ترامپ، چین را به واکنش شدید تهدید کرد
۹۹۷۴۳۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
۱۱۴۰۱ 
«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا گفت که اگر چین قانون امنیت ملی را در مورد هنگ کنگ اجرا کند، واشنگتن واکنش شدیدی نسبت به این اقدام پکن نشان خواهد داد.

ایرنا: «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا گفت که اگر چین قانون امنیت ملی را در مورد هنگ کنگ اجرا کند، واشنگتن واکنش شدیدی نسبت به این اقدام پکن نشان خواهد داد.

به گزارش پنجشنبه شب رویترز، این اظهارات ترامپ ساعاتی پس از آن بیان شد که یک مقام چینی اعلام کرد کنگره ملی خلق چین قصد دارد با استفاده از اختیاراتی که در قانون اساسی آمده یک چارچوب و سازوکار حقوقی جدیدی به منظور تضمین امنیت ملی هنگ کنگ ایجاد کند.

روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست به نقل از منابعی که نامشان منتشر نشده است، نوشت که طبق این پیشنهاد جدایی هنگ کنگ، مداخله خارجی، تروریسم و هر گونه فتنه‌انگیزی برای سرنگونی دولت مرکزی و هر گونه دخالت خارجی در امور هنگ کنگ ممنوع خواهد شد.

ترامپ، چین را به واکنش شدید تهدید کرد

درحالی که تنش‌ها زوایای مختلفی از مناسبات پکن و واشنگتن را در برگرفته است آمریکا به دنبال فروش محموله بزرگی از موشک های «تورپدو» به تایوان است.

خبر فروش محموله‌ای از این موشک‌ها پس از آن منتشر می‌شود که خانم «تسای اینگ ون» رهبر تایوان در مراسم تحلیف دومین دوره ریاست جمهوری خود بر این جزیره تاکید کرد که توانایی‌های دفاعی تایوان را افزایش خواهد داد.

گزارش‌ها حاکی است که آمریکا تصمیم گرفته محموله‌ای از موشک‌های تورپدو به ارزش ۱۸۰ میلیون دلار به تایوان بفروشد؛ اقدامی که خشم جدی پکن را به دنبال خواهد داشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج