۱۰۷۵۱۷۶
۱۸۷۳۱۲
۱۸۷۳۱۲

محتوای حمایت‌شده

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند و همچنین جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته وجود دارد. انواع ایمپلنت از اصلی‌ترین روش‌ها به حساب می‌آیند. پیش از اقدام برای ایمپلنت دندان بهتر است اطلاعاتی درباره انواع آن داشته باشید.

برترین‌ها: روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند و همچنین جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته وجود دارد.انواع ایمپلنت های دندانی از اصلی‌ترین روش‌ها به حساب می‌آیند. ایمپلنت دندان خود دارای انواع مختلفی می‌باشد که هر نوع دارای ویژگی‌های منحصر به خود هستند. اصلی‌ترین تفاوت‌های انواع مختلف ایمپلنت در شکل و روش کاشت آن‌هاست. از آنجایی که ایمپلنت انواع مختلفی دارد بهتر است اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را داشته باشید، لازم است پیش از اقدام برای انجام آن در ارتباط با ایمپلنت و انواع آن  تحقیق کرده و سپس با یک متخصص ایمپلنت مشورت کنید تا بهترین و مناسب‌ترین روش بین انواع مختلف ایمپلنت به شما پیشنهاد داده شود.

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

جهت مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

به طور کلی می‌توان گفت که ایمپلنت دندان، محبوب‌ترین روش برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته به حساب می‌آید. در ادامه این مطلب با برترین‌ها همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با ایمپلنت دندان و انواع ایمپلنت های دندانی، مزایای آن، و همچنن هزینه آن‌ها با شما در میان بگذاریم. با آگاهی نسبت به نکاتی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، قادر به انتخاب بهترین روش خواهید بود.

ایمپلنت دندان چیست؟

یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای ترمیم دندان‌های آسیب دیده و جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته، ایمپلنت یا کاشت دندان است. ایمپلنت در واقع نوعی پیچ است که پس از کشیدن دندان، داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و به نوعی نقش ریشه دندان را بازی می‌کند. این پیچ باید به استخوان فک جوش بخورد. زمان جوش خوردن در انواع ایمپلنت دندانی  متفاوت است اما معمولا اگر در فک پایین جایگذاری شود، جوش خوردن آن ۳ ماه زمان برده و اگر در فک بالا جایگذاری شود برای جوش خوردن آن ۵ ماه زمان نیاز است.

پیچی که داخل استخوان فک قرار می‌گیرد، فیکسچر نام دارد. پس از اینکه فیکسچر به خوبی به استخوان فک فرد جوش خورد، قسمت تاج دندان، که با نام اباتمنت شناخته می‌شود، روی آن قرار خواهد گرفت. پس از قرارگیری اباتمنت نیز روکشی به نام پروتز ایمپلنت روی آن را خواهد پوشاند.

در صورتی که یکی از دندان‌های خط لبخند شما دچار آسیب شوند و موجب کاهش زیبایی لبخندتان گردند، روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارند. لمینت دندان، کامپوزیت دندان و ارتودنسی دندان، از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند هستند. اما در صورتی که یکی از دندان‌های موجود در خط لبخند شما به صورت کامل از بین برود، شما ملزم به کشیدن ریشه دندان و جایگزین کردن آن هستید.

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

جهت مشاهده نمونه ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

dromidshahbazzadeh@

به طور کلی دو روش اصلی برای انواع ایمپلنت های دندانی در جایگزین کردن دندان از دست رفته وجود دارد. بریج دندان و ایمپلنت دندان. ایمپلنت‌های دندانی عملکردی کاملا مشابه دندان حقیقی انسان دارند و به همین خاطر نیز امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. با ایمپلنت دندان می‌توانید زیبایی لبخند خود را بازیابید.

 

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

انواع ایمپلنت دندان از نظر شکل استخوان فک

ایمپنت دندان بر اساس فاکتورهای مختلف دارای دسته بندی و انواع متفاوتی است. در ادامه با انواع ایمپلنت ها آشنا می‌شویم.ایمپلنت دندان بر اساس شکل نیز دارای دو نوع مختلف می‌باشد. ایمپلنت اندواستیل و ایمپلنت ساب پریواستیل. 

ایمپلنت اندواستیل (Endosteal)

این نوع از ایمپلنت‌ها نوعی از ایمپلنت‌های دومرحله‌ای هستند. ایمپلنت‌های اندواستیل با جراحی به صورت مستقیم داخل استخوان فک قرار می‌گیرند و به نوعی عملکردی مشابه بریج‌های دندانی و دندان مصنوعی‌های متحرک دارند. انواع مختلفی از ایمپلنت‌های اندواستیل شامل پیچیف سیلندری و حتی تیغه‌ای وجود دارند. در ایپلنت‌های دو مرحله‌ای پس از قرار دادن ایمپلنت داخل دندان، یک جراحی جزئی روی لثه صورت می‌گیرد و کناره‌های لثه ترمیم می‌شود.

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

ایمپلنت ساب پریواستیل (subperiosteal)

ساب پریواستیل‌ها رایج‌ترین نوع از انواع ایمپلنت دندان برای ایمپلنت‌های تک مرحله‌ای هستند. در این نوع پست از لثه بیرون می‌زند تا بتواند تاج دندان یا همان اباتمنت را نگه دارد. این نوع ایمپلنت، گزینه بسیار مناسبی برای افرادی هستند که ارتفاع استخوان فک ان‌ها کافی نیست و برای تثبیت دندان مصنوعی این بیماران لازم است از این ایمپلنت استفاده شود.

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

ایمپلنت زیگوماتیک (zygomatic)

برخی افراد با مراجعه به پزشک متوجه می‌شوند که استخوان فک آنها قابلیت ایمپلنت به روش معمول را ندارد . این افراد باید از ایمپلنت زیگوماتیک بهره مند شوند. در این روش ایمپلنت ها بجای اینکه در استخوان فک کاشته شوند از مجاوت سینوس ها عبور می‌کنند و در استخوان گونه کاشته می شوند . به همین دلیل طول ایمپلنت از روش های دیگر بیشتر است . معمولا برای افرادی که دچار تحلیل استخوانی در ناحیه فک شده و امکان انجام ایمپلنت به روش رایج را ندارند این روش استفاده می شود .

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

انواع ایمپلنت دندان از نظر روش‌های مختلف کاشت

انواع ایمپلنت ها طبق روش ها و فرآیندهای متفاوتی انجام می‌گیرد و طبق نوع فرآیند مورد استفاده بخش بندی می‌شوند:

ایمپلنت فوری (یک روزه)

متخصصین ایمپلنت می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط توسط بیمار ایمپلنت را درون محل خود به صورت فوری قرار دهند. در صورتی که بیمار واجد شرایط برای ایمپلنت فوری باشد در زمانی که باید برای جوش خوردن ایمپلنت منتظر ماند صرفه جویی می‌شود و همه عملیات ایمپلنت در یک روز انجام می‌شود. این روش بسیار بستگی به آناتومی استخوان دارد.

ایمپلنت ۴ عددی

زمانی که دندانی از دست می رود، بافت استخوانی اطراف آن تحلیل می رود و ممکن است که بیمار نیاز به پیوند استخوان داشته باشد. افرادی که نیازمند به روش های پیوند استخوان باشند، کاندیدای مناسبی برای این روش هستند. در این روش دندانپزشک زاویه کوچکی در فک ایجاد کرده و 4 ایمپلنت در هر فک استفاده می‌شود و از مزیت های این روش کاهش هزینه های درمانی و ساخت زود هنگام پروتز است. 

ایمپلنت تک دندانی

در ایمپلنت تک دندانی، یک پیچ تیتانیوم در استخوان فک ثابت می‌شود تا به عنوان ریشه عمل کند. یک دندان جایگزین در بالای این ثابت می‌شود و به دندان‌های همسایه بستگی ندارد و مانند یک دندان طبیعی، کاملاً خودکفا است. در این روش، از آنجا که روکش کاملاً محکم روی ایمپلنت قرار گرفته است، حرکت نخواهد کرد.

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

ایمپلنت چند دندانی

در بین انواع ایمپلنت دندانی، در مواردی که چندین دندان مجاور هم از دست رفته باشند و یا در انتهای ناحیه بی‌دندان ، دندانی به منظور پایه وجود نداشته باشد چاره‌ای جز استفاده از پروتزهای متحرک وجود ندارد. پروتزهای متحرک که ثبات چندانی ندارند باعث کاهش توانایی دندان جلو در جویدن ناراحتی در تکلم و کاهش اعتماد به نفس می‌شوند .

ایمپلنت یک مرحله ای

در این روش دوره انتظار برای بارگذاری روکش حذف و جایگذاری پایه و بارگذاری روکش در یک جلسه انجام می شود. 

در ایمپلنت معمولی پس از کاشت، روی ایمپلنت با لثه پوشانده شده و بخیه زده می شود اما در ایمپلنت تک مرحله ای پس از کاشت پایه، روی آن با لثه پوشانده نمی شود و روکش پس از گذشت ۴۸ ساعت بر روی پایه بارگذاری می شود. اما این روکش موقت است و در نهایت تاج دائمی روی ایمپلنت نصب می شود.

ایمپلنت دو مرحله ای

در ایمپلنت دو مرحله ای جراح لثه را شکافته و فیکسچر را در آن قرار می دهد که نیاز به نقاهت 2 تا 4 ماهه دارد و بعد از این که لثه و استخوان به ایمپلنت جوش خورد جراحی دیگری بر روی دندان صورت می‌گیرد تا به وسیله آن روی فیکسچر باز شود بعد از این مرحله باید بلافاصله قالب گیری انجام شود و پروتز ها برای استقرار بر روی ایمپلنت آماده شود و تا دو هفته بعد پروتز ها آماده شده و بر روی ایمپلنت قرار میگیرند، اینگونه ایمپلنت کاشت ایمپلنت دو مرحله ای نام دارد. 

ایمپلنت‌های مینی

مینی ایمپلنت ها ( mini implant ) از لحاظ ساختاری شبیه ایمپلنت های معمولی اما کوچک تر هستند و حدودا اندازه یک خلال دندان هستند . این ایمپلنت ها دارای تکنیک های جدیدتر نسبت به ایمپلنت های معمولی هستند و از نظر درمان درد و خونریزی کمتری دارد و شما را از برخی پیوندهای استخوان بی نیاز می کند .

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

انواع ایمپلنت از نظر اتصال دهنده‌ها

برخی دیگر از انواع ایمپلنت ها بر اساس نوع اتصال دهنده، به شرح زیر هستند:

اتصال‌دهنده شش ضلعی خارجی

در این نوع اتصال برای پیچ شدن و وصل اباتمنت، یک فضای خالی به شکل شش ضلعی در بخش بالایی ایمپلنت وجود دارد.​

اتصال‌دهنده شش ضلعی داخلی

در این حالت هم مانند حلت قبل برای پیچ شدن و اتصال اباتمنت، یک فضای خالی در بخش بالایی ایمپلنت وجود دارد.

اتصال‌دهنده داخلی هشت ضلعی

در این نوع اتصال، برای متصل شدن اباتمنت و ایمپلنت، فضای خالی روی سر ایمپلنت به شکل هشت ضلعی وجود دارد.

انواع ایمپلنت از نظر اندازه

ایمپلنت را بر اساس اندازه هم دسته بندی می‌نمایند. بر این اساس انواع ایمپلنت به شرح زیر است:

ایمپلنت استاندارد

قطر آن بین ۳.۵ تا ۴.۲ میلی متر است. معمولا برای جلوی دهان استفاده می شود.

ایمپلنت پهن

قطر این ایمپلنت بین ۴.۵ تا ۶ میلی متر است و معمولا در عقب دهان گذاشته می شوند .

ایمپلنت مینی

قطر آن بین ۲ تا ۳.۵ میلی متر است و بیشتر برای افرادی استفاده می شود که فضای کافی برای کاشت ایمپلنت معمولی ندارند.

قیمت انواع ایمپلنت دندان

به دلیل این که ایمپلنت انواع گونگونی دارد، هزینه آن نیز متغیر و متفاوت است. اگرچه انواع ایمپلنت دندانی قیمت بالاتری نسبت به سای ر روش‌های جایگزینی دندان دارند، اما با توجه به ماندگاری بالاتری که ایمپلنت‌ها دارند، این هزینه‌ها کاملا منطقی‌تر و به صرفه‌تر هستند.از طرفی ایمپلنت دیجیتال نیز به دلیل روش‌های نوظهور دندان پزشکی از قیمت بالاتری برخوردار است.

 

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

برای اینکه قیمت دقیق ایمپلنت تعیین شود، باید مورد معاینه دندانپزشک قرار گیرید. دندانپزشک با در نظر گرفتن تمام جوانب، بهترین نوع ایمپلنت را به شما پیشنهاد خواهد داد و در نتیجه آن قیمت نیز تعیین خواهد شد. عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارند، میزان تخصص دندانپزشک، برند ایمپلنتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد و جنس ایمپلنت از جمله عوامل تاثیرگذار هستند.

دقت داشته باشید که اگر استخوان فک شما از بین رفته باشد، لازم است پیش از اقدام برای ایمپلنت دندان، اقدام به پیوند استخوان کنید. پیوند استخوان خود می‌تواند هزینه‌ای جدا از هزینه ایمپلنت و عوارض به دنبال داشته باشد.

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

کلینیک دندانپزشکی دکتر امید شهباززاده

 • مرکز تخصصی زیبایی و ایمپلنت‌های دندانی

 • متخصص ایمپلنت و جراح لثه
 • متخصص پروتز فلوشیب زیبایی از آمریکا
 • دندان پزشکی بدون درد و استرس را با ما تجربه کنید
 • همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا
 • ایمپلنت فوری
 • درمان ریشه با دستگاه روتاری
 • طرح لبخند جراحی لثه و دندان‌های عقل ترمیم زیبایی
 • عضو آکادمی زیبایی دندان پزشکان آمریکا

تخفیف‌های کلینیک دندانپزشکی دکتر شهباززاده ویژه کاربران برترین ها

 • یک ایمپلنت دندان ۵۰ درصد هزینه ابتدا اخذ می‌گردد و مابقی ۳ ماه بعد.
 • بیشتر از ۳ ایمپلنت ۵۰ درصد هزینه ابتدا اخذ می‌گردد و مابقی پس از ۶ ماه.
 • خدمات کامپوزیت دندان با ۱۵ درصد تخفیف
 • خدمات لمینت با ۲۵ درصد تخفیف
 • پکیج جرم گیری و بروساژ با ۲۰ درصد تخفیف

جهت مشاوره و رزرو وقت کلیک کنید.

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

جهت مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

 
انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

جهت مشاهده نمونه ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

dromidshahbazzadeh@

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

جردن، خیابان ناصری، پلاک ۴، طبقه هفتم

 

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج