واکنش چین به بیانیه متحدان آمریکا درباره هنگ‌کنگ
۹۹۸۰۸۶
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
۷۷۹۲ 
سفارت چین در اوتاوا ابراز مخالفت انگلیس، کانادا و استرالیا با لایحه امنیت ملی هنگ‌کنگ را مداخله‌جویی شرم‌آور در امور داخلی چین توصیف کرد.

خبرگزاری فارس: سفارت چین در کانادا روز شنبه مخالفت پکن با مداخله‌گری متحدان آمریکا در امور داخلی هنگ‌کنگ را اعلام کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «کی‌جی‌سی‌اِن»، سخنگوی این سفارت‌خانه، «مخالفت شدید» کشورش با «مداخله شرم‌آور» بریتانیا، کانادا و استرالیا درخصوص لایحه امنیت ملی پیشنهادی در هنگ‌کنگ را اعلام کرد.

این سفارت‌خانه تأکید کرد، چین این حق را دارد که قوانین مربوط به امنیت ملی خود را برای مقابله با مداخلات خارجی در امور هنگ‌کنگ تقویت کند. تصمیم کنگره ملی هنگ‌کنگ اقدامی ضروری در راستای حفظ حاکمیت ملی و اتحاد منطقه‌ای و تحکیم بنیان سیاست «یک کشور، دو نظام» است.

همچنین می‌افزاید، این اقدام مطابق با قانون اساسی منطقه ویژه هنگ‌کنگ است و هدف آن تقویت چارچوب قانونی لازم و سازوکارهای اجزای قانون جهت محافظت از امنیت ملی است.

واکنش چین به بیانیه متحدان آمریکا درباره هنگ‌کنگ

این سخنگو در ادامه گفت، هنگ‌کنگ بخش جدایی‌ناپذیر جمهوری خلق چین است و کنگره آن بالاترین قدرت را در این منطقه دارد. پکن اجازه هیچ مداخله خارجی در این زمینه را نخواهد داد.

روز جمعه کشورهای بریتانیا، کانادا و استرالیا، در بیانیه‌ای مشترک درخصوص مطرح شدن لایحه امنیت ملی در هنگ‌کنگ ابراز نگرانی کردند.

این سه کشور همسو با آمریکا مدعی شدند: «تصویب چنین قانونی از طرف هنگ‌کنگ بدون مشارکت مستقیم مردم، قوه مقننه یا قضاییه، به وضوع اصول "یک کشور دو نظام" را که تحت آن هنگ‌کنگ از درجه بالای خودمختاری بهره‌مند است، زیر سوال می‌برد».

چین سال گذشته نیز تلاش کرد قانونی را برای استرداد مجرمین از هنگ‌کنگ تصویب کند که با اعتراضات گسترده‌ای در این منطقه با تحریک و حمایت آمریکا و انگلیس همراه شد.

در نهایت هنگ‌کنگ تصویب این قانون را به طور کامل تعلیق کرد اما معترضان این‌بار به بهانه استقلال کامل از چین به آشوب در خیابان‌های هنگ‌کنگ ادامه دادند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1399/03/03
دم امریکا و ترامپ گرم .خوب زد تو حال این خفاش خور های حرومی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج