افزایش حقوق بازنشستگان در خرداد اعمال می‌شود
۹۹۹۷۵۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
۱۱۱۱۲ 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ضرورت تصویب افزایش حقوق بازنشستگان در هیات دولت، گفت: افزایش حقوق بازنشستگان بعد از تصویب هیات دولت در واریزی ماه خرداد اعمال خواهد شد.

ایرنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ضرورت تصویب افزایش حقوق بازنشستگان در هیات دولت، گفت: افزایش حقوق بازنشستگان بعد از تصویب هیات دولت در واریزی ماه خرداد اعمال خواهد شد.

مصطفی سالاری روز پنجشنبه در نشست با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سالن اجتماعات اداره کل تامین اجتماعی اصفهان افزود: هدفگذاری سازمان در حوزه بازنشستگان در سال ۹۹ متناسب سازی حقوق مستمری ‌بگیران است.

وی اظهارداشت: البته باید مقدمات این مساله فراهم‌ شود زیرا اگر منابع آن فراهم نشود در میان کار متوقف خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در این راستا با دولت مذاکراتی شده است و همراهی خوبی در کلان این مساله در دولت وجود دارد.

سالاری با بیان اینکه همواره پیگیر مسائل و مشکلات کارگران، کارفرمایان و مستمری‌ بگیران هستیم، یادآور شد: لایحه سه جانبه‌گرایی با همراهی کانون‌ها و تشکل‌های مربوطه در دی ‌ماه آماده شد و مقدمات مطرح شدن در مجلس فراهم شده ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا و تغییر مجلس هنوز به صحن مجلس شورای اسلامی نرسیده است.

وی اضافه کرد: هدف ما آن است که این مساله به صورت قانونمند و با مصوبه مجلس دنبال شود و البته استقلال اداری و مالی این سازمان نقش مهمی در کاهش برخی مشکلات پنهان دارد.

سالاری خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی هرگز اجازه نداده و نخواهد داد که به حقوق ذی نفعان تعرض شود و درآمدهای واگذاری سهام شرکت‌های شستا صرف امور جاری نمی‌شود بلکه به طور قطع سرمایه‌گذاری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بدهی‌های این سازمان تاکید کرد: در حوزه پرداخت‌های درمانی در سال گذشته و امسال، افزایش اعتبار خدمات درمان با پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال بدهی مراکز درمانی وابسته به وزارت بهداشت به صفر رسید و همچنین بدهی مراکز خصوصی‌ فقط چهار ماه عقب هستیم که زمانی است که برای دریافت مدارک و بررسی آنها صرف می‌شود.

وی ادامه داد: اعتبار دفترچه‌های درمانی دائمی و تا آخرین برگه خواهد شد و با این کار ۳۹ میلیون نفر مراجعات در سال را به ادارات و کارگزاری‌های تامین اجتماعی کاهش خواهیم داد و سه شیوه اینترنتی و غیر اینترنتی برای دفترچه‌ها پیش بینی شده است و این روش تا حذف دفترچه ادامه می یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: بدون تردید تلاش ما آن است که بر کیفیت درمان نظارت داشته باشیم و از همین رو سطح بندی مراکز درمانی در کشور در دستور کار قرار دارد و بر اساس اینکه شهرستانی در چه سطح از درمان قرار دارد و متناسب با توان سازمان امکانات درمانی سازمان ارتقا پیدا می‌کند و در این خصوص ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است.

سالاری با اشاره به درخواست تشکل‌های بازنشستگی و کارگری اصفهان در خصوص راه‌اندازی طرح توسعه بیمارستان شریعتی و از جمله توسعه جراحی بخش قلب این بیمارستان و راه‌اندازی کلینیک‌های چشم‌پزشکی و دندانپزشکی، گفت: این مسائل پس از بررسی کمیته سطح بندی استان در دستور کار قرار می گیرد.

وی با اشاره به نام‌نویسی ۲۴۰ هزار نفر در بیمه بیکاری دوران کرونا، افزود: طی مذاکراتی که با دولت شد قرار است، اسامی نفرات برای سازمان برنامه و بودجه ارسال شود و از محل ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات بیمه بیکاری از طریق این سازمان به صورت مستقیم برای افراد بیکار واریز شود.

وی با بیان اینکه میزان هزینه‌ها و درآمدهای سازمان باید متناسب باشد، افزود: سال گذشته ۹۶ هزار میلیارد ریال هزینه‌های سازمان بود که امسال به ۱۲۰ هزار میلیارد رسید و از سوی دیگر تنها راه تامین این هزینه‌ها با را افزایش وصول از دولت امکان پذیر است.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در این مراسم گفت: تامین اجتماعی محلی است که در این شرایط دستش در جیب خودش است.

حیدر قاسمی اظهارداشت: دولت هم به واسطه کاهش درآمدهای نفتی با کمبود درآمدها مواجه است و سازمان برخی مشکلات علوم پزشکی را در این شرایط پرداخت کرد که جای تقدیر دارد.

وی خاطرنشان کرد: سه گروه شاغلین، بازنشستگان و بازماندگان بازنشستگان در استان اصفهان جمعیت انبوهی را شامل می‌شود و این ضرورت دارد در خصوص خانواده تامین اجتماعی تصمیمات ویژه گرفته شود.

در زمان حاصر سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت پنج میلیون نفری استان اصفهان مخاطب مستقیم تامین اجتماعی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:29
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1399/03/08
آقای سالاری خجالت بکش نزدیک به سه ماه از سال میگذره تازه تو میگی ما به فکر هستیم.مردک اگه به فکر بودی باید تکلیف افزایش حقوقها قبل از سال جدید مشخص میشد. با کمال پررویی تازه میگی بفکر هستیم.
پاسخ ها
پژمان
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
این مسئولین خجالت سرشان نمی شود و هر کدام از دیگری بدقول تر و پرروتر. آقایی سالاری باز هم خوب هست که می گوید به فکر هستم مسئولین دانشگاه آزاد با کمال پررویی هیچ اقدامی که نکرده اند بلکه چندین سال است که کارکنان و هیئت علمی دانشگاه آزاد را با مشکلات معیشتی گریبانگیر کرده‌اند و عین خیالشآن نیست... فقط به فکر درآمدهای نجومی خودشان هستند. خوشحال بودیم که با آمدن آقای ولایتی اوضاع بهتر خواهد شد ولی کاملاً برعکس شد..
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1399/03/08
بخدا زشته یه کارمند کارگر معلم یا هر سمت دیگه ای ۳۰ سال هر ماه پول میده برای روز مبادا که همون بازنشستگی هست صدقه سری که نمیخواین بدین حق خودشونه یه کم منصف باشین ۳۰ سال هرماه گرفتین هرسال حق بیمه رو اضاف کردین موقع پرداخت هم متصف باشین تو روخدا درک کنید بازنشسته توان اینو اونور رفتن نداره خسته است ازحقوقشون دفاع کنید البته هم کشوری هم لشکری
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1399/03/08
فقط این رامیدانم که مستمربگیران تامین اجتمایی خصوصا حداقل بگیران در وضعیت دشوار وبسیار سخت وطاقت فرسا زندگی میکند هیت دولت ولا خجالت اور هر چه زودتر اقدام کنیید با احترام
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1399/03/08
فقط این رامیدانم که مستمربگیران تامین اجتمایی خصوصا حداقل بگیران در وضعیت دشوار وبسیار سخت وطاقت فرسا زندگی میکند هیت دولت ولا خجالت اور هر چه زودتر اقدام کنیید با احترام
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1399/03/08
نگفتن چقدر افزایش پیدا کرد.؟معوقات فروردین و اردیبهشت رو کی پرداخت میکنن
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1399/03/08
واقعا حقوق باز نشستگی پولی نیست که به ما میدن
Germany
17:59 - 1399/03/08
کتک بخوری ولی بهت دروغ نگن.مارگرفتین.؟؟؟هرروزقراره بره مجلس واین هرروزهنوزنیامده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
خدا نیامرزتتون که بازنشسته را شرمنده خانوادشون میکنید
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1399/03/08
فقط اینو از خدا میخوام که ازتون نگذربا این حقوق چه میشه کرد فقط ببینید چگونه زندگی میکنیم خدا جوابتونو بده الهی الهی الهی
-
23:26 - 1399/03/08
باز‌هم‌دروغ‌بازهم‌‌فریبکاری‌چطور‌میشه‌یک‌شبه
بازنشستگان‌لشکری‌وکشوری‌ازپولی‌که‌دولت‌
به‌سازمان‌است‌همسان‌سازی‌می‌شود‌ولی‌ما
بازنشستگان‌تامین‌اشتباهی‌‌سالهاست‌وعده
سرخرمن‌میشنویم‌‌باز‌نشستگان‌‌هوشیار‌باشید
برای‌چندمین‌بار‌کلاه‌سرتان‌نگذارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج