۱۱۷۲۸۰۲
۵۰۰۰

آخرین قیمت میوه‌ها در بازار

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با ورود تعزیرات و نظارت بر انبار‌ها قیمت هر کیلو سیب زمینی نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: بازار محصولاتی همچون پرتقال، سیب، کیوی، انار و نارنگی آرام بوده و نسبت به هفته قبل تغییری نداشته است.

او قیمت هر کیلو انار را ۸ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو پرتقال ۸ تا ۱۲ هزار تومان، نارنگی ۹ تا ۱۴ هزار تومان، سیب زرد ۹ تا ۱۷ هزار تومان، سیب قرمز ۸ تا ۱۲ هزار تومان، کیوی ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، خرمالو ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان و لیموشیرین ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
پرتقال ۸ تا ۱۲ هزار تومان
نارنگی ۹ تا ۱۴ هزار تومان
لیموشیرین ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان
کیوی ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
کیوی ۲ قلو ۷ تا ۸ هزار تومان
انار ۸ تا ۲۵ هزار تومان
خرمالو ۱۷ تا ۲۵ هزار تومان
سیب زرد ۹ تا ۱۷ هزار تومان
سیب قرمز ۸ تا ۱۲ هزار تومان

کارگر ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو انگور بیدانه قرمز با نرخ ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بیدانه سفید۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان، خیار بوته ۶ تا ۱۱ هزار تومان، خیار گلخانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان، هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان و خربزه ۷ تا ۹ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود.

این مقام مسئول قیمت کنونی هر ‌کیلو موز اکوادور و فیلپین را ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان، موز هندی را ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان و موز پاکستانی را ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان اعلام کرد.

این مقام مسئول قیمت هر کارتن آناناس ۶ تا ۹ تایی را ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: طی روزهای اخیر آناناس به سبب وارد نشدن قیمت آن نوساناتی داشت که هم اکنون با ورود ۵ کانتینر پیش بینی می شود که قیمت کاهش یابد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
انگور بیدانه سفید ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان
خیار گلخانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان
گلابی بیروتی ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان
گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان
هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان
خربزه ۷ تا ۹ هزار تومان
موز اکوادور ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان
موز هندی ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان
موز پاکستانی ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان
آناناس هر کارتن ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

او گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو سیب زمینی نسبت به هفته گذشته در میدان حدود یک هزار تومان کاهش یافته است چرا که بنابر هشدارهای‌ اخیر مبنی بر دپوی سیب زمینی، انبارها توسط تعزیرات در حال بررسی است.

به گفته دارایی نژاد، در هفته های اخیر دلالان با خرید محصول و دپوی در انبارها، عرضه را کاهش دادند که همین امر منجر به افزایش قیمت سیب زمینی در بازار شد که با ورود دستگاه های مسئول، قیمت هر کیلو محصول همدان، اردبیل و همدان به ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: در حال حاضر گوجه فرنگی پیش رس بوشهر به دست آمده و مقداری هم گوجه فرنگی کال رنگ آوری در بازار عرضه می شود.

او قیمت هر کیلو گوجه فرنگی رنگ آوری شده را ۶ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی بوته رس شیراز را ۸ تا ۹ هزار تومان و گوجه فرنگی بوشهر را ۱۰ هزار تومان اعلام کرد.

به گفته دارایی نژاد، با توجه به فراوانی و کیفیت بالای سیب و پرتقال نوسانی خاصی در بازار به شرط عدم ورود در بحث ذخیره سازی متصور نیستیم چرا که عرضه روزانه برای کنترل قیمت بازار در حال افزایش است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: صادرات گوجه فرنگی به عراق، افعانستان و پاکستان همچنان در حال انجام است، اما برآورد می شود که تا ۱۰ روز آینده بازار به تعادل برسد.

او درباره قیمت میوه در شب یلدا گفت: طبق روال همه ساله با ازدیاد تقاضا برای انار و هندوانه در شب یلدا، قیمت تا حدودی دچار نوسان می شود و در سایر میوه ها التهابی در بازار نداریم.

دارایی نژاد قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان، پیاز شیری ۵ تا ۷ هزار تومان، پیاز قرمز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، پیاز زرد ۴ تا ۷ هزار تومان، فلفل دلمه گلخانه ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۸ تا ۱۲ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ تا ۱۰ هزار تومان و کلم بروکلی ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
گوجه فرنگی ۶ تا ۱۰ هزار تومان
سیب زمینی ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان
بادمجان دلمه ۴ تا ۷ هزار تومان
بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان
بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان
پیاز قرمز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان
پیاز زرد ۴ تا ۷ هزار تومان
چغندر ۵ تا ۹ هزار تومان
فلفل دلمه گلخانه ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان
فلفل دلمه سبز ۸ تا ۱۲ هزار تومان
کرفس ۶ تا ۹ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۶ هزار تومان
لوبیا سبز ۷ تا ۱۴ هزار تومان
لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
نارنج ۵ تا ۷ هزار تومان
هویج ۵ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون هر کیلو کاهو پیچ سالادی با نرخ ۳ تا ۶ هزار تومان، کرفس ۶ تا ۹ هزار تومان، کلم سفید ۵ تا ۸ هزار تومان، کلم قرمز ۸ تا ۱۳ هزار تومان، گل کلم ۵ تا ۹ هزار تومان، لوبیا سبز ۷ تا ۱۴ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، نارنج ۵ تا ۷ هزار تومان و هویج ۵ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان تصریح کرد: با توجه به فراوانی میوه، اگر دولت برای ذخیره سازی اقدام‌ نکند، مشکلی نداریم و تنها در برج ۱۱ سردخانه ها باید برای برآورد بازار رصد و بررسی شود‌.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج