۱۱۹۶۴۱۵
۵۸۲۳۶
۵۸۲۳۶

محتوای حمایت شده

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

آلاچیق شیشه ای نوعی از آلاچیق است که زیبایی تاثیرگذاری به فضای می‌بخشد. این آلاچیق‌ها خود دارای انواع مختلفی هستند و به همین خاطر لازم است پیش از خرید آن‌ها نکاتی را بدانید.

برترین‌ها: از گذشته تاکنون استفاده از آلاچیق برای زیبا کردن فضای بیرونی ساختمان رایج می ‌باشد. این تجهیزات عموماً بدون در نظر گرفتن سبک سنتی یا مدرن ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند؛ زیرا برای زیباسازی فضای بیرونی تمامی ساختمان ها گزینه مناسبی به شمار می آیند.

به ‌طور کلی آلاچیق مکانی دنج و مناسب برای دورهمی‌ های خانوادگی و دوستانه در نظر گرفته می شود؛ زیرا با دور شدن از هیاهوی بیرون می ‌توان از فضای سبز حیاط و زیبایی محیط اطراف لذت برد. امروزه با پیشرفت صنایع مختلف، المان های خاص و مدرن، در طراحی دکوراسیون فضای بیرونی مورد استفاده قرار می ‌گیرند که آلاچیق شیشه‌ ای یکی از این المان ها محسوب شده و عموماً در زیباسازی فضای بیرونی ساختمان کاربرد دارد.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

همین حالا برای مشاوره با گروه چکاد بام، مجری طراحی، ساخت و اجرای فضای سبز تماس بگیرید.

آلاچیق شیشه‌ ای چیست؟

همان‌ طور که اطلاع دارید از گذشته تاکنون استفاده از آلاچیق در زیباسازی دکوراسیون بیرونی ساختمان نقش مؤثری ایفا می‌ کند؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که با شنیدن نام آلاچیق تنها آلاچیق‌ های چوبی را تصور نمایید که از سقف شیروانی برخوردار بوده و بر چند پایه چوبی استوار می‌ باشند. اما در نظر داشته باشید با مرور زمان و با آگاهی از نقاط ضعف آلاچیق‌ های چوبی و فلزی، طراحی و استفاده از آلاچیق‌ های شیشه ‌ای رونق بیشتری یافت؛ زیرا این دسته از آلاچیق ها علاوه‌ بر برطرف کردن نقاط ضعف مدل های قبلی، زیبایی دلپذیری به محیط اطراف ارائه کرده و عملکرد بسیار بهتری عرضه می کنند. به ‌طور کلی آلاچیق شیشه ‌ای از انواع مختلفی برخوردار بوده و چندین ستون و سقف را به خود اختصاص می‌ دهد.

البته در برخی از موارد این امکان وجود دارد که با توجه به نظر معمار بدون سقف نیز طراحی و تولید شوند. لازم به ذکر است آلاچیق چوبی و فلزی به‌ طور عمده در همه مناطق مورد استفاده قرار نمی ‌گیرند؛ زیرا بلافاصله عوامل مختلف محیط بر آن ‌ها تاثیر گذاشته و میزان فرسایش آن ها را افزایش می ‌دهند؛ به ‌همین دلیل آلاچیق های مدل شیشه‌ ای جایگزین مناسبی برای مدل‌ های قبلی در نظر گرفته می‌ شوند.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

نمونه‌های اجراشده را از صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

chekadbam@

قسمت های مختلف آلاچیق شیشه ‌ای

همان‌ طور که قبلاً ذکر کردیم آلاچیق شیشه ‌ای از اجزای متنوعی برخوردار می ‌باشند؛ به‌ طوری ‌که برای ساخت قسمت‌ های مختلف این سازه از متریال ‌های متنوعی همچون سقف، کنف، سازه آهنی، یراق آلات و شیشه‌ استفاده می‌ شود. سقف این نوع سازه از دو بخش بهره‌مند بوده و بخش داخلی آن نقش بسیار مؤثری در دکوراسیون داخلی آلاچیق ایفا می‌ کند؛ به‌ همین دلیل این امکان وجود دارد که بخش داخلی سقف از مواد مختلفی ساخته شود. تحت عنوان مثال برای ساخت این بخش می ‌توان از کناف، PVC و مواد دیگر استفاده کرد اما بخش بیرونی سقف توسط شیروانی، سفال و غیره ساخته می ‌شود؛ زیرا این بخش از بیرون آلاچیق قابل ‌رؤیت بوده و در زیبایی نمای سازه تاثیر گذار می‌ باشد.

لازم به ذکر است در ساخت بخش بیرونی سقف باید نهایت دقت به کار برده شود؛ زیرا این بخش از سازه به‌ طور مستقیم با محیط بیرونی در تماس می باشد؛ بنابراین باید با مرغوب ترین مواد و بالاترین میزان دقت طراحی و تولید شود تا در مقابل عوامل محیطی همچون باران، برف و تگرگ مقاومت کرده و با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به آسیب دچار نشود. با توجه به توضیحات ذکر‌ شده به شما توصیه می‌ کنیم در انتخاب مواد به ‌کار رفته در سقف بیرونی سازه عواملی همچون میزان بارش، وضعیت محیط در زمستان و میزان رطوبت را بررسی نمایید تا با انتخاب مناسب مواد، ماندگاری سازه خود را تضمین کنید.

به طور کلی در طراحی این دسته از آلاچیق، شیشه‌ به عنوان دیوار آلاچیق مورد استفاده قرار گرفته و جزو اصلی سازه شناخته می شود؛ به ‌همین دلیل میزان ضخامت شیشه، نوع رنگ، جنس و کیفیت آن باید به ‌دقت مورد بررسی قرار بگیرد. لازم به ذکر است آلاچیق‌ شیشه ای بدون نصب سازه آهنی قابل اجرا نبوده و پیاده ‌سازی نمی شود؛ زیرا سازه آهنی تحت عنوان ستون و پایه آلاچیق کاربرد دارد. همچنین شیشه ‌ها توسط یراق آلات مناسب به سازه متصل شده و بنای اصلی را ایجاد می ‌کنند. درب تاشو از جمله اجزای دیگر این سازه به شمار می ‌آید که عمدتاً با توجه به نقشه طراحی‌ یا با نظر معمار، به‌ صورت تمام شیشه ‌ای یا به‌ همراه چهارچوب آهنی ساخته می‌ شود.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

شیشه مناسب برای استفاده در آلاچیق شیشه ‌ای

عموماً شیشه‌ ها به دلیل تنوع بسیار در رنگ، جنس و میزان ضخامت، در ساخت تمامی سازه ‌ها کاربرد دارند. اما در ساخت آلاچیق مدل شیشه‌ ای باید از شیشه ‌های منحصر به‌ فرد استفاده شود. تحت عنوان مثال شیشه باید در برابر فشار باد و ضربه های فیزیکی مقاومت کرده و از طول عمر بالایی برخوردار باشد. به بیان دیگر می ‌توان گفت شیشه‌ های قابل ‌استفاده در این نوع سازه، از جنس سکوریت تک ‌جداره یا چند جداره ساخته می ‌شوند؛ به‌ طوری ‌که با توجه به میزان نیاز بازار و درخواست معمار یا مشتری، به تولید انواع شیشه تک‌ جداره، دوجداره یا چند جداره سکوریت لمینت پرداخته می شود. لازم به ذکر است با در نظر گرفتن ضخامت و ویژگی هر شیشه می ‌توان گفت طول عمر این دسته از آلاچیق متغیر می ‌باشد.

به طور کلی شیشه‌ های نامبرده شده نشکن بوده و یا در حین شکستن خرد نمی‌ شوند. همچنین رنگ های مختلفی همچون دودی، برنزی، شفاف، فوق شفاف و مات را به خود اختصاص می ‌دهند؛ بنابراین معمار با در نظر گرفتن میزان نورگیری منطقه، موقعیت جغرافیایی سازه و میزان زیبایی آلاچیق می ‌تواند به انتخاب شیشه مناسب اقدام کند. در نظر داشته باشید اغلب شیشه‌ های ذکر شده به ‌صورت فریم دار یا بدون فریم به بازار عرضه ‌شده و طراحی آن‌ ها قابل سفارش می ‌باشد. همچنین نوع فریم دار از چارچوب برخوردار بوده و شیشه ‌های فریم لس به صورت تمام شیشه ‌ای به مشتری تحویل داده می ‌شوند تا نمای کاملی از فضای بیرونی را به نمایش بگذارند.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

فضای مناسب برای استفاده از آلاچیق شیشه‌ ای

فضای مناسب برای استفاده از آلاچیق های مدل شیشه ای، از سوالات رایجی به شمار می آید که اغلب در ذهن مردم پدیدار می ‌شود. این سازه به طور کاملاً کاربردی طراحی شده و در اختیار مشتری قرار می ‌گیرد. همچنین به‌ منظور افزایش چشم نوازی فضای بیرونی، در زیباترین شکل ممکن تولید می ‌شوند؛ به ‌همین دلیل این سازه‌ جلوه‌ های منحصر به ‌فردی ایجاد کرده و گزینه مناسبی در طراحی فضای بیرونی در نظر گرفته می ‌شود. لازم به ذکر است این دسته از آلاچیق عموماً به‌ صورت عایق تولید شده و در تمامی روز های سرد سال کاربرد خود را حفظ می ‌کند. همچنین تاشو بودن درب های شیشه ای نیز نقش مؤثری برای رهایی از گرما بر عهده دارند؛ به همین دلیل این سازه در تمامی روزهای سال کاربرد داشته و هیچ محدودیتی را شامل نمی ‌شود؛ به ‌طور کلی از مکان ‌های مناسب برای استفاده از آلاچیق شیشه ‌ای می‌ توان به باغ های متنوع، ویلاها، کافه ‌های سنتی، حیاط منزل یا حتی پشت بام اشاره کرد.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

انواع آلاچیق شیشه ‌ای

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، سطح توقع مردم در خصوص طراحی دکوراسیون ساختمان‌ ها و فضای بیرونی افزایش ‌یافته است؛ بنابراین تولید کنندگان انواع آلاچیق با توجه به نیاز و درخواست معمار، به طراحی و تولید انواع آلاچیق اقدام کرده و در ساخت انواع مختلف سازه شیشه ای، از طراحی ‌های خاصی استفاده می‌ کنند؛ به‌ طوری ‌که هر سازه از ویژگی منحصر به فرد و قابلیت مخصوصی برخوردار می ‌باشد؛ به‌ همین دلیل اگر تمایل دارید با انواع مختلف آلاچیق های شیشه‌ ای آشنا شوید باید ابتدا در مورد ویژگی هر کدام اطلاعات لازم را کسب کنید. لازم به ذکر است آلاچیق های شیشه ‌ای گرد، آکوردئونی، چهارگوش و آماده از جمله انواع مختلف این سازه شناخته می شوند. همچنین مدل گرد این آلاچیق به دلیل شکل هندسی، تمامی زوایای محیط مورد نظر را در دسترس کاربران قرار می ‌دهد؛ بنابراین در مقایسه با مدل ‌های دیگر زیباتر بوده و نمای دل ‌نشین تری به نمایش می‌ گذارد.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

شرکت چکاد بام

شرکت چکاد بام این افتخار را دارد که با احراز گواهینامه‌های صلاحیت دولتی برای اولین بار در ایران، نسبت به ابداع، طراحی و اجرای ایده اقدام نماید. چکاد بام، بام سبز طراحی شده با استفاده از اجزای مدولار است که در فضا‌های بلااستفاده‌ای از ساختمان نظیر: پشت بام‌ها، همسو با تکنولوژی مدرن و همخوان با ارزش‌های زیباشناسی، اجتماعی و فرهنگ ایرانی می‌تواند در شرایط زیست محیطی اکنون، فضای سبز از دست رفته شهری را زنده و موجب پایداری محیط، بهبود سلامت روانی و جسمی ساکنان و افزایش کیفیت زندگی گردد.
اقلام چکاد بام به صورت پرتابل و مدولار بر مبنای استاندارد‌های ایالات متحده طراحی و با مصالح بومی تولید شده‌اند که این ویژگی خاص امکان اجرا ونصب سریع، چیدمان متنوع و تغییر الگو حتی پس از اجرا و نصب را مهیا می‌نماید. این اقلام برخوردار از ضمانت نامه‌ی یک ساله هستند.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

همین حالا برای مشاوره تماس بگیرید.

آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟
نمونه‌های اجراشده را از صفحه اینستاگرام دنبال کنید.
 
 
آلاچیق شیشه ای چیست و انواع آن کدام است؟

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج