چامسکی: کاخ سفید اسیر یک خود بزرگ‌پندار شده
۹۹۸۵۷۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
۱۰۴۲۵ 
نوآم چامسکی، زبان‌شناس و فیلسوف آمریکایی و از تحلیلگران سیاسی سرشناس هشدار داد، واشنگتن در مسیری پرآشوب قرار گرفته و هیچ برنامه فدرالی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا در دست ندارد، ضمن اینکه از بودجه مربوط به سلامت عمومی کاسته و از طرف دیگر تبعات تغییرات آب و هوایی را هم نادیده می‌گیرد.

ایسنا نوشت: نوآم چامسکی، زبان‌شناس و فیلسوف آمریکایی و از تحلیلگران سیاسی سرشناس هشدار داد، واشنگتن در مسیری پرآشوب قرار گرفته و هیچ برنامه فدرالی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا در دست ندارد، ضمن اینکه از بودجه مربوط به سلامت عمومی کاسته و از طرف دیگر تبعات تغییرات آب و هوایی را هم نادیده می‌گیرد.

نوآم چامسکی، نظریه‌پرداز آمریکایی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه در پاسخ به اینکه وضعیت فعلی در آمریکا را با توجه به تداوم مرگ و میر هر چه بیشتر مردم در این کشور در اثر ابتلا به کرونا ویروس چگونه می‌بیند، گفت: در حال حاضر در آمریکا هیچ رهبری منسجمی وجود نداشته و وضعیت پر آشوب است.

چامسکی گفت: ریاست جمهوری آمریکا و کاخ سفید در دستان یک خود بزرگ‌پندار جامعه گریز قرار گرفته که به هیچ چیز به جز قدرت و دورنمای انتخاباتی خودش علاقه نداشته و هیچ اهمیتی به اینکه چه اتفاقی برای کشور و جهان دارد می‌افتد، نمی‌دهد.

او ادامه داد: خود رئیس جمهوری آمریکا گفته است که این وضعیت هیچ ربطی به او ندارد و تاکید داشته دولت فدرال هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد. برای او هیچ چیز به جز قدرت و نفع شخصی اهمیت ندارد. البته او باید حمایت‌های پایگاه حامیان خود را که شامل ابرثروتمندها و شرکت‌های تجاری قدرتمند است، حس کند. بالغ بر ۹۰ هزار تن بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده‌اند و خیلی‌ مرگ‌های دیگر نیز اتفاق خواهد افتاد. هیچ طرح هماهنگی وجود ندارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج