۱۰۲۸۳۲۴
۴ نظر
۱۶۷۸۶
۴ نظر
۱۶۷۸۶

محتوای حمایت شده

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

اگر از شل شدگی و افتادگی سینه‌های خود رنج می‌برید، لیفت سینه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. البته این روش می‌تواند عوارضی را نیز با خود به همراه داشته باشد، به همین خاطر حتما پیش از اقدام به انجام آن، این مطلب را بخوانید.

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

برترین‌ها: لیفت سینه که به آن ماستوپکسی نیز می‌گویند، یک عمل جراحی است که توسط جراح پلاستیک و به منظور تغییر فرم سینه ها‌ی تان انجام می‌شود. لیفت سینه طوری انجام می‌شود که در آن پوست اضافی برداشته شده و بافت سینه دوباره شکل داده می‌شود تا سینه‌ها لیفت شوند. تصمیم شما برای انجام این جراحی می‌تواند به این دلیل باشد که سینه‌های‌تان افتاده‌اند یا نوک سینه‌های‌تان به سمت پایین هستند. لیفت سینه می‌تواند اعتماد بنفس شما و تصوری که از اندام خود دارید را بهتر کند. لیفت سینه، سایز سینه‌ها را چندان تغییری نمی‌دهد، اما می‌تواند همراه با عمل کاهش حجم یا افزایش حجم سینه صورت بگیرد.

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

جهت مشاوره آنلاین و شرکت در جشنواره تخفیف کلینیک آتریسا در واتساپ کلیک کنید.

۰۹۱۲۰۳۸۵۷۰۸

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

نمونه‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنید.

atrisa.clinic@

تفاوت لیفت سینه با ایمپلنت سینه چیست؟

لیفتینگ بر بهبود ظاهر و شکل سینه‌های فعلی‌تان تمرکز دارد و بافت طبیعی سینه‌های خودتان را فرم دهی دوباره می‌کند. اما در ایمپلنت سینه، حجم سینه‌ها اضافه می‌شود و جایگاه سینه‌ها در بدن‌تان تغییری نمی‌کند. لیفت می‌تواند بدون نیاز به ایمپلنت‌های مصنوعی، ظاهر بهتری به سینه‌ها و در نتیجه اندام‌تان بدهد.

چرا لیفت سینه؟

خانم‌ها به دلایل گوناگونی می‌توانند انتخاب کنند که لیفت سینه انجام دهند. سینه‌ها با افزایش سن تغییر می‌کنند و سفتی و قابلیت کشسانی خود را از دست می‌دهند. تغییرات سینه دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، از جمله:

 • بارداری: طی بارداری، رباط‌هایی که حامی سینه‌های‌تان هستند ممکن است با سنگین‌تر و پُرتر شدن سینه کشیده شوند. این کشش می‌تواند بعد از بارداری منجر به افتادگی سینه‌ها شود؛ چه به کودک‌تان شیر بدهید و چه نه.
 • نوسانات وزن: تغییرات در وزن می‌تواند باعث شود پوست سینه‌های‌تان کشیده شده و خاصیت کشسانی خود را از دست بدهند.
 • جاذبه زمین: جاذبه به مرور زمان باعث می‌شود رباط‌های سینه کشیده و شُل شوند.

این جراحی می‌تواند از افتادگی و آویزان بودن سینه‌ها کم کرده و جای نوک سینه‌ها و قسمت تیره‌ی اطراف نوک سینه‌ها را بالاتر ببرد. ضمنا این امکان وجود دارد که حین عمل لیفت، اندازه‌ی قسمت تیره‌ی اطراف نوک سینه‌ها (آرئولا) کاهش پیدا کند تا با فرم جدید سینه‌ها، تناسب و هماهنگی داشته باشد.

لیفت سینه برای چه کسانی مناسب می‌باشد؟

 • اگر سینه‌های‌تان شُل و آویزان شده‌اند و فرم و حجم خود را از دست داده‌اند، یا پهن‌تر و درازتر شده‌اند می‌توانید آن‌ها را لیفت کنید.

 • اگر نوک سینه‌های‌تان به سمت پایین می‌افتند و از روبرو نمایی ندارند می‌توانید لیفتینگ انجام دهید.

 • اگر قسمت هاله نوک سینه‌ها یا آرئولا تناسبی با سینه‌های‌تان ندارند نیز لیفتینگ گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.
 • اگر یکی از سینه‌های‌تان افتاده‌تر و آویزان‌تر از دیگری است می‌توانید آن‌ها را لیفت کنید.

لیفت سینه برای همه خانم‌ها مناسب نیست. اگر قصد دارید هر زمانی در آینده باردار شوید، باید جراحی لیفت را به تاخیر بیندازید. طی بارداری، سینه‌ها کشیده شده و نتایج لیفتینگ از بین می‌روند. شیردهی را نیز باید مد نظر داشته باشید. هر چند شیردهی بعد از لیفت معمولا امکانپذیر است، زیرا نوک سینه‌ها از بافت زیرین سینه جدا نمی‌شوند، اما برخی از خانم‌ها ممکن است بعد از لیفت سینه برای تولید شیر کافی دچار مشکل شوند.

 

لیفت سینه روی هر سایز سینه‌ای قابل انجام است، اما خانم‌هایی که سینه‌های افتاده‌شان کوچک‌تر است، نتیجه‌ی آن را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند. سینه‌های بزرگ‌تر، سنگین‌ترند و همین باعث می‌شود احتمال افتادگی مجدد سینه‌ها بعد از عمل بیشتر شود.

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

نمونه‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنید.

atrisa.clinic@

سوال‌هایی که باید در مورد لیفت سینه از پزشک جراح‌تان بپرسید

طی جلسه‌ی مشاوره برای لیفت سینه، پرسش‌های زیر را با پزشک جراح خود مطرح کنید:

 • جراحی من در کدام بیمارستان یا کلینیک انجام خواهد شد؟
 • آیا من کاندید خوبی برای این جراحی محسوب می‌شوم؟
 • برای جراحی من چه تکنیک یا روشی را پیشنهاد می‌کنید و بهتر می‌دانید؟
 • مدت زمان ریکاوری بعد از این جراحی چقدر خواهد بود و در دوره‌ی ریکاوری به چه کمک‌هایی نیاز خواهم داشت؟
 • ریسک‌ها و عوارض احتمالی این جراحی برای من چیست؟
 • بعد از انجام آن، توانایی شیردهی من چگونه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟
 • بعد از انجام آن، به مرور زمان، سینه‌هایم چگونه ظاهری پیدا می‌کنند؟ بعد از بارداری و شیردهی چطور؟
 • اگر از نتیجه‌ی حاصل از جراحی راضی نباشم، چه راهکار‌هایی خواهم داشت؟

نکات مهم قبل از لیفت سینه

 • قبل از آن لازم است یک ارزیابی کامل پزشکی شوید.
 • طبق دستور پزشک شاید لازم باشد داروی خاصی مصرف کنید یا تغییری در مصرف دارو‌های فعلی‌تان ایجاد شود.
 • پیش از جراحی لیفتینگ باید ماموگرافی انجام دهید و بعد از عمل لیفت سینه نیز دوباره ماموگرافی شوید تا هر گونه تغییر احتمالی در بافت سینه شناسایی شود.
 • قبل از آن سیگار را کنار بگذارید.
 • از مصرف آسپرین، دارو‌های ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید، زیرا احتمال خونریزی حین عمل را افزایش می‌دهند.

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۳۸۵۷۰۸

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

نمونه‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنید.

atrisa.clinic@

چه کسانی کاندید لیفت سینه هستند؟

بعد از اینکه رشد سینه‌ها کامل و متوقف شد، در هر سنی می‌توانید سینه‌هایتان را لیفت کنید. هدف از لیفت سینه یا ماستوپکسی، بازیابی (یا ایجاد) تناسب و فرم درست سینه‌هاست. در مواردی که نوک سینه (یا قسمت تیره‌ی اطراف آن) پایین‌تر از چین خوردگی سینه قرار می‌گیرد، این نقص تنها با عمل لیفت سینه قابل اصلاح است. نقص‌های دیگری نیز وجود دارند که با جراحی لیفتینگ سینه قابل رفع هستند:

 • کشیده شدن بافت سینه توسط نوک سینه که در جای نرمالی قرار دارد
 • سینه‌هایی که زیاد از حد پایین قرار دارند
 • ناهمسانی رشد یکی از غدد پستانی (هیپوپلاسیا)
 • بد شکلی سینه
 • حجم نامتقارن سینه‌ها

به طور کلی اگر از نظر جسمی سالم هستید و وزن ثابت دارید می‌توانید لیفت سینه انجام دهید. تنالیته‌ی پوست‌تان باید نرمال باشد، پوست سالم بیشتر احتمال دارد سینه‌ها را در موقعیت جدید خود پس از جراحی نگهداری کند. کسی که انتظارات واقع بینانه در مورد این عمل داشته و به انتخاب خودش عقیده دارد می‌تواند با درمان افتادگی سینه به اعتماد بنفس بیشتری دست پیدا کند، کاندید مناسبی برای این جراحی است.

با این وجود بعضی از خانم‌ها مطمئن نیستند که نیاز به عمل لیفت سینه دارند یا عمل کوچک کردن سینه. برای تشخیص این مسئله حتما باید با یک متخصص جراحی پلاستیک مشورت کنید. اما یک آزمایش نیز وجود دارد که تا حدودی می‌تواند راهنمایی‌تان کند بهفمید به این جراحی زیبایی نیاز دارید. یک مداد را به صورت افقی زیر سینه‌های خود قرار دهید و ول کنید. اگر افتادگی سینه‌های‌تان زیاد باشد، مداد بین سینه و بدن‌تان گیر می‌افتد و فشار سینه‌ها اجازه افتادن به مداد نمی‌دهد. در چنین حالتی شما مطمئنا به لیفتینگ سینه نیاز دارید.

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می‌شود؟

این جراحی زیبایی معمولا در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام شده و تقریبا دو تا سه ساعت طول می‌کشد. پزشک جراح با یک ماژیک، روی پوست سینه‌تان علامت گذاری می‌کند که نشان می‌دهد چه قسمت‌هایی از سینه باید برداشته شوند. این علامت گذاری‌ها مهم هستند، زیرا وقتی که در حالت درازکشیده قرار می‌گیرید، شکل سینه‌ها تغییر کرده و امکان ارزیابی مناسب وجود نخواهد داشت.

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

لیفتینگ سینه معمولا با ایجاد برش‌هایی روی سینه، برداشتن پوست اضافی و شکل دادن دوباره به آن انجام می‌شود. اگر حجم سینه کم بوده و در حدی باشد که نیاز به گذاشتن پروتز سینه برای بهتر شدن نتیجه وجود داشته باشد، جراح می‌تواند با همین برش‌ها همزمان با لیفت، پروتز را جاگذاری کند. الگو و شکل برش‌های روی سینه برای لیفت سینه، بر اساس شکل و اندازه سینه‌ها، میزان افتادگی آن‌ها و محل قرار داشتن هاله سینه‌ها و پوستی که باید برداشته شود و البته هدف و خواسته‌ی شما و توصیه‌ی جراح تعیین می‌شود.

در مرحله‌ی اول لیفت سینه شما بیهوش می‌شوید. معمولا برش در جا‌هایی داده می‌شود که احتمال اسکار‌های قابل مشاهده در آینده به حداقل ممکن برسد. بهتر است قبل از جراحی، در مورد جای اسکار‌ها با پزشک‌تان صحبت کنید.

انواع برش‌های جراحی برای لیفت سینه

 • برش دایره‌ای دور هاله سینه

برش تنها دور هاله سینه داده شده و برای زنانی که درجه پایین آمدن سینه‌های‌شان خفیف تا متوسط است مناسب می‌باشد.

 • طراحی به صورت سوراخ کلید

این برش شامل برش دور هاله و خط عمودی از زیر آن تا چین طبیعی بر سینه می‌باشد. این برش برای زنانی که افتادگی سینه‌شان با برش تنها دور هاله سینه نتیجه‌ی مناسبی ندارد و فرد علاقه‌ای به استفاده از پروتز ندارد، مناسب است.

 • طراحی لنگر شکل یا T معکوس

این روش شامل سه خط برش، برش دور هاله، برش عمودی از هاله سینه تا چین طبیعی زیر سینه، و برش افقی به موازات چین زیر سینه می‌شود. این روش لیفت سینه، بیشترین میزان برش‌ها را دارد. خانم‌هایی که دچار افتادگی شدید سینه و آویزان بودن نوک سینه‌ها هستند و با روش‌های قبلی نمی‌توان نتیجه‌ی مطلوبی به آن‌ها ارائه داد، کاندید مناسبی برای این نوع می‌باشند. این شیوه، قدیمی بوده و معمولا همزمان با عمل کوچک کردن سینه انجام می‌شود.

 • لیفت هلالی

این شیوه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در شیوه‌ی لیفت هلالی، یک برش در حاشیه بالایی هاله سینه داده می‌شود. قسمت هلالی شکل از پوست بالای هاله سینه برداشته می‌شود و پوست اطراف آن مجددا به هاله سینه نزدیک می‌شود. این نوع لیفت اغلب همراه با پروتز گذاری در زنانی که کمترین میزان افت سینه را دارند کاربرد دارد.

مرحله‌ی بعد: برداشتن پوست و شکل دادن به بافت سینه

پس از ایجاد برش جراحی و برداشتن پوست اضافی بر اساس الگوی طراحی شده در قبل از بیهوشی، پس از کاهش قطر و اندازه‌ی هاله سینه، به سمت بالا تغییر مکان داده شده و بر همان اساس، بافت سینه بالا آوردن شده و با بخیه‌هایی از عمق به سطح شکل داده می‌شود.

مرحله‌ی آخر: بستن زخم‌ها و پانسمان

برای شکل دادن به سینه‌ی کوچکی که تازه درست شده، برش‌ها باید به یکدیگر رسانده شوند. در داخل عمق سینه، بخیه‌هایی برای حمایت و شکل دادن به سینه و سفت کردن آن زده شده و سپس بافت‌های زیر پوستی و در نهایت پوست در چند لایه بسته می‌شوند. سپس در پایان پانسمان روی زخم‌ها قرار داده شده و سینه بند طبی در پایان عمل بسته خواهد شد.

ریسک‌ها و عوارض لیفت سینه

تصمیم برای جراحی پلاستیک، تصمیمی واقعا شخصی است و شما خودتان باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید به هدف‌تان برسید و اینکه قادر به تحمل ریسک‌های احتمالی آن هستید. ریسک‌ها و عوارض لیفت سینه شامل موارد زیر می‌شود:

 • عوارض بیهوشی
 • خونریزی یا تشکیل هماتوم
 • عفونت
 • التیام ضعیف برش‌ها
 • تغییرات در حس نوک سینه‌ها یا سینه‌ها که می‌تواند موقتی یا دائمی باشد
 • ناهنجاری‌هایی در کانتور و فرم سینه
 • عدم قرینه‌گی در سینه‌ها
 • بافت چربی در عمق پوست ممکن است بمیرد (نکروز چربی)
 • تجمع مایعات
 • از دست رفتن نسبی یا کامل نوک سینه و هاله آن
 • ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی
 • احتمال تکرار جراحی

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

چه کسانی بیشتر در معرض عوارض لیفت سینه هستند؟

افرادی که فشار خون بالا دارند، دیابت دارند، سیگار می‌کشند، اختلالات کلاژن عروقی دارند، دچار بیماری عروق محیطی هستند، چاق هستند، بیماری قلبی دارند، بهداشت عمومی ضعیف و نامناسبی دارند، چندین عمل سینه انجام داده‌اند و دارو‌های خاصی برای رقیق کردن خون یا قرص‌های ضد بارداری حاوی استروژن مصرف می‌کنند، معمولا بیشتر در معرض عوارض ناشی از این جراحی قرار دارند.

شرایط دوره نقاهت بعد از لیفت سینه چگونه خواهد بود؟

تورم بعد از انجام این جراحی شایع است و انتظار می‌رود تقریبا دو هفته بعد از جراحی لیفتینگ سینه، در اطراف محل برش فقط هاله‌ای صورتی رنگ باقی بماند. با این وجود، تورم باقی مانده ممکن است تا چند ماه پس از عمل ادامه داشته باشد. می‌توانید از کمپرس سرد برای کاهش تورم استفاده کنید.

کبودی نیز پس از انجام آن طبیعی است که تقریبا دو هفته طول می‌کشد. در مورد درد بعد از عمل نیز باید بگوییم بیشتر بیماران، درد و ناراحتی را تجربه می‌کنند، به خصوص روز‌های اولیه بعد از عمل. دارو‌های مسکن برای‌تان تجویز خواهد شد تا احساس بهتری داشته باشید.

بعضی از خانم‌ها بعد از عمل لیفت سینه دچار بی‌حسی در اطراف محل برش می‌شوند که در بیشتر موارد این بی‌حسی پس از شش هفته کمتر خواهد شد. در موارد نادر، با توجه به آسیب عصبی، بی‌حسی ممکن است بیشتر هم طول بکشد.

تخلیه خونابه نیز از عوارض طبیعی عمل است. تخلیه خون و مایعات اضافی از سینه‌ها بعد از لیفت آن به روند بهبودی کمک کرده و باعث کاهش تورم و بهبود سریع‌تر زخم‌ها می‌شود. چند روز پس از عمل، فیلتر یا سوند در مطب پزشک برداشته شده و پانسمان نیز در همان زمان تعویض می‌شود.

در مورد بخیه‌ها نیز باید بگوییم بعضی از بخیه‌ها جذب‌اند و این مسئله‌ای است که جراح شما را از آن مطلع خواهد کرد. اگر بخیه‌های شما جذبی نباشند، معمولا یک یا دو هفته بعد از عمل در مطب توسط جراح برداشته می‌شوند.

بعد از لیفت سینه، انتظار چه نتیجه‌ای را باید داشته باشید

نتیجه‌ی عمل، فورا قابل مشاهده است. تورم بعد از عمل تدریجا رفع شده و خطوط برش نیز محو می‌شوند. رضایت شما از آن به مرور که جلوتر می‌روید و ریکاوری بهتر صورت می‌گیرد، بیشتر هم خواهد شد. نتایج نهایی، به طور کامل، طی دو سه ماه آینده خودشان را نشان می‌دهند، زیرا شکل و موقعیت سینه‌ها تثبیت می‌شوند. خطوط برش نیز کم کم محو می‌شوند. نتیجه‌ی لیفتینگ سینه طولانی مدت است، اما طبیعی است که به دلیل تغییرات ناشی از افزایش سن و نیروی جاذبه زمین، سینه‌ها نیز تغییر کنند. اگر سعی کنید وزن‌تان را ثابت نگه دارید و سبک زندگی سالمی را حفظ کنید، نتیجه‌ی جراحی ماندگارتر خواهد شد.

خیلی مهم است که طی دوره‌ی ریکاوری و بهبودی، خطوط برش جراحی در معرض فشار و اصطکاک یا حرکت زیاد نباشند. البته پزشک دستورات لازم مراقبتی را به شما خواهد داد.

رعایت‌ها و مراقبت‌های لازم بعد از لیفت سینه

 • تا چند روز بعد از عمل به پشت بخوابید
 • از چند بالش اضافی برای بالاتر قرار دادن بالا تنه خود استفاده کنید
 • استرس نداشته باشید و خوب بخوابید و خوب تغذیه کنید
 • تا دو هفته بعد از عمل از فعالیت جنسی خودداری کنید
 • به بدن‌تان فشار نیاورید، خم نشوید و اجسام حتی کوچک و سبُک هم بلند نکنید
 • سینه‌های خود را دور از نور خورشید نگه دارید
 • مراقب سوند باشید و طبق دستور آن را تخلیه کنید
 • سینه بند جراحی خود را تا زمانی که جراح‌تان توصیه کرده استفاده کنید (معمولا ۸ هفته پس از عمل می‌توانید از سینه بند معمولی خود استفاده کنید)
 • در مورد فعالیت‌های روزمره‌ی خود، از جمله بازگشت به کار و رانندگی و ورزش و دوش گرفتن و ... از پزشک خود راهنمایی بخواهید.

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

در صورت علائم زیر بعد از لیفت سینه فورا پزشک را در جریان قرار دهید

 • علائم عفونت، شامل تب و لرز
 • قرمزی و تورم و افزایش دردی که بهتر نشده، خونریزی زیاد یا ترشحات در ناحیه برش
 • تغییر رنگ در هر یک از سینه‌ها
 • تهوع و استفراغ ادامه دار
 • دردی که با دارو‌های تجویز شده کنترل نمی‌شود
 • درد و تورم در کف پاها، ساق پا‌ها و یا ران‌ها

منابع: mayoclinic ، webmd

کلینیک بین المللی آتریسا

تجربه داشتن بیشترین تعداد عمل در ایران

دکتر عبدالعلی رازقیان

 • متخصص جراحی عمومی و لاپاروسکوپی
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحان درون بین ایران
 • عضو انجمن بین المللی جراحان ترمیم فتق IHC
 • عضو انجمن بین المللی جراحی‌های چاقی و متابولیک IFSO

دکتر احسان رحمانیان - متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

جهت مشاوره آنلاین و شرکت در جشنواره تخفیف پیکرتراشی قد و وزن خود را در واتساپ ارسال بفرمایید.

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۳۸۵۷۰۸

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

نمونه‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنید.

atrisa.clinic@

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

جهت مشاوره آنلاین و شرکت در جشنواره تخفیف در واتساپ کلیک کنید.

۰۹۱۲۰۳۸۵۷۰۸

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

atrisabeautycenter.com

لیفت سینه؛ روش‌ها و قیمت آن

مطب ۱: شهرک غرب، خیابان فلامک شمالی، نبش زرافشان، کوچه هفتم، پلاک ۱۱
مطب دکتر رازقیان
مطب ۲: فارس، شیراز فرهنگ شهر، کوچه شماره۲۵، ساختمان سفیر آپادانا، طبقه سوم، واحد ۹

 

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج