۱۰۴۸۴۰۷
۲ نظر
۹۸۴۵۸
۲ نظر
۹۸۴۵۸

محتوای حمایت‌شده

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

ایمپلنت تخصصی دندان نزد بهترین متخصص ایمپلنت انجام می‌شود. برای انجام ایمپلنت تخصصی دندان بهتر است با انواع روش‌های ایمپلنت تخصصی آشنا شوید.

برترین‌ها: آیا تا به حال در مورد آن تبلیغ معروف نخ دندان چیزی شنیده‌اید؟ همان تبلیغی را می‌گویم که سه تصویر از سه زوج مختلف را به مخاطبین نشان می‌دادند. از نظر تمام مخاطبین در نگاه اول تنها ایرادی که در تصاویربه چشم می‌خورد، این بود که دندان دو تا از مردان در دو تصویر متفاوت، سیاه و پوسیده بود. غافل از این که تمام آن سه تصویر ایرادات بزرگ‌تر دیگری هم داشتند. در یکی از تصاویر زن ۶ انگشت داشت. در تصویر دیگر دست زن روی شانه‌ی مرد اضافه بود و در آخری، مرد یک گوش نداشت! جالب اینجا است که تمام این‌ها از چشم مخاطبین دور مانده بود!

این مثال را مطرح کردم که بگویم یک دندان پوسیده یا خراب حتی بیشتر از نقص عضو در افراد از نظر مردم قابل دیدن است. پس واضح است که چقدر سلامتی دندان‌ها بر زیبایی چهره تاثیر دارد.

یکی از مسائلی که در ارتباط با دندان‌ها مطرح می‌شود، از دست دادن یک یا چند دندان می‌باشد که برای خیلی از افراد بسیار سخت و غیر قابل تحمل است.

خوشبختانه امروزه با ایمپلنت دندان می‌توان مشکلات بی‌دندانی را تا حد قابل قبولی برطرف کرد. ایمپلنت تخصصی دندان حاصل آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا است و عارضه‌ی خاصی هم در بر ندارد. به عبارت بهتر ایمپلنت تخصصی دندان به خوبی می‌تواند نقش دندان‌های اصلی را تا پایان عمر برای شخص بیمار ایفا کند.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاوره و تعیین وقت با دکتر نوربخش همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۲۹۳۷۵۰

۰۹۳۸۱۰۰۹۷۷۴

ایمپلنت تخصصی دندان چیست؟

اگر به عکس‌های مختلف ایملپنت تخصصی دندان نگاه کنید، ممکن است در نگاه اول آن‌ها را چیزی عجیب و خطرناک بدانید. اما شمایل پایه‌ی فلزی ایمپلنت ازجنس تیتانیوم و کاملاً با سلول‌های بدن سازگار است که آن را به جای دندان از دست رفته، در درون استخوان فک قرار می‌دهند.

ایمپلنت دندان نه تنها زیبایی لبخند زدن را به شما هدیه می‌دهد. بلکه کارایی دندان طبیعی را دارد و با آن به راحتی می‌توانید هر نوع غذایی را بجوید. در ضمن سن کاشت دندان در مردان از ۱۸ سالگی و در زنان از ۱۵ سالگی می‌باشد.

انواع ایمپلنت تخصصی دندان

قطعات ایمپلنت دندان انواع بسیاری دارد و همین قضیه باعث می‌شود دندان‌پزشکان انتخاب‌های مختلفی برای کاشت دندان هر کس داشته باشند.

ایمپلنت تخصصی دندان بر اساس موقعیت و روش و شکل، در یک یا دو مرحله جایگزین می‌شود و بر همین اساس هم در انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شود.

 • ایمپلنت تخصصی ساب پریواستیل

این نوع ایمپلنت، تک مرحله‌ای است که بر روی استخوان فک و درون لثه قرار می‌گیرد. این نوع ایمپلنت برای افرادی کاربرد دارد که ارتفاع استخوانی کافی ندارند.

 • ایمپلنت تخصصی اندواستیل

این نوع ایمپلنت تخصصی را در جراحی‌های دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند. ایمپلنت اندواستیل به طور مستقیم روی استخوان فک قرار می‌گیرد که بهترین جایگزین برای دندان مصنوعی متحرک یا بریج محسوب می‌شود.

این نوع ایمپلنت در انواع اشکال مختلف یافت می‌شود: پیچی، استوانه‌ای یا صاف و تیغه‌دار.

 • ایمپلنت تخصصی تک مرحله‌ای

در این روش از ایمپلنت بلندتری استفاده می‌کنند که بعد از جراحی از سطح لثه بیرون می‌زند. به همین دلیل دیگر نیازی به جراحی دوم نیست. سپس، بعد از سپری شدن دوره‌ی التیام، اباتمنت و تاج را بدون نیاز به جراحی بر روی ایمپلنت جایگذاری می‌کنند.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@dr.n.noorbakhsh

 • ایمپلنت تخصصی دو مرحله‌ای

ایمپلنت دو مرحله‌ای بسیار رایج است. در این نوع ایمپلنت تخصصی، ایمپلنت روی استخوان فک و در زیر لثه جایگذاری می‌شود. سپس لثه را بخیه می‌زنند. بعد از التیام ناحیه‌ای که ایمپلنت کاشته شده است، سطح روی لثه را در همان محل باز می‌کنند تا اباتمنت را متصل کنند.

طبق تحقیقات، میزان موفقیت در هر دو ایمپلنت تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای یکسان است. اما این که کدام نوع ایمپلنت مناسب شما است، سوالی است که باید از جراح خود بپرسید و از او مشورت بگیرید. لازم به ذکر است در مواردی که نیاز به دقت خیلی بالایی دارد، ایمپلنت و ترمیم با هم و طی یک مرحله جراحی انجام می‌شود؛ که تشخیص این موارد هم به عهده‌ی جراح شما است.

ایمپلنت را بر اساس انواع سطح و بدنه هم می‌توان تقسیم بندی کرد:

همان طور که گفتیم ایمپلنت معمولاً از جنس تیتانیوم است. اما ایمپلنت‌های مختلف بسته به میزان ثبات و طول عمر و استقامت خود، می‌توانند سطوح متفاوتی داشته باشند. مثلاً سطح سوراخ دار، اسید خراش داده، سطح زیر شده، شن پاشی شده و تیتانیوم ریزشیار.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس وب مراجعه نمایید.

www.noorbakhshdds.com

آیا جراحی ایمپلنت تخصصی درد دارد؟

این نگرانی قبل از انجام هر نوع جراحی وجود دارد، اما اگر متخصص ایمپلنت کارش را با دقت و سرعت عمل انجام دهد، جای نگرانی نیست.

از طرفی حتما قبل از جراحی بی حسی تزریق می‌شود که تاثیرش حتی تا چند ساعت بعد از عمل هم ادامه دارد. به علاوه مصرف آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌های بعد از عمل هم که توسط جراح تجویز می‌شود، به خوبی کارساز خواهد بود.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

اقدامات قبل از ایمپلنت تخصصی

 • اگر بیماری خاصی مثل مشکلات قلبی و عروقی دارید، حتماً باید با متخصص ایمپلنت قبل از عمل مشورت کنید.
 • در صورت مصرف دارو‌های خاص هم باید این مسئله را با متخصص ایمپلنت در میان بگذارید.
 • چند روز قبل از جراحی غذا‌های مقوی و سبک بخورید.
 • استرس و نگرانی را از خود دور کنید و به دندانپزشک و جراح مربوط اعتماد کنید.

اقدامات بعد از ایمپلنت تخصصی

 • به هیچ عنوان سیگار نکشید، زیرا ممکن است باعث ایجاد عفونت شود.
 • نباید آب دهان خود را بمکید یا تف کنید.
 • غذا و نوشیدنی داغ نخورید و ننوشید تا محل جراحی درد نگیرد.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاوره و تعیین وقت با دکتر نوربخش همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۲۹۳۷۵۰

۰۹۳۸۱۰۰۹۷۷۴

معایب ایمپلنت تخصصی دندان

همانند هر روش درمانی دیگری اعم از ارتودنسی دندان ، لمینت دندان و کامپوزیت ونیر ، ایمپلنت تخصصی نیز با خود معایبی را به همراه دارد. البته ایمپلنت‌های تخصصی معمولا با نهایت دقت و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام می‌شوند، اما بدیهی است که حتی با وجود تخصصی بودن این روش، معایبی نیز همراه آن می‌باشد. البته لازم به ذکر است که مزایای این روش درمانی بیشتر از معایب آن هستند و همین موضوع سبب می‌گردد که این روش با وجود معایب کم نیز یکی از بهترین روش‌ها به حساب آید. برخی از معایبی که ممکن است ایمپلنت تخصصی دندان با آن روبه‌رو باشد، به شرح زیر هستند:

 • ایمپلنت‌های تخصصی قیمت بالایی دارند
 • ایمپلنت‌های تخصصی می‌توانند بین ۴ الی ۹ ماه زمان‌بر باشند
 • فردی که ایمپلنت تخصصی انجام می‌دهد، باید مرتبا، برای معاینه به پزشک مراجعه نماید

برای انجام جراحی ایمپلنت تخصصی از کجا شروع کنیم؟

گام اول در انجام ایمپلنت، یافتن افراد متخصص است. بهتر است فردی را پیدا کنید که سابقه و تجربه‌ی بالا در ایمپلنت به صورت تخصصی داشته باشد. برای مطمئن شدن از انتخاب خود می‌توانید نمونه جراحی‌های ایمپلنت جراح مربوط را بررسی کنید و از بیماران قبلی او هم تحقیق و پرس و جو کنید.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

ایمپلنت تخصصی دندان چقدر هزینه بر است؟

معمولا اولین هزینه‌ای که قبل از جراحی از بیمار گرفته می‌شود صرف خرید قطعات لازم برای ایمپلنت می‌شود که از شرکت‌هایی وارد می‌شوند و متخصص ایمپلنت آن‌ها را خریداری می‌کند.

اما هزینه‌ی نهایی، همان دستمزد جراح ایمپلنت و تکنسین لابراتور به همراه هزینه‌های مربوط به تهیه‌ی مواد قالب‌گیری و خود لابراتور می‌باشد.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

دکتر نازنین نوربخش

 • ایمپلنت دندان
 • بازسازی استخوان‌های با استفاده از مرغوب‌ترین برند‌ها
 • ایمپلنت دندان مصنوعی

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاوره و تعیین وقت همین حالا تماس بگیرید.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@dr.n.noorbakhsh

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس وب مراجعه نمایید.

www.noorbakhshdds.com

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

محدوده فرشته

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج