۲۸۵۰۷
۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۱
روزنامه مشهور گاردین در فهرستی منتخبی از رمان های برگزیده جهان را معرفی کرده است در اینجا برگزیده هفت رمان از این فهرست را گرده آورده ایم.
برترین ها - محمودرضا حائری: روزنامه مشهور گاردین در فهرستی منتخبی از رمان های برگزیده جهان را معرفی کرده است در اینجا برگزیده هفت رمان از این فهرست را گرده آورده ایم.

دن کیشوت

 • سروانتس
 • ترجمه ی محمد قاضی
 
 هفت رمان بزرگ دنیا به انتخاب روزنامه گاردین

آلونسو کیشانو پنجاه‌ساله و نه چندان ثروتمند، لاغر اندام و با صورت استخوانی، به همراه خواهرزاده‌اش، آنتونیا و خدمتکار بداخلاقش در روستای اسپانیایی لامانشا زندگی می‌کند. کیشانو در اغلب کارهایش مردی عملگراست. او نسبت به هم‌رده‌هایش در جامعه، کشیش روستا و طبقهٔ خدمتکاران مهربان است. کیشانو برای طبقهٔ حاکم احترام ویژه‌ای قائل است و آن‌ها را بدون چون و چرا از خود بالاتر می‌داند. او نه میلی به ثروت و مقام دارد و نه فقر آبرومندانه‌اش مایهٔ کج‌خلقی‌اش می‌شود.

باارزش‌ترین دارایی کیشانو که کتاب‌خوان و اهل تفکر است، کتاب‌هایش هستند. او تحت تأثیر کتاب‌هایش، ابتدا به آیین‌ها، ماجراها و قصه‌های شوالیه‌گری علاقه‌مند می‌شود و سپس به تدریج شیفتهٔ شوالیه‌های ماجراجویی می‌شود که دنبال مأموریتی شرافتمندانه و آرمانی هستند. اشتهای کیشانو به داستان‌های شوالیه‌گری تشدید می‌شود و برای خرید کتاب‌های بیشتر زمین‌هایش را می‌فروشد. کتاب‌ها پشت سر هم قطار می‌شوند و او بیشتر از قبل خودش را غرق مطالعه می‌کند. به گفتهٔ سروانتس بر اثر مطالعهٔ زیاد و خواب کم، مغز دن‌کیشوت آب می‌رود و هوش و حواسش را از دست می‌دهد. رؤیای کیشانو این است که شوالیه‌ای ماجراجو شود و سوار بر اسب و زره بر تن در دنیا ماجراجویی کند. با این هدف که تمام اشتباهات عالم را درست کند.

پس از مدتی طولانی شیفتگی‌اش به آیین شوالیه‌گری او را وادار می‌کند تا دست به عمل بزند. کیشانو ملبس به زره‌ای زنگ‌زده، بر اسبی لنگ سوار می‌شود تا به جستجوی ماجراهای شوالیه‌ای برود. او که امیدوار است اشراف‌زاده‌ای محترم به او لقبی اعطا کند، سرانجام به دست مسافرخانه‌داری که کیشانو را صاحب تیول می‌پندارد به دن‌کیشوت دِ لا مانشا ملقب می‌شود. اسب لنگ و از پا افتاده‌اش هم به مقام رزینانته ارتقا پیدا می‌کند.
اکنون دن‌کیشوت برای آغاز سفرش تنها به دو چیز احتیاج دارد؛ بانویی که دن‌کیشوت خودش را وقف او کند و یک خدمتکار. برای اولی، دن‌کیشوت نام دولسینیا دل توبوسا را برمی‌گزیند، به‌یاد آلدونزا لورنزو، همان دختر روستایی که زمانی دلش را برده است...برادران کارامازوف

 • فئودور داستایفسکی
 • ترجمه ی احد علیقلیان
 
 هفت رمان بزرگ دنیا به انتخاب روزنامه گاردین

داستان کتاب ماجرای خانواده‌ای عجیب و شرح نحوهٔ ارتباطی است که بین فئودور کارامازوف، پیرمرد فاسدالاخلاق و متمول با سه پسرش به نام‌های میتیا، ایوان و آلیوشا و پسر نامشروعش به نام اسمردیاکوف وجود دارد. برادران کارامازوف رمانی فلسفی است که به طور عمیقی در حوزهٔ الهیات و وجود خدا، اختیار و اخلاقیات می‌پردازد. از زمان انتشار این رمان توسط بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان همانند آلبرت اینشتین، زیگموند فروید، مارتین هایدگر، کورت ونگات، لودویگ ویتگنشتاین و پاپ بندیکت شانزدهم مورد تحسین قرار گرفته‌است.مادام بواری

 • گوستاو فلوبر
 • ترجمه ی مهدی سحابی
 
 هفت رمان بزرگ دنیا به انتخاب روزنامه گاردین

داستان با وارد شدن شارل بووآری به عنوان شاگرد تازه ای به یک دبیرستان شهرستانی آغاز می‌شود و سپس خواننده مسیر زندگی حقیر این پسربچه را دنبال می‌کند که به عنوان طبیب بهداری به کار می پردازد و با بیوه زنی که مادرش برای او می‌گیرد عروسی می‌کند. زن از او بزرگتر است،‌ او را هم دوست دارد، ولی در مورد او مستبدانه عمل می‌کند.

این کتاب‌ بی‌شک مشهورترین و مقبول‌ترین اثر فلوبر است. به گفته امیل زولا که از سران جنبش واقع گرایی و از نویسندگان بزرگ قرن نوزدهم ادبیات غرب است، همه کتابهایی که ما می نویسیم و به نظرمان واقعی می آیند، در مقایسه با اثر فلوبر کارهایی سطحی و احساساتی اند و به درد تماشاخانه می خورند. نظراتی از این قبیل در باره نقش و اهمیت فلوبر و دو اثر عمده او "مادام بووآری" و "تربیت احساسات" بسیار بیان شده و کم نیستند نویسندگان و منتقدانی که فلوبر را آغازگر رمان مدرن و این دو اثر را سنگ زیربنای شیوه داستانسرایی امروزی می دانند.بلندی های بادگیر

 • امیلی برونته
 • ترجمه ی رضا رضایی
 
هفت رمان بزرگ دنیا به انتخاب روزنامه گاردین 

امیلی برونته در ۳۰ ژوییه ۱۸۱۸ در شمال انگلستان به دنیا آمد. پدرش کشیشی ایرلندی بود. امیلی خواهر کوچکتر شارلوت برونته (۱۸۱۶-۱۸۵۵) و خواهر بزرگتر آن برونته (۱۸۲۰-۱۸۴۹)بود. که آنها نیز امروزه از بزرگترین نویسندگان کلاسیک جهان به حساب می آیند. در سال ۱۸۴۶ کتاب شعرهای شارلوت، امیلی و آن برونته با اسامی مستعار کِرِر،الیس و اکتن بِل منتشر شد. این کتاب نه فروش رفت و نه سر و صدایی به پا کرد. رمان «بلندی های بادگیر» در سال ۱۸۴۷ منتشر شد، اما با استقبال فوری خوانندگان رو به رو نشد.

راوی رمان بلندی های بادگیر، زنی ست که ماجراهای عجیب و شورانگیزی از عشق در دو خانواده را شرح می دهد.

داستان اصلی کتاب، همانطور که از نام دوم آن نیز می‌توان دریافت، داستان عشق‌ و دلدادگی اعضاء و خدمتکاران دوخانواده ارنشا و لینتون، و همچنین کینه و عناد میان آنها است. عشق نا فرجام هیتکلیف به کارترین ارنشا و در پی آن رشد حس انتقام جویی نسبت به خانواده ارنشاء در هیت کلیف اصلی‌ترین منشأ حوادث داستان است. و الن به عنوان کسی که از هنگام خردسالی تا به حال در این دو خانواده خدمتکار بوده، وقایع را با جزئیات و حساسیت هرچه تمام‌تر نقل می‌کند.

داستان زیبای رمان بلندی‌های بادگیر و نثر شاعرانه آن برای مخاطبان بسیار جذاب است. همچنین هنرمندی نویسنده در بیان احساسات و ساختن شخصیت‌ها در کنار نحوه روایت سلسله وقایع پیچیده و در‌هم‌تنیده داستان باعث جاودانگی این اثر تا به امروز شده است.بازار خودفروشی

 • ویلیام تکری
 • ترجمه ی منوچهر بدیعی
 
هفت رمان بزرگ دنیا به انتخاب روزنامه گاردین 

ویلیام تکری امروزه از نویسندگان کلاسیک ادبیات جهان به حساب می‌آید و رمان بازار خودفروشی، یکی از مهم‌ترین رمان‌های او و همچنین یکی از مهم‌ترین رمان‌های قرن نوزدهم انگلیس است. منوچهر بدیعی در مقدمه‌ای خواندنی که بر ترجمه فارسی این رمان نوشته است، درباره این رمان و درون‌مایه و زمینه تاریخی-اجتماعی آن این‌گونه توضیح می‌دهد: «داستان بازار خودفروشی یک دوره تقریبا بیست‌ساله (از حدود 1811 تا حدود 1830) را دربرمی‌گیرد.
 
معمولا از لحاظ تاریخ تحولات اجتماعی اروپا سال 1830 را آغاز قرن نوزدهم می‌دانند. تا آن سال بورژوازی صنعتی و تجاری و مالی، قدرت اقتصادی و سیاسی را یک‌سره قبضه کرده بود. اشراف فئودال از میدان وقایع تاریخی و اجتماعی ناپدید گشته و به خلوت خود رانده شده بودند. شکی نبود که بورژوازی به پیروزی رسیده است.
 
انقلاب صنعتی تحقق یافته بود. انگلستان مهد انقلاب صنعتی بود. در آن کشور بود که این انقلاب ثمربخش‌ترین نتایج را به‌بارآورده بود و نیز در آن کشور بود که بلندترین و پرشورترین فریادها در اعتراض بر بیدادها و نامردمی‌های انقلاب صنعتی برخاست. در آن کشور بود که داستان‌نویسانی چون دیکنز و تکری، هرکدام به شیوه خود، جنبه‌های اجتماعی و اخلاقی آن انقلاب را نشان دادند. داستان بازار خودفروشی از این لحاظ اهمیت دارد که وقایع آن در دوران انحطاط طبقه اشراف زمین‌دار و تثبیت وضع بورژوازی رخ می‌دهد.»صومعه پارم

 • استاندال
 • ترجمه ی اردشیر نیک پور
 
 هفت رمان بزرگ دنیا به انتخاب روزنامه گاردین
 

نویسنده، در فصل اول که عنوان آن «میلان در ۱۷۹۶» است، بر مبنای اعترافهای یک ستوان فرانسوی، به نام روبر، ما را با مارکی دل دونگو ی پیر، هوادار اتریش و مرتجع ددمنش، و مخصوصاً دو زن، ماکیز جوان و خواهر مارکی، یعنی ژینا آشنا می‌کند. نویسنده با اشاره‌های سریع، تلقین می‌کند که قهرمان جوان داستان، «مارکی جوان» فابریس دل دونگو، ثمره رابطهٔ روبر و مارکیز است. این پس در دوره پرهیجان و پرافتخار جنگهای ناپلئون بزرگ می‌شود.

در قصر گریانتا در ساحل دریاچه کوم، که پدر و برادر بزرگش نماینده ارتجاع و تاریک‌اندیشی‌اند، سخت به مادر و عمه ژینای خود (که بیوه یکی از افسران ناپلئون است) دل بسته است. فابریس، در ۱۸۱۵، به شنیدن خبر بازگشت ناپلئون از جزیره الب، از خانه می‌گریزد تا به اتفاق وی بجنگد. پس از ماجراهای افسانه‌ای، عصر روز نبرد واترلو، به واترلو می‌رسد؛ بی‌آنکه چیز مهمی دریابد. شاهد نبرد و بعد گرفتار سیل عقب‌نشینی می‌شود. در بازگشت چون مارکی دل دونگو او را از قصر می‌راند به نزد عمه‌اش در پارم پناه می‌برد. در واقع، ژینای بسیار زیبا که بیوه مانده است، با نخست‌وزیر شاهزاده پارم، کنت موسکا، آشنایی پیدا کرده و برای حفظ ظاهر، با دوک دو سانسورینا ی پیر ازدواج کرده است و زینت دربار حاکم ظالم و کوچک پارم است.

فابریس جوان، اکنون که راه افتخار نظامی به رویش بسته شده است، در چنین محیطی، برای معاضدت جاه‌پرستی عمه‌اش، آماده پیش گرفتن راه کشیشی می‌شود و معاون اسقف پیر می‌گردد. اما، جوانیِ آتشین او، که هدفی حقیقی ندارد، او را به عشقهای پرحادثه و آسان می‌کشاند...سرگذشت هاکلبری فین

 • مارک تواین
 • ترجمه ی نجف دریابندری
 
 هفت رمان بزرگ دنیا به انتخاب روزنامه گاردین

مارک تواین، با داستان های پرماجرای خود مانند «تام سایر» و «هاکلبری فین» به نویسنده ای جهانی بدل شد و در سراسر جهان خوانندگان فراوانی یافت.«ارنست همینگوی» در اثر خود به نام «تپه های سبز آفریقا» می نویسد: «تمام ادبیات نوین آمریکا از یک کتاب سرچشمه می گیرد و آن «هاکلبری فین» اثر مارک تواین است… و بهترین کتابی است که در دست داریم.»

ماجراهای هاکلبری فین داستان نوجوانی است که پدرش بعد از چند سال گم می شود بعد او با تام سایر دوست میشود .او را بدست فردی به نام بیوه می سپارند. او همراه با خواهرش دوشیزه واتسون زندگی میکند که او یک برده سیاه به اسم جیم دارد. هاکلبری فین و جیم که تلاش می کنند راهی برای رسیدن جیم به آزادی پیدا کنند. آنها درگیر ماجراهای زیادی می شوند و با افراد جالبی مواجه می شوند...
انتشار یافته: 156
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1391/05/01
عالی بود . بلندیهای بادگیر هم جزو بهترینهاست
پاسخ ها
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۸
موافقم
لطیف
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
نظرتون بسیار عالی
منم مطالعه داشتم کتاب عالیه
امیلی جین برونته و خواهرانشان
کتاباشون حرف نداره
-
09:21 - 1391/05/02
غرور و تعصب رو زیاد دوست ندارم. به گاردین بگین یه تجدید نظری تو رای دادنش بکنه...
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1391/05/02
منم به شخصه 100 سال تنهایی پائولو کوئیلو رو توصیه می کنم.
پاسخ ها
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۲
صد سال تنهايي نوشته گابريل گارسيا ماركز هست...
عمو صادق
United States
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۵
و بهترین رمان دنیا
ساحل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
من موافقم خیلی رمان قشنگیه
کایزر شوزه
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
گوساله اطلاعات غلط نده بزمجه
ساحل
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
بی ادب
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
واقعا رمان قشنگیه از دستش ندین
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1391/12/24
من عاشق رمان خوندنم تاحالا حدود 15 الی20 تا رمان چند صد صفحه ای خوندم . یکی هم موبی دیک بوده که خیلی خوشم اومد.
پاسخ ها
هانیه
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
من هم تا به حال 2000 تا 3000 رمان چند صد صفحه ای خوندم! نظرت یه توهین بزرگ به جامعه معتادان رمان بود...
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1391/12/27
خوب اما جای رمان جان شیفته تو این فهرست خالیه
پاسخ ها
لاله
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
واقعا!!!!!! اثر رومن رولان...عالیه :)
عبداللطیف
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
واقعا جای این رمان بسیار زیبا خالیه
سها
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
از این رمان متنفرم! اصن دیدگاه منزجرکننده ی رومن رولان رو نسبت به جامعه اش درک نمی کنم.
لطیف
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
سها جون
تنفر چرا
هر کسی نظری داره و برای خودش محترمه
پس لطفا" به نظر دیگران توهین نکن
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1392/01/25
من بین اینها جنگ و صلح و غروروتعصب رو خوندم.ولی به نظرم غرورو تعصب زیاد جالب نبود...بهتره بلندیهای بادگیرم اضافه کنین چون واقعا فوق العاده س
پاسخ ها
شبنم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
موافقم ولی غرور و تعصب خیلی قشنگه
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1392/02/09
من جنگو صلحو با مسخ خوندم...اینکه تولستوی یه نابغه س شک ندارم ولی خداییش صدسال تنهاییم عالیه اخرش موهای بدنم سیخ شد......و آنا کارنینا
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1392/03/25
من خیلی رومان خوندن دوست دارم
پاسخ ها
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
منم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
آفرین صد آفرین .هزارو سیصد آفرین. فرشته ی روی زمین.
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1392/04/23
من جنگ و صلح رو نخوندم اما تو کتابهایی که خوندم آنا کارنینا کتابی بود که حتما باید در این فهرست جا میگرفت بسیار عالی و بینظیر ه. کتاب خوشه های خشم رو هم پیشنهاد میدم بخونید .اما همونطور که دوستمون گفت زیاد از غرور و تعصب خوشم نیومد .نمیدونم چرا توی همه لیست ها هستش. بلندیهای بادگیر بهتره . و از توی رمان هایی که ازش فیلم ساختن بربادرفته هم فیلمش قشنگه هم رمانش من اونقدر فیلمش رو نگاه کردم که همه دیالوگ هاش حفظمه
پاسخ ها
لارا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
بله موافقم ولی غرور و تعصب هم به نوبه خودش عالیه
عبدالطیف
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
سلام
رمان خواهران برونته عالیه
من کتاب امیلی و آن و شارلوت و خوندم عالیه و پیشنهاد میکنم به دوستان مطالعی داشته باشن
سها
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
دقیقا! من نمی فهمم غرور و تعصب چرا اینقدر تمجید میشه! شاید قدم بسیار بزرگ و فوق العاده ای برای یه زن توی انگلستان اون دوره بوده اما جزو 7 کتاب برتر جهان نیس.
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1392/05/05
من کتاب مسخ کافکا رو خوندم کتاب بار معنایی زیادی داره ، اما در کل ، کتابی در حد رمان برتر دنیا نیست!
پاسخ ها
دنیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
به نظر من این طور که شما می گی نیست البته من دوبار خوندم تا به طور کامل فهمیدم ولی به نظرم خوب بود
Iran, Islamic Republic of
03:19 - 1392/05/19
رمان مسخ برای عوام خیلی سنگینه وهر کسی قادر به فهم آن نیست وچیزی رو که آدم نفهمه خودبه خود جذاب هم نخواهد بود.من برای تازه کارها توصیه نمیکنم
پاسخ ها
دنیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
بله حق با شماست
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1392/05/29
پيشنهاد ميدم فقط به روزنامه گاردين اكتفا نكنيد وآغاز هاي ديگه اي رو هم به ليستتون اضافه كنيد مثل رمان هايي كه ديگران گفتن وپيشنهاد ها نسبتا خوب بود به علاوه بيگانه كامو ،عقايد يك دلقك هانريش بل ،يا حتي بعضي ايراني ها مثل بوف كور و جاي خالي سلوچ در ضمن ممنونم اين كارتون بهم كمك كرد
پاسخ ها
دنیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
جای خالی سلوچ برای دولت آبادی فکر کنم... خیلی قشنگه طولانی ترین رمانشم کلیدر هست که بلند ترین رمان ایرانی و دومین رمان بلند دنیاست
United Kingdom
02:00 - 1392/05/31
من در بین این ها هیچ کدوم رو نخوندم من بهترین داستان ana karerina 4 جلدش رو خوندم و خیلی دوست داشت تنیست به شما هم توصیه می کنم من که کتاب خوندن رودوست ندارم خیلی قشنگ بود
پاسخ ها
دنیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
ممنون از پیشنهادتون
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1392/06/20
من تا حالا رمان خارجی نخوندم چون احساس می کنم درک رمانای خارجی خیلی سخته و من با اینکه 17سالمه فعلا چیزی ازش سر در نمیارم.
واسه همینم فعلا به همین چرت و پرتای ایرانی اکتفا می کنم!!!!!
پاسخ ها
دیبا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
رمان های ایرانی بسیار هم قشنگن شما چرت و پرتاشو انتخاب می کنی!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
به این مفهوم که ایرانی ها چرت و پرت می نویسن و "خارجی ها" غیر قابل درک؟!
عزیزم اندیشه و قلم رو مرزای جغرافیایی تعیین نمی کنن. هر ملتی کتاب چرت و پرت و زرد داره. پیشنهاد می کنم از این کتابا فاصله بگیری چون تاثیر مخربی دارن.
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1392/06/26
بیشتر کتابایی رو که گفته شده رو خوندم. بستگی داره روح ادم دنبال چه داستانی باشه. منم کتاب کلیدر رو معرفی میکنم. ب
پاسخ ها
دنیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
بله ولی 10 جلد که مجموعا برای من2836 صفحس من یه ماه طول کشید تا خوندمش
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1392/08/07
من هم با نظر اغلب دوستان موافقم . غرور و تعصب خیلی جالب نیست به جاش واقعا جای جان شیفته ، کیمیاگر ، کنت مونت کریستو خالیه .
پاسخ ها
دیبا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
بله ولی کیمیاگر به نظرم نیاز به درک داره و مثل رمان های دیگه سریه نمی شه خوندش
هانيه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
داستان كيمياگرالهام گرفته شده ازيكي ازداستان هاي مثنوي است.من فك ميكنم علاوه بركتاب هاي معرفي شده دردرجه ي اول كتاب هاي فيلسوفاي قديمي خودمون مثل مولانا حافظ وسعديو....خيلي تاثيرگزارودرعين حال پرمغزهستند.كتاب هاي اين بزرگان به دورازتعصب هاي بيجااست.شايدكتاب هاي اين بزرگان درظاهركسل كننده و دافع باشندولي بايدبه اين نكته توجه كردكه انديشه هاي پرمغزوعميق اين بزرگان امروزه به اثبات رسيده ومريدان زيادي دارم.فقط كافيه به گفته هاشان كمي دل سپردتاديگرتوانايي جدايي ازانان رانداشته باشي.
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1392/09/05
صدسال تنهایی-آنا کارنینا-جنایت و مکافات - بیگانه...
Afghanistan
08:23 - 1392/12/05
من دوست دارم رمان بخوانم
پاسخ ها
ساحل
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
خب بخون
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1392/12/05
به نظر من بهترین رمان نویس جهان صادق هدایته اگه موافقی بزن لایکو
پاسخ ها
دنیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
خوب هر کسی نظری داره نمی شه به عنوان بهترین دنیا قرارش داد ولی ایشون جزو بهترین هاست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
چرا احساسی نظر میدی ؟
با این گفتت تولستوی و شکسپیر و داستایوفسکی تو قبر لرزیدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
احساسی نظر نده
خیلی نویسنده بهتراز هدایت هست
United States
05:30 - 1392/12/20
فکر میکنم شاهکار ایران شوهر آهو خانم رمان آقای علی محمد افغانی باشه.
پاسخ ها
دیبا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! :(
ساحل آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
کاملا موافقم
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1392/12/27
من از بین این رمان ها مو بی دیک، هاکلبری فین وجزیره ی رو خوندم و به نظر من کتاب بینوایان و کنت مونت کریستو از این ها بهتره
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1393/01/07
منم صد سال تنهایی نوشته ی گابریل گارسیا مارکز رو پیشنهاد میکنم
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1393/01/14
من رمان های این لیستو نخوندم اما از رمانهای صد سال تنهایی، عشق در سال های وبا که هر دو نوشته مارکز هستند و سمفونی مردگان و سال بلوا که نوشته عباس معروفی هستند بسیار لذت برده ام.
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1393/01/19
من رمان همسایه ها نوشته ی احمد محمود رو خوندم و واقعا لذت بردم
پاسخ ها
کایزر شوزه
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
اره احمد محمودم خوشگله
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1393/02/16
بهترين رمانهاي دنيا رو تو هفت رمان خلاصه كردن مگه به اين راحتيه؟
پس كاراي ماركز و ساراماگو و جورج اورول و داستايوسكي و چخوف و ...چي؟
من حتي ميتونم بجرات بگم كه سمفوني مردگان هم قابل تامله.
پاسخ ها
جاوید
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
همون دیگه هیچکس هیچ اسمی از گتسبی نیاورد.
United States
21:28 - 1393/03/31
به نظر من بهترین رمان دنیا بر باد رفته اثر مارگارت میچل است. حتما بخونینش خیلی قشنگه.
پاسخ ها
م
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
در یک کلمه:شاهکار
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1393/05/02
به همه پیشنهاد میکنم رمانهای ژوزه ساراماگو را حتما بخونند
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1393/05/10
دقت کنید :بهترین شروع های هفت رمان بزرگ دنیا که تازه توایران ترجمه شده باشه.گاردین و تایمز واین روزنامه ها لیست های زیادی منتشرکردن وتواین 7تاخلاصه نشده. تیترمطلب رواین سایت بدنوشته.
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1393/05/11
دقت کنید :بهترین شروع های هفت رمان بزرگ دنیا که تازه توایران ترجمه شده باشه.گاردین و تایمز واین روزنامه ها لیست های زیادی منتشرکردن وتواین 7تاخلاصه نشده. تیترمطلب رواین سایت بدنوشته.
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1393/05/17
من رمان برباد رفته رو به دوستان توصیه میکنم. از آثار آگاتا کریستی هم بخاطر هیجانش لذت میبرم.
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1393/05/30
به نظر من که خدای کتاب خوندم و هیچ کی به اندازه من مطالعات نداره
رتبه 1 -رمان 1984
رتبه 2 -شیطان و خدا سارتر
رتبه 3- چنین گفت زرتشت
رتبه 4- ورونیکا
رتبه5- بار هستی
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1393/07/14
صد سال تنهایی چی پس ؟ طاعون چی پس ؟
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1393/07/15
کتاب جای خالی سلوچ از محمود دولت آبادی کتاب فوق العاده اییه توصیه می کنم بخونیدش
United Kingdom
22:04 - 1393/08/09
چرا همش مرغ همسایه غازه

پس هدایت و چوبک و ... واقعا چی کم دارن
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1393/09/14
من جان شیفته رو خوندم ولی فقط بعضی جمله هاش قشنگ بود و عبرت آموز ولی نه کل کتاب
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1393/09/21
به عنوان هفت تا کتاب معرفی شده ی خوب..... بد نیست...
ولی خب هاکلبری فین و موبی دیک و جزیره ی گنج و مسخ..... بیشتر رمان های تاثیر گذار هستن... وگر نه توی هفت تا رمان برتر مورد علاقه ی آدم... در کنار جنگ و صلح، و امثال این رمان... جایی ندارن.
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1393/11/02
من جین ایر وپیشنهاد میکنم خیلی عاشقانه است مخصوصا حرفهای که بین مرد وزنه زده میشه.واین که هردو عاشق همن ولی مخفی میکنن
پاسخ ها
عبداللطیف
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
این کتاب محشره ولی به پای بنلدیهای بادگیر امیلی نمیرسه
لطیف
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
که حتی تو کتاب جان آزاده اغراق کرده که امیلی از من بهتره و جنس نوشته های من پیش نوشته های امیلی سرابی بیش نیست
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1394/01/10
منم رمان آب و آتش را دارم مى نوبسم خىلى قشنگه چند ماه دىگه توى بازار مى بىنىدش
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1394/01/17
بربادرفته ،اگر فردا بیاید ،انجمن شاعران مرده هم رمانای معرکه ای هستن.
پاسخ ها
عبداللطیف
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
سلام ادرس انجمن و میشه بگید من بیام عضو انجمن بشم
میشه؟
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1394/03/09
باورش کمی سخته، جویس کجاست؟؟؟ البته شاید چون ایرلندی بوده و از استعمار انگلیس انتقاد کرده اینجا نیست. نمیگم زیاد رمان خوندم، ولی اکثر رمان ها جلوی آثار جویس شبیه کار مدرسه ای هستن.
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1394/04/01
الله و اکبر...از شما بعیده..هیچ کس 1984 و برادران کارامازوف رو یادش نیست؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1394/04/19
اثار الکساندر دوما بهترینن، مثل سه تفنگدار ، ژوزف بالستمو ، و بقیه اثارش ، اگه میخان کتاب از دستتون نیافته برید دنبال این کتابا ، جنگ و صلح به پاش صفره ،
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1394/04/30
نیکلاس نیکلبی جارلز دیکنز خیلی عالیه
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1394/05/12
به نظر من مادام کاملیا هم عالیه
پاسخ ها
عبداللطیف
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
با نظرتون موافقم
کتاب بسیار خوبیه اثر الکساندر دوما(پسر)
Germany
21:42 - 1394/05/13
از کتاب هایی که تو لیست هستن نباید گذشت.ولی باید بگم که کنت منت کریستو و دکتر زیگاوو واقعا جاشون خالیه
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1394/05/21
منم تعداد زیادی از رمان های برتر دنیارو خوندم،ولی بین اونا گوژپشت نوتردامو خیلی دوست داشتم
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1394/07/07
من رمان تسخیرشدگان (شیاطین) نوشته ی داستا یوسکی را به کسانی که به دنبال بهترین کتاب های ترجمه شده در ایران پیشنهاد میکنم
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1394/07/26
شاهزاده و گدا از مارک تواین هم فوق العادس

به کسایی که کتاب خوندنو دوس دارن توصیه میکنم بخوننش
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1394/08/20
بینوایان و دزیره و اسکارلت و دور دنیا در هشتاد روز هم فوق العادن حتما بخونید مخصوصا بینوایان
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1394/10/05
من به عنوان کسی که اغلب این رمانهایی که دوستان معرفی کردند رو خودندم باید بگم که این همه اختلاف نظر به سن و شرایطی که اون رمان خونده شده بر میگرده من در 17 سالگی غرور و تعصب رو خودم و تا ماه ها ذهن من رو درگیر خودش کرده بود .شاید به خاطر اقتضای سن بوده..از دوستان ممنون میشم اگر دانلود رایگان اولیس رو دارن برای من اینجا بزارن یا .بگن از کجا میتونم این کتاب رو تهیه کنم . ممنون
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1394/10/12
از این لیست مقداری کتابا رو خوندم
کتاب 2جلدی نمایشنامه های اجرا شده در ایران ن.شته ویلیام شکسپیر . کتاب ابله . سفر درون . کتاب کنار رود پیترا نشستم و گریستم از پائولو کوئیلو . کتاب مادام کاملیا اثر بسیار زیبای الکساندر دومای پسر. پیشنهاد به دوستان
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1394/10/13
من به عنوان کسی که اغلب این رمانهایی که دوستان معرفی کردند رو خودندم باید بگم که این همه اختلاف نظر به سن و شرایطی که اون رمان خونده شده بر میگرده من در 17 سالگی غرور و تعصب رو خودم و تا ماه ها ذهن من رو درگیر خودش کرده بود .شاید به خاطر اقتضای سن بوده..از دوستان ممنون میشم اگر دانلود رایگان اولیس رو دارن برای من اینجا بزارن یا .بگن از کجا میتونم این کتاب رو تهیه کنم . ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1394/10/20
روزنامه ی گاردین یکی از بزرگترین روزنامه های جهانه و انتخاباش هم عالین.
من کتابای«کیمیاگر»و«کوری»رو پیشنهاد میکنم.
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1395/02/03
با عرض احترام خدمت دوستان
۱ بیگانه اثر آلبر کامو
۲ تهوع اثر ژان پل سارتر
۴ در جستجوی زمان از دست رفته اثر مارسل پروست
۵ انسانی بسیار انسانی اثر نیچه
۶ هبوط اثر آلبر کامو
۷ وقتی نیچه گریست اثر آروین د یالوم
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1395/02/30
پس کلیدر کجا رفت؟
نا سلامتی کیلدر دومین رمان بلند جهان هست اونوقت شما این کتابارو میزارین
کتاب صد سال تنهایی؟
کتاب هری پاتر؟
اصلا خوب نبود اینا دیگه چیه
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1395/03/14
پس رمان صد سال تنهایی مارکز یا اتحادیه ابلهان از جان کندی تول چرا تو لیست نیست؟اینا بهترینا هستن.
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1395/03/14
پیشنهاد میکنم صد سال تنهایی چاپ قدیم رو بخونین تا بفهمین رمان ینی چی.
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1395/03/22
من اکثر رمان های معروف دنیا رو خوندم ولی غرور و تعصب رو روست نداشتم به جای اون باید صد سال تنهایی قرار میگرفت تا به حال رمانی به این زیبایی نخوندم
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1395/03/27
من از بین اینا فقط غرور و تعصب رو خوندم و عاشقشم.دنبال یه رمان در همین مایه هام.میشه یکی کمکم کنه؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1395/04/09
جای رمانای زیادی خالیه.....
هری پاتر...
دراکولا...
بازگشت ملکه تارا...
و حتی دیوید کاپرفیلد و پندراگن و....
به نظر من نمیشه با قاطعیت گفت اینا برترین رمانهای جهان هستندو
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1395/04/27
واقعا جای بینوایان خالیه
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1395/05/19
من بیشتر رمان خارجی خوندم تا ایرانی...توصیه میکنم اولا اگر زبانتون خوبه، نسخه های انگلیسی رمان هارو بخونید که قطعا لذتش بیشتره...بهترین رمانی که خوندم و به نوعی افکار آدمو روشن میکنه به نظر من، رمان سینوهه است که فارسیشو خوندم...واقعا بی نظیره! در ثانی غرور و تعصب هم انگلیسیش عالیه و همینطور فیلمش!
پاسخ ها
لطیف
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
با عرض سلام
کتاب بسیار خوبیه
سینوهه پزشک مخصوص
و کتاب پسرش فرزند نیل
هردو رئ مطالعه کردم بسیار عالی
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1395/05/25
درود بر همه عزیزان. من کتابهای زیادی خوندم با عشق و ارامش.حدود275جلد کتاب.اما نمیشه گفت چه کتابهایی برترینهاند! شرایط روحی .مکان . و حتی زمان خوندن کتاب تاثیر گذاره. از این که میبینم دوستانم وقتشان را برای مطالعه و مشاجره هایشان در این زمینه است لذت میبرم. فدای همه عزیزان فرهیخته.
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1395/05/31
با عرض سلام و ادب به دوستان با فرهنگ
پیشنهاد صغیر کتاب (( جان آزاده )) نویسنده کاترین فرانک . مترجم فیروزان زاهدی
کتاب عالی
درباره زندگی و زندگینامه خواهران برونته ست

دوستان ادرس انجمن تو تهران بدن
تا کتابای بیشتری مطالعه داشته باشم
سپاسگذار
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1395/06/02
سلام میخواستم بدونم اگه یه پسر 17 ساله بخواد برای اولین بار یه رمان بخونه کدوم کتاب خوب و قابل فهم و جذابه؟
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1395/06/08
پیشنهاد میکنم کتاب "در تنگ" اثر آندره ژید حتما بخونید
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1395/06/08
سلام به نظر شما یک دختر ۱۶ساله چه رمانی رو بخونه؟ البته قبلا خونده
United States
17:46 - 1395/06/12
خداااای من این چه لیستیه که بربادرفته توش نیست؟؟؟؟؟؟بربادرفته از هرنظر شاهکاره
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1395/06/14
جین ایر هم رمان بسیار زیبایی هست حتما اگه وقت داشتین بخونین توصیفاش از حالتای انسانی بینظیره
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1395/06/24
رمان جنگ وصلح عالی است ولی باید جنایت ومکا فات راهم انتخاب میکردند
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1395/06/28
واقعا واقعا هرچی رمان غرور و تعصب زیبا و با مفهوم بود،رمان بلندی های بادگیر بیخود بود.کلا هیچ حسی از عشق رو از این رمان برداشت نکردم.وقتی تمومش کردم متوجه شدم وقتم رو تلف کردم.
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1395/07/17
دقیقا مثل آناکارنینا - قشنگ بود ها ولی حاشیه اش زیاد بود و طولانی آدمو خسته می کنه. همش از کشاورزی حرف می زنه.
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1395/07/24
آقایون خانوما یه رمان خوب میخواستم بهم معرفی کنید . پزشک مصر رو خوندم وسطاش خسته شدم
United States
08:46 - 1395/07/26
خیلی جالبه . همین الانش هم شما می خواین مفهوم رمانتیک رو درک کنین بایست به فرانسه برین . حالا رمانهای الکساندر دوما رو بزاریم کنار . ولی واقعا جای تعجبه که شاهکار ویکتور هوگو بینوایان در بین این کتابها نیست !!!! این رمان از لحاظ تاریخی همه چیز در خودش داره . تمام ابعاد شخصیتی انسان مثل جنگ ، عشق ، خیانت ، محبت ، پشتکار ، بزدلی و زذل بودن و ... در فصول مختلف این کتاب وجود داره !!! زیباترین قسمت این رمان هم قسمتی است که راهب کلیسا شمعدانهای کلیسا رو که ژان والژان در واقع دزدیده بود ؛ رو به اون میده و منکر دزدیده شدن اونها توسط ژان میشه . این صحنه از رمان جاودانه است و از هر درس اخلاقی زیباتر و مستحکم تره . به نظر من اگر کسی این رمان رو نخونه ....
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1395/07/27
فقط مدار صفر درجه احمد محمود!
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1395/08/16
دوست عزیز انجمن شاعران مرده یک رمان هست!بنظرم سینوهه به زبان ساده و رسا و جذاب هس
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1395/09/05
واقعا کتابای ویکتورهوگوحرف ندارن ...
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1395/09/10
کتاب های قلعه حیوانات و 1984نوشته جورج اورول هم واقعا کتاب های خوبیند
Iran, Islamic Republic of
03:34 - 1395/11/02
هزار خورشید تابان و بادبادک باز از خالد حسینی عالیین..
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1395/11/24
آرزوهای بزرگ هم رمان خوبی هست
اثر چارلز دیکنز
United Kingdom
22:49 - 1395/12/03
این رمانها خیلی سنگینه برای مبتدی ها چه پیشنهاد میکنید
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1395/12/20
من تازگیا رمان های جین ایر و بادبادک باز و صدسال تنهایی رو خوندم....عالی بودن
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1395/12/28
لیستتون بدون وجود شاهکارای داستایوفسکی مثل جنایت و مکافات و ابله و برادران کارامازف هرگز کامل نمیشه
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1395/12/29
پیرمرد و دریا از همینگوی و کونت مونت کریستو هم کتابای عالی هستن.
کتاب خداحافظ گاری کوپر هم عالیه
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1396/01/02
موافقم.رمان(مادام کاملیا) هم عالیه
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1396/01/24
درود بر بزرگواران
دوستان .غرور وتعصب استین که اغلب از نظر دوستان غیر جالب شمرده شد به نظر بنده یک نوع فلسفه برای خودباوری و اعتماد بنفس را در خود پنهان دارد مخصوصأ برای جنس موئث چرا که در باره قدرت عشق زنان است که شرکش ترین مردان را نیز رام میکنند.اما جای آثار آلبر کامو خالیست.....
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1396/02/22
جزء از کل نوشته استیو تولتز
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1396/02/26
به نظر من فقط رمان های خارجی عالیه من خودم فقط خارجی می خونم ایرانی همش مزخرف
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1396/03/07
به نظرم وجود رمان جنایت و مکافات داستایوفسکی هم احساس میشد.
با تک تک جملات رمان جنایت و مکافات میشه زندگی کرد.
یه شاهکار هنری نوشته ی دست یه نویسنده و فیلسوف و متفکر نابغه.
Iran, Islamic Republic of
04:22 - 1396/03/17
واقعا متاسفم که رمان عظیم بینوایان ویکتور هوگو در بین بهترین رمان ها نیست واقعا برای این سایت ممتاسفم.
Iran, Islamic Republic of
02:19 - 1396/03/18
جنایت و مکافات، برادران کارامازوف،
آنا کارنینا،خوشه های خشم، بیگانه،والبته بلندیهای بادگیر عالین
Iran, Islamic Republic of
03:48 - 1396/03/18
فقط بینوایان...شاهکار ویکتور هوگو
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1396/03/21
ب نظرمن رمان قرارنبود،عشق وسنگ،کی گفته من شیطونم ،همسایه گودزیلااین مردارباب است بهترین رمان هستند
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1396/03/27
جای تهوع ژان پل سارتر خالیه
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1396/04/14
فقط رمان بوف کور نوشته صادق خان هدایت
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1396/04/28
من یه دختر13 سالم که عااااشق کتابه مخصوصا رمان و کتابای سنگین...میشه بگین که چه کتابی برام خوبه؟؟؟؟؟
لطفا کمکم کنین
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1396/04/28
به نظرم رمان جنایات و مکافات داستایوفسکی رو فراموش کردید!
اولین رمان برتر دنیا!
رمانی که علاوه بر درس زندگی ، روانشناسی هم آموزش میده.
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1396/06/07
نان و شراب و فونتامارا از سیلونه،طاعون و بیگانه ازآلبر کامو جنایات و مکافات خاطرات خانه اموات و برداران کارامازوف از داستایوسکی جنگ و صلح تولستوی ،جین ایر امیلی برونته،صد سال تنهایی،صد سال تنهای وپیرمرد و دریا و زنگ ها برای که می نوازد از ارنست همینگوی،مادر ماکسیم گورکی،1984و قلعه حیوانات جورج اورول ونامه به کودکی که هرگز زاده نشد و یک مرد از اوریانا فالاچی،رمئوژولیت شکسپیر بوف کور و حاجی آقا هدایت ،مردی که می خندد و بینوایان هوگو این لیسته منه همه این کتابها شاهکار دنیای ادبیات هستند
Iran, Islamic Republic of
02:55 - 1396/06/08
وقتی اسامی رو خط میزنین و از خودتون اسم اضافه میکنین پس اسم گاردین رو نیارین لطفا بگین کتابهای پیشنهادی هوشنگ ادمین سایت
ممنون
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1396/07/16
فهرستی که برادران کارامازوف توش نباشه فهرست نیست آشغالدونیه
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1396/07/16
کیانا جان رمان خوندن سن و سال نداره هر چیزی که میخوای بخون به حرف کسی هم گوش نده پیشنهاد من برادران کارامازوف هست خودم هم دوازده سالمه وتا حالا صد بار این کتاب رو خوندم بعد از اون رمان بیگانه رو پیشنهاد میکنم که واقعا کتاب فوق العاده ایه
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1396/10/21
به نظر من اینها نمیتونه جز برترین کتابهای دنیا باشه من خودم خیلی از نویسنده های معروف خارجی خوندم از هر نویسنده معروفی حداقل چند تا از کتابهاشو خوندم کتاب غرور و تعصب به نظرم یه کتاب عاشقانه عوام که هر خواننده ساده ایی بهش جلب میشه برادران کارامازوف هم یه کتاب فلسفی خیلیا هم نمیتونن این کتاب درک کنن نویسنده رمان های پلیسی سیدنی شلدون هم جالبه به شما پیشنهاد میدم
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1396/10/21
رمان خوب زیاد هست
جنگ ک صلح(البته 200 صفحه طول میکشه تا وارد جریان اصلی داستان بشه! ولی خوب کی از تولستوی بهتر؟!)
انا کارنیا(بازم لئو تولستوی)
لولیتا
قطار لیسبون
برادران کاراماروف(شاهکار داستایوفسکی)
صد سال تنهایی
کوری
مسخ(بسیار عمیق!!!)
قلعه حیوانات(بسیار جالب چون برداشت های سیاسی جالبی داره)
و....
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1396/10/22
شرلوک هلمز هم خییییییلی خوبه اگه پلیسی-معمایی دوست دارین مثلا درنده باسکرویل
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1396/10/22
شرلوک هلمز هم خییییییلی خوبه اگه پلیسی-معمایی دوست دارین مثلا درنده باسکرویل
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1396/10/22
اینجا نظرا یه جوریه انگار هر کسی میخواد با اون تعداد کتابی که خونده، به دیگران بگه من از شما بیشتر خوندم و بیشتر حالیمه!
پیشنهاد میدم دوستانِ فرهیخته،خودشون رو با جامعه‌ای بسنجن که افرادِ بسیار علیم در اون وجود دارن!
اگر واقعا به کتابفروشی‌ها رفت و آمدِ مکرر داشته باشین، حتما همچین افرادی دیدین!
این برای رشد اطلاعات بهتره!/
درضمن از بچگی به ما گفتن هر کسی که علمش بیشتره، تواضع‌اش هم بیشتره!
Ukraine
18:56 - 1396/10/22
وااااااای ممنون همه اینا رو خونده بودم عالی بود
اما جای غرور و تعصب و جزء از کل که کتاب بی نظیریه خالی بود
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1396/10/22
مینا خانوم. 100 سال تنهایی برای گابریل گارسیا مارکزه
پائلو کوئلیو یه نویسنده دیگس
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1396/10/22
آمنه خانوم واقعا ممنونم که گفتید جر از کل
جز از کل یکی از شاهکار ترین کتاب هایی که تا حالا خوندم
کتابی درباره ترس از مرگ و بشدت فلسفی
استیو تولتز توی اولین کارش شاهکار کرد
بهترین و عالی ترین کتاب که تا حالا نوشته شده
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1396/10/23
دوستان دم همتون گرم خیلی خوشحال شدم که هنوز هم از هر سنی دارن کتاب می خونن،خیلی از کتابهای که خوندم در ذهنم مرور شد و تعدادی رو با توجه به تعارف عزیزان حتما سعی میکنم امانت و یا خریداری کنم ،باز ممنونم
نام:
ایمیل:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج