۱۰۱۷۱۱۳
۲۱۳۶۵
۲۱۳۶۵

محتوای حمایت‌شده

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که بعد از گذشت مدتی از جراحی بینی ناراضی هستید و یا احساس می‌کنید نیاز به ترمیم بینی جراحی شده خود دارید باید نکاتی را در نظر بگیرید که در این مطلب به طور خلاصه گفته شده است.

برترین‌ها: جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین عمل‌های جراحی صورت است که نیاز به تبحر و تجربه‌ی زیاد جراح دارد. جراحی بینی، احتمال موفقیت بسیار بالایی در میان بیماران خود داشته و نتایج آن عموما بسیار ماندگار بوده و تا آخر عمر حفظ می‌شوند. اما افرادی هم هستند که تمایل به ترمیم بینی جراحی شده‌ی خود دارند و می‌خواهند ساختار بینی خود را دوباره فرم دهی کرده و اصلاح کنند.

بیشتر جراحان پلاستیک عقیده دارند رینوپلاستی یا جراحی بینی به چند دلیل یکی از چالش برانگیزترین عمل‌های زیبایی است. بینی دارای ساختاری پیچیده است که موقعیتی بسیار چشمگیر در میان صورت فرد دارد. رینوپلاستی باید به صورتی انجام شود که هم بدشکلی‌های بینی را اصلاح و رفع کرده و همزمان بهترین عملکرد بینی حفظ شود. شما نمی‌توانید بینی داشته باشید که بهترین ظاهر را داشته باشد، اما عملکرد حیاتی خود را به عنوان یکی از مهم‌ترین اعضای بدن خوب انجام ندهد.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

جهت مشاوره با دکتر شاهین کریمیان - فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در واتساپ کلیک کنید.

ترمیم بینی جراحی شده می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که حتی به اندازه‌ی همان دلایلی باشند که منجر به عمل اولیه بینی می‌شوند، اما ترمیم بینی جراحی شده یا جراحی ثانویه بینی معمولا سه دلیل اصلی دارد.

۱. ترمیم بینی جراحی شده به دلیل راضی نبودن از جراحی اولیه بینی

هر بیماری که تصمیم به جراحی زیبایی بینی می‌گیرد و پزشک جراحش برای رسیدن به بهترین نتیجه برنامه ریزی می‌کنند. اما باز هم ممکن است به دلیل شفاف سازی نشدن توقعات بیمار قبل از عمل، نتیجه‌ی جراحی بینی راضی کننده نباشد. اگر شما توقع داشتید تغییرات بزرگ‌تری بعد از عمل بینی ببینید که از نظر فیزیکی با ساختار بینی شما غیرممکن بوده است، پس احتمالا بعد از باز شدن پانسمان بینی‌تان، بینی که می‌بینید را دوست ندارید و شاید تصمیم به ترمیم بینی جراحی شده بگیرید. همچنین اگر شما و پزشک جراح‌تان نتوانید پیش از عمل، هدف و منظور و اطلاعات لازم را بین خود ردوبدل کنید، نتایجی که در ذهن خود دارید فاصله زیادی با آنچه در واقعیت خواهید دید متفاوت خواهد بود و شاید تصمیم به ترمیم بینی جراحی شده بگیرید.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

dr.karimian@

در سایر موارد، پزشک جراح ممکن است دارای مهارت یا دانش لازم نباشد یا نداند چگونه بینی ایده آلی را که شما در ذهن دارید برای‌تان خلق کند و در این صورت هم شاید تصمیم به ترمیم بینی جراحی شده بگیرید. اشتباهات نیز هر چند نادرند، اما به هر حال ممکن است روی بدهند و نتایج عمل بینی سبب ناامیدی و نارضایتی شما شوند و در نتیجه نیاز به ترمیم بینی جراحی شده داشته باشید.

ترمیم بینی جراحی شده معمولا در شرایط گفته شده به عنوان فرصتی دوباره برای رسیدن به بهترین نتایج انجام می‌شود. چنین بیمارانی عموما برای ترمیم بینی جراحی شده، سراغ جراح زیبایی دیگری می‌روند تا کاری که جراح اول نتوانسته انجام بدهد، جراح دوم انجام بدهد؛ بنابراین با دقت بیشتری، جراحی را انتخاب می‌کنند که میزان رضایتمندنی بیماران در زمینه‌ی ترمیم بینی جراحی شده از او بالا باشد.

۲. ترمیم بینی جراحی شده به دلیل بروز عوارض

بینی یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین قسمت‌های بدن انسان است؛ بنابراین تنها باتجربه‌ترین و ماهرترین جراحان پلاستیک صورت برای انجام هر گونه عمل بینی باید انتخاب شوند. اگر چنین عمل مهمی توسط جراحی کم تجربه انجام شود یا بدون برنامه ریزی درست صورت بگیرد، عوارض بعد از عمل ممکن است نیاز به ترمیم بینی جراحی شده را ایجاد کنند. برخی از این عوارض ناخواسته شامل موارد زیر می‌شوند:

 • برآمدگی یا فرورفتگی روی پل بینی
 • رشد زیاد بافت اسکار
 • کجی تیغه بینی
 • افتادگی دریچه‌ی بینی
 • مشکلات تنفسی یا سینوسی

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

اگر عمل اولیه بینی بر عملکرد بینی اثر گذاشته باشد، باید ترمیم بینی جراحی شده صورت بگیرد تا آسیبِ به وجود آمده رفع شده یا بافت اضافی ترمیم شود. جراح بینی خود را بسیار هوشمندانه انتخاب کنید تا به شما کمک کند برای یک عمل بی‌خطر و موثر برنامه ریزی کرده و به بینی برسید که هم از جهت زیبایی ظاهر راضی کننده باشد و هم عملکرد طبیعی بینی‌تان از جهت سلامتی حفظ شود.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

جهت ارتباط مستقیم با دکتر شاهین کریمیان - فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۳۰۸۳۹۷۹

۳. ترمیم بینی جراحی شده به دلیل آسیب وارد شده به بینی بعد از عمل

حتی بهترین و کامل‌ترین نتایج رینوپلاستی هم می‌توانند با وارد شدن ضربه و آسیبی به بینی در یک چشم بهم زدن نابود شوند؛ بنابراین هر زمان که در ورزش‌های پُربرخورد شرکت دارید یا به فعالیت‌هایی می‌پردازید که احتمال آسیب به صورت وجود دارد، باید بسیار احتیاط کنید و مراقب باشید. تعداد مراجعات به دلیل آسیب‌های وارد شده به بینی کم نیست و همین مسئله در مورد بینی‌ها جراحی شده نیز وجود دارد.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

در چنین مواردی، مراجعه به اولین جراح پلاستیک‌تان می‌تواند انتخاب خوبی باشد، زیرا او تجربه‌ی ترمیم بینی جراحی شده را نیز دارد و این اطمینان را به شما می‌دهد که این بار هم می‌توانید به نتیجه‌ای که قبلا از عمل بینی‌تان گرفته‌اید دست پیدا کنید. گاهی پیش می‌آید که یک بیمار نیاز به مراجعه به جراح پلاستیکی داشته باشد که تخصص بیشتری برای ترمیم آسیب وارد شده به بینی و ترمیم بینی جراحی شده دارد.

آیا به ترمیم بینی جراحی شده نیاز دارید؟

اگر تازه عمل زیبایی بینی انجام داده باشید، احتمالا نگران نتیجه هستید، حتی قبل از اینکه تورم بینی‌تان کاملا بخوابد. از سویی دیگر، شاید متوجه شوید بینی‌تان از جهت عملکرد لازم مثل قبل از عمل نیست. پس چه باید بکنید؟ در ادامه علائمی را می‌گوییم که نشان می‌دهند بینی‌تان دچار مشکلاتی شده که به مرور زمان و خود به خود برطرف نخواهند شد:

ظاهر بینی‌تان را دوست ندارید

اگر از نتیجه‌ی به دست آمده از جراحی بینی‌تان راضی نیستید، پس رینوپلاستی که روی‌تان انجام شده، کارش را نکرده است! یادتان باشد که خیلی مهم است که از بینی‌تان راضی باشید و به شما اعتماد بنفس بدهد. اگر اینچنین نیست پس احتمالا به ترمیم بینی جراحی شده‌تان نیاز دارید. اما پیش از اینکه اقدامی بکنید، باید مطمئن شوید که نارضایتی شما به این دلیل نیست که توقعات غیرواقعی از جراحی دارید. ترمیم بینی جراحی شده می‌تواند ظاهرتان را تغییر زیادی بدهد، اما نمی‌تواند طرز فکر و برداشتی که از خود دارید را تغییر بدهد!

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

dr.karimian@

مشکل تنفسی دارید

حتی اگر شما ظاهر بینی عمل شده‌تان را دوست داشته باشید، عملکرد بینی نیز درست به اندازه‌ی زیبایی آن اهمیت دارد. مشکل در تنفس می‌تواند ناراحت کننده باشد، خواب را دچار اختلال کند و مشکلات دیگری نیز ایجاد نماید. مشاوره با پزشک گوش و حلق و بینی می‌تواند کمک‌تان کند علت مشکل تنفسی‌تان را مشخص کرده و تصمیم بگیرید بهترین اقدام ممکن چیست.

جابجایی، فرورفتگی و یا افتادگی غضروف و یا دیگر مشکلات آشکار

اگر ایمپلنت یا غضروف پیوندی داشته باشید، این امکان وجود دارد که حرکت کند و سبب برآمدگی شده و ظاهری ناخوشایند ایجاد نماید. همچنین، فرورفتگی یا گودی و دیگر مشکلات نیز دلایل واضحی برای ترمیم بینی جراحی شده‌اند. اگر در مورد بینی جراحی شده‌تان، چیزی درست به نظر نمی‌رسد، اول با پزشک جراح تان آن را مطرح کنید.
همه‌ی قسمت‌های بینی شما باید معاینه و بررسی شود، زیرا نوک بینی با ارتباطی که با پل بینی یا دورسوم آن دارد تعریف می‌شود. گاهی لازم است کار‌هایی روی دورسوم بینی انجام شود تا نوک بینی بهتر به نظر برسد. گاهی نیز فقط اقداماتی روی نوک بینی لازم است.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

نکته‌ی مهم اینکه برای ترمیم بینی جراحی شده عجله نکنید! یادتان باشد باید به بینی جراحی شده‌تان فرصت ترمیم و التیام بدهید. ضمنا خیلی مهم است که برای پیدا کردن جراح ترمیم بینی جراحی شده‌تان، به اندازه کافی وقت بگذارید. شاید وسوسه شوید به همان جراح قبلی‌تان مراجعه کنید، اما این کار را نکنید مگر اینکه مطمئن باشید او می‌تواند مشکل به وجود آمده را برطرف کند. در غیر اینصورت برای ترمیم بینی جراحی شده‌تان، به جراح باتجربه‌ی دیگری مراجعه نمایید. عمل ترمیم بینی جراحی شده بینهایت عمل پیچیده‌ای است، زیرا به دلیل اسکار و تغییرات ایجاد شده در ساختار بینی، عمل ترمیم بینی جراحی شده نیاز به دست‌هایی باتجربه و متبحر دارد.

آیا می‌دانید جراحی بینی بدون تامپون چگونه است؟

ترمیم بینی جراحی شده، چه کاری نمی‌تواند انجام دهد؟

درست مانند هر عمل زیبایی دیگری، توقع شما باید از ترمیم بینی جراحی شده واقع بینانه باشد. انتظار نداشته باشید بعد از عمل ترمیم بینی جراحی شده، یک تحول کامل روی بدهد. ترمیم بینی جراحی شده، مشکل زیبایی موجود را تغییر می‌دهد یا عملکردی را که دچار اختلال شده اصلاح می‌نماید. ترمیم بینی جراحی شده، ظاهر بینی را تا حدودی بهبود می‌دهد و در خیلی از موارد کمک می‌کند احساس بهتری نسبت به خودتان و ظاهرتان داشته باشید. اما هر چند ممکن است بهبود‌های زیادی ببینید، تغییرات ایجاد شده معمولا به چشم دیگران نمی‌آیند.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

چه شرایطی ترمیم بینی جراحی شده را سخت می‌کند؟

 • افرادی ک علاوه بر بد فرمی‌های ایجاد شده در بینی، پوستی با جنس بسیار نازک یا بسیار ضخیم دارند
 • در بینی یا صورت بیمار انحراف وجود داشته باشد
 • در پوست، بخصوص در قسمت سوراخ‌های بینی و پره‌ها، برش‌های زیادی ایجاد شده باشد
 • پوست فرد کوچک و آسیب دیده باشد

اکثر بیمارانی که تحت جراحی ترمیم بینی حراجی شده قرار می‌گیرند، علاوه بر اینکه بینی‌شان بسیار کوچک می‌شود، پوست بینی آن‌ها نیز سفت و کوچک می‌گردد. ماساژ پوست برای این نوع بیماران باعث می‌شود تا پوست، خاصیت شلی و نرمی قابل قبولی بیابد و بتوان پیوند غضروف‌های مورد نیاز را انجام داد و بینی را متناسب نمود.

منابع: rhinoplastyrevisions ، plasticsurgery

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

دکتر شاهین کریمیان - فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دکتر شاهین کریمیان در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند، سپس در سال ۱۳۷۶ دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و در سال ۱۳۸۲ با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند. دکتر شاهین کریمیان عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران و همچنین عضو انجمن بین المللی جراحان زیبایی می‌باشند.

دکتر شاهین کریمیان با بیش از ۲۰ سال سابقه تخصصی پزشکی در جراحی و تجارب ارزشمند در جراحی پلاستیک و زیبایی در مطب ونک تهران، خدمات زیبایی و درمانی به بیماران ارائه می‌نمایند. برخی از خدمات زیبایی و درمانی که توسط دکتر شاهین کریمیان ارائه می‌شود شامل، جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی شکم و سینه، جراحی زیبایی پلک، جوانسازی پوست صورت، لیفتینگ صورت، تزریق بوتاکس، جراحی زیبایی گوش، کاشت مو و ... می‌باشد. دکتر شاهین کریمیان جراحی‌های خود را در مرکز جراحی آلفا در میرداماد و بیمارستان لاله تهران انجام می‌دهند.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه‌ها کلیک کنید.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۴۷۴۳۰

۰۹۱۲۳۰۸۳۹۷۹

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

dr.karimian@

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

جهت مشاوره مستقیم با دکتر شاهین کریمیان در واتساپ کلیک کنید.

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

clinicsurgery.ir

ترمیم بینی جراحی شده؛ چرا بینی شما نیاز به ترمیم دارد؟

میدان ونک (ضلع شمال شرقی) - کوچه صانعی - پلاک ۱۹ (ساختمان پزشکان نشاط) - طبقه ۶ - واحد ۱۹

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج