شیوع کرونا در ۵ استان صعودی شد
۹۹۹۸۱۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
۱۲۶۴۴ 
معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به صعودی بودن روند شیوع کرونا در ۵ استان کشور، گفت: رفتار چندماه آینده ما باید مطابق با شروع کرونا و منطبق بر حداکثر فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت مسائل بهداشت فردی باشد.

خبرگزاری تسنیم: دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره وضعیت برخی استان‌های کشور از لحاظ شیوع کرونا گفت: در استان سیستان و بلوچستان، به‌خصوص در پهنه جنوبی استان و در استان خوزستان و هرمزگان ما روند افزایشی را شاهد هستیم.

وی هشدار داد: شیوع کرونا در استان خوزستان از میزان متوسط کشوری بالاتر است و هنوز در استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان به متوسط کشوری نرسیده‌ایم ولی روند صعودی است.

شیوع کرونا در ۵ استان صعودی شد

حریرچی ادامه داد: متاسفانه در استان کرمانشاه و مازندران نیز چنین وضعیتی را داریم و خواهش ما از مردم این استان‌ها این است که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشت فردی بیشتر و جداشدن از برخی رسوم مانند دید و بازدیدها را داشته باشند و مسئولان این استان‌ها با اجازه رئیس جمهور باید تصمیمات منطقه‌ای برای این استان‌ها اتخاذ کنند؛ ما نیز باید با انجام غربالگری و تست بیشتر و تعقیب افراد دارای تماس نزدیک، حداکثر شناسایی موارد جدید و کم‌علامت‌ را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم همکاری و به این نکته توجه کنند که باتوجه به روند نزولی کشور نباید تصور کنیم که می‌توانیم رفتار خود را تغییر دهیم؛ رفتار چندماه آینده ما باید مطابق با شروع کرونا و منطبق بر حداکثر فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت مسائل بهداشت فردی باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1399/03/08
وقتی از اول همه چی به مسخره گرفته شد توسط دولت روحانی،متاسفانه نتیجش این میشه،خدا خودش درست کنه.....
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1399/03/08
خیلی عروسی میگیرند
جشن ممنوع کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج