولات ب. ام؛ و و سوبارو، سعی شده خودرویی متفاوت از تیبا ۲ باشد و خب سازنده ایرانی تا حدی در این کار موفق بوده. تازه‌ترین کار سایپا روی تیبا ۲ است که با ری بج و بازطراحی نمای جلو، عقب، جانبی و کابین همراه شده و تصویری مدرن‌تر از محصول اقتصادی سایپا ارائه می‌کند. این خودرو که قرار است به برخی بازار‌های خارجی در شمال آفریقا و خاورمیانه صادر شود، در تیپ‌های مختلفی عرضه می‌شود که بالاترین آن‌ها پلاس اتوماتیک است. این خودرو طبق شنیده‌ها به زودی با فیس‌لیفتی مناسب در تیراژ بالا به بازار تزریق می‌شود. راست و دروغش پای برخی از رسانه‌های خودرویی!

به جای ۱۳۱: تیبا صندوقدار

گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو

دیگر وقت آن است که فیس‌لیفت شود، اما خب سایپا گویا علاقه‌ای به این کار ندارد. بعد از خانواده پراید پرفروش‌ترین خودرو سایپا است که طرح متفاوتی داشته و به استهلاک اندک و مصرف سوخت مناسب مشهور است. این خودرو ارزان‌ترین گزینه برای جانشینی پراید بوده که با پرداخت ۱۰ میلیون اضافه نسبت به سری ۱۱۱ قابل دسترسی است. قیمت تیبا صندوقدار حدود ۵۲ میلیون تومان است. این خودرو در بازار بهایی معادل ۸۰ میلیون تومان دارد.

به جای ۱۳۲: ساینا

گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو

خودرو خوبی است که اگر اندکی در بخش طراحی و به میزانی در زمینه کیفیت ساخت و پرداخت بهبود یابد، می‌تواند جانشین خوبی برای پژو ۴۰۵ باشد! ساینا در نسخه ساده و اتومات و البته به زودی نیوفیس تولید شده و گران‌ترین جانشین پراید تا زمان عرضه شاهین به بازار داخلی است. ساینا که حدود ۴.۲۵ متر طول دارد، قرار است با افزایش تیراژ به جانشینی مناسب برای سری ۱۳۱ تبدیل شود و در این مسیر مستقیما با پژو ۴۰۵ جدال خواهد داشت. قیمت این خودرو در کارخانه فعلا ۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است گرچه در دل مردم کوچه و بازار قیمت این خودرو از مرز ۸۸ میلیون تومان عبور کرده است!

اگر ثروتمند شدید: شاهین

گزینه‌های جانشینی پراید؛ شاه مرده بازار خودرو

نامش ما را یاد خودرو بیادماندنی رامبلر آمریکا می‌اندازد منتهی نکته جالب این است که شاهین امروزی با موتور توربو پراید از شاهین قدیمی با آن موتور قدیمی ضعیف‌تر و کندتر است! البته حسن شاهین تند رفتن نیست و سازنده آن را با هدف سرگرم ساختن خانواده‌های متوسط ایرانی طراحی کرده است. تصاویر مختلفی از تمرکز سایپا روی افزایش توان خود برای تولید شاهین دیده می‌شود و اخبار هم از عرضه قریب الوقوع این سدان ایرانی به بازار حکایت دارد. خودرویی که طبق شنیده‌ها بسته به تجهیزات و نوع موتور، احتمالا در نسخه پایه بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون قیمت خواهد داشت و برای کسب موفقیت نیاز دارد دنا و دنا پلاس را از میدان به در کند.

محمد طالبیان
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:10
Iran (Islamic Republic of)
14:41 - 1399/03/01
کلاه روی کلاه قبلی
پاسخ ها
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
دقیقا!!!تیبا و کوییک همون موتور پراید هست خر همون خر هست فقط پالونش عوض شده...سایپا جز آشغال چیزی تولید نمیکنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
لایک
Iran (Islamic Republic of)
14:46 - 1399/03/01
جون هر چی مرده اگر شاهین بیاد بالای ۲۰۰تومن هست .کلا شعر میگن ۱۰۰ملیون .من این سیبیل رو میتراشم
Iran (Islamic Republic of)
15:06 - 1399/03/01
شاهین هه هه هه این گنجشک هم نیست ماشینی که موتورش موتوره تیباست بدنه سنگین چه فایده
پاسخ ها
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
عالی بود دمت گرم
Iran (Islamic Republic of)
15:40 - 1399/03/01
همه اینایی که اسم بردی تماما مشتقات پراید هستن حتی موتورشون فقط تغییرش دادن پس فکر نمیکنم دردی و از بازار و تولید افتضاح ایران درمون که در بهترین حالت تکنولوژیشون واسه سی ساله پیشه
Iran (Islamic Republic of)
16:44 - 1399/03/01
کلاهبرداری جدید سایپا و ایران خودرو
Iran (Islamic Republic of)
17:49 - 1399/03/01
چقدربدبخت شدیم ،،کشورهای عربی ماشین بدون راننده وماشین پرنده دارن ما دنبال رنو پی کی هستیم وژیان
Iran (Islamic Republic of)
23:22 - 1399/03/01
تیبا خوبه ولی مزخرفترین گزینه کوییک اصلا به پولی که میدین نمیارزه
Iran (Islamic Republic of)
23:23 - 1399/03/01
پشت کوییک بشینید میفهمید با پراید هیچ فرقی نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
23:23 - 1399/03/01
اقا کوییگ نخرید من که پشیمونم
Iran (Islamic Republic of)
00:14 - 1399/03/02
خدای من!
مردم دنیا چه خودروهای سوار میشن ما سوار ساینا ، تیبا کوییک و پراید میشیم
این انصافه
United States of America
01:17 - 1399/03/02
مردم باگرانی ازکجااین مبالغ بیاورنند!اصلاهدف،رفاه مردمه یاخالی کردن جیب مردم!
Iran (Islamic Republic of)
01:31 - 1399/03/02
ارزونترین خودرو میدونی چیه ی الاغ تندر 99 که اونم داره منقرض مبش
Iran (Islamic Republic of)
20:17 - 1399/03/02
همش میخوایم مثبت اندیش باشیم ولی:

با ۱۰۰ دلار در ماه تو هر کشور میتونی یه خودرو لوکس سوار بشی.صد دلار هم درآمد یک روز قشر متوسطه

تو ایران اگه یخ وام ۱۰۰ میلیونی بگیری (به فرض) باید چهار میلیون قسط بدی یعنی اندازه کل حقوق ات تو ماه.
حقوق یک ماه » حقوق یک روز
تیبا یا کوییک » بی ام و بنز کادیلاک کامارو فورد
Iran (Islamic Republic of)
01:06 - 1399/03/03
همون خره فقط پالونش عوض شده
Iran (Islamic Republic of)
03:29 - 1399/03/03
دو شرکت ورشکست شده حریص که سیر مونی ندارن و توی سخت ترین شرایط کشور دارن نونشون رو میزنن تو خون مردم و میخورن امیدوارم ب همین زودیا زمین کارخونه هاتون شخم زده بشه سیب زمینی بکارن بجاش
Iran (Islamic Republic of)
10:53 - 1399/03/03
چرا دولت جلوی دزدی و کلاهبرداری و آشغال فروشی سایپا رو نمیگیره
Iran (Islamic Republic of)
13:27 - 1399/03/03
هر چی به دردنخور کره وچین هست برای ماست
Iran (Islamic Republic of)
13:28 - 1399/03/03
ما هممون با این ماشینا می میریم
Iran (Islamic Republic of)
16:47 - 1399/03/03
مردم فهیم....سمت اینا نرید تا اینقد گرون کنن جونشون درآد...همون پراید 88 رو دس به دس کنید ولی صفر نخرید....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
زمردی_فوتر اصلی
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو