مظنونان کامیون مرگ دستگیر شدند
۹۹۹۸۷۶
۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۶
۹۸۹۸ 
در همکاری بین پلیس فرانسه و بلژیک ۲۶ مظنون به قاچاق انسان در این دو کشور بازداشت شدند. این افراد در ارتباط با کشته شدن ۳۹ ویتنامی که سال گذشته در یخچال یک کامیون حمل مواد غذایی در بریتانیا کشته شدند، تحت تعقیب قضایی قرارداشته و کمتر از یکسال پس از یافتن این «کامیون مرگ» بازداشت شدند.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ در همکاری بین پلیس فرانسه و بلژیک ۲۶ مظنون به قاچاق انسان در این دو کشور بازداشت شدند. این افراد در ارتباط با کشته شدن ۳۹ ویتنامی که سال گذشته در یخچال یک کامیون حمل مواد غذایی در بریتانیا کشته شدند، تحت تعقیب قضایی قرارداشته و کمتر از یکسال پس از یافتن این «کامیون مرگ» بازداشت شدند.

دادستانی فرانسه سه شنبه در بیانیه ای تاکید کرد که عمده این بازداشت ها در استان ایل دو فرانس و مناطقی از بلژیک انجام گرفته است. به گفته دادستانی بلژیک در میان سیزده بازداشتی، ۱۱ ویتنامی و دو مراکشی وجود دارند.

«یوروجاست»، آژانس قضایی منتسب به اتحادیه اروپا گفت که مظنونان بخشی از یک گروه جنایات سازمان یافته بودند که پناهجویان را از آسیا به ویژه از ویتنام قاچاق می کردند.

عملیات جستجوی عاملان قاچاق انسان، پس از کشف ۳۹ ویتنامی کشته شده در یخچال کامیونی در اسکس بریتانیا در همکاری مشترک بین نیروهای امنیتی و قضایی بریتانیا، ایرلند، بلژیک و فرانسه و همچنین «یوروجاست»‌ و «یوروپل» آغاز شد.

ویتنامی هایی که در این کامیون کشته شده بودند از بلژیک به بریتانیا رفته بودند. پلیس بریتانیا در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ این کامیون را پیداکرد. از ۳۹ قربانی، ۳۱ نفر مرد و ۸ زن ویتنامی بودند و از ۱۵ تا ۴۴ سال داشتند.

موریس رابینسون ۲۵ ساله و راننده این کامیون از ایرلند شمالی پیش تر در دادگاهی در لندن محکوم به قتل عمد شد. دیگر متهم پرونده و همراه آقای رابیسنون، گئورگه نیکا حکم دستیاری در قتل پناهجویان از سوی دادگاه را نپذیرفت.

گفته می شود در یکسال اخیر هفت نفر دیگر در ویتنام در همین ارتباط بازداشت شده اند.

مظنونانی که در روز سه شنبه بازداشت شده اند احتمالا در دادگاه به ۱۵ سال زندان و پرداخت جریمه ای که می تواند تا ۱۵۰ هزار یورو به ازای هر قربانی باشد، محکوم خواهند شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج