۱۲۲۱۴۸۲
۲۹۲۱۹
۲۹۲۱۹

تضمین آینده شغلی فرزندتان با آموزش برنامه نویسی در آکادمی یاسان

در این مقاله در خصوص اهمیت و تاثیرات برنامه نویسی در آینده کودکان صحبت شده است. آموزش برنامه نویسی به کودکان اهمیت زیادی برای موفقیت آن‌ها در آینده دارد.

در این مقاله در خصوص اهمیت و تاثیرات برنامه نویسی در آینده کودکان صحبت شده است. آموزش برنامه نویسی به کودکان اهمیت زیادی برای موفقیت آن‌ها در آینده دارد.

کودکان با آموزش برنامه نویسی برای آیند‌ه‌ای بهتر آماده می‌شوند، چرا که تفکر نقادانه را می‌آموزند، مهارت‌های حل مسئله آن‌ها ارتقا می‌یابد، پشتکارشان بیشتر می‌شود و شکست را به عنوان مقدمه‌ای برای موفقیت می‌پذیرند.

 

امروزه در اغلب محافل، مقالات، سخنرانی‌ها و ... در خصوص اهمیت و تکنیک‌های حل مسئله برای کودکان صحبت می‌شود. اغلب والدین این اصلاح را شنیده‌اند و حتی شاید تعداد زیادی از آنان به دنبال مراکزی هستند که به فرزندان آنان این تکنیک‌ها و مهارت‌ها را بیاموزد.

در مقابل والدینی هستند که اعتقاد دارند عموما کودکان با مسئله جدی مواجه نیستند که نیاز به مهارت حل مسئله داشته باشند. آکادمی یاسان به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ می‌دهد. با ما همراه باشید تا با راهکار اختصاصی این آکادمی برای تقویت مهارت‌های حل مسئله کودکان آشنا شوید و همچنین برای گرفتن ارتباط بیشتر و ثبت نام در دوره‌های آکادمی یاسان می‌توانید وارد این لینک شوید و فرم ثبت نام را پر کنید.

تضمین آینده شغلی فرزندتان با آموزش برنامه نویسی در آکادمی یاسان

مهارت حل مسئله چیست؟

زمانی که درک صحیحی از وضعیت فعلی و وضعیت ایده‌آل دارید، اما به دنبال مسیری هستید تا از وضعیت فعلی به وضعیت ایده‌آل برسید، شما با یک مسئله مواجه هستید. این مسیر همان راه حلی است که شما برای حل مسئله می‌یابید. جالب است بدانید مطالعات نشان می‌دهد که حل مسئله یک مهارت است و شما می‌توانید با یادگیری تکنیک‌هایی این مهارت‌ها را در خود تقویت کنید. تکنیک‌های مختلفی برای حل مسئله وجود دارد. گروهی از مطالعات متمرکز بررسی تکنیک‌های حل مسئله برای کودکان است. این تکنیک‌ها معمولا به کودکان بالای ۳ سال آموزش داده می‌شود. یافتن روش و تکنیک مناسب هر گروه سنی برای آموختن مهارت‌های حل مسئله نیز اهمیت زیادی دارد و موضوع مطالعات گسترد‌های در سراسر جهان است.

چرا حل مسئله برای کودکان ضروری است؟

کودکان از همان کودکی تا بزرگسالی با مسائل و چالش‌های متعددی مواجه هستند. بر خلاف تصور اغلب افراد، مسائل در این دوران کاملا جدی و تاثیرگذار هستند. بسیاری از مسائل دوران کودکی اگر حل نشوند، می‌توانند سرنوشت کودکان را تحت تاثیر قرار دهند.

از طرفی والدین همیشه همراه کودکان نیستند تا به آنان در حل مسائل کمک کنند. همچین در برخی از دوران، کودکان در برابر دریافت کمک و راهنمایی از والدین مقاومت می‌کنند و به دنبال استقلال هستند.

مطالعات نشان می‌دهد، کودکانی که مهارت‌های حل مسئله را آموخته‌اند، در رویارویی با مشکلات عملکرد بهتری دارند. کودکان با مهارت‌های حل مسئله استقلال بیشتری دارند و مدیریت بهتری در خصوص امورات مختلف خود دارند. کودکانی که از سنین پایین این مهارت را کسب می‌نمایند، می‌توانند در بزرگسالی نیز مشکلات و دغدغه‌های خود را بهتر مدیریت نمایند.

تضمین آینده شغلی فرزندتان با آموزش برنامه نویسی در آکادمی یاسان

ضرورت فراگیری تکنیک‌های حل مسئله برای کودکان

یادگیری تکنیک‌های حل مسئله برای کودکان از منظر دیگری نیز برای کودکان اهمیت دارد. مطالعات نشان می‌دهد مهارت‌های حل مسئله می‌تواند زمینه پرورش خلاقیت را فراهم آورد.

 

تکنیک‌های حل مسئله به قدری در پرورش خلاقیت و نوآوری اهمیت دارد که بسیاری از مراکز نوآوری دانشگاهی، مراکز کارآفرینی و ... برای پرورش افراد نوآور، خلاق و کارآفرین، آنان را به یادگیری تکنیک‌های حل مسئله توصیه می‌نمایند. در خصوص کودکان، تاثیرگذاری این مهارت‌ها در پرورش خلاقیت بسیار بیشتر است.

مطالعات نشان می‌دهد تکنیک‌های حل مسئله قدرت تحلیل کودکان را نیز ارتقا می‌بخشد، بنابراین کودکانی که این تکنیک‌ها را فرا گرفته‌اند، در خصوص مباحث و علوم تحلیلی همچون ریاضیات، فیزیک و ... بهتر عمل می‌کنند.

بسیاری از کودکان که علاق‌های به این دروس نشان نمی‌دهند، پس از یادگیری تکنیک‌های حل مسئله به دروس تحلیلی علاقمند می‌شوند و دیگر مسائل تحلیلی برای آن‌ها پیچیده جلوه نمی‌کند.

تکنیک‌های مناسب حل مسئله برای کودکان

تکنیک‌های حل مسئله بسیار متنوع‌اند، اما تمامی آن‌ها برای کودکان مناسب و جذاب نیست. کودکان به گروه‌های سنی مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. برای هر گروه سنی اساس و اصول مشخصی برای انتخاب تکنیک حل مسئله مناسب وجود دارد.

یکی از بهترین روش‌های شناخته‌شده جهت تقویت مهارت حل مسئله برای کودکان، آموزش برنامه‌نویسی به آنهاست.

که شما می‌توانید با رفتن به این لینک و پر کردن فرم ثبت نام، یک جلسه رایگان را در دوره برنامه نویسی آکادمی یاسان تجربه کنید.

به دلیل اهمیت موضوع، زبان‌های برنامه‌نویسی اختصاصی کودکان روز به روز در حال توسعه است و روز به روز کودکان بیشتری از زبان‌های برنامه‌نویسی برای تقویت مهارت حل مسئله استفاده می‌نمایند.

چرا آموزش برنامه نویسی به کودکان سرمایه‌گذاری خوبی برای آینده آن‌هاست؟

•    برنامه نویسی مهارتی با تقاضای زیاد و درآمد بالا است.

•    کودکان در طول برنامه‌نویسی، با تجزیه، تحلیل و درک مسئله آشنا می‌شوند و قدرت تحلیل آنان به صورت قابل توجهی تقویت می‌شود.

•    تفکر منطقی را یاد می‌گیرند و خلاقیت آن‌ها برای یافتن راه حل تقویت می‌شود.

•    کودکان با برنامه‌نویسی ارزیابی راهکار خود برای حل مسئله را می‌آموزند و یاد می‌گیرند برای ارتقا راه حل‌های خود تلاش کنند و نوآور باشند.

•    آموزش برنامه نویسی به کودکان ضروری است، چون برنامه نویسی زبان حال و آینده است.

•    آموزش برنامه نویسی به کودکان تفکر نقادانه را بهبود می‌بخشد.

•    آموزش برنامه نویسی به کودکان، به کشف خلاقیت آن‌ها کمک می‌کند.

•    آموزش برنامه نویسی به آموزش بردباری و تحمل کمک می‌کند.

آکادمی یاسان و آموزش برنامه نویسی به کودکان با تمرکز بر تقویت مهارت حل مسئله

آکادمی یاسان یک مرکز تخصصی آموزش برنامه نویسی به کودکان است. در این مرکز به صورت تخصصی زبان‌های اختصاصی برنامه‌نویسی کودکان به شیوه‌های جذاب به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

 

رویکرد اصلی آموزش زبان برنامه نویسی در این آکادمی، تقویت مهارت حل مسئله کودکان است. اگر از جمله والدینی هستید که استقلال کودکانتان برایتان اهمیت دارد و دوست دارید کودکانی خلاق پرورش دهید که در رویارویی با مشکلات بهترین و نوآورانهترین راهکار‌ها را می‌یابند، فقط کافی است به کارشناسان و متخصصان آکادمی یاسان اعتماد کنید.

تضمین آینده شغلی فرزندتان با آموزش برنامه نویسی در آکادمی یاسان

برای آشنایی بیشتر با دوره‌های این دوره، فقط کافی است به این لینک رفته و فرم ثبت نام را پر کنید تا تجربه حضور در یک جلسه رایگان دوره برنامه نویسی یاسان را کسب کنید.

اهمیت انتخاب زبان در آموزش برنامه نویسی به کودکان

نکته مهم دیگری که در آموزش برنامه نویسی به کودکان وجود دارد، انتخاب زبانی است که به آن‌ها آموزش داده می‌شود. زبان منتخب باید برای کودکان مناسب بوده و با تکنیک منتخب برای آموزش، متناسب باشد.

یکی از زبان‌های برنامه نویسی که در آکادمی یاسان، برای آموزش به کودکان انتخاب شده است، زبان اسکرچ است. این زبان برنامه نویسی یک روش تصویری آموزش زبان برنامه نویسی است. کودکان این زبان را بر مبنای بازی لگو می‌آموزند. این زبان از جمله زبان‌های بسیار پرطرفدار در سراسر جهان است و اغلب کودکان یادگیری آن را بسیار لذت بخش می‌دانند.

زبان برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان ۸ تا ۱۲ سال مناسب است و البته دارای نسخه ویژه کودکان زیر ۸ سال یا اسکرچ جی آر میباشد.

بهترین زبان های برنامه نویسی مناسب کودکان

آکادمی یاسان به صورت تخصصی به آموزش برنامه نویسی به کودکان می‌پردازد. این آکادمی با کمک گیمیفیکیشن یا بازی‌وار سازی مطالب آموزشی، آموزش زبان برنامه نویسی را برای کودکان کاملا لذتبخش و شیرین نموده است.

اغلب کودکان به دید تفریح و سرگرمی در رویداد‌ها و دوره‌های آکادمی یاسان شرکت می‌کنند. فرایند لذت بخش باعث شده است که یادگیری در آکادمی یاسان عمیق و با بازده بالا صورت پذیرید.

دوره‌های عمومی و کاربردی بسیار متنوعی برای کودکان در این آکادمی برنامه‌ریزی شده است. همچنین با عضویت در کلوب یاسان، میتوانید از مزایای بیشتر برخوردار شوید.

برای آشنایی با دوره‌ها و برنامه‌های آکادمی یاسان سری به سایت این آکادمی بزنید. نرمافزار‌ها و بازی‌های مختلفی در این سایت عرضه شده است که می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید و با مطالعه مقالات متعدد، به دانش و آگاهی‌های خود در این زمینه بیافزایید.

توصیه به والدین جهت تقویت مهارت حل مسئله کودکان

یادگیری مهارت‌های حل مسئله برای کودکان بسیار اهمیت دارد و والدین باید برنامه‌ریزی جدی در این خصوص داشته باشند. توصیه میشود والدین علاوه بر یافتن یک مرکز آموزش تخصصی و معتبر برای یادگیری حل مسئله برای کودکان، اقدامات زیر را در دستور کار خود قرار دهند:

•    در خصوص مسائل و فرایند‌هایی که برای حل مسائل طی می‌کنند با فرزندانشان صحبت کنند. همچنین اهمیت دارد والدین به فرزندان خود بیاموزند که از اشتباه کردن نهراسند.

•    اگر با مسئله یا چالشی مواجه شدید حتما از فرزندان خود بخواهید که شما را در حل مسئله یاری نمایند. این مسئله ضمن تقویت اعتماد به نفس آنها، زمینه تمرین مهارت‌های حل مسئله را نیز برای آن‌ها فراهم می‌آورد.

•    همچنین این کار به آن‌ها می‌آموزد که میتوانند از دیگران نیز برای حل مسئله کمک بخواهند.

•    همیشه مسائل را برای فرزندان خود حل نکنید و بگذارید با مسائل و چالش‌ها درگیر شوند.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج