بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان
۱۷۷۶۶
۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
۷۲۱۵۷۱ 
شما هم با وجود انواع شربت‌ها و قطره‌هاي تقويتي كودكان موجود در بازار، گيج شده‌ايد؟ به كمك تغذيه مناسب و كافي و البته با استفاده از برخي از مكمل‌ها مي‌توانيد مطمئن باشيد كودك سالمي داريد.
مجله سیب سبز: شما هم با وجود انواع شربت‌ها و قطره‌هاي تقويتي كودكان موجود در بازار، گيج شده‌ايد؟ به كمك تغذيه مناسب و كافي و البته با استفاده از برخي از مكمل‌ها مي‌توانيد مطمئن باشيد كودك سالمي داريد. برخي از مواد غذايي كه مي‌توان به عنوان مكمل‌هاي غذايي از آن‌ها استفاده كرد به شرح زير است:

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان
 
ویتامین A جگر انواع ماهي‌ها از جمله قزل‌آلا، قباد، روغن كبد ماهي، كره، زرده‌تخم‌مرغ، هويج و سبزي‌هايي مانند اسفناج، كلم، كاهو، كدو زردرنگ، طالبي زردرنگ، زردآلو، انبه، منبع ويتامين A هستند.

ويتامين C يك آنتي‌اكسيدان حياتي محلول در آب است و در سنتزكلاژن كه براي رشد و ترميم بافت‌هاي سلولي‌، رگ‌هاي خوني، لثه‌ها و استخوان‌ها لازم است نقش اساسي ايفا مي‌كند، زيان‌هاي انواع آلودگي‌هاي محيطي را خنثي و از بروز عفونت جلوگيري مي‌كند. سيستم ايمني را تقويت و از لخته شدن غيرعادي و كبودي پيشگيري و رگ‌هاي خوني  را تقويت مي‌كند.

منابع ويتامين C عبارتند از مركبات مانند پرتقال، گريپ‌فروت، سبزي‌هاي داراي برگ سبز،‌ فلفل سبز، بروكلي، گوجه‌فرنگي، ليموترش،‌ طالبي و توت‌فرنگي.

ويتامين E يكي از قوي‌ترين آنتي‌اكسيدان‌هاست پژوهشگران انستيتو ملي  ايالات متحده اخيرا دريافته‌اند كه ويتامين E و C احتمال پيري زودرس و مرگ را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد. گردو، بادام زميني، زيتون، جگر، سبزي‌ها، روغن سويا و آفتابگردان،‌ جوانه گندم و ساير روغن‌هاي گياهي از منابع غني ويتامين E هستند.
 
بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 

روغن زيتون كلسترول بد را كاهش داده و حاوي ويتامين  E و سلنيوم بوده و به روغن طول عمر معروف است.

عصاره هسته انگور نيز منبع سرشاري از ويتامين E است. خاصيت آنتي‌اكسيدان عصاره هسته انگور‌ 50برابر بيشتر از ويتامين E و 20 برابر بيشتر از ويتامين C بوده و با عبور از سد خوني مغز موجب محافظت سلول‌هاي مغز و سيستم عصبي مي‌شود.

بسياري از مادران براي تقويت كودك خود و در واقع تكميل ويتامين‌ها و موارد مورد نياز بدن او به‌صورت خودسرانه شربت يا قرص‌هاي ويتامين به كودك مي‌خورانند. مصرف خودسرانه قرص يا شربت‌هاي تقويتي به كودك نابجاست. براي تقويت كودكان و دادن مكمل‌هاي غذايي به آنان، صرفا توصيه اطرافيان و تبليغات برخي داروها كافي نيست بلكه توجه به نياز هر كودك، سن، وضعيت و مشورت كردن با پزشك در اين زمينه امري ضروري است. تقريبا مي‌توان گفت تمامي كودكان تا 2 سالگي و از آن به بعد كودكاني كه كمبود تغذيه يا تغذيه نابجا دارند نياز به مكمل‌هاي غذايي و داروهاي ويتاميني دارند. بهترين مكمل غذايي، مكملي است كه ويتامين‌ها و مواد لازم براي رشد كودك از جمله روي و آهن را داشته و تشخيص مكمل غذايي مناسب براي هر كودك با توصيه و مشورت پزشك امكان‌پذير باشد. دكتر اكبر كوشانفر برخي مكمل‌هاي مورد نياز كودكان را براي والدين معرفي كردند كه با هم مي‌خوانيم.
 

 
 سلامت پوست و مو با روي

روي يكي از عناصري است كه بعد از آهن فراوان‌ترين عناصر جزئي در بدن به شمار مي‌رود. اين عنصر در فعاليت بيش از 100 آنزيم مختلف به‌خصوص آنزيم‌هايي كه در سوخت و ساز پروتئين‌ها و كربوهيدرات‌ها درگير هستند، دخالت دارد. ميزان مناسب روي در عملكرد سيستم ايمني، ترميم زخم‌ها، تقويت قوه بويايي، بينايي، چشايي، تقسيم طبيعي سلول‌ها، رشد و تكامل در طول بارداري، كودكي و بلوغ نقش دارد. روي به‌عنوان يكي از مهم‌ترين مواد معدني در سلامت پوست، فرم‌گرفتن و استحكام ناخن‌ها و تقويت ساختار مو نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كند. روي همچنين در پيشگيري از بيماري‌هاي سرماخوردگي و اسهال و استفراغ مورد استفاده قرار مي‌گيرد و علاوه‌بر ‌اين‌ها در موارد بيماري آسم نيز تجويز مي‌شود. اين عنصر به‌صورت زينك سولفات يا گلوكونات معمولا روزي 5 ميلي‌ليتر بعد از غذا تجويز مي‌شود كه جذب بهتري دارد.
 
بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 

 
 ويتامين‌هاي گروه B به رفع خستگي كمك مي‌كنند

ويتامين‌هاي گروه B شامل 6 ويتامين مهم در سلامت كودكان هستند كه در متابوليسم و افزايش انرژي بدن و رفع خستگي بسيار موثر هستند. از نقش‌هاي ديگر اين ويتامين‌ها تشكيل گلبول‌هاي قرمز و تقويت سيستم عصبي و حافظه است به‌طوري كه كمبود آن‌ها در كودكان موجب ضعف اعصاب و اختلال پوست، كاهش تعداد گلبول‌هاي قرمز و كم خوني مي‌شود. تركيبات ب كمپلكس به‌خصوص اسيد فوليك در كم‌خوني‌ها موثر است.

 بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان


 
 ويتامين A تقويت‌كننده بينايي

ويتامين A، ويتامين موثر در تقويت بينايي و تكامل گلبول‌هاي سفيد و قرمز خون و افزايش كارايي سيستم ايمني در برابر بيماري‌ها و همچنين تسهيل انتقال آهن از منابع ذخيره‌اي به گلبول‌هاي قرمز در كودكان است. به‌طوري كه كمبود آن از عوامل اصلي ضعف بينايي و كوري در ميان كودكان به شمار مي‌رود. اين ويتامين به‌ويژه براي شبكيه چشم و افزايش قدرت ديد بسيار موثر است. همچنين اثر تقويتي در مخاط دارد و براي رشد و نمو كودكان موثر است.  مقدار ويتامين A در كودكان بايد از بدو تولد معمولا همزمان با قطره ويتامين A و D روزي 25 قطره تجويز شود. از 6 ماهگي به بعد اين ويتامين به‌صورت قطره مولتي ويتامين و 25 قطره تا 2 سالگي مصرف مي‌شود.
 
بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 

 
 آهن، فلز حيات‌بخش

آهن نيز جزو فلزاتي است كه براي كودكان بسيار نياز است. گلبول‌هاي سفيد خون و هموگلوبين از آهن تهيه شده است و بايد وارد بدن شود. معمولا در كودكان از 6 ماهگي به بعد به‌صورت قطره فروسولفات 15‌ قطره تجويز مي‌شود. در تجويز قطره آهن بايد اين مسئله رعايت شود كه با شير يا چاي مصرف نشود. از يك سالگي به بعد هم مي‌توان با آبميوه‌هاي مختلف به‌ويژه آب‌پرتقال و آب ليمو‌شيرين كه اسيدي هستند اين قطره را مصرف كرد تا جذب بهتري داشته باشد.

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 


 
 ويتامين C يعني مقاومت و مصونيت

ويتامين C هم از جمله ويتامين‌هاي ضروري براي بدن است چون مقاومت و مصونيت بدن را بالا مي‌برد. در شربت‌هاي مولتي‌ويتامين بين 50 تا 200 ميلي‌گرم از اين ويتامين وجود دارد. اگر ويتامين C در مقدار زياد تجويز شود از طريق ادرار دفع مي‌شود. بدن كودكان قادر به ذخيره اين ويتامين نبوده و لازم است تا مقادير مورد نياز آن از منابع خارجي تامين شود. ويتامين C در رشد و تقويت بافت‌هاي بدن مانند لثه‌ها و عضلات، بهبود سريع زخم‌هاي بدن، افزايش مقاومت بدن‌كودكان در برابر عفونت‌ها و بيماري‌ها و افزايش جذب آهن اهميت فراواني دارد.

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 

 
مكمل‌هاي پرتوان، برسيد به داد اين كودك ناتوان!

تغذيه نوزادان حدود 4ماه بعد از تولد تنوع پيدا مي‌كند. اين تنوع به اين معناست كه علاوه بر شير مواد‌غذايي ديگر نيز وارد تغذيه كودك مي‌شود. متخصصان عقيده دارند، كودكان بايد ويتامين‌هاي مورد نيازشان را به وسيله تغذيه‌اي كه دارند به دست آورند اما از آنجا كه ممكن است در تغذيه روزانه همه مواد مورد نياز كودك تامين نشود پزشكان، مولتي ويتامين يا مكمل‌هايي را به كودكان تجويز مي‌كنند. از آنجا كه احتمال دارد والدين به‌طور دقيق از آنچه مورد نياز كودكان است مطلع نباشند، دكتر اكبر كوشانفر ضمن توضيح‌هايي كه درباره مكمل‌هاي مورد نياز كودكان ارائه مي‌كنند ما را با برخي قطره‌ها و مكمل‌هاي غذايي موجود و ويژگي‌هاي هركدام از آن‌ها آشنا مي‌كند.

سوزين زينك سولفات
 
 بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان

 محتويات: اين قطره حاوي 5 ميلي‌گرم فلز روي در هر 5 ميلي‌ليتر يا يك پيمانه است.

 توصيف: اين شربت با بو و طعم بسيار خوب و دلپذير عرضه مي‌شود. كنترل بو و طعم فلز روي در اين فرآورده و همچنين كنترل PH محصول به شكلي طراحي شده كه در كودك هيچ‌گونه احساس ناخوشايند ايجاد نمي‌كند.
 
مقدار مصرف: به‌عنوان مكمل غذايي روزانه يك پيمانه (5 ميلي‌گرم) مصرف مي‌شود.

 موارد هشدار: در صورتي كه كودك دچار كمبود مس باشد، مصرف روي ممكن است كمبود مس را تشديد يا سطح سرمي آن را كاهش دهد. WELLKID

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: اين مولتي‌ويتامين‌هاي جويدني محتوي انواع ويتامين‌ها، مواد معدني و اسيدهاي چرب امگا3 هستند.

 توصيف: اين قرص به تامين ويتامين‌ها و مواد معدني مورد نياز روزانه كودكان 4 تا 12 ساله كمك مي‌كند و باعث تقويت سيستم ايمني و رشد ذهني و جسمي آن‌ها مي‌شود. ضمن آن‌كه براي كودكان بيش فعال نيز بسيار مفيد است.

مقدار مصرف: كودكان 4 تا 12 ساله روزانه يك عدد قرص جويدني همراه با غذا بجوند يا طبق دستور پزشك آن را مصرف كنند.

 موارد هشدار: مصرف بيش از حد فرآورده‌هاي حاوي آهن ممكن است سبب بروز مسموميت شديد در كودكان زير 6سال شود و در صورت مصرف بيش از حد به پزشك مراجعه كنيد. روزانه بيش‌از يك‌عدد قرص مصرف نشود. مصرف اين قرص براي كودكان زير 4سال توصيه نمي‌شود.Asmavit

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: اين مولتي‌ويتامين‌ها حاوي ويتامين‌هاي E ،12B ،C، فوليك اسيد، ال- لايزين، روي، آهن، منيزيوم و سلنيوم است.

 توصيف: اين مكمل غذايي به تقويت قدرت تنفسي و كاهش شدت علائم ناشي از بيماري‌ها و عفونت‌هاي سيستم تنفسي كمك مي‌كند.

مقدار مصرف: كودكان يك تا 4 سال مي‌توانند يك قاشق چاي‌خوري پر 2 بار در روز استفاده كنند. كودكان بالاي 4سال هم مي‌توانند يك قاشق چاي‌خوري پر 3 بار در روز مصرف كنند.

 موارد هشدار: قبل از مصرف بطري را تكان دهيد. به تاريخ انقضا محصول دقت كنيد و بيش از حد مصرف نكنيد.


 
Vita globin

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: اين مولتي‌ويتامين حاوي آهن، زينك، كلسيم، ال- لايزين، اسيد فوليك، دي- پانتنول، نياسيناميد، ويتامين C، ويتامين ب كمپلكس، منگنز و مس است.

 توصيف: مولتي‌ويتامين ويتاگلوبين فرمولاسيون ويژه به‌منظور جذب بالاي آهن دارد و حاوي عصاره 100 درصد طبيعي پرتقال با طعم و بوي دلپذير است.

مقدار مصرف: اطفال و كودكان روزانه 5/2ميلي‌ليتر مي‌توانند از اين مولتي‌ويتامين مصرف كنند.

 موارد هشدار: هنگام مصرف به تاريخ انقضا آن توجه كرده، از مصرف بيش از حد مجاز خودداري كنيد. پس از مصرف در بطري را كاملا بسته، داخل جعبه و در جاي خشك و خنك و دور از دسترس اطفال نگهداري كنيد.
 


BabyJuice- Drops

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: اين قطره حاوي ويتامين‌هاي C ،E ،3B ،2B ،1B ،6B ،A، اسيد فوليك و 3D است.

توصيف: اين قطره با دارا بودن ويتامين‌هاي مختلف در افزايش قدرت سيستم ايمني،  بالا بردن كيفيت عملكرد سيستم عصبي، تقويت سيستم عصبي و گردش خون و همچنين تقويت بينايي و تكامل سلول‌هاي خوني در كودكان موثر است.

مقدار مصرف: كودكان زير يك سال روزانه يك ميلي‌ليتر بعد از غذا و كودكان بالاي يك‌سال روزانه 2 ميلي‌ليتر بعد از غذا بايد مصرف كنند.

 موارد هشدار: به تاريخ انقضا محصول توجه كنيد.


 
AquaMarine

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: اين مولتي‌ويتامين حاوي روغن ماهي، اسيدهاي چرب ضروري امگا3، همراه با ويتامين‌هاي D ،E است.

 توصيف: اين مكمل به سلامت دستگاه قلبي- عروقي، مفاصل و استخوان‌ها، قدرت حافظه و عملكرد مغز و تقويت سيستم ايمني كمك مي‌كند.

مقدار مصرف: كودكان 5 تا 12سال مي‌توانند روزانه 5 ميلي‌ليتر (يك قاشق چاي‌خوري) از اين شربت را مصرف كنند.

 موارد هشدار: افرادي كه به محصولات دريايي حساسيت دارند قبل از مصرف بايد با پزشك مشورت كنند. مصرف بيش از حد روغن ماهي با داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي مي‌تواند سبب افزايش خطر خونريزي شود.


 
 SEVEN SEAS
 
بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: شربت پرتقالي، روغن كبد ماهي حاوي امگا3 و ويتامين‌هاي 6B ،C ،E ،D و A است.
 
توصيف: اين شربت براي سلامت مغز، تمركز و حافظه بسيار مفيد است، همچنين به استحكام استخوان‌ها و دندان‌ها كمك مي‌كند.

مقدار مصرف: كودكان 5 تا 15 سال مي‌توانند 2 قاشق مربا‌خوري در روز استفاده كنند.

 موارد هشدار: قبل از مصرف در جهت عمودي خوب تكان دهيد. از افزايش دوز توصيه شده خودداري كنيد. دور از دسترس اطفال در جاي خشك و خنك و دور از نور مستقيم خورشيد نگهداري كنيد.


 
Multi- Sanostol

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: اين شربت قديمي حاوي 9 ويتامين و كلسيم است.

 توصيف: اين شربت بدون تجويز پزشك مي‌تواند 3 ماه مورد استفاده قرار گيرد.

مقدار مصرف: كودكان يك تا 5 سال 5 ميلي‌ليتر 2 بار در روز و كودكان 6 سال به بالا 10 ميلي‌ليتر 2 بار در روز مي‌توانند از اين شربت استفاده كنند.

 موارد هشدار: براي كودكان ديابتي توصيه نمي‌شود.


 
Zinc plus juice

بهترين تقويت‌كننده‌ها براي كودك دلبندتان 
 
 محتويات: اين شربت حاوي ويتامين‌هاي 2B ،6B ،C ،1B ،21B، فوليك اسيد، بيوتن، نياسين و پانتوتنيك اسيد است.

 توصيف: اين شربت به حفظ سلامت پوست، مو، ناخن و تقويت رشد ذهني و جسمي در سنين رشد و افزايش سيستم ايمني بدن كمك مي‌كند.

مقدار مصرف: كودكان يك تا 7 سال مي‌توانند روزانه يك قاشق مربا‌خوري (5ميلي‌ليتر) استفاده كنند. كودكان 7 تا 13 سال هم مي‌توانند يك قاشق مربا‌خوري 2 بار در روز مصرف كنند. افراد بالاي 13 سال نيز يك قاشق مرباخوري 3 بار در روز مي‌توانند استفاده كنند.

 موارد هشدار: دور از دسترس اطفال، دور از نور و در جاي خنك نگهداري كنيد. پس از باز كردن در بطري حتما داخل يخچال نگهداري شود. قبل از مصرف، بطري را به‌خوبي تكان دهيد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 69
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1391/01/18
سلام از همه ي شما تشكر ميكنيم .
Iran, Islamic Republic of
03:35 - 1391/05/16
حول بود ولي من جواب سوالم رو پيدا نكردم
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1391/06/21
kodake man khely zaeeif va laghar ast chi behesh bedeam 5/1 sale komakam konid manoonm
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1391/07/12
فوق العاده عالي بود متشكرم براتون آرزوي موفقيت دارم
پاسخ ها
مريم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۲
شربت ول كيد فوق العاده خوب است و من از همه شما تشكر ميكنم مرسي ميبوسمتون ماماناي عزيز
United States
08:38 - 1391/09/28
سلام من فززند دختر پنج ماهه دارم اما رشد مو ندارد چه توصيه و داروييبراي اين كار موجود ميباشد با تشكر
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1391/10/07
دختر من یک ونیو سالشه اثلا اشتهاش خوب نیست چیکار کنم؟
پاسخ ها
بهار
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
شربت سندروس بهش بدین
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1391/10/27
سلام من براي رشد و اشتهاي كودكتان شربت زينك پلاس را پيشنهاد ميدم با تشكر
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1391/11/02
دختر من یک سالشه یه هفته خوب غذا میخوره یه هفته هم غیر از شیر فقط میوه میخوره و به غذا اشتها نداره چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1391/12/11
دختر من یک سالشه یه هفته خوب غذا میخوره یه هفته هم غیر از شیر فقط میوه میخوره و به غذا اشتها نداره چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1392/01/22
درباره شربت ول کید هم توضیحاتی داده شود لطفا
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1392/03/21
سلام دخترم 3 سال و 9 ماه از نظر رشد جسمانی هم قد هم وزن کم است تمام آزمایشات مربوط به رشد انجام شده و مشکلی نداره سن استخوان او هم درست بوده خوراکش هم خوبه از نظر شما باید چه مکملهایی داده شود و راه حل چیست ؟
با یشکر
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1392/03/30
سلام دخترم یازده ماشه خوردنه غذایش خوبه ولی گاهش وزن بیدا کرده است چی کار باید انجام بدم
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1392/05/01
سلام دختر من دو سال ونیمش ولی اصلا شیر با لبنیات نمیخوره میخواستم ببینم برای جبران چه چیزی رو میتوانم جایگزین کنم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
شربت کلسیم روزی دو قطره مثل زینک پلاسه
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1392/05/10
سلام. سيماي من هم يك سال و هشت ماهه اس. اصلا شير و لبنيات نميخوره ولي من براش شير برنج و آش ماست و آش رشته با كشك زيا درست ميكنم تا جبران بشه و يا اينكه تخم مرغ آبپز كه نميخوره تخم مرغ رو رنده ميكنم و تو پوره سيب زميني بهش ميدم!!!!! ترفند خوبيه نه!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1392/06/12
من دختر 2 دساله دارم دكتر براي دخترم شربت ويل كيد تجويز كرد كه خيلي خوب بود
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1392/06/13
با سلام پسر من شش ماهشه شش کیلو وزنشه خیلی کمه لطفن کمکم کنید
United States
09:52 - 1392/06/22
جای تشکر داره از این همه راهنمای ادمین عزیز دوستان لطفا وقتی اشتهای فرزندتان نرمال است بیخودی مکمل ندهید وکودکانتان را باهم مقایسه نکنید ژن را مد نظر بگیرید جسته وزن وقد کودک هم به پدر ومادر مربوط میشود مپل رنگ پوست وچشم وفرم بینی وحتی نوع راه رفتن دادان مکمل به صورت نابجا اثرات بد وجبران ناپزیری در بزرگ سالی بهم راه خواهد داشت
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1392/07/06
کودک من بیش از اندازه گریه میکنه اینقدر که سیاه میشه چکار کنم
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1392/09/10
من بچه ام سه ساله که دچار کم خونى مينور ميباشد و خيلى کم اشتهاست خواستم بدونم که کم خونيش درمان داره!? براى کم اشتهايش هم ممکنه کمکم کنيد خسته شدم
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1392/09/23
دختر من شش ساله است خیلی کم اشتها است وزیاد عصبانی می شودوشبها هم دندانهایش را به هم میمالد لطفا راهنمایی کنید چه شربتی بدهم
United States
22:32 - 1392/09/24
سلام پسرم 33 ماهشه. وزنش هنوز 11کیلو 800 و قدش 89
نسبت به بقیه رشدش کمه.
مینوره
شربت سندروس بهش میدم و هر روز نصف قرص اسیدفولیک.
هر شب 1لیوان شیر میخوره. اشتهاش بد نیست اما بعضی وقتا چیزی نمیخوره. صبحانه کامل میخوره.
خیلی نگران کوتاهی قد و کمبود وزنش هستم. یکی کمکم کنه لطفا. دیگه افسردگی گرفتم انقدر به این موضوع فکر کردم.
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1392/12/06
شربتت سیتادین برای اهن و اشتها معجزه اس
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1393/02/01
سلام نواي من خيلي كم غذا مي خوره چاق شربتي بخش بدم ٤ شالشه خيلي لاغره
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1393/02/14
در مورد شربت سندروس هم توضیح بدین لطفا ممنون
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1393/02/22
پسرم 31 ماهه شده.قدش 87 cm,کمبودرچى داره چه وىتامىنى بدم
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1393/03/04
با سلام سارای کن 4 ساله وزن 12 کم داشته‌است بهترین شربت اشتها آور چیست؟
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1393/03/31
زنی هستم37باقد162ووزن39هرکاری میکنم وزنم بالا نمیرود.درضمن طی 2سال که 58کیلو بودم به مرور وزن کم کردم.همه ازمایشاتم سالم هست وباوجود خوردن مولتی ویتامین زینگ که اشتهایم رازیاد میکند وزنم بالا نمیرود.وگاهی به علت یک بیماری جزیی سردرد یا سرماخوردی یاغیره به شدت وزن کم میکنم.وبعد خوب شدن تا میام یک کیلو اضافه کنم بر اثر یک بیماری دیگر همان میشوم.دکترتغذیه هم مراجعه کردم ولی...موقع پریود بدتر میشوم.شمابفرمایید چه مکملی برای بنده خوب است؟
Iran, Islamic Republic of
04:09 - 1393/06/19
سلام من وقتی قرص زینگ سندروس میخورم بریودیم خیلی خیلی کم میشه سنم سی وسه ام با تشکر
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1393/07/15
سلام من به دخترم که 14 ماهشه ویتان میدم قبلا که ازمایشش کردم یه کم کم خونی داشت ولی از وقتی که ویتان بهش میدم بهتر شده روزانه 5 سی سی بهش میدم
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1394/02/01
سلام خسته نباشین دختر من 5سالشه موهاش خیلی کم پشتن ورشدخیلی خیلی کمی داره به حدی که الان دوساله موهاشو بلند میکنم ولی موهاش تاگردنشه لطفا راهنماییم کنین هردکتریم بردم میگن طبیعیه خواهشاراهنماییم کنین به خداازبس فکرکردم افسردگی گرفتم
United States
18:11 - 1394/02/10
سلام دختر من چهار سالشه و خيلي سرما ميخوره و ضعيف هستش چه شربتي بهتره
United States
17:11 - 1394/03/17
سلام در مورد شربت زینگ سولفات توضیح دهید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
شربت سندروس عالی برابچه هایی ک زیاد سرما میخورن
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1394/04/22
دختر من 8ماهه ست 7کیلو 500گرم وزنشم قدشم 65سانت هست اصلاً فرنی و سلام نمیخوره سوپ رو نمیخوره از دانش بیرون میریزه چندین مدل سوپارو هم امتحان کردم نمیخوره خواهشا راهنماییم کنید خیلی نگرانشم ممنون
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1394/05/30
با سلام
دوستان عزیز و گرامی در خصوص استفاده از دارو علی الخصوص در مورد کودکان به هیچ عنوان سرخود عمل نکنید.حتما با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.گاهی اوقات استفاده از مکمل ها بدون مشورت با دکتر دارای عوارض جبران ناپذیری هست.دوستانی که اینجا نظر میدهند مگر پزشک هستند؟چرا این عادت بد در ما ایرانیها از بین نمیرود.با سپاس
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1394/06/20
سلام دوستان
پسرم اشتها نداره چی بهش بدم بهتر بشه؟
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1394/07/04
با سلام و عرض ادب. من یه پسر ۱۴ ماهه دارم حدود یه ماهه شربت ویتاگلوبین بهش میدم. میهواستم بدونم عوارضی داره؟
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1394/07/18
سلام. من 22 سالمه
چه مولتی ویتامینی مصرف کنم
چشمام چند روزه زرد شدن
از کبدمه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1394/09/21
سلام پسری دارم 4ساله دارم که کم خونی شدیدی داره میخواستم بدونم میشه قرص آهن بهش داد یانه
United States
16:08 - 1394/11/04
من دختر 8 ساله دارم اصلا به درس اهمیت ندهد ،خیلی کم حافظه هست همش معلم ازش شکایت میکند موندم چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1395/01/15
من دختر اشتهای خوبی نداشت شربت زینک عالی بود
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1395/02/12
باسلام وخسته نباشید این داروها رو چطورمیشه بااین قیمت ها که گفتین تهیه کردآخه داروخانه ها خیلی قیمتشونوبالامیدن آیاجایی هست که مستقیم ازاونجا داروهاروتهیه کنیم؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1395/02/21
سلام خسته نباشی میخواسمت. بپرسم من بچه از تولد تا حالا رو قد ووزنش رو خط قرمز رشد یعنی خطره دوای ویتامین زیاد به کودکم دادم ولی بازم رو همین خط قد وزنش هست ممکنه من را راهنمایی کنی
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1395/03/30
سلام دختر من میوه نمخوره چیکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
اب میوه بده
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1395/04/12
سلام دختر من 6 سالشه ولی قدش 104 هست چکار کنم چی بهش بدم قدش بلند بشه
Iran, Islamic Republic of
03:55 - 1395/08/21
سلام ببخشید من دو تا پسر دارم یکی 7 ساله و یکی 18 ماهه است.میخواستم بدون چه شربتی بهشون بدم که از همه نظر عالی باشن.چون بزرگه خیلی لاغر و کم اشتهاست .کوچیکه هم احساس مسکنم قد کوتاهه.لطفا کمکم کنین ممنون.
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1395/08/24
سلام دختر چهار ساله ای دارم از نوزادی کم خواب بود الان هم فقط شبانه روز نه و نیم ساعت میخوابه خیلی هم تحرک برایداره هر بار هم بردمش دکتر برای کم خوابی و بی اشتهاییی سیپروهپتادین بهش میده لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1395/10/05
دخترم تو ده ماهه خودش نمیشینه دندون در نیاورده چ کارش کنم
Iran, Islamic Republic of
02:29 - 1395/10/25
سلام دوستان من پسرم 2سالشه که موقع تولد سه وهفتصد بود تا یکی دوماه پیش م پانزده کیلو بود اما چند وقتع کم غذا و بی اشتها شده و یک کیلوی م وزن کم کرد وقت ندارم بهش برسم چون یه نینی چهار ماه م داخل دستمه
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1395/10/27
آيا شربت سندروس براي كودك 1.5 خوبه؟
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1396/03/20
سلام شربت زینک پلاس واسه پسر یازده ماه خریدم ۳۴ هزار تومن
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1396/03/28
چرا قیمتای که شما زدین اینقدربابازار فرق داره؟خیلی قیمتایی که زدین پایینه من مشهدم جایی هست بااین قیمت گیر بیارم؟
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1396/05/11
آخه اون قيمتامال ٩٥ امسال ٩٦ قيمتاسال به سال تغييرميكنه امسال گرونه
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1396/05/11
آخه اون قيمتامال ٩٥ امسال ٩٦ قيمتاسال به سال تغييرميكنه امسال گرونه
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1396/07/10
با سلام . قرص ۱۰ میلی زینک برای نوجوان ۱۴ سال میشه استفاده کنیم . ؟ ممنونم
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1396/07/15
برای رشد قدی دختر ۸ساله چه شربت تقویتی خوبه
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1396/07/19
سلام،پسرم دوسالشه ناخن پاش خیلی فرو رفته چه ربت آهنی توصیه میکنید،لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1396/11/03
شربت زینگوپلاس خریدم برای دخترم عالیه
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/02/06
پسرم یه سال ونیم داره و کم خونیش خیلی شدید یه شربت میخواستم راهنمایی کنید برا کم خونی
India
19:31 - 1397/02/19
برای اشتها چی از همه بهتره خیلیاش الان وارد نمیشن مخصوصا ول کید
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1397/02/20
سلام بچه ی من ۲سال ۳ماهشه .رشد موهاش خیلی خیلی کمه و خیلی ضعیفه .چی براش خوبه؟
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج