ایرادات شروط خرید و اصلاح قیمت خودرو‌ها
۹۹۸۶۶۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
۱۱۵۸۶ 
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو علاوه بر اینکه پایین نگه داشتن قیمت خودرو برای جذب مردم نه تنها به ضرر آن‌ها و خودروسازان تمام شده است، حال با قرار دادن شرط های جدید شاید برای یک مدت کوتاه بتوان مردم را راضی نگه داشت اما در طولانی مدت به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا، مجدد بازار خودرو ملتهب خواهد شد؛ ضمن اینکه این شروط قطعا راه‌های دور زدن هم خواهد داشت.

خبرگزاری ایسنا: به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو علاوه بر اینکه پایین نگه داشتن قیمت خودرو برای جذب مردم نه تنها به ضرر آن‌ها و خودروسازان تمام شده است، حال با قرار دادن شرط های جدید شاید برای یک مدت کوتاه بتوان مردم را راضی نگه داشت اما در طولانی مدت به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا، مجدد بازار خودرو ملتهب خواهد شد؛ ضمن اینکه این شروط قطعا راه‌های دور زدن هم خواهد داشت.

حسن کریمی سنجری در رابطه با تحولات اخیر صنعت و بازار خودرو و در حقیقت اصلاح قیمت خودروها در کارخانه و بازار و اینکه قیمت‌ها باید اصلاح می‌شد گفت: یک نکته حائز اهمیت این است که توازن بین عرضه و تقاضا بهم ریخته؛ چرا که به اندازه نیاز بازار امکان تولید خودرو وجود ندارد. در گذشته می گفتیم که به ازای هر دو دستگاه خودرو، سه مشتری وجود دارد، الان این آمار تغییر کرده و برای هر دستگاه خودرو به طور متوسط ۲.۵ متقاضی وجود دارد. به عبارتی رقابت برای دریافت خودرو صفر آن هم با قیمت کارخانه ای ایجاد شده است.

شروط خرید خودرو، تقاضاها را واقعی نمی‌کند

وی افزود: زمانی که رقابت شکل می گیرد، خودبه خود قیمت خودرو افزایش می باید. حال زمانی که طرح پیش فروش هم اجرا می شود، به دلیل اینکه بازار بیش از تولید خودرو کشش دارد و به عبارتی تقاضا بیشتر از عرضه است، طبیعتا تمامی محدودیت هایی که برای کنترل التهاب بازار دور زده شده و اجرایی نمی شود. به عنوان مثال اعلام می شود که خودرو به صورت قرعه کشی در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. این بدین معناست که همه مردم می توانند بدون هیچ محدودیت ظرفیتی ثبت نام می کنند و سپس امیدوارند که در قرعه کشی برنده شوند.

کریمی سنجری تصریح کرد: فرض کنیم فردی نیاز به خودرو ندارد اما همه شرایط را برای ثبت نام دارد؛ بنابراین ترغیب می شود ثبت نام کند و شانس خود را امتحان کند. در نتیجه بخشی از تقاضاهای غیرفعال را برای ابراز تقاضای غیرواقعی تحریک می کند. در حقیقت شیوه ای همچون قرعه کشی برای تخصیص خودرو به نوعی محرک تقاضاست. در شرایطی که عرضه محدود و تقاضا مازاد است، باید از فرمول ها و شیوه هایی استفاده شود که علاوه براینکه باید شرایط عرضه را بهبود و در حقیقت تولید خودرو در کشور را تسهیل کنیم، باید " فیتیله تقاضا" را پایین کشید و تا جایی که امکان دارد، شرایطی فراهم شود تا تقاضا تحریک و افزایش نیابد و در عوض در صورت امکان تقاضا را کاهش دهیم.

این کارشناس صنعت خودرو کشورتصریح کرد: این میزان حساسیت چرا به طور مثال در مسکن وجود ندارد؟ قیمت مسکن نیز روند صعودی دارد و تعداد زیادی از افراد هم از آن محروم هستند. راهی که دولت برای کنترل بازار مسکن در نظر گرفته است این است که طرف تقاضا را به لحاظ قدرت خرید تقویت می کند. محدودیت ها را به سمت سیستم بانکی سوق می‌دهد و مثلا اعلام می کند افرادی که مسکن اول هستند یا برای زوج های جوان، تسهیلاتی در نظر می گیرد. این شیوه ها را می توان در بازار خودرو اجرا کرد؛ به جای انکه به خودروساز با قیمت های دستوری فشار آورد.

اول ایجاد ضرر به خودروساز؛ سپس جبران از جیب مردم

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه صنعت خودرو کشور دولتی است، دولت به شرکت های خودروساز زور گفته و آن ها را مجبور می کند تا به صورت دستوری قیمت ها را پایین نگه دارند. این موضوع در نهایت باعث تحمیل زیان هنگفت به خودروساز خواهد شد که خود را در جایی دیگر نشان می دهد. دولت به خودروسازان اعتبار و وام های بلاعوض می دهد و آن ها را کمک مالی می کند اما این کمک مالی از کجا تامین می شود؟ از صندوق و بودجه عمومی دولت و در حقیقت جیب مردم.

کریمی سنجری ادامه داد: زیان انباشته خودروسازان نیز از همین طریق بودجه عمومی کشور تا حدودی جبران می شود. از سوی دیگر دولت برای آنکه از مردم دلبری کند، قیمت را دستوری می کند تا مردم راضی باشند. در حالی که این قسمت دستوری علاوه براینکه بازار را ملتهب می کند، به نوعی برای جبران خسارات خودروسازان از بودجه کشور و جیب مردم وارد حساب و کتاب دولتی می شود.

وی افزود: علاوه براین به عنوان دیگر شرط طرح های پیش فروش، اعلام می کنند برای آنکه مطمئن شویم خودرو احتکار نمی شود، خریدار موظف است ظرف سه ماه اول به نمایندگی ها مراجعه کند؛ در غیراینصورت گارانتی خودرو باطل خواهد شد. در اینجا اگر قرار باشد قیمت خودرو افزایشی باشد، گارانتی چندان نمی تواند انگیزه باشد. ضمن اینکه رانتی دیگر شکل خواهد گرفت. ممکن است در آینده با مواردی روبرو شویم که برخی نمایندگی ها که بخش آزاد به حساب می آیند، با دریافت مبالغی بدون نیاز به مراجعه خریدار خودرو، گارانتی را مهر می کنند یا در نهایت بدون آنکه خودرو پایش و حرکتی داشته باشد، در سه ماه اول با حضور نمایشی، گارانتی را مهر می کند؛ بنابراین شروط اینچنینی نمی تواند انگیزه برای کاهش التهاب بازار و دلالی ها باشد.

راهکارهای مناسب تر برای سامان این صنعت و بازار آن

این کارشناس صنعت خودرو در ارائه راهکار مناسب، گفت: چند راهکار موثر وجود دارد. بایستی موانع تولید آن هم در سالی که جهش تولید نامگذاری شده، برداشته شود و کمک شود تا قوانین دست و پاگیر از تولید رفع شوند. علاوه براین کاری نکنیم که تقاضاهای غیرفعال بازار تحریک شوند. سوم اینکه به تقویت قدرت خرید متقاضیان واقعی بپردازیم. همچنین می توان این ضرر و زیانی که به خودروسازان تحمیل شده و سپس از طریق وام های چند میلیاردی جبران شود، در قالب تسهیلات و از طریق سیستم های بانکی به کسانی که واقعا نیاز به خودرو دارند، بپردازیم.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه اگر قیمت خودرو متناسب با تورم، واقعی شود بسیاری از تقاضاهای سوداگرانه که به دنبال سود حاصل از تفاوت قیمت کارخانه و قیمت بازار هستند، از دور تقاضا خارج می‌شوند. به دلیل اینکه در عرضه مشکل وجود دارد، نمی توان به همه تقاضاها پاسخ درست داد. البته راهکارهای اعلام شده نیز قطعا نارضایتی هایی را شکل خواهد داد اما بسیار بهتر از قرعه کشی و تمهیداتی خواهد بود که برای یک مدت کوتاه مردم را راضی نگه داریم؛ چراکه در درازمدت به دلیل شکاف عرضه و تقاضا سبب التهاب بازار خودرو خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:58
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1399/03/05
وقتی کارشناسان محترم میزگردی بزارند رسد کنند الانه نیازی نبود قیمتها بالا بره و دنبال راه کار باشید خواهشن برای فروش و قیمتهای آینده از اقتصدانان استفاده و با راه کار مناسب استارت این کار بزنید. مصرف کننده با سپاس
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
کارشناس عزیز خودرو با خونه مقایسه نکن چرا وادرات خودرو ها دست دوم آزاد نمیکنید،
شما میتوانید پنج سال به خودرو سازان وقت بدهید که خودشون آماده رقابت جهانی کنید پنج سال هم تموم واردات قطع کنید بعد پنج سال واردات خودرو صفر بدون تعرفه و دست دوم با تعرفه نسبتاً سنگین آزاد کنید اونموقع میشه به صادرات خودرو و پیشرفت هم امیدوار بود
چرا ما مردم برای خرید خودرو باید وام. بگیریم به نظرم این کارشناس جیره خور خودرو سازان هست با این راه حلاش
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1399/03/05
خودروسازها دست جناب شیطان را از پشت بسته اند و کلاه سر شیطان هم میگذارند و بسیار رند و پست فطرت هستند و مثل گربه اند هر طور پایین بندازند چهار دست و پا پایین میایند حکایت خودروسازها است هرجور قیمت گذاری کنند میگویند ضرر میکنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
چه دولتی چه خصوصی خودرو سازی که 42 سال است نتوانسته خود را با وضعیت روز جهانی وفق دهد به درد جرز دیوار میخورد و میبایست درش گل گرفته شود بیش از 4 دهه است که به ملت قول خودرو بروز میدهند دست اخر هم خروجی شان خودرو 30 سال پیش اروپا است که آنهم چون هر قطعه اش را با ملاغه جمع کرده اند مانند تخم حرام میباشد . راهکار بقول دوست دیگرمان 3 سال آزادی ورود خودرو است تا ان زمان اگر توانستند که مجددا درها بسته شود درغیر اینصورت درب تمام آنها را گل گرفته و با ماله صافش کنند.
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1399/03/05
لطفا کمتر سنگ خودروسازرا به سبنه بزنید تمام مشکلات خورو ارخودخووروسازان است
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1399/03/05
چرا قانون پلاک فعال رو گذاشتن اینقد مسخره که بک فردی که ماشینش قدیمیه و علاقمنده خودروی صفر ثبت نام کنه این حق ازش گرفته شده! عدل امام علی که میگن اینه؟!
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1399/03/05
نمایندگی ها خودشون جاهای دیگه نمایشگاه فروش خودرو دارند در یکی از کانالهای نمایندگی های ایران خودرو عضوم همیشه یکی از نمایشگاههای اتومبیل شهرمون که اتفاقا ماشین صفر می فروشه تبلیغ می کنه
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1399/03/05
حالا که کسی قراره کاری کنه شما هی سنگ بندازید
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1399/03/05
اگه واردات خودرو خارجی دست دوم آزاد شود
مردم دیگه پیت حلبی به نام پراید و پژو نمی خرند در نتیجه آشغالهای داخلی ارزون می شن
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1399/03/05
اگه از بالا از خودرو سازها حمایت نمی شد جرات گران کردن آشغال های داخلی نمی کردند
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1399/03/06
باسلام .من وهمسرم به علت کهنسالی قادربه تمدید گواهینامه رانندگی نیستیم .ولی میخواهیم بطورمشترک یک ماشین داشته باشیم تادرمواقع ضروری باکمک وابستگان یااجیرکردن راننده امکان مسافرت شهری یابین شهری بریمان موجودباشد.ودرضمن آماده هرگونه تعهدلازم برای عدم واگذاری میباشیم.خواهشمندم ماراراهنمائی فرمایید.باسپاس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج